مراحل ساخت قالب

saji051

کاربر عضو
سلام  دوستان خسته نباشید... 

میخواستم بدونم چطوری میشه یه قالب از صفر شروع کرد به نوشتن؟؟؟

چه پیشنیازهایی برای اینکار لازمه؟

میشه اصول کار و ابزارهایی این کار رو نام ببرید و توضیح بدید؟

بهترین ابزار برای ساخت قالب از بیس و پایه چیه؟

ممنون منتظر راهنمایی های دقیقتون هستم. :)

soltaneghalbha

کاربر عضو
سلام

برای ساخت قالب وردپرس و هر سیستم دیگری باید با زبانهای html , css و همچنین کمی با javascript اشنا باشید

و فریم ورک های آماده ی بسیاری برای راحت کردن کار موجوده مثل فریم ورک "بوت استرپ" (در گوگل جستجو نمایید)

برای وردپرس هم که شما قالب اچ تی ام ال خودتون رو طراحی می کنید و بعد قالب اچ تی ام رو به اصطلاح به وردپرس تبدیل می کنید (که آموزش های بسیار زیادی در سراسر نت موجوده برای تبدیل قالب به وردپرس)

و همچنین می تونید از بین قالب های اچ تی ام ال موجود در نت یکی رو به دلخواه انتخاب ، به دلخواه ویرایش ، و بعد به وردپرس تبدیل کنید

''
و فریم ورک های دیگری هم موجوده برای طراحی قالب که اساتید محترم میان میگن

saji051

کاربر عضو
ممنونم دوست عزیز بابت راهنمایی مفیدوتون :)

ممکنه دقیق تر راهنمایی کنید مثلا یه راهی که خودتون رفتید و ۱۰۰ درصد جواب گرفتید رو اینجا بگید تا هم من از راهی که رفتید استفاده کنم و هم دوستانی که به این زمینه علاقه دارند تاپیک مفیدی باشه براشون تا استفاده کنن.

مچکرم. :)

Danial-Eshghi.Ir

تازه وارد
مرحله اول : طرح قالب رو با فتوشاپ میزنی

مرحله دوم : طرح رو تبدیل میکنی به html

مرحله سوم : اضافه کردن کدهای وردپرس

مرحله چهارم : نصب قالب :69:

*برای مرحله 2 بهتره از Bootstrap استفاده کنی.به نظر من بهترینه!!

soltaneghalbha

کاربر عضو
ممنونم دوست عزیز بابت راهنمایی مفیدوتون :)

ممکنه دقیق تر راهنمایی کنید مثلا یه راهی که خودتون رفتید و ۱۰۰ درصد جواب گرفتید رو اینجا بگید تا هم من از راهی که رفتید استفاده کنم و هم دوستانی که به این زمینه علاقه دارند تاپیک مفیدی باشه براشون تا استفاده کنن.

مچکرم. :)
من هم اوایل قالب اچ تی ام ال رو از پایه طراحی میکردم و بعد تبدیل می کردم

بعد ها که کمی آشنا تر شدم با روند تبدیل قالب های اچ تی ام ال به وردپرس ، قالب اچ تی ام ال رو از سطح نت (از سایت های بسیاری که قالب اچ تی ام ال گذاشتن برای دانلود) دانلود می کنم ، ویرایشات دلخواه مانند راستیچن کردن ، حذف یاا ضافه یه قسمت و ... رو انجام میدم و بعد تبدیل می کنم به وردپرس :)

با این کار در وقت صرفه جویی بسیاری میشه (البته شاید اساتید گرامی این روش رو صحیح ندونن)

من هم به عنوان یه دوست پیشنهادم اینه که اول تبدیل قالب رو یاد بگیرید (کار راحتی است! ، برای شروع کار هم بهتره که یک قالب ساده رو انتخاب کنید) ، بعد یا خودتون قالب طراحی کنید یا هم اینکه از قالب های موجود در نت استفاده کنید

saji051

کاربر عضو
مرحله اول : طرح قالب رو با فتوشاپ میزنی

مرحله دوم : طرح رو تبدیل میکنی به html

مرحله سوم : اضافه کردن کدهای وردپرس

مرحله چهارم : نصب قالب :69:

*برای مرحله 2 بهتره از Bootstrap استفاده کنی.به نظر من بهترینه!!
ممنون دوست من :)

میشه توضیحاتی در مورد Bootstrap بدید؟

مثل نحوه کار با این زبان و برای یادگیری این زبان باید از کجا شروع کرد؟؟؟

saji051

کاربر عضو
من هم اوایل قالب اچ تی ام ال رو از پایه طراحی میکردم و بعد تبدیل می کردم

بعد ها که کمی آشنا تر شدم با روند تبدیل قالب های اچ تی ام ال به وردپرس ، قالب اچ تی ام ال رو از سطح نت (از سایت های بسیاری که قالب اچ تی ام ال گذاشتن برای دانلود) دانلود می کنم ، ویرایشات دلخواه مانند راستیچن کردن ، حذف یاا ضافه یه قسمت و ... رو انجام میدم و بعد تبدیل می کنم به وردپرس :)

با این کار در وقت صرفه جویی بسیاری میشه (البته شاید اساتید گرامی این روش رو صحیح ندونن)

من هم به عنوان یه دوست پیشنهادم اینه که اول تبدیل قالب رو یاد بگیرید (کار راحتی است! ، برای شروع کار هم بهتره که یک قالب ساده رو انتخاب کنید) ، بعد یا خودتون قالب طراحی کنید یا هم اینکه از قالب های موجود در نت استفاده کنید
خیلی ممنون دوست عزیز‌ :)

ببخشید یه سوال دیگه: چطور میشه اینکار رو برای یه وبلاگ انجام؟ منظورم اینه که پوسته برای وبلاگ طراحی بشه؟؟

آیا این امکان وجود داره؟ آیا شما تا به حال چنین کاری انجام دادید؟

soltaneghalbha

کاربر عضو
خیلی ممنون دوست عزیز‌ :)

ببخشید یه سوال دیگه: چطور میشه اینکار رو برای یه وبلاگ انجام؟ منظورم اینه که پوسته برای وبلاگ طراحی بشه؟؟

آیا این امکان وجود داره؟ آیا شما تا به حال چنین کاری انجام دادید؟
ببین دوست عزیز وبلاگ کمی سیستمش متفاوته ، هر کدی رو مخصوصا کدهای جاوا اسکریپت رو نمیتونی درش بکار ببری چون گیر میده

در کل هر سیستمی متغیر (کدها) ی خودش رو داره برای فراخونی

شما برای هر سیستمی با توجه به نوع سیستم مورد نظر و محدودیت هاش میتونی قالبت رو طراحی کنی

برای وبلاگ هم اکثر سیستم های وبلاگ دهی یه قالب خام دارن ، که به راحتی میتونی قالبش رو ویرایش کنی و به قالب دلخواهت در بیاری

Danial-Eshghi.Ir

تازه وارد

بوت استرپ یک فریم ورک واسه طراحی قالی html به صورت واکنشگراست

زبان برنامه نویسی نیست

یک فریم ورک تحت html , css است

اگه زبانت خوب باشه سایت مرجع توضیحات مناسبی داره

getbootstrap.com

داش علی

کاربر عضو

برای Bootstrap  ابتدا باید اhtml , css , java script رو بلد باشید.

برای شروع بهتره از سایت w3school شروع کنید.

این لینک هم آموزشش توی w3school است.

که سایت با یک کلیک بیاموز هم این سایت رو فارسی کرده است. ولی بهتره از روی همون w3 بخونید هر جا متوجه نشدید بیاید از فارسی بخونید.

داش علی

کاربر عضو
خب لطفا به عنوان یه دوست یه منبع هم معرفی کنید ما هم استفاده کنیم   :) .

saji051

کاربر عضو
ممنونم از همه  دوستان بابت نظرات و راهنمایی های عالی که کردید. 
ممنونم و مچکرم دوستای عزیزم( , , )

:)

soltaneghalbha

کاربر عضو
خب لطفا به عنوان یه دوست یه منبع هم معرفی کنید ما هم استفاده کنیم   :) .
دوست عزیزم چه منبعی بهتر از گوگل !

الان خدا روشکر سایت های زیادی هستن که آموزش های رایگان زیادی در رابطه با ودپرس گذاشتن (به یه سرچ ساده می تونید پیدا کنید)

داش علی

کاربر عضو
دوست عزیزم چه منبعی بهتر از گوگل !

الان خدا روشکر سایت های زیادی هستن که آموزش های رایگان زیادی در رابطه با ودپرس گذاشتن (به یه سرچ ساده می تونید پیدا کنید)
من هم همیشه اولین کاری که می کنم گوگولی کردنشه....

منظورم این بود موقعی که پیشنهادی می دهید اگر آدرس رو هم بدهید بهتر است چون اون بنده خدایی که تازه می خواهد وارد کار بشود از کیفیت آموزش زیاد سر در نمی آورد چون همه اش برای او تازگی دارد.

اما شمایی که مطلب رو بلدید به یه نگاه ساده می فهمید این آموزش خوب است یا نه.

در کل متشکر

بالا