قرباني جاسوسي جهان نشويد !

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MR.ALIREZA

تازه وارد
به نام خدا

متاسفانه فضاي مجازي جوري هست كه در خيلي بازه ها غلط اندازه و در واقع خيلي از ما فقط ظاهري از دنيائي كه هست رو ميبينيم.

اينجا قصد دارم كمي از اين دنياي جالب و سايت هاي محبوب شما بگم.سايت هائي كه شايد روزانه چندين ساعت با اون ها كار داريد ولي خبري از پشت صحنه اين سايت ها نداريد

دوست داريد با كجا شروع كنيم ؟ گوگل چطوره ؟ اين غول جستجوي جهان و البته اين غول جاسوسي دنيا !

شما ميدونستيد هر اطلاعاتي كه توي گوگل سرچ ميكنيد توي وب هيستوري شما در سرورهاي گوگل ذخيره ميشه ؟

ميدونستيد گوگل با همين روش تا حد زيادي به شخصيت كاربرهاي خودش پي ميبره ؟!

راستي جيميل داريد ؟ ميدونستيد كليه ايميل هاي شما كنترل ميشه و خونده ميشه ؟

چند وقت پيش گوگل امكاني را فعال كرد كه شما شماره تلفن خودتون رو قرار بديد تا موقع ورود به گوگل براي شما شماره رمز دوم پيامك كنه يا تماس بگيره

راستي گوگل چرا اين كارو كنه ؟ آره درسته gps ! پس شما هر جا هستي الان گوگل ميدونه. . .

راه حل چيه ؟ راه حل اينه شما اگر سايت داريد از ايميل سايت خودتون استفاده كنيد و اگر نداريد از ايميل هاي ايراني استفاده كنيد.

درسته كه ايميل هاي ايراني به پاي جيميل و . . . نميرسه.ولي حداقل كسي توي ايميل هاي شما فضولي نميكنه !

ادامه دارد !

sagebnegad

کاربر عضو
سلام دوست عزیز

ممنونم از هشدارتون هرچند که مقاله های متعددی در این زمینه خوندم و لی بازم جهت تاکید خوب بود.

ولی یه سوال شما از کجا مطمئنی که سرویس های ایرانی کنترل یا به قول شما توش فضولی نمیشه.اما منم با شما موافقم که باید حواسمون به این مسائل باشه .حالا چه در مواجهه با سرویس های خارجی و چه ایرانی

راستی سال نو شما هم مبارک

MR.ALIREZA

تازه وارد
دوست عزيزم اينم مورد خوبيه كه بهش اشاره كردي.اما جواب اين سوالتت رو در ادامه مطالبي كه ميگذارم ميگيري.

حداقل فرق دخالت ها رو ميتوني ببيني چقدره

MR.ALIREZA

تازه وارد
راستي چرا تا ويندوزي مياد اولين نسخه هاش توي ايران به راحتي دست به دست ميشه ؟ يعني شركت مايكروسافت به اون عظمت نميتونه قفلي روي ويندوز بزاره كه كسي نتونه بازش كنه ؟

چرا ويندوز 8 نيومده توي ايران داره دست به دست ميشه ؟

آره درسته.هدف جاسوسي از كاربراي ايراني هست.براي اون ها من و شما مهم تر هستيم.

شايد تعجب كنيد.ولي وقتي با برخي اساتيد ايراني خارج از كشور صحبت ميكنيد ميبينيد هنوز دارن از ويندوز 98 و نهايت xp استفاده ميكنند.چرا ؟ چون ويندوز شما هم جاسوس هست !

شما به محض كانكت شدن به اينترنت با لب تاپتون و لمس تاچ اثر انگشتتون به سرور منتقل ميشه.پس اثر انگشت شما رو دارن.ديگه به چه چيزي نياز دارن؟

مردمك چشم ! چجوري ميتونن بگيرن ؟ خيلي ساده.

وبكمت رو روشن كن !

شما به محض روشن كردن وبكم اسكن چشمت رو در اختيار اون ها قرار ميدي ! اسكن چشم شما به چه درد اونا مي خوره؟

شما وقتي وارد فرودگاه لندن ميشيد و جديدا برخي كشور هاي عربي چشم شما رو اسكن ميكنن.تا حالا پرسيديد چرا اين كارو ميكنن؟

چون مي خوان ببينن آيا اسكن چشم شما در سرورهاي اونا هست يا نه !

خب اونا قبلا به شخصيت و تا حدودي زندگي شما پي بردن.وقتي ميبينن شما تا حدي فكرتون با اونا فرق داره يا شما رو در مدت حضور به شدت زير نظر ميگيرن يا محترمانه ميگن شما حق ورود به اين كشور رو نداريد !

ادامه دارد !

MR.ALIREZA

تازه وارد
خيلي ها ممكنه اين سوال بياد توي ذهنشون كه اين همه جيميل توي دنيا مگه ميشه كه انقدر بيكار باشن اين همه آدم جيميل هاي ما رو چك بكنند ؟!

اولا با توجه به هزينه هايي كه ميشه اين كار چندان سخت نيست.وقتي به راحتي بيليارد ها دلار رد و بدل ميشه.

اما بايد بدونيد هر جيميل يا ايميلي هم چك نميشه.در واقع اونا هر وقت سر كارشون به شما مي افته به راحتي كتاب زندگي شما را با توجه به داده هاشون باز ميكنند.اما از كي ممكنه جيميل يا ايميل شما مورد توجه اونا قرار بگيره ؟

برخي كلمات هستند كه شما اگر داخل ايميل به كار ببريد، خودكار ايميل شما توسط وزارت امنیت میهن آمریکا رصد خواهد شد.توجه داشته باشيد كه اين كلمات فقط مختص كاربرد به زبان انگليسي نيست.

بلكه شما با هر زباني كه آن ها را به كار ببريد رصد خواهيد شد !

سازمان*ها:

وزارت امنیت میهن آمریکا

آژانس مدیریت اضطراری فدرال

گارد ساحلی

محافظت گمرکی و مرزی

گشت مرزی

سرویس مخفی

مرکز عملیات*های ملی

اف*بی*آی

تی*اس*ای

سازمان ملل ...

امنیت داخلی:

ترور

حمله

امنیت داخلی

رزمایش

پلیس

مقامات

مرگ و میر

گروگان

شلیک

بمب

تاسیسات ...

مسائل هسته*ای:

هسته*ای

سمی

شیمیایی

آزمایشگاه ملی

تاسیسات هسته*ای

تهدید هسته*ای

نشت

میکروبی

گاز

پودر ...

مسائل بهداشتی:

شیوع

ویروس

تخلیه

باکتری

مسمومیت غذایی

آنفلونزا

سمی

مرکز کنترل بیماری

مقاومت

واکسن

سازمان بهداشت جهانی ...

امنیت زیرساختی:

امنیت زیرساختی

فرودگاه

زیرساخت رایانه*ای

زیرساخت ارتباطاتی

زیرساخت ملی

مترو

هواپیما

قطع برق

بندر

خطوط برق ...

خشونت مرزی:

خشونت

مواد مخدر

هروئین

ماری*جوانا

مکزیک

سان دیگو

کلمبیا ...

تروریسم:

تروریسم

القاعده

ترور

حمله

عراق

افغانستان

ایران

پاکستان

سلاح متعارف

هدف

بمب کثیف

سلاح شیمیایی

سلاح میکروبی

حماس

حزب*الله

جهاد

طالبان

عملیات انتحاری

یمن

سومالی

الشهاب

طرح

اسلامگرا

اصولگرا

ملی*گرا

عضوگیری ...

آب و هوا/حادثه:

اضطراری

طوفان

سونامی

زمین*لرزه

سیل

آتش*سوزی جنگل

یخ

کمک

برف

حادثه

هشدار ...

امنیت سایبری:

امنیت سایبری

بات*نت

ویروس

تروجان

مقر سایبری

2600

اسپمر

فیشینگ

حمله سایبری

ترور سایبری

هکر

چین

کرم

رسانه اجتماعی ...

برای دریافت سند و فهرست کامل*تری از این واژه*ها کلیک کنید.

موضوع جالب شد نه ؟!

ادامه دارد !

iranenaz

کاربر عضو
سلام

اوایل که ایمیل ملی راه افتاده بود عکس زیر توی نت زیاد چرخید ، کلی باهاش حال کردم...

دوست عزیز اطمینان داشته باش اگر گوگل 90% احتمال داره چک کنه ایمیل ملی 100% این کار رو میکنه.

مدتی هم هست دوستان ... کلیک کردند روی گوگل و سرویس هاش.

موندم زمانی که همه ایمیلاشون از یاهو ، هات میل و .. بود چک نمیشد تازه یادشون اومده که خطرشنود وجود داره ؟!

دوست عزیز شما ایمیلت واسه سایت خودت باشه و سرورت اونطرف باشه میتونند چک کنند کنند.

شما از ایمیل ملی هم اکانت داشته باشی آمریکا و مزدورانش میتونند چک کنند.

اصلا اگر سیستم عاملت جاسوسیت رو میکنه بذار از همون جیمیل اکانت داشته باشیم که مزایای بیشتری داره دیگه ..(فرقی نمیکنه)

البته این داستان سیستم عامل رو کمی دوستان سیاست گذار زود شروع کردند(عجله کردند) هنوز سیستم عامل ملی (لینوکس شریف) تموم نشده/

سربلند باشی.

You must be registered for see images attach

MR.ALIREZA

تازه وارد
دوست عزيز من تا حالا موردي نديدم كه كسي از ايميل ملي به مشكل بخوره يا ببينم ايميلش رصد ميشه.اما در مورد جيميل و ياهو موارد متعددي رو هم ديدم و هم خودم سراغ دارم كه اين اتفاق براشون افتاده.

مشكل ما اينه كه در اينترنت و . . . خيلي به خارج از كشور وابسته شديم.

به طور مثال دوست من چند سال پيش يه سامانه ايميل دهي راه اندازي كرد.بدون اينكه وابسته به شخص يا جائي باشه.پس بايد بگيم همه سرويس دهنده هاي ايميل ايراني ايميل هاي كاربراشون رو چك ميكنند ؟

بعدم شما رصد ايميل از طريق سايت هائي مث جيميل رو با ايران مقايسه ميكني ؟ رصد ايميل شما توسط جيميل و ياهو طيف وسيع تري از زندگي شما رو ميگيره تا رصد ايميل شما توسط ايميل هاي ايراني ( البته بر فرض صحت )

homayon574

کاربر عضو
چه این ور آب چه اون ور آب بالاخره ایمیل ها تو یه جایی ذخیره میشن بالاخره یکی میخونتش چه اینور اب چه اونور آب تفاوتی نداره یا دولتی یا هکرها، این ایمیل ملی که من صفحه ثبت نام این ایمیل ملیو دیدم کلا بیخیالش شدم ، کد پستی محل زندگیو ، کد ملی ، ادرس خانه ، ادرس تلفن ثابت که توش الزامیه رو ایمیل ملی میخواد چیکار؟ ، نکنه میخواد ایمیل هایی مشکل تو نمایش داره رو روی کاغذ چاپ کنه با پست پیشتاز برامون بفرسته؟ جالبه ایمیل هم بعد از ثبت نام فعال نمیشه فکر کنم چک میکنن ببینن اطلاعات صحیحه یا نه =))

من نمیخوام بحث سیاسی کنم ولی بحث ایمیل ملی و اینترنت ملی و کلا هر چیز ملی در باره کامپیوتر برای راحت تر شدن کنترل خیلی چیزاست بخصوص اینترنت تو ایران :) ایمیل ملی هم چندان با اطمینان نحرف اونم برای خودش ***** هایی داره برای چک کردن بعضی مسائل .این بحث جاسوسی کردنو نکردن سایت های بزرگم انقدر جدید و مهیج نیست والا بشینن ایمیلای منو بخونن لطف میکنن اصلا زنگ بزنن بهم بگنن بهم بگن چی توش بوده والا وقت نداریم ایمیل بخونیم ، اگر بخوایم با این مصداق جلو بریم که عین فیلم های جمیز باندی از چشمون اسکن کننو اثر انگشت بگیرنو جامونو پیدا کنن بحث جالبیه خب پیشنهاد شما چیه بریم یه گرز بگیریم دستمون تو غار زندگی کنیم خوبه؟

من کاملا قبول دارم شرکتی مثل گوگل یا فیس بوک یا سایت های از این دست با دولت امریکا مراودات صد در صدی دارن ولی با این وجود من به اونا بیشتر میتونم اعتماد کنم تا چیزایی مثل ایمیل ملی :52:

jafar1374

کاربر عضو
سلام

همه دوستان اطلاعات خوبی رو ارائه دادند یه یار هم این بحث یه جای دیگه در موردی چیز و p ان بود و می گفتند که این چیزای رایگان ممکنه جاسوس باشه و این حرفا و در جواب یکی از دوستان گفتند که شما از اینا رایگان به ما بده ، بذار هر چه قدر که می خوان جاسوسی کنند در واقع ما که چیزی و ترسی برای برملا شدنشون نداریم هنوز هم یاهو و بعد هاتمیل و جی میل ، بهترین هستند - سرویس های ایرانی یه روز هستند و یه روز دیگه ممکنه نباشند ... البته با سرعت کم و امنیت کم و تکنولوژی پایین و .... که دارند ، هیچ اطمینانی بهشون نیست.

kralpc

تازه وارد
ترجیح میدم از جیمیل استفاده کنم تا اطلاعاتم توسط گوگل و آمریکای جنایتکار رصد بشه تا اینکه از ایمیل ملی استفاده کنم و ....

MR.ALIREZA

تازه وارد
همايون من نميدونم چرا شما انقدر فكرت منفي هست ؟

من اينا رو نگفتم كه شما بري توي غار زندگي كني.چيزهائي رو كه ديدم رو بهت گفتم تا اگر دوست نداشتي اطلاعاتي كه مي خواي محرمانه بمونه چطوري ازشون حفاظت كني

حالا اگر علامه دهري و همه چي رو ميدوني و . . . كه فبها ! شما هم بيا بگو ما ياد بگيريم ! :53:

جعفر عزيز منم قبول دارم صحبتت كه خيلي امكانات پائين هست.ولي به نظرم دليلش وابستگي بالاي ما در اينترنت به كشورهاي ديگه هست.

jafar1374

کاربر عضو
خب وابستگی ما به این دلیله که ما به تنهایی نمی تونیم بستر مناسب رو برا خودمون فراهم کنیم و این کار باید به دست دولتها ایجاد شه که دولت ما حالا حالا فکر نکنم بخواد یا بتونه این کار و انجام بده

parsaman

تازه وارد
سلام اعصاب ندارن بعضي از دوستان ها !.....

ايميل ملي كه جوك سال بود كد ملي و ... وقتي فرهنگ و درك كار خدماتي مجازي نباشه اين جور چيزها و سايت ها در مي آن اميدوارم كه از بيت المال بودجه نگرفته باشند كه من نوعي راضي نيستم.

ولي يكي از علل استفاده ايرانيان از سرويس هاي گوگل روند روانشناسانه اونها در مدت 3سال بود كه نهادهاي مسوول داخلي روي آون كار مي كردند تا مقابله كنند و اينكه ماجراي سال 88 رخ داد همه چيز كنسل شد و ......

امسال سال توليد ملي به ما هزار مدل وعده وعيد دادند اميدواريم كه يه تكوني بدن خودشون رو ........

ولي وقتي يه ديتا سنتر مطمئن داخلي نيست چطور مي شه يه سايت خدماتي رو ارائه كرد ولي كيه كه به اين چيزها فكر كنه امكانات دست يه سري از دوستان هست ولي ........................ خدا رو شكر ما مسووليتمون در حد كلان نيست كه حق مردم به خاطر نادانيمون روي گردنمون باشه.

كم كم انحصار آمريكا توي جامعه مجازي داره شكسته مي شه و شما اگر توي جريان توليد داخلي فضاي مجازي باشيد مي دونيد و ديديد كه با چه وضعيتي سايتهاي خدماتي مستقل دارن كار مي كنند وقتي 90 ورودي سايتهاي خدماتي از موتور جستجوهاي اونها هست معموله كه مي دونن سلايق ايراني ها چي هست و به شبكه هاي ماهواره اي ميفروشن تا سريال بسازن.

يك مشكل خود برنامه نويسان داخلي هستند كه كار و سفت نگرفتند و به مسله مهم تبديلش كنن همش در حد هشدار و آگاه باشيد بوده ولي با تلاشهاي بعضي دوستان ديدم كه شوراي عالي مجازي تشكيل شد و من به شخصه تنها چيزي كه از اونها مي خوام مسله كپي رايته ...... حداقل براي محصولات داخلي .. وقتي ويندوز 400 هزار تومان باشه لايسنسش مردم به تغيير نرم افزار رو مي آرن و از سيستمهاي ديگه استفاده مي كنند. مسولين هم وعده وعيد ميدن اگر اوكي بدن تا بياد حمايت كنه عوض ميشه يكي ديگه مياد روز از نو و .....

با يه پروژه حساب شده خيلي راحت ميشه جايگزين كرد اين وابستگي خدماتي رو ..... || ..... ما در حد خودمون مسووليت داريم ايمدواريم كه اون روزي كه اگر كسي بخواد كم كاري كنه خود به خود كنار مي ره رو ببينيم هرچه زودتر ./ ما فعل ما مي توانيم رو صرف كرديم فارسي عربي لاتين ولي يا اشكال از ما بود كه يه جايي تپق زديم توي اين صرف يا اشكال از فعل ما مي توانيمه كه ديگه تاثيرش از بين رفته ....

***********باقي خداست چيزي و كسي نمي مونه اثرمون چقدر بوده تو اين پيشرفت؟؟؟؟؟

homayon574

کاربر عضو
ما تو کشوری هستیم که هاست های داخلیش رو هنوز بر مبنای mb محاسبه میکنن میفروشن بعد از اون طرف فریاد میزنن این چه وضعشه چرا باید سرور بیشتر سایت های ایرانی تو کانادا یا امریکا باشه یکی نیست بگه پـــ نه پـــ بیاره رو سرورهای داخلی نصف روز قطع باشی مابقی حجم و پهنای باند مورد نیاز سایتم بیخیال بریزه تو جیبش سایتو تعارف کنه به هرکی رد شد...

اینترنت ملی اسمش میاد والا من تنم میلرزه یه اینده نا معلوم برای سایت های فارسی هرکی هرجا یه حرف میزنه تکلیف مشخص نیست اخر چی به چی میشه

دلت خوشه علیرضا جان در ضمن من الامه دهر نیستم ! :53:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا