قبول نکردن اعداد فارسی در ووکامرس!

haleh

کاربر عضو
سلام 

تو صفحه checkout زمانیکه فیلد تماس با اعداد فارسی پر میشن خطا میده و قابل تایید نیست باید چیکار کنم!؟

این مشکل تو گوشی و دستگاه های هوشمند نسل جدید مثل: توی مک، آیفون و گوشی‌های جدید سامسونگ اعداد فارسی و انگلیسی کدی که تعریف شده براشون فرق می‌کن و همین دلیل باعث میشه که ووکامرس اعداد فارسی رو قبول نکنه و خطا بده.

لطفا راهنمایی کنید.

عکسو ببینید:

:|

You must be registered for see images attach

haleh

کاربر عضو
ای بابا 

چرا اینجا هیشکی فعال نیست.

هیشکی هیچ کمکی نمیکنه!

اینجا مثلا یه انجمن فعاله الان؟!؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

اینجا درسته انجمن هست ولی بیشتر افراد فقط سوال کننده هستن و افراد خیلی پاسخگو هم میرن پی نون درآوردن چون خرج و برج دارن نمیتونن دائم اینجا باشند . ضمنا از زمان  ارسال شما تازه  24 ساعت گذشته و شما انتظار داری همون لحظه جوابتون رو بدن وقتی که برخی اوقات جوابتون رو هم که میدن میرید تا سوال بعدی پیداتون میشه و اصلا ...

به صرف این عکس نمیشه کمک کرد آدرس سایت رو بدید بررسی بشه ضمنا مهم هستش که قالبتون نیز از اعداد فارسی پشتیبانی کنه و در حالت ریسپانسیو بتونه پاسخگو و دریافت کننده باشه .

ضمن اینکه اگر یک گوشی از ساختار تبدیل اعداد استاندارد استفاده کنه مشکلی نخواهد داشت چه فارسی چه هر زبان دیگه ای .

این حالتی که هم این دوستمون گفتن حتما روی سرورتون فعال هست ولی بازهم بررسی کنید

موفق باشید

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
اعداد فارسی حالت number نیستن ، به همین خاطر خطا میگیره و یک چیز طبیعی هست.

اینکه اعداد فارسی وارد بشن (از طریق فونت) تا اینکه اعداد فارسی از جایی درونش کپی بشه متفاوت هست.

haleh

کاربر عضو
سلام

به صرف این عکس نمیشه کمک کرد آدرس سایت رو بدید بررسی بشه ضمنا مهم هستش که قالبتون نیز از اعداد فارسی پشتیبانی کنه و در حالت ریسپانسیو بتونه پاسخگو و دریافت کننده باشه .

===> اگر ممکنه راهنمایی هایی که میتونید داشته باشید رو بم بگید خیلی بهتره.

قالب سایت آخرین نسخه betheme هست و نسخه اورجینال می باشد.

ضمن اینکه اگر یک گوشی از ساختار تبدیل اعداد استاندارد استفاده کنه مشکلی نخواهد داشت چه فارسی چه هر زبان دیگه ای .

این حالتی که هم این دوستمون گفتن حتما روی سرورتون فعال هست ولی بازهم بررسی کنید

====> چه حالتی روی سرور فعال است؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟

===> من باید دنبال چی باشم تا بتونم این مشکل رو برطرف کنم.

haleh

کاربر عضو
اعداد فارسی حالت number نیستن ، به همین خاطر خطا میگیره و یک چیز طبیعی هست.

اینکه اعداد فارسی وارد بشن (از طریق فونت) تا اینکه اعداد فارسی از جایی درونش کپی بشه متفاوت هست.
سلام 

این مشکل بیشتر در گوشی های آیفون و سیستم عامل مک وجود داره.

واگرنه تو دستگاه های دیگه با این که صفحه کلید فارسی میشه اما در زمان تایپ فیلد شماره تماس ورودی لاتین میگیره.

لطفا بیشتر راهنمایی کنید.

چطور باید این مشکل برطرف بشه؟

باید دنبال چی باشم؟

haleh

کاربر عضو
هیجکی نمی خواد این سوالارو جواب بده 

واقعا که چه وضعشه خوب!

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوست عزیز ! عبارت ۱۳۹۵ ، عدد نیست! 1395 عدد هست و validator اون رو عدد به حساب نمیاره! این قضیه اصلا مشکل نیست! حتی شما صفحه کلید فارسی کنید و بنویسی 1395 ، با حالت انگلیسی تفاوتی نداره!...

FarshidP

تازه وارد
سلام،

من هم این مشکل دارم.

هنگام وارد کردن کد پستی و یا تلفن اگر عداد فارسی ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹ وارد input field قرار گیرد باعس خطا در سیستم میشود.

اگر عداد لاتین 0123456789 باشد validate میشود.

وب سایت: gerdoopetshop.com

آیا راه حلی وجود دارد که عداد فارسی هم validate بشوند؟ در وب سایت های بزرگ مانند digi و bamino این مشکل وجود ندارد.

ممنون میشم از راهنمای و کمک شما دوستان عزیز.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
من به شما پاسخ روشن میدم! نمیدونم شما چرا این قضیه رو میگید مشکل!

ورودی ها number هستند و تنها کاربر میتونه 0123456789 رو ارسال کنه نه عبارت ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹

این ها رو با PHP و jquery چک می کنند! این امر کاملا طبیعی و صحیح هست.

prance

تازه وارد
اعداد فارسی که منویسه بصورت کاراکتر نشون مده فک کنم افزونه نصب کردی که هرکی عدد زد فارسی نشون بده اگه با افزونه هستش افزونه رو حذف کن و فونت سایتت رو تغییر بدی مشکلت حل میشه

armin1

تازه وارد
با اینکه پست قدیمیه اما ممکنه این پاسخ کمک کنه:

این کد رو در فایل function.php قالبتون قرار بدید:

کد:
add_filter( 'woocommerce_format_postcode', 'armin_woocommerce_format_postcode', 2, 10 );

function armin_woocommerce_format_postcode( $postcode, $country ) {
	return fa2en( $postcode );
}

function fa2en( $input ) {
	$num_pairs = Array ( "۰" => "0", "۱" => "1", "۲" => "2", "۳" => "3", "۴" => "4",
		"۵" => "5", "۶" => "6", "۷" => "7", "۸" => "8", "۹" => "9" );

return strtr( $input, $num_pairs );
}

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
با اینکه پست قدیمیه اما ممکنه این پاسخ کمک کنه:

این کد رو در فایل function.php قالبتون قرار بدید:

add_filter( 'woocommerce_format_postcode', 'armin_woocommerce_format_postcode', 2, 10 );

function armin_woocommerce_format_postcode( $postcode, $country ) {
return fa2en( $postcode );
}

function fa2en( $input ) {
$num_pairs = Array ( "۰" => "0", "۱" => "1", "۲" => "2", "۳" => "3", "۴" => "4",
"۵" => "5", "۶" => "6", "۷" => "7", "۸" => "8", "۹" => "9" );

return strtr( $input, $num_pairs );
}

در این صورت اگر انگلیسی وارد بشه! خطا میده و فقط باید فارسی وارد بشه . مشکل داره.

armin1

تازه وارد
در این صورت اگر انگلیسی وارد بشه! خطا میده و فقط باید فارسی وارد بشه . مشکل داره.
ممنون از شما اما روی سایت‌های من این کد فعاله و خطایی داده نمیشه. هر چند نسخه اخیر ووکامرس فارسی پیش‌فرض این کد رو قرار دادن و از طریق بخش مدیریتش قابل فعالسازی هست و نیازی به دستکاری فایل‌ها وجود نداره. با احترام

بالا