مشکل افزونه k2 با هاست جدید بعد از انتقال

shaahin.shk

تازه وارد
سلام

من هاستم رو امروز منتقل کردم به سی پنل ولی وقتی سایت رو باز میکنم خطاهای زیر رو میده ، از مدیر سرور پرسیدم گفت : این پلاگین احتمالا با ورژن php 5.3 مشکل دارد لطفا با کسی که با جوملا اشنایی دارد مشاوره کنید . لطفا راهنمایی کنید باید چکار کرد .

ارورهایی که میده :

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 278

آخرین ویرایش توسط مدیر:

erfan

طراح وب
پرسنل مدیریت
انتقال یافت انجمن پرسش و پاسخ!

لطفا دقت کنید...

تمامی پرسش ها و درخواست ها در انجمن پرسش و پاسخ قرار میگیره!

:53:

mahdiali35

کاربر عضو
از منوی سایت گزینه ی پیکره بندی کلی رو انتخاب کنید بعدش تب سرور رو انتخاب کنید و گزارش خطا رو روی حالت دیگه تنظیم کنید...

شاد باشید...

shaahin.shk

تازه وارد
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون

متاسفانه فایل htaccess. خالی بود دوباره ویرایشش کردم ، گزارش خطا رو هم غیر فعال کردم و کاملا مشکل حل شد ، فقط یه سئوال دیگه داشتم اینکه من گزینه سئو رو تو هاست جدید فعال کردم و آدرس ها کوتاه شد و تبدیل شد مثلا به :

safhe morede nazar.html

آیا امکانش هست این آدرس کوتاه بشه و تبدیل بشه به :

safhe morede nazar.html

یعنی آیتم و شماره آیتم از آدرس حذف بشه . البته بگم من از جوملا و افزونه k2 استفاده میکنم .

mahdiali35

کاربر عضو
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتونمتاسفانه فایل htaccess. خالی بود دوباره ویرایشش کردم ، گزارش خطا رو هم غیر فعال کردم و کاملا مشکل حل شد ، فقط یه سئوال دیگه داشتم اینکه من گزینه سئو رو تو هاست جدید فعال کردم و آدرس ها کوتاه شد و تبدیل شد مثلا به :

safhe morede nazar.html

آیا امکانش هست این آدرس کوتاه بشه و تبدیل بشه به :

safhe morede nazar.html

یعنی آیتم و شماره آیتم از آدرس حذف بشه . البته بگم من از جوملا و افزونه k2 استفاده میکنم .
درود....

شما میخای فقط آدرس ها رو کوتاه تر کنی یا کل سایت رو سئو کنی...؟

اگه میخای کل سایت به سئوی خوبی برسه میتونی از کامپوننت Acesef استفاده کنی که نسخه ی رایگان و فارسی هم داره و یکی از کاربردهاش اینه که آدرس ها رو به صورت مختصر و فارسی نمایش میده....

شاد باشید...

shaahin.shk

تازه وارد
ممنون از پاسختون ، من از sh404sef استفاده میکردم که امروز اون رو حذف کردم چون با k2 هماهنگ نبود ، شما کامپوننت Acesef رو به جای اون پیشنهاد میکنید ؟ مشکل آدرس ها رو میتونه حل کنه و تو سئو سایت تاثیر بزاره ؟

mahdiali35

کاربر عضو
ممنون از پاسختون ، من از sh404sef استفاده میکردم که امروز اون رو حذف کردم چون با k2 هماهنگ نبود ، شما کامپوننت Acesef رو به جای اون پیشنهاد میکنید ؟ مشکل آدرس ها رو میتونه حل کنه و تو سئو سایت تاثیر بزاره ؟
درود...!!!

بله این کامپوننت هم با k2 سازگار هست هم مشکل آدرس ها رو به راحتی میتونید با این کامپوننت حل کنید..!!!

البته نصب و حذف این جور کامپوننت ها ابتدا تاثیر خیلی بدی روی گوگل میزاره چون تمامی لینکها تغییر پیدا میکنه..!!!

سعی کنید در ابتدا که سایتتون ایجاد میشه این کامپوننت ها رو هم نصب کنید تا مشکلی در سئو و گوگل ایجاد نشود..!!!

--------

پ.ن : sh404sef که با k2 سازگار هست...البته من خونده بودم که گویا با آدرسهای فارسی مشکل داره...!!!

شاد باشید...

shaahin.shk

تازه وارد
خیلی سپاسگزارم

من این افزونه رو تازه نصب کردم و ظاهرا خیلی بهتر از sh404sef هست ولی متاسفانه نتونستم item رو از آدرس حذف کنم یعنی از آدرس :

تبدیل بشه به :

mahdiali35

کاربر عضو
خیلی سپاسگزارممن این افزونه رو تازه نصب کردم و ظاهرا خیلی بهتر از sh404sef هست ولی متاسفانه نتونستم item رو از آدرس حذف کنم یعنی از آدرس :

تبدیل بشه به :

دقیقا یادم نمیاد کجاش بود اما فکر کنم باید قسمت فراداده رو ویرایش کنید...تب سوم از ست راست بعدش ستون سمت راست گزینه های فراداده ی خودکار باید ویرایش بشند..!!

136527978102351.jpg

شاد باشید...

shaahin.shk

تازه وارد
من هر چی با این قسمت کار کردم به جایی نرسیدم ، بخش فراداده اصلا تنظیمی برای آدرس نداره

shaahin.shk

تازه وارد
متوجه شدم k2 من خودش بصورت خودکار امکان sh404sef رو داره و تو تنظیماتش هست به همین دلیل هیچ افزونه دیگه ای روش درست کار نمیکنه . تنها راهش اینه که از طریق ویرایش خود جوملا این کار رو انجام بدم . کسی میدونه چطور میشه کلمه item رو در لینک زیر حذف کرد یا اون رو به کلمه دیگه ای مثل news تغییر داد ؟

mahdiali35

کاربر عضو
متوجه شدم k2 من خودش بصورت خودکار امکان sh404sef رو داره و تو تنظیماتش هست به همین دلیل هیچ افزونه دیگه ای روش درست کار نمیکنه . تنها راهش اینه که از طریق ویرایش خود جوملا این کار رو انجام بدم . کسی میدونه چطور میشه کلمه item رو در لینک زیر حذف کرد یا اون رو به کلمه دیگه ای مثل news تغییر داد ؟
چون تا الان زیاد با k2 سر و کله نزدم زیاد نمیتونم کمک کنم اما چیزی که واضحه اینه که میشه اونو حذف کرد اگه به سادگی نشه حذف کرد حتما میشه تغییرش داد.... سایت زیر هم از k2 استفاده کرده و item وجود داره تو آدرسش...:

من جستجو میکنم نتیجه رو همین جا اعلام میکنم...

mahdiali35

کاربر عضو
خب اگه تا الان موفق به انجام این کار نشدی باید بگم این کار به راحتی هر چه تمام تر انجام پذیره .... :67:

برای این کار به پنل اصلی k2 برو بعد روی Parameters کلیک کن...تو صفحه ای که باز میشه روی تب Advanced tab کلیک کن... مشاهده میکنی که چند تا قسمت داره برو به قسمت Advanced SEF Settings بعدش Enable advanced SEF for K2 URLs رو روی yes قرار بده بعدش گزینه ی Use the item ID in the URL رو روی no ست کن....

136544185356211.png

شاد باشید...!!!

shaahin.shk

تازه وارد
عزیز دمت گرم راهنمایی که کردی خیلی کمک کرد فقط یه سئوال : این تصویری که گذاشتی مربوط به چه نسخه ای از k2 هست ، من از نسخه 2.5.4 k2 در جوملا 2.5 استفاده میکنم ، این نسخه شما جدیدتره ؟ چون با چیزی که من دارم خیلی فرق میکنه ، تو تنظیمات سئو من 5 گزینه بیشتر نیست ....

mahdiali35

کاربر عضو
عزیز دمت گرم راهنمایی که کردی خیلی کمک کرد فقط یه سئوال : این تصویری که گذاشتی مربوط به چه نسخه ای از k2 هست ، من از نسخه 2.5.4 k2 در جوملا 2.5 استفاده میکنم ، این نسخه شما جدیدتره ؟ چون با چیزی که من دارم خیلی فرق میکنه ، تو تنظیمات سئو من 5 گزینه بیشتر نیست ....
این عکس رو از یه سایت دیگه برداشتم...!!!

برای اینکه خودم تست کرده باشم آخرین نسخه ی k2 رو نصب کردم.... گزینه ی مورد نظر هم توش موجود بود...!!!

الان بین گزینه های شما همچین چیزی وجود نداره ؟!

shaahin.shk

تازه وارد
من این گزینه ها رو ندارم ، تصویر زیر مربوط به تب advance نو پارامتر های k2 هست :

You must be registered for see images attach

mahdiali35

کاربر عضو
این نسخه ی k2 که طبق اون عکس گرفتم رو دیشب دانلود کردم... طبیعتا آخرین نسخه هست...

و آپشن های بیشتری نسبت به عکسی که شما قرار دادی داره...!!!

در ضمن بنده هم روی جوملا 2.5 تست کردم... امکانش نیست شما k2 خودتون رو آپدیت کنید ؟!

shaahin.shk

تازه وارد
ممنونم - نمیشه k2 رو آپدیت کرد ، جستجو کردم نسخه 2.5.4 که من دارم آخرین نسخه است . برای من هم جای تعجب داره . الان کامپوننت sh404sef رو دوباره نصب کردم ولی وقتی فعال میکنم و گزینه بهینه سازی آدرس رو میزنم محتویات صفحه اصلی نمایش داده نمیشه انگار تداخل داره با sef جوملا یا کا2 ، فکر میکنم یه جای کار میلنگه !!!

mahdiali35

کاربر عضو
ممنونم - نمیشه k2 رو آپدیت کرد ، جستجو کردم نسخه 2.5.4 که من دارم آخرین نسخه است . برای من هم جای تعجب داره . الان کامپوننت sh404sef رو دوباره نصب کردم ولی وقتی فعال میکنم و گزینه بهینه سازی آدرس رو میزنم محتویات صفحه اصلی نمایش داده نمیشه انگار تداخل داره با sef جوملا یا کا2 ، فکر میکنم یه جای کار میلنگه !!!
خیر دوست عزیز نسخه ی آخر v2.6.6 هست...==> شاید مشکل در تفاوت در ورژن نباشه...!!!من کامپوننت رو بدون sh404sef نصب کردم... سئو پیش فرض جوملا هم غیر فعال بود...!!!

بالا