مدیریت سفارشات در ووکامرس

adelmis

تازه وارد
سلام

دوستان ما یه فروشگاه ووکامرسی داریم که توی چند تا شهر شعبه داره. ادمین سایت فقط مسئول اضاف کردن محصولات به سایته. یعنی فقط یه فروشنده

میخواستم مدیریت سفارشات طوری باشه که مثلا اگه شخصی در تهران محصولی خرید کرد . به مسئول شعبه تهران فقط خرید های مختص تهران نمایش داده بشه. و اگه کسی در اصفهان خرید کرد فقط مسئول شعبه اصفهان ببینه و مدیریت کنه.

نمیخام برای هر مسئول شعبه یه اکانت جدا گونه بسازم توی سایت تا فقط اینجور بتونن شهرهای خودشون مدیریت کنن.

میخام نرم افزاری باشه که نصب کنن روی کامپیوترشون و از طریق اون نرم افزار که به api ووکامرس متصل میشه سفارشات مختص شهرشون رو دریافت کنن

آیا نرم افزار دستکاپ مدیرت ووکامرس وجود داره ؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید

m0h4mm4d

کاربر عضو
کسی نیست کمک کنه ؟!
سلام . عزیز ماه رمضان هست یکم دوستان فعالیتشون کم شده :x:

سوالتون ولی ناقص هست . برای اینجور گردش کارهای پیچیده باید اطلاعات کامل باشه .

انبار محصولات کجاست ؟ هر شهر خودش موجودی داره ؟ چه جور محصولاتی فروش دارید احتمالا فیزیکی هست ولی محصولات حجیم هست یا در حد سی دی واین ها ؟ ؟ آدرس سایت را لطف کنید .

adelmis

تازه وارد
سلام . عزیز ماه رمضان هست یکم دوستان فعالیتشون کم شده :x:

سوالتون ولی ناقص هست . برای اینجور گردش کارهای پیچیده باید اطلاعات کامل باشه .

انبار محصولات کجاست ؟ هر شهر خودش موجودی داره ؟ چه جور محصولاتی فروش دارید احتمالا فیزیکی هست ولی محصولات حجیم هست یا در حد سی دی واین ها ؟ ؟ آدرس سایت را لطف کنید .
درود بر شما دوست عزیز

انشاالله که عبادت دوستان قبول درگاه حق باشه

به این شکل نیست که تنها یک انبار باشه که باقی شعب فقط از این انبار تغذیه کنن....هر شعبه انبار مختص به خودش داره....کالاهای یکسانی که در شعبه A هست دقیقا به همون  مقدار در شعبه B وجود داره.....

محصولات حجیم هستند. همونطور که گفتم قصد ندارم به ازای هر شعبه یک فروشنده به سایت اضاف کنم. تنها سایت یک ادمین باید داشته باشه و ادمین کالاها رو توی سایت معرفی کنه..... و در صورت ثبت سفارش در سایت توسط مشتری... در صورتی که مشخصات ادرس مشتری بفرض تهران ثبت شده باشد به شعبه تهران اطلاع داده شود و در صورتی که ادرس مشتری اصفهان باشد به شعبه اصفهان اطلاع داده شود . اجازه بدید بدلیل سیاست کاری از اعلام نام سایت خوداری کنم.

با تشکر

m0h4mm4d

کاربر عضو
افزونه های ووکامرس یک مشکل اساسی در مورد وقتی که اجناس مشابه هم هستند دارند .

اگر اجناس مشابه نبودند مشکلی نبود انواع و اقسام افزونه ها به خوبی کار میکردند ولی الان اجناس مشابه هستند کار سخت شده . و احتمالا باید اختصاصی براتون نوشته بشه.

این افزونه را چک کنید ببینید با امکاناتی که داره میتونه همچین سناریویی را پیاده کنه یا خیر ولی بعید هست بتونه

افزونه تجاری هست براتون پیوست کردم .

You must be registered for see images attach

الان افزونه هست که شما لیست محصولات هر فروشنده را بهش معرفی مکنید وقتی که محصول سفارش داده میشه برای اون فروشنده پیغام میره تا محصول را آماده کنه ولی وقتی محصولات یکسان هستند مشکل ایجاد میشه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

adelmis

تازه وارد
افزونه های ووکامرس یک مشکل اساسی در مورد وقتی که اجناس مشابه هم هستند دارند .

اگر اجناس مشابه نبودند مشکلی نبود انواع و اقسام افزونه ها به خوبی کار میکردند ولی الان اجناس مشابه هستند کار سخت شده . و احتمالا باید اختصاصی براتون نوشته بشه.

این افزونه را چک کنید ببینید با امکاناتی که داره میتونه همچین سناریویی را پیاده کنه یا خیر ولی بعید هست بتونه

افزونه تجاری هست براتون پیوست کردم .

You must be registered for see images attach

الان افزونه هست که شما لیست محصولات هر فروشنده را بهش معرفی مکنید وقتی که محصول سفارش داده میشه برای اون فروشنده پیغام میره تا محصول را آماده کنه ولی وقتی محصولات یکسان هستند مشکل ایجاد میشه .
ممنون از شما دوست عزیز

این افزونه که معرفی کردید نیاز منو برطرف نمیکنه

همونطور که گفتم سایت تنها یک ادمین یا به اصطلاح فروشنده داره! و تنها ادمین مسئول مدیریت کل کالا های سایته !

این افزونه معرفی شده برا وقتیه که چندین فروشنده در سایت ثبت نام کرده باشن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MahdiY

راهبر انجمن
ممنون از شما دوست عزیز

این افزونه که معرفی کردید نیاز منو برطرف نمیکنه

همونطور که گفتم سایت تنها یک ادمین یا به اصطلاح فروشنده داره! و تنها ادمین مسئول مدیریت کل کالا های سایته !

این افزونه معرفی شده برا وقتیه که چندین فروشنده در سایت ثبت نام کرده باشن
سلام

مدیر میتونه محصولات هر انبار را به عنوان فروشنده اون شعبه ارسال کنه.

همچنین افزونه های زیر رو بررسی کنید:

adelmis

تازه وارد
سلام

مدیر میتونه محصولات هر انبار را به عنوان فروشنده اون شعبه ارسال کنه.

همچنین افزونه های زیر رو بررسی کنید:

سپاس

سوال اینجاست. وقتی که هیچ یوزری به عنوان فروشنده در سایت ثبت نشده و تنها یک کاربر ادمین که همون فروشنده است در سایت ثبت شده

این افزونه از چه طریقی سفارش ثبت شده رو میخاد به اطلاع شعبه های مورد نظر برسونه ؟! ایمیل؟ یا api ووکامرس؟

یه سوال مهم دیگه هم دارم: آیا نرم افزار دستکاپی وجود داره که مسئول شعبه روی کامپیوتر خودش نصب کنه که بتونه سفارشات ثبت شده رو مدیریت کنه ؟!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

m0h4mm4d

کاربر عضو
سپاس

سوال اینجاست. وقتی که هیچ یوزری به عنوان فروشنده در سایت ثبت نشده و تنها یک کاربر ادمین که همون فروشنده است در سایت ثبت شده

این افزونه از چه طریقی سفارش ثبت شده رو میخاد به اطلاع شعبه های مورد نظر برسونه ؟! ایمیل؟ یا api ووکامرس؟

یه سوال مهم دیگه هم دارم: آیا نرم افزار دستکاپی وجود داره که مسئول شعبه روی کامپیوتر خودش نصب کنه که بتونه سفارشات ثبت شده رو مدیریت کنه ؟!!
این طور که به نظر میاد مشکل فقط مطلع کردن انبار ها نیست . اگر این طور بود یک افزونه ی کوچک جواب کارتون را میداد . یعنی شهر از سفارش مشتری خونده میشد و به ایمیل و تلفنی که برای انبار اون شهر تعریف شده بود سفارش ارسال میشد

. ولی این که فرضمون این باشه همه ی موجودی های انبارها مشابه هستند ، در واقعیت اتفاق نمیافته . ممکن هست همه ی انبار ها در یک تاریخ خاص با یک موجودی شروع به کار کنند ولی وقتی فروش انجام میشه موجودی یکسان دیگه معنی نداره و هر انبار با هر فروش از موجودیش کم میشه و طبق فرمول سفارش مجدد خودش ، به انبار مرکزی سفارش میده. پس شما علاوه بر اینکه باید گردش کار فروش خودتون را تنظیم کنید باید یک فکری هم برای موجودی گرفتن وکلا مدیریت موجودی انبارهاتون بکنید . این کار معمولا توسط فردی در همان انبار ( که مسدولیت داره و اجناس تحویلش هست ) انجام میشه .

برای این کار یا باید از افزونه هایی که آقا مهدی استفاده کردند استفاده کنید و یا قسمت مدیریت موجودی را خارج از ووکامرس انجام بدید و به ووکامرس متصلش کنید .البته اینطور که از اسکرین شات ها متوجه شدم در اون افزونه خود مشتری شهر محل سفارش را انتخاب میکنه ، نمیدونم همین نظر شما را تامین میکنه یا اینکه میخواهید شهر به صورت خودکار انتخاب بشه ؟

برای راه دوم میتونید از سرویس هایی مثل استفاده کنید . هم هست. اگر فقط از یک اپلیکیشن اون استفاده کنید رایگان هست . inventory management را انتخاب کنید ببینید میتونید سناریوی مورد نظرتون را بدون کدنویسی پیاده کنید یا خیر . اگر اوکی بود میتونید با خرید افزونه های اضافی اون را به ووکامرس متصل کنید .

در همین راستا میتونید از حسابداری هلو هم استفاده کنید . هلو وب سرویس داره و چند تا فیلد را میتونید از ووکامرس بخونید و بنویسید ولی نمیدونم قسمت چندانباره را چه طور مدیریت میکنه . آیا پیغام به انبار ها میفرسته یا نه . خودتون این قسمت را تحقیق کنید . نسخه ی شبکه اون هم 4 کاربر بیشتر نداره .

اگر در تحقیقاتتون به نتیجه ای رسیدید ما را هم مطلع کنید . سپاسگزارم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا