محدودیت حجم دانلود

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

اتفاقا این انجمن به تنهایی لیست ایمیل بنده رو پر کرده بقدری که چند ساعت باید وقت بذارم خالی کنم :)) کافیه اون بالا که تیترتاپیک رو زدید روی + پیگیری تاپیک رو بزنید اونوقت تمامش رو تو ایمیل میفرسته. هر چند خود بنده اگر پاسخی بدم حتما تیک تشکر رو میزنم که طرف حداقل مطلع بشه.

ببنید بنده به شخصه وقتی یه سوالی رو میبینم یا مشکلی برای خودم پیش میاد اول همه احتمالات رو بررسی می کنم فرقی هم نداره چند بار بشه

و اتفاقا تمام مسیر ها رو هم تست میگیرم

وقتی شما مشکل رو مطرح می کنید باید همه موارد رو بررسی کنید بخصوص شاید شما فراموش کنی ولی وقتی هر یکی از عزیزان یه قسمتی رو یادآوری می کنه بهتره سریع برید سراغش .

یکبار شما به این روش عمل کنید قالب معروف وکامرس استنفورنت رو نصب کنید فعالش کنید روی اون تمام این مراحل رو تست بگیرید ضمنا برای اطمینان همه مراحل و پیشنهادات اینجا و اونهایی رو که خودتون فکر می کنید فراموش شده توسط دوستان رو بنویسید برای خودتون و دونه دونه پس از تست تیک بزنید اینجوری کلیت قضیه پیدا میشه .

ضمنا فقط به یک فایل با یک فرمت اکتفا نکنید و حتما از طریق Adsl {این رو به این دلیل میگم چون اینترنت موبایل تو بهترین حالتشم خطا داره تو کشورمون هنوز مخصوصا همراه اول } فایلهاتون رو آپلود کنید یا حتی از یک فایل آماده در فضای نت استفاده کنید یعنی لیچ کنید روی سرورتون و باهاش تست بگیرید . حتی اگر این جریان چند روز وقتتون رو بگیره حتما اگر مشکل رفع شد چگونگی رفعش و اگر رفع نشد اینجا پیگیر بشید ما هم سعی می کنیم بگردیم ببینیم چه دلایل دیگه می تونه داشته باشه

میبخشید طومار شد :=))

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahyar21

تازه وارد
@جاویدان 

بله، در حال حاضر سایت اصلی بر روی سرور آلمانی و سرور دانلود در ایران قرار دارد.

ترافیک سایت خیلی بالا نیست و عادیست!

ماژول secure download را بدون هزینه راه اندازی کردند ولی در ادامه دردسر تغییر کلی در کدهای wocommerce را داشتیم که میزبانی (پارس پک) اعلام کرد:

"با سلامنصب این ماژول با موفقیت صورت پذیرفت.جهت تست، پوشه‌ای با نام secure بر روی هاست دانلود ایجاد گردید و این ماژول بر روی این پوشه فعال شد.برای ایجاد لینک، لازم است از عبارت زیر MD5 تهیه شده و در متغیر md5 به کاربر ارسال شود.\"$secure_link_expires$uri$remote_addr didemosbat_secret\"در عبارت بالا:- $secure_link_expires باید با timestamp انقضای لینک جایگزین شود. (برای مثال 2147483647 برای January 19, 2038 (GMT- $remote_addr باید با آی‌پی کاربر جایگزین شود.- $uri باید با مسیر فایل (برای مثال /secure/test.html) جایگزین شود.همچنین در متغیر expires باید timestamp انقضا قرار گیرد.برای مثال لینک زیر برای IP: 127.0.0.1 تا 20 نوامبر قابل دانلود خواهد بود. به این صورت کاربران می‌توانند مستقیماً فایل‌ها را از هاست دانلود با موقعیت ایران و با سرعت بالاتر، امکان استفاده از resume و چند کانکشن همزمان می‌توانند دانلود نمایند.همچنین لینک ایجاد شده، تنها از طریق همان کاربر با IP مشخص شده و تا زمانی که در timestamp مشخص می‌نمایید قابل دانلود خواهد بود.لطفا پس از پیاده‌سازی تغییرات بر روی WooCommerce و تست از طریق پوشه secure، اعلام فرمایید تا این مورد بر روی کلیه فایل‌های هاست دانلود فعال شود.با تشکر"
دوست عزیز شما تونستید از این ماژول پارس پک نتیجه بگیرید؟

jamshimi

کاربر عضو
ببینید وقتی میگید روی همین سرور با همین ورژن ووکامرس چنین مشکلی نیست یعنی ربطی به این افزونه secure download و ... نداره. شاید ایراد از پوسته وردپرس شماست.

ایراد را در جای دیگری باید پیدا کنید.

چیزی نیست که بخواید به صورت دستی انجام بدید.

باید یک افزونه برای ووکامرس تون بنویسید که این فرآیند MD5 سازی لینک های دانلود رو به صورت اتوماتیک انجام بده.

چون وابسته به IP کاربر و زمان انقضای دانلود، لینک های دانلود متغیر خواهند بود.
کسی از دوستان این ماژول رو تونسته بنویسه و تست کنه؟

jamshimi

کاربر عضو
نمیدونم چرا دوستان دنبال مشکل در سورس ها هستن عموما ، مشکل اینترنت و قطعی لحظه ای رو فراموش نکنید. یک لحظه ping اینترنت بره ، این دانلود نصف و نیمه میمونه...

البته برای فایل های حجیم ، کلا مخفی کردنش درست نیست چون فشار مضاعفی رو سرور میاره و اگر هاست ابری باشید limit می شید!

سلام وقت بخیر
توی کدوم بخش ووکامرس میشه تغییراتی در کدها داد که اگر یه لحظه سرعت اتصال با هاست دانلود که لینک اون توسط ووکامرس کد شده خیلی کم شد دانلود قطع نشه و ادامه بده
سوال دوم اینکه در روش اجبار به دانلود لینک ابتدا از هاست دانلود کد میشه و ارسال میشه به هاست اصلی و در هاست اصلی توسط هد ارسال میشه به کاربر؟
در این مورد بهتره که هر دو هاست سایت و دانلود در این موقعیت باشند؟ یا هر دو ایران یا هر دو خارج؟

freeproject

تازه وارد
سلام

متاسفانه مدتی است که با مشکل حجم دانلود روبرو هستم، خیلی راه ها (از جمله تغییر هاست) را امتحان کردم اما مشکل حل نشد. دوستان حرفه ای لطفاً کمک کنند.

مشکل: لینک دانلود (از روش اجبار به دانلودها) در اختیار مشتری قرار می گیرد اما متاسفانه دقیقاً به اندازه 500mb از یک فایل 764mb را دانلود می کند و بعد متوقف می شود. (یعنی فایل ناقص دانلود می شود!)

لطفاً کمکم کنید... متشکرم
سلام
من این مشکل رو داشتم چون تمام محصولاتم دانلودی ه و حجمشونم بالاست .
بهتره روش دانلود رو تو تنظیمات محصولات دانلودی در ووکامرس روی حالت (فقط انتقال(ریدایرکت) بزاری (برای امنیتشم بهتره فقط محدودیت زمانی بزاری و محدودیت دانلود نزاری مثلا چند روز مهلت دانلود بده چون لینک وقتی ارسال میشه تغییر میکنه و لینک اصلی ارسال نمیشه و فقط اینجا مهلت دانلود مهمه) و اگه برات سرعت هم مهمه بنظرم از شرکت هایی که اختصاصی هاست دانلود میفروشن مثل آپلود بوی فضا بگیر چون هاست های دیگه نه سرعت مناسبی دارن و از طرفی هم احتمال ناقص دانلود شدن فایل هات توسط مشتری زیاده .

jamshimi

کاربر عضو
سلام
من این مشکل رو داشتم چون تمام محصولاتم دانلودی ه و حجمشونم بالاست .
بهتره روش دانلود رو تو تنظیمات محصولات دانلودی در ووکامرس روی حالت (فقط انتقال(ریدایرکت) بزاری (برای امنیتشم بهتره فقط محدودیت زمانی بزاری و محدودیت دانلود نزاری مثلا چند روز مهلت دانلود بده چون لینک وقتی ارسال میشه تغییر میکنه و لینک اصلی ارسال نمیشه و فقط اینجا مهلت دانلود مهمه) و اگه برات سرعت هم مهمه بنظرم از شرکت هایی که اختصاصی هاست دانلود میفروشن مثل آپلود بوی فضا بگیر چون هاست های دیگه نه سرعت مناسبی دارن و از طرفی هم احتمال ناقص دانلود شدن فایل هات توسط مشتری زیاده .
سلام
وقتی بزاری روی فقط انتقال/ریداریرکت حتی اگه محدودیت زمانی هم بزاری لینک اصلی دانلود لو میره! و این خیلی خوب نیست!
شما می فرمایید وقتی لینک ارسال میشه تغییر میکنه و لینک اصلی ارسال نمیشه!!

freeproject

تازه وارد
سلام
وقتی بزاری روی فقط انتقال/ریداریرکت حتی اگه محدودیت زمانی هم بزاری لینک اصلی دانلود لو میره! و این خیلی خوب نیست!
شما می فرمایید وقتی لینک ارسال میشه تغییر میکنه و لینک اصلی ارسال نمیشه!!
من همین کارو دارم میکنم و لینک اصلی من با ووکامرس رمز نگاری میشه و مشکلی هم نداره :unsure:

jamshimi

کاربر عضو
فعلا که شده برادر و بعد از اتمام زمان هیچ دسترسی به اون لینک دیگه ندارن. یه بار تست کن
برادر وقتی لینک اصلی در همون محدوه زمانی که توسط مرورگر یا IDM توسط کاربر دانلود میشه به راحتی قابل مشاهده هست و لینک میشه به اشتراک گذاشت!

mayjil20

تازه وارد
سلام

متاسفانه مدتی است که با مشکل حجم دانلود روبرو هستم، خیلی راه ها (از جمله تغییر هاست) را امتحان کردم اما مشکل حل نشد. دوستان حرفه ای لطفاً کمک کنند.

مشکل: لینک دانلود (از روش اجبار به دانلودها) در اختیار مشتری قرار می گیرد اما متاسفانه دقیقاً به اندازه 500mb از یک فایل 764mb را دانلود می کند و بعد متوقف می شود. (یعنی فایل ناقص دانلود می شود!)

لطفاً کمکم کنید... متشکرم
دوست عزیز عاقبت به نتیجه ای رسیدید؟

بالا