مشکل حمل و نقل افزونه دکان

alijahanara

تازه وارد
سلام

من افزونه دکان رو نصب دارم روی قالبم و مسلما چندین فروشنده از نقاط مختلف در سایتم کار میکنن و محصول خودشون رو میفروشن، هر کدوم از فروشنده ها به محض سفارش کالاشون اون کالارو به انبار ما در شهرکرمان ارسال میکنن و ما از اونجا با بسته بندی خودمون کالا رو برای مشتری ارسال میکنیم.

حالا اگه مشتری دوتا کالا همزمان سفارش بده که یک کالا برای فروشنده ای از تهران باشه و یک کالا برای فروشنده ای از اصفهان، افزونه دکان موقع تسویه حساب در قسمت حمل و نقل دوتا حمل و نقل رو محاسبه میکنه(دوبار پول پست رو محاسبه میکنه به صورت مجزا و جداجدا) در صورتی که باید دوتا محصول رو ما بفرستیم و هزینه ارسال از کرمان رو محاسبه کنه و مجموع وزن کالاها رو نه جداجدا

امیدوارم درست توضیح داده باشم

لطفا راهنمایی کنید.

masoud ashoori

کاربر عضو
سلام

من افزونه دکان رو نصب دارم روی قالبم و مسلما چندین فروشنده از نقاط مختلف در سایتم کار میکنن و محصول خودشون رو میفروشن، هر کدوم از فروشنده ها به محض سفارش کالاشون اون کالارو به انبار ما در شهرکرمان ارسال میکنن و ما از اونجا با بسته بندی خودمون کالا رو برای مشتری ارسال میکنیم.

حالا اگه مشتری دوتا کالا همزمان سفارش بده که یک کالا برای فروشنده ای از تهران باشه و یک کالا برای فروشنده ای از اصفهان، افزونه دکان موقع تسویه حساب در قسمت حمل و نقل دوتا حمل و نقل رو محاسبه میکنه(دوبار پول پست رو محاسبه میکنه به صورت مجزا و جداجدا) در صورتی که باید دوتا محصول رو ما بفرستیم و هزینه ارسال از کرمان رو محاسبه کنه و مجموع وزن کالاها رو نه جداجدا

امیدوارم درست توضیح داده باشم

لطفا راهنمایی کنید.
سلام، وقت شما بخیر

با اینکه چندین بار خوندم ولی متوجه نشدم

شما میخواهید بعنوان مثال یک خرید انجام شد یکی از تهران یکی از اصفهان

این دو فروشنده کالا رو برای شما بفرستند و بعد شما بسته بندی و ارسال برای خریدار کنید؟!

alijahanara

تازه وارد
سلام، وقت شما بخیر

با اینکه چندین بار خوندم ولی متوجه نشدم

شما میخواهید بعنوان مثال یک خرید انجام شد یکی از تهران یکی از اصفهان

این دو فروشنده کالا رو برای شما بفرستند و بعد شما بسته بندی و ارسال برای خریدار کنید؟!
شرمنده

بله میخام من ارسال کنم همونجور که شما میگین

masoud ashoori

کاربر عضو
شرمنده

بله میخام من ارسال کنم همونجور که شما میگین
این موردی که شما میخواهید قابلیت اجرائی هم داشته باشد عملی نیست.

میتونم بدونم دلیل اینکه نمیخواهید فروشندگان به آدرس مشتریان ارسال کنند و اینکه به شما بفرستند و بعد شما به آدرس مشتری بفرستید چی هست؟

اگر صرفا به این دلیل است که فروشنده با خریداران در ارتباط نباشد و مشخصات خریداران را نبیند بنده خودم شخصا حدود 5 سال هست که در سایت دارم فعالیت میکنم و تا بحال بیش از 2000 کالا فروخته ام تنها کاری که این سایت میکند مشخصات پستی را در اختیار فروشنده قرار میدهد ولی شماره تماس خریدار را در اختیار فروشنده قرار نمیدهد. در سایت دیگری هم به اسم فعالیت میکنم که تا بحال چندین فروش داشته ام، این سایت شماره تماس خریداران را هم در اختیار فروشندگان قرار میدهد حتی یکبار هم نشده بخواهم از خریداران درخواست کنم خرید های بعدیشان را مستقیم از من انجام بدهند چون این سایت ها سیستم سازی خوبی انجام داده اند و من بعنوان فروشنده وقت و حوصله ندارم برای هر خرید کلی پیام یا تماس دریافت کنم.
و اینکه شما باید به فروشندگانتان اعتماد داشته باشید که آن ها هم به شما اعتماد کنند.

معایب این کاری که شما میخواهید انجام دهید.

1- یکی از مهم ترین خواسته های هر خریداری تحویل سریع تر سفارش خود است با این کار شما حداقل 3 روز در تحویل سفارش به مشتری تاخیر ایجاد میکنید که بین 2 تا 3 روز هم زمان بعد از ارسال توسط شما زمان می برد که به دست مشتری برسد!

2- با این کار هزینه ارسال بیشتری باید مشتری بپردازد، یکی هزینه ارسالی که فروشندگان برای ارسال به شما میپردازند و یکی هم هزینه ارسالی که شما میپردازید.

3- فروشندگانتان دیر تر به پول سفارش میرسند چون شما بعد از تایید خریدار میبایست با فروشنده تسویه کنید.

4-این طرح مورد استقبال فروشنده و نه خریدار قرار نمیگیرد.

با احترام...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alijahanara

تازه وارد
ممنون

حرف شما دوست عزیز کاملا متین و صحیح می باشد

ولی بنده تمامی فروشندگانم از شهر کوچک خودمون هستن و اصلا فروشنده غیر بومی نداریم به همین دلیل میخام بدین شکل کار کنم و هدف اصلی دسته بندی شکیل و قطع ارتباط مشتری با فروشنده اصلی و ارسال منظم و کم هزینه می باشد.

اگه فروشنده ای از شهر دیگه ای هم باشه اونوقت این نوع پستی که شما میگین موردی نداره ولی مشکل اینجاس تموم فروشندگان سایت من همچراغ ها و همشهریام هستن

اگه میشه بگین چکار کنم

alijahanara

تازه وارد
این موردی که شما میخواهید قابلیت اجرائی هم داشته باشد عملی نیست.

میتونم بدونم دلیل اینکه نمیخواهید فروشندگان به آدرس مشتریان ارسال کنند و اینکه به شما بفرستند و بعد شما به آدرس مشتری بفرستید چی هست؟

اگر صرفا به این دلیل است که فروشنده با خریداران در ارتباط نباشد و مشخصات خریداران را نبیند بنده خودم شخصا حدود 5 سال هست که در سایت دارم فعالیت میکنم و تا بحال بیش از 2000 کالا فروخته ام تنها کاری که این سایت میکند مشخصات پستی را در اختیار فروشنده قرار میدهد ولی شماره تماس خریدار را در اختیار فروشنده قرار نمیدهد. در سایت دیگری هم به اسم فعالیت میکنم که تا بحال چندین فروش داشته ام، این سایت شماره تماس خریداران را هم در اختیار فروشندگان قرار میدهد حتی یکبار هم نشده بخواهم از خریداران درخواست کنم خرید های بعدیشان را مستقیم از من انجام بدهند چون این سایت ها سیستم سازی خوبی انجام داده اند و من بعنوان فروشنده وقت و حوصله ندارم برای هر خرید کلی پیام یا تماس دریافت کنم.
و اینکه شما باید به فروشندگانتان اعتماد داشته باشید که آن ها هم به شما اعتماد کنند.

معایب این کاری که شما میخواهید انجام دهید.

1- یکی از مهم ترین خواسته های هر خریداری تحویل سریع تر سفارش خود است با این کار شما حداقل 3 روز در تحویل سفارش به مشتری تاخیر ایجاد میکنید که بین 2 تا 3 روز هم زمان بعد از ارسال توسط شما زمان می برد که به دست مشتری برسد!

2- با این کار هزینه ارسال بیشتری باید مشتری بپردازد، یکی هزینه ارسالی که فروشندگان برای ارسال به شما میپردازند و یکی هم هزینه ارسالی که شما میپردازید.

3- فروشندگانتان دیر تر به پول سفارش میرسند چون شما بعد از تایید خریدار میبایست با فروشنده تسویه کنید.

4-این طرح مورد استقبال فروشنده و نه خریدار قرار نمیگیرد.

با احترام...
ممنون

حرف شما دوست عزیز کاملا متین و صحیح می باشد

ولی بنده تمامی فروشندگانم از شهر کوچک خودمون هستن و اصلا فروشنده غیر بومی نداریم به همین دلیل میخام بدین شکل کار کنم و هدف اصلی دسته بندی شکیل و قطع ارتباط مشتری با فروشنده اصلی و ارسال منظم و کم هزینه می باشد.

اگه فروشنده ای از شهر دیگه ای هم باشه اونوقت این نوع پستی که شما میگین موردی نداره ولی مشکل اینجاس تموم فروشندگان سایت من همچراغ ها و همشهریام هستن

اگه میشه بگین چکار کنم

محمد امینی

تازه وارد
با سلام و عرض ادب وقت بخیر خدمت دوستان گرامی
ببخشید بنده یک سوال خیلی خیلی کوچکی دارم ازتون خاهش میکنم که اگر ممکنه راهنماییم کنید
سوال بنده مشابه سوال دوستمون جناب
alijahanara
هست در مورد ارسال کالا
بنده طراح سایت هستم البته مبتدی هستم و به تازگی طراحی سایت رو شروع کردم
و افزونه دکان رو در وردپرس خودم بارگذاری کردم
میخاستم بدونم که وقتی خریدار خرید خود را انجام میدهد
باید یک ادرسی خریدار وارد کنه درسته خوب این قسمت وارد کردن ادرس خریدار به کنار
بعد از این که خریدار ادرس خود رو وارد کرد میخام بدونم که این ادرسی که خریدار وارد کرده اون ادرس برای من ارسال میشه یا به فروشنده کالا در اصل دقدقه و مشکل من این هست که دوست ندارم که فروشنده ایی وقتی کالایی رو به فروش میرسونه موقه ارسال کالا به ادرس بنده ارسال بشه و بنده مجدد به ادرس خریدار ارسال کنم از نظر من این خیلی هم بد هست و هم وقت گیر که فروشنده کالا رو بفروشه و اون کالا بیاد برسه دست من و من مجدد به خریدار ارسال کنم
از پرسونلین عزیز و کاربران گرامی خواهش مندم که اگر در این رابطه چیزی میدونم راهنماییم کنن که چطوری من میتونم داخل تنظیمات دکان چطوری تنظیم کنم تا وقتی فروشنده ایی کالایی رو به فروش میرسونه یک راست به ادرس خریدار ارسال بکنه و من فقط درصد خود را بردارم
اگر خود افزونه دکان تنظیم باشد منظورم این هست که فروشنده کالا رو به ادرس خریدار ارسال میکنه و احتیاجی به تنظیم کردن نیست بهم بگید تا وقت زیادی روی این من نزارم و بیشتر سر در قم نشم از شما ممنون میشم با تشکر

alijahanara

تازه وارد
دوستان اگه کسی این مشکل رو داره خودم به طریقی کاملا مطمئن و درست حلش کردم در صورت نیاز به صورت پیام خصوصی با من در اتباط باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohammad

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوستان اگه کسی این مشکل رو داره خودم به طریقی کاملا مطمئن و درست حلش کردم در صورت نیاز با شماره ---- تماس حاصل فرمایید
اگر نیت شما کمک کردن هست میتونید در همینجا ذکر کنید. در غیر اینصورت از قراردادن شماره خودتون خودداری کنید
متشکرم

amir000002

تازه وارد
سلام

برای رفع این مشکل :

برای اینکه حمل و نقل چند تا نشان ندهد این کدها را با این // غیر فعال و یا پاک کنید
مسیر فایلی که باید ویرایش بشه : dokan-pro/includes/functions-wc.php
این کدهای پایین را سرچ کنید و پاک کنید و یا با // غیر فعال کنید :

$cart_content = WC()->cart->get_cart();
$seller_pack = [];
$packages = [];

$user_id = $package['seller_id'];

mahya_hgh

تازه وارد
سلام
وقت بخیر
میشه بفرمایید از چه افزونه ای برای حمل و نقل استفاده می کنید؟

بالا