فروش سایت

nars1235

تازه وارد
سلام

به من سفارش طراحی سایت میشه، من یه قالب می خرم و سایت رو با اون بالا میارم، پولم رو می گیرم، این کار اشکال نداره؟

اگر با همین قالب یه سایت دیگه بالا بیارم و بفروشم، این چی؟ اشکال نداره؟

alaki1

تازه وارد
منظورتون شرعی شه قانونی شه ؟؟ از چه لحاظ ؟؟ میترسید مشکلی برای سایت هاتون به وجود بیاد مثلا روی هاست خارجی یا چیز دیگه ای ؟؟

ُSajadfa.ir

کاربر عضو
سلام

به من سفارش طراحی سایت میشه، من یه قالب می خرم و سایت رو با اون بالا میارم، پولم رو می گیرم، این کار اشکال نداره؟

اگر با همین قالب یه سایت دیگه بالا بیارم و بفروشم، این چی؟ اشکال نداره؟
سلام ، 

خدا خیرتون بده که انقدر رعایت می کنید.

همه چیز بستگی به شرایطی داره که ناشر برای شما تعیین می کنه. خرید از سایت های خارجی مثل تم فارست شما رو ملزم می کنه که برای هر پروژه ی جدید دوباره اون محصول بخرید. در مارکت های ایرانی هم اگر طرف واقعا ناشر و مالک قالب هست باید بهش احترام ویژه گذاشت.   اما اگه دارید قالب های دزدی مردم رو از مارکت های ایرانی میخرید این دزدی در دزدی هست و اصلا نباید خریداری بشه چه برسه به اینکه بخوایم نگران باشیم یه دزد تو حقش دچار اشکال بشه!

nars1235

تازه وارد
ممنون

بله هم از نظر قانونی و هم شرعی و هم اخلاقی، قراره این پول بیاد تو زندگی و ...

راه درست همیشه پر برکته حتی اگه کم درآمد باشه

از کجا میشه فهمید مارکت های ایرانی کارهای دیگرون رو می فروشند؟

nars1235

تازه وارد
سلام دوباره

ببخشید شاید سوالم خیلی ابتدایی و ساده باشه تو پست اول هم که گذاشتم پرسیدم:

وقتی من سایت را با یک قالب خریداری شده بالا میارم، هزینه ای که من از مشتری می گیرم بابت چیه؟ من که کار خاصی نکردم، فقط محتوا را جایگزین کردم

لطفا یه توصیح کامل بدین ممنون می شم

alaki1

تازه وارد
قالب های html تمفارست اجازه تبدیل به وردپرس را دارند؟
دوست عزیز من یک نگاه کوچیکی انداختم .. به نظر میاد ( مطمئن نیستم ) شما میتونید قالب رو به وردپرس تبدیل کنید اما برای هر کسی که میخواید کار کنید باید یک بار قالب html رو بخرید ! 

من خودم از محصولات تم فارست که 100000 تا فروش داشته و طراح ملیون ها دلار به جیب زده استفاده میکنم احساس بدی ندارم به دلیل اینکه پی پال .. انواتو و.. بدترین توهین ها را به ما ایرانی ها کردند و وقتی حاضر نیستند یک کپی از محصولشون رو در قبال پول به ما بدند و همه جوره تحریم کردند حرفی باقی نمیمونه . اون دسته از محصولاتشون که فروش هزار و ده هزار و اینا داره نه چون طراح به حقش نرسیده

اما به شما پیشنهاد میکنم بی خیال اون قالبی که ازش خوشت اومده بشی _( چون میخوای 100 درصد اخلاقی و قانونی کار کنی و مشکلات تحریم و دلار زیاده) _ و یک کار ایرانی انتخاب کنی .. اینجوری قابلیت مذاکره هم داری مثلا اگه قیمت قالب 60 هزار تومنه شما یک بار 200 هزار تومن میدی و برای مشتریات کار میکنی یا سالانه یا اگه قیمت قالب 100 تومنه شما به طرف میگی من 30 تومن هر بار برای مشتری کار کنم به شما میدم و .. هر جور دیگه ای که توافق کنی .. پولت هم تو جیب یه طراح ایرانی میره و ...

nars1235

تازه وارد
سلام دوباره

وقتی من سایت را با یک قالب خریداری شده بالا میارم، هزینه ای که من از مشتری می گیرم بابت چیه؟ من که کار خاصی نکردم، فقط محتوا را جایگزین کردم

Qalekhani

قلعه‌خانی
سلام دوباره

هزینه ای که شما میگیرید بابت وقتی هست که میذارید و تخصصی که در این زمینه دارید. مشتری شما خودش بلده قالب بگیره؟ فارسی کنه؟ نصب کنه؟ راه بندازه؟

این که چقدر هزینه می گیرید دیگه به انصاف خودتون و کاری که انجام میدید بستگی داره ولی هیچ جای دنیا، کار مفت برای کسی نمی کنند.

مشتری اگر میتونست خودش سایت راه بندازه که به شمای نوعی مراجعه نمی کرد.

ُSajadfa.ir

کاربر عضو
ممنون

بله هم از نظر قانونی و هم شرعی و هم اخلاقی، قراره این پول بیاد تو زندگی و ...

راه درست همیشه پر برکته حتی اگه کم درآمد باشه

از کجا میشه فهمید مارکت های ایرانی کارهای دیگرون رو می فروشند؟
سلام مجدد ، اکثرا مشخصه. 

اون هایی که خودشون ناشر هستن تو بخش قالب های ایرانی قابل دسترسی ان و مابقی با سرقت و بازفروش آثار در حال فعالیتن.

سلام دوباره

بابت راه انداختن کارش.  هر چقدر هم بگیرید حقتونه ... کم هم نگیرید. 

این خودش یه روش درآمدزاییه برای خیلیا. من دیدم تو سایت هایی مثل 99design یه قالب 39 دلاری از تم فارست میخرن برای یه پروژه 1400 دلاری تحویل میدن.  این دیگه به برش و قدرت مارکتینگ خودتون برمیگرده که چقدر روی بودجه گذاری پروژه هاتون حرفه ای بشین.   فروشنده تم فارست یا مارکت های دیگه هم حرفی ندارن فقط شما ازشون بخر هرچقدر دوست داری تو پروژت بفروش. آزادی

قالب های html تمفارست اجازه تبدیل به وردپرس را دارند؟
بله شما اجازه دارین به هر چیزی تبدیلش کنید اما فقط برای یک پروژه. اجازه فروش وردپرس شده ی اون رو هم ندارید با اینکه زحمت زیادی می کشید اما اسکلتش (html) متعلق به یکی دیگه هست.

Mahdifeyzipoor

تازه وارد
سلام ،

خدا خیرتون بده که انقدر رعایت می کنید.

همه چیز بستگی به شرایطی داره که ناشر برای شما تعیین می کنه. خرید از سایت های خارجی مثل تم فارست شما رو ملزم می کنه که برای هر پروژه ی جدید دوباره اون محصول بخرید. در مارکت های ایرانی هم اگر طرف واقعا ناشر و مالک قالب هست باید بهش احترام ویژه گذاشت. اما اگه دارید قالب های دزدی مردم رو از مارکت های ایرانی میخرید این دزدی در دزدی هست و اصلا نباید خریداری بشه چه برسه به اینکه بخوایم نگران باشیم یه دزد تو حقش دچار اشکال بشه!
بنده یک سوالی داشتم و نتونستم جواب برسم. پرشین اسکریپت سایتی هست که خودش فارسی سازی و کلا کارهای افزونه را انجام میده؟ و دانلود ازش مشکل شرعی و قانونی نداره ؟؟ چون واقعا سایتی هست که سابقه داره طبق چک اولیه من و همین طور چیزهایی را که میفروشند رایگان گذاشته بنده دچار شک شدم ممنون میشم جواب بدید

آخرین ویرایش:

تجسم

تازه وارد
خیلی خوبه که این چیزارو درنظر میگیرید

جاویدان

کاربر عضو
سلام دوباره

ببخشید شاید سوالم خیلی ابتدایی و ساده باشه تو پست اول هم که گذاشتم پرسیدم:

با سلام دوست عزیز
سوال شما در حوزه دین است و کاملا تخصصی است بهتر است این مورد را از مراجع و دفاتر آنها بپرسید . احتمالا در اینجا کسی قادر نیست به شما در این حوزه راهنمایی کاملی بدهد تمامی نظرات اینجا شخصی و بر اساس تفکرات فردی است و موارد دیگر در آن لحاظ نمی شود. قبلتر هم در این مورد بحث ها شده و نتیجه ای وجود نداشته است .

بنده یک سوالی داشتم و نتونستم جواب برسم. پرشین اسکریپت سایتی هست که خودش فارسی سازی و کلا کارهای افزونه را انجام میده؟ و دانلود ازش مشکل شرعی و قانونی نداره ؟؟ چون واقعا سایتی هست که سابقه داره طبق چک اولیه من و همین طور چیزهایی را که میفروشند رایگان گذاشته بنده دچار شک شدم ممنون میشم جواب بدید
با سلام دوست عزیز
فارسی سازی و نوشتن افزونه یعنی تولید یک خدمت پس نکته منفی ندارد و مشکلی نیز از نظر شرعی ندارد چون دوستان زحمات خودشان را به رایگان یا حتی تجاری در اختیار مخاطب قرار می دهند . اصول جامعه متن باز بر همین منوال است دسترسی و راحتی وب برای همه (همون جمله معروف آموزش به دیگران زکات یاد گرفتن علم است )
در بعد شرعی و قانونی دوستان خودشان ذیل آن ذکر میکنند. البته موارد تخصصی در حوزه حرام و حلال را باید از متخصص و آگاه ان پرسید دفاتر مراجع یا خود آنها.(هر کسی باید در حوزه تخصصی خودش نظر اینجوری قطعا کشور بهتری خواهیم داشت)
ضمن اینکه در افزونه های بین المللی نیز این مورد دیده شده است اگر در پوشه های آنها وارد شوید یک لایسنس می بینید که در مدلهای مختلفی بر اساس رایگان بودن نیمه تجاری بودن یا تجاری بودن در آن درج شده تا هاست میزبان شما از نحوه استفاده شما مطمئن شود .
در موارد تجاری که رایگان منتشر می شود یادآوری یک نکته الزامی است بسیاری از سایت های فروش این نوع محصولات از شیوه نال استفاده می کنند یعنی افرادی در خارج کشور این قالب ها افزونه ها یا اسکریپت ها را یا خریداری کرده اند یا از کسی گرفته اند یا در جریان هک یا اسکن سایت یا موارد دیگر به آن دسترسی پیدا نموده اند و سپس بر اساس هدف خودشان رایگان یا با تزریق کد های غیر مخرب یا مخرب با قصد بک لینک یا هک و یا دزدی اطلاعات و درگاه های مالی یا دسترسی به سایت در فضای مجازی منتشر می کنند.
بسیاری از فروشندگان داخلی با مراجعه به این سایت های نال آنها را برداشته و بر اساس وجدان خودشان یا رایگان یا فروشی در اختیار افراد بی اطلاع قرار می دهند. معدود افرادی هم که مدعی خرید هستند طبق همان لایسنس اجازه فروش ندارند ولی کسی به این مواردتوجه نمی کند.
البته عده واقعا محدودی هستند که در حال تولید افزونه ها و قالب های تولید خودشان هستند ولی تعدادشان واقعا کم است در همین انجمن هم افرادی هستند که تولیدات داشته اند که در سطح بین المللی هم می فروشند.
واقعیت اینست طبق همون لایسنس بین المللی بسیاری از این موارد تجاری حق استفاده بیش از یک دامنه و سایت را ندارد اما می تواند برای زیر مجموعه آن یا ساب دامین یا مولتی ها استفاده شود فقط بر روی دامنه اصلی و زیر مجموعه ها.
موفق باشید

بالا