مشکل با محصولات دانلودی و CDN

tparkk

تازه وارد
درود بر شما

یک فروشگاه با ووکامرس دارم که فایل ها در cdn ذخیره میشند و در حالت عادی تقریبا هیچ مشکلی وجود نداره.

مشکل 1:

• برخی از محصولات به صورت فایل و دانلودی فروخته میشه و وقتی داخل ووکامرس محصول رو به صورت دانلودی تنظیم و فایل رو آپلود میکنیم، فایل به صورت صحیح در CDN آپلود میشه، ولی وقتی خریدی انجام میشه لینک دانلود به صورت cdn.site.com/?download_file=235 (ادامه لینک: &order=wc_order_5989ce54a84fd&email=a...) نمایش داده میشه که در نهایت به خطای 404 منجر میشه و اگر cdn. رو از ابتدای لینک تولید شده برداریم دستور دانلود به درستی صادر و فایل شروع به دانلود شدن میکنه. چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد که با آپدیت ووکامرس سیستم به هم نریزه، فکر میکنم با درج یک تابع درون functions.php قالب بشه این مشکل رو حل کرد.
مشکل 2:

• فرض بگیریم که مشکل 1 حل شده، وقتی شخصی فایل رو خریداری کرد و بر روی لینک دانلود کلیک کرد، ووکامرس لینک مستقیم به فایل مورد نظر رو برای کاربر ارسال میکنه که این باعث میشه فایل بدون دسترسی خیلی راحت قابل دانلود بشه. راه حلی برای همخوانی CDN و ووکامرس نیست؟

سپاس از همه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
مشکل شماره دو شما :

ببین ، ووکامرس نمیتونه کنترلی بر خارج از خودش داشته باشه

این امنیت فایل هایی که وجود داره و لینک مستقیم نمیده بخاطر انتقال فایل از طریق PHP هست.

نمیتونه به خارج از هاست خودش ، کنترل کنه که مخفی ش کنه!

tparkk

تازه وارد
مشکل شماره دو شما :

ببین ، ووکامرس نمیتونه کنترلی بر خارج از خودش داشته باشه

این امنیت فایل هایی که وجود داره و لینک مستقیم نمیده بخاطر انتقال فایل از طریق PHP هست.

نمیتونه به خارج از هاست خودش ، کنترل کنه که مخفی ش کنه!
بله، درسته.

یک افزونه تجاری پیدا کردم که اینکار رو انجام میده، منتها قیمتش بسیار بسیار بالاست.

مشکل اول چطور؟

چطور cdn رو از اول آدرس دانلود حذف کنم؟

بالا