مشکل در ذخیره کردن و خواندن فارسی از دیتابیس (اسکریپت Filemono)

penitentamin

تازه وارد
با عرض سلام و خسته نباشید

ابتدا از زحمات شما در فراهم آوردن اسکریپت های کاربردی و فارسی کردن آن ها تشکر می کنم.

من از استفاده می کنم.مشکلی که من با این اسکریپت دارم این هستش که اطلاعاتی که بر روی دیتابیس ذخیره میشه به صورت کد هستش و متاسفانه فارسی نیست.

9jgfnt6si0hk.jpg

مقدار collation همه table ها رو به utf8_persian_ci تغییر دادم اما مشکل حل نشد.

البته خوشبختانه اطلاعات به درستی در سایت به فارسی نمایش داده میشه و خدا رو شکر هیچ مشکلی از این بابت نیست.

اما مشکلی که الان باهاش رو به رو شدم اینه که میخوام اطلاعات رو ویرایش کنم اما متاسفانه اطلاعات در صفحه ویرایش به صورت نامفهموم (به همون صورت که در دیتابیس هست) نشون داده میشه

ll1f6tkbauwh.jpg

همانطور که مشاهده می فرمایید، با اینکه همه اطلاعات موجود در دیتابیس نامفهموم هستش اما تو این صفحه فقط اطلاعاتی که در قسمت توضیحات(و تغییرات(تو این عکس دیده نمیشه.یک فیلد پایین تر وجود داره))وجود داره به صورت کد لود شدن و بقیه فلیدها به صورت فارسی لود شدن.

متاسفانه اگر ویرایش رو ثبت کنم.این اطلاعات به همین صورت در سایت نمایش داده میشن و دیگه فارسی نیستند.

من مبتدی هستم ولی حدسم این هستش که شاید مشکل از ckeditorی باشه که توی این دو تا فیلد استفاده شدن.(تنها تفاوتی که من بین این فیلدها و بقیه فیلدها که مشکلی ندارن می بینم)

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
با تشکر

mehdilord

تازه وارد

یک روش هست که دیتبایس رو یبار اکسپورت کنید و utf8 رو اضافه کنید البته این که من دادم کامل نیست تو گوگل سرچ کنید فارسی سازی دیتابیس یه چیزای پیدا میشه و دقیق ترن من الان یادم نیست

IAMIR

کاربر عضو
از منو structure را انتخاب کرده . سپس جداول را edit کرده و انکودینگ را utf-8 general قرار دهید .

penitentamin

تازه وارد

یک روش هست که دیتبایس رو یبار اکسپورت کنید و utf8 رو اضافه کنید البته این که من دادم کامل نیست تو گوگل سرچ کنید فارسی سازی دیتابیس یه چیزای پیدا میشه و دقیق ترن من الان یادم نیست
ممنون...تو گوگل خیلی سرچ کردم.روش هایی که متوجه شدم رو انجام دادم ولی هیچکدوم موثر نبود(شاید چون مبتدی هستم نتونستم درست انجامشون بدم)

تو Notepad++ هم دیتابیس رو باز کردم ولی هر چقدر انکودینک رو تبدیل می کنم هیچ تاثیری نداره.

البته به نطرم اگر دیتابیس رو تبدیل هم کنم فایده نداره..چون اطلاعات جدید دوباره به این شکل خواهد بود...باید کاری کنم که اطلاعات ورودی درست ثبت بشه

از منو structure را انتخاب کرده . سپس جداول را edit کرده و انکودینگ را utf-8 general قرار دهید .
درست متوجه منظورتون نشدم.تو این قسمت که فرمودین این گزینه رو پیدا نکردم

2e6ez85b0ygd.jpg
 ​
اما هانطور که تو پست اول هم گفتم(و تو عکس هم مشخصه)...collation جداول رو به utf8_persian_ci تغییر دادم ولی متاسفانه تاثیری نداشت.(باید به جای persian بزارم رو general؟)

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

send

تازه وارد
در فایل config  فایلی که به دیتابیس متصل میشه کد زیر رو قرار بدید مشکلتون حل میشه .

mysql_query("SET NAMES 'utf8'"); mysql_query("SET CHARACTER SET utf8"); mysql_query("SET SESSION collation_connection = 'utf8_persian_ci'"); در صورتی که حل نشد پیغام خصوصی بدین 

آخرین ویرایش توسط مدیر:

penitentamin

تازه وارد
در فایل config  فایلی که به دیتابیس متصل میشه کد زیر رو قرار بدید مشکلتون حل میشه .

mysql_query("SET NAMES 'utf8'"); mysql_query("SET CHARACTER SET utf8"); mysql_query("SET SESSION collation_connection = 'utf8_persian_ci'"); در صورتی که حل نشد پیغام خصوصی بدین 
ممنون ولی وقتی اضافه می کنم (چند حالت مختلف هم امتحان کردم (بعد از دستور select، بعد از دستور mysql_connect، بعد از دستور mysql_select_db و...)) بقیه فیلدها که به صورت فارسی نشون داده می شدن هم به صورت کدهای نامفهموم درمیان

ممنون میشم دوستان راهنمای کنن

با تشکر

پ.ن:

چرا تو خصوصی؟!!..چرا همین جا راهنمایی نمی کنید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

send

تازه وارد
از دیتابیس به backup بگیر ارسال کن درست کنم برات

penitentamin

تازه وارد
خیلی خیلی ممنون ولی میشه راهنمایی کنید خودم انجام بدم (میخوام یاد بگیرم اگر دفعه بعد به این مشکل برخوردم دیگه مزاحم شما و دوستان نشم)
با تشکر

بالا