قوانین عکس یا رسانه ها در سایت دو یا چند زبانه با wpml

royairani

کاربر عضو
سلام به همگی .

سوالی هست که خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده و به نتیجه ای نرسیدم و دوست دارم نظر شما اساتید رو بدونم .

سایتی دارم دو زبانه که با wpml این کارو کردم و برای سئو از yoast استفاده میکنم .

به فرض مثال :
در قسمت انگلیسی عکسی آپلود میکنم که متن جایگزین این عکس رو مینویسم (macbook pro apple) و از همین عکس در قسمت فارسی میخوام استفاده کنم که اگر قرار باشه آلت یا همون متن جایگزین رو فارسی بنویسم که برای سئو خوب باشه باید بنویسیم (مک بوک پرو اپل) که با این شرایط :

⚠یا باید برای هر زبان عکس رو آپلود کنم که هر عکس دو بار آپلود میشه (فکر میکنم منطقی نیست)
⚠ یا اینکه برای هر دو زبان انگلیسی یا فارسی نوشت (حس میکنم از نظر سئو امتیاز خوبی نداره)

⚠یا اینکه راه کاری داره که من مطلع نیستم (و شدیدا حس میکنم که همینطوره)

ممنون میشم تجربتون رو با من در اشتراک بزارید و بگید که بهترین روش برای اینکه سئو رعایت بشه چیه

سپاس از همگی

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
چرا فکر می کنید راهکار دوم شما امتیاز خوبی نداره !!
اتفاقا این روش قابل انجام است اما فقط با یک نکته ریز حیاتی
,
امیدوارم نکته ریز حیاتی رو بدقت ببینید 🧐
اگر دنبال دلیلش هستید یا اطلاعات بیشتری می خواهید کافیست به این نکته دقت کنید وقتی برچسب در هر قسمتی می گذارید باید گزینه بعدی را در خط بعدی بنویسید این شیوه در پایان ذخیره شده با , جدا سازی می شود
یادتان باشد , با ، فرق بسیار دارد😷
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: harbiline

masoud ashoori

کاربر عضو
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
جان مولر قبلا در مورد ای قضیه در توئیتر صحبت کرده بود ( )
و میگه که در سایت های چند زبانه بهتر هست الت تصاویر متفاوت باشه

اما چطور؟ خوب این یک بحث مربوط به کدنویسی و طراحی سایت هست
من امکان خاصی برای این قضیه در وردپرس نمیشناسم
ولی از اونجایی که وردپرس اوپن سورس هست، هر کاری که با کدنویسی میشه انجام داد رو میتونید در قالب یک افزونه ای چیزی بهش اضافه کنید
پس باید با دوستانی که تخصصشون نوشتن افزونه و … برای وردپرس هست صحبت کنید که امکانی براتون فراهم کنن که تصاویر رو در زبان های مختلف با مقادیر ALT مختلف نشون بده

البته که شاید افزونه ای از قبل برای این قضیه وجود داشته باشه ولی من نمیشناسم حداقل

منبع پاسخ: آقای سید محمد امین هاشمی

آخرین ویرایش:
بالا