مشکل در نصب X7chat2 روی هاست لینوکس

chatman

تازه وارد
با سلام به کاربران فروم پرشین اسکریپت!

من خیلی دنبال یک اسکریپت خوب واسه چت رومی که میخوام طراحی کنم گشتم!!

تا با اسکریپت X7caht2 اشنا شدم و به نظرم یک اسکریپت خوب اومد و همون چیزیه که من میخوام

اونو تو لوکال نصب کردم با نرم افزار Wampserver اما با نرم افزار Easyphp مشکل پیدا کردم تو نصب و همین مشکل تو هاست من

هم پیش اومد یعنی موقع نصب خطا میده.

هاست من لینوکس سی پنل 2 گیگ هست و ورژن php و mysql ان ازمقدار لزوم نصب اسکریپت نیز بالاست .

اما نمیدونم چرا تو نصب مشکل دارم من بجز این اسکریپت به اسکریپت دیگه ایی نیاز ندارم مگه اینکه دقیقا مثل همین باشه..

ایا سایت چتفورای رفتید؟ (chat4i.com) این سایت نیز فکر کنم از همین سیستم استفاده کرده است.

خلاصه من باید اینو نصب کنم و اگر کسی هست که تاحالا اینو تونسته نصب کنه رو هاست لینوکس لطفا راهنمایی کنه.

در ضمن من تمام مراحل نصب که تو فایل راهنمای اون اومده رو به صورت صحیح انجام دادم..

میتونین این اسکریپت رو از ادرس زیر دریافت کتنید

من بقیه ورژن هارو تو هاستم نصب کردم بدون خطا یعنی ورژن های 1 و 3 اما به کار من ورژن 2 میاد..من ورژن 2 رو میخوام نصب کنم..

از اساتید تقاضا دارم بنده حقیر را راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم..

ب خدا تموم اینترنت رو گشتم چیزی نیافتم ک به دردم بخوره تو همه فروم ها هم رفتم اما بازم نه..تعریف اینجا رو زیاد شنیدم پس لطفا منو ناامید نکنین...

چنتا تصویر هم برای نشان دادن خطاها میزارم خودتون ببینین

با سپاس فراوان ...مرسی

You must be registered for see images attach

امیدوارم با دیدن این تصاور منو بهتر بتونین راهنمایی کنین

این خطاها در لوکال با استفاده از Easyphp گرفته شده است که دقیقا همین خطاها در هاست من است.

در ضمن زیر هم اصلاحات هاست بنده قید شده است..

cPanel Version 11.38.2 (build 7

Apache version 2.2.25

PHP version 5.3.27

MySQL version 5.5.32-cll

Operating system linux

Perl version 5.10.1

حالا این شما این هم داستان ما...منتظرم کمک شما هستم هروز به اینجا سر میزنم...سپاس فراروان

mahdiali35

کاربر عضو
فایل htaccess خودتون رو باز کنید و عبارت زیر رو داخلش وارد کنید :

کد:
php_flag display_errors off

chatman

تازه وارد
واقعا ممنونم که جواب دادین ب خدا تو این مدت هرجا رفتم کسی جوابمو نداد..حالا ببخشین این فایل htaccess دقیقا کجا است؟

تو پوشه اسکریپت x7chat2 که چنین فایلی نیس میشه راهنمایی کنین؟

ممنونتون میشم

chatman

تازه وارد
دوست من این فایلو خودم ساختم و تو پوشه اصلی اسکریپت گذاشتمش...

اون خطاها دیگه نشون نداد ولی تو اخرین مرحله به این مواجه شدم میشه این هم کمک کنین خیلی ممنون میشم

بازم ممنون..لطفا راهنمایی کنین بازم سر میزنم با سپاس :x:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
احتمالش هست دیتابیس قبلا ایمپورت شده باشه. دیتابیس رو خالی کنید مجدد مراحل رو طی کنید

chatman

تازه وارد
اول ممنون که زود جواب میدین..

دوست عزیز من کل دیتابیس ها رو کلا پاک کردم و دوباره دیتابیس ساختم اما بازم تو اون مرحله ساخت جدول ها با خطا روبرو میشه...

شاید من تو نصب یک جاهایی رو اشتباه کردم بزارین بگم چیکار کردم..

اول اسکریپ رو با فالزیلا انتقال میدم به هاستم

دوم اونو ایکسترکت میکنم تو ی پوشه

سوم 4 تا فایلی که تو فایل راهنما اومده رو به 777 تغییر میدم

/logs/

- /mods/

- /uploads/

- /config.php

و اون کدی که دادین رو توی فایل htcess قرار میدم...

چهارم میرم دیتابیس با یوزر میسازم و اونها رو به هم مربوط میکنم

بعدش به ادرس پوشه ک اسکریپت توشه میرم و شروع به نصب میکنم

تا اینجا من اشتباهی یا کاری هس که انجام نداده باشم؟

شما یک بار اینو تو هاستتون تست کنین لطفا ببینی میتونین نصبش کنین...

لطفا یه زحمتی بکشین منو از این وضع نجات بدین..

ممنون... :53:

mahdiali35

کاربر عضو
دیروز که اینو تست کوچیک کردم همین مرحله رو منم مشکل داشتم ... نمیدونم مشکلش چیه ...

به نتیجه رسیدم همین جا خبر میدم ...

شاد باشید ...

chatman

تازه وارد
سلام مجدد...

من اینو بالاخره نصب کردم...اما نه در حالت معمولی با یک ترفند

من همون مراحل قبلو انجام دادم تا رسیدم به مرحله خطا برای ساخت جداول..

سپس این اسکریپت را تو لوکاتل نصب کردم و جداول ان را خارج کردم و تو هاستم اونو تو دیتابیسی ک ساخته بودم ایمپورت کردم...

اسکریپت نصب شد بدون مشکل...

اما الان من ی مشکل دیه دارم :redfadce:

مشکل اینه ک وقتی تو پنل مدیریت زبان اسکریپت رو فارسی میکنم....

تمام پنل هار و متون فارسی میشه اما در حین چت متنی ک من میتنویسم واس خودم درست نمایش میده اما برای طرف مقابل اشکال غیر عادی نشون میده..

در ضمن تمام قستمها واس طرف مقابل هم درهمه

لطفا راهنمایی کنین...ممنون

بازم سر میزنم :x:

chatman

تازه وارد
شرمنده ک بازم مزاحم شدم...ولی کارم گیره ب خدا

اول ک من اینو کامل نصب کردمش...

چنتا مشکل بزرگ دارم لطفا اساتید فقط جواب بدن ممنون میشم.....

1.اسکریپت را روی زبان فارسی گذاشتم تمام متون حالت چینی پیدا کرد..سپس این فایل زبان رو روی utf-8 قرار دادم مشکل حل شد ولی...

تو خود پنجره چت تمام پیام های فارسی ک نوشته میشه حالت چینی پیدا میکنه..بقیه قسمت ها مشکلی نداره..

2.تو ساخت اکانت فقط اکانت انگلیسی قبول میکنه..من باید چیکار کنم که بشه اکانت فارسی ساخت مث محمد...

به جون خودم کارم گیره لطفا راهنمایی کنین :x:

منتظرماااااا...........

mahdiali35

کاربر عضو
شرمنده ک بازم مزاحم شدم...ولی کارم گیره ب خدااول ک من اینو کامل نصب کردمش...

چنتا مشکل بزرگ دارم لطفا اساتید فقط جواب بدن ممنون میشم.....

1.اسکریپت را روی زبان فارسی گذاشتم تمام متون حالت چینی پیدا کرد..سپس این فایل زبان رو روی utf-8 قرار دادم مشکل حل شد ولی...

تو خود پنجره چت تمام پیام های فارسی ک نوشته میشه حالت چینی پیدا میکنه..بقیه قسمت ها مشکلی نداره..

2.تو ساخت اکانت فقط اکانت انگلیسی قبول میکنه..من باید چیکار کنم که بشه اکانت فارسی ساخت مث محمد...

به جون خودم کارم گیره لطفا راهنمایی کنین :x:

منتظرماااااا...........
هر 2 مشکل مربوط میشه به یونیکد دیتابیس و اسکریپت شما ...

منظورتون از حروف چینی یه چیزی مثل اینه ؟

مروري بر اخبار روز

اگه آره فایل های اسکریپت شما باید به صورت utf-8 تعریف بشند ... در تمامی فایل ها که به صورت یه چیز دیگه وارد شدند ...

chatman

تازه وارد
هر 2 مشکل مربوط میشه به یونیکد دیتابیس و اسکریپت شما ...منظورتون از حروف چینی یه چیزی مثل اینه ؟

مروري بر اخبار روز

اگه آره فایل های اسکریپت شما باید به صورت utf-8 تعریف بشند ... در تمامی فایل ها که به صورت یه چیز دیگه وارد شدند ...
بله دقیقا همینطوریه..

من تمام فایلهارو ک به یونیکد8 نبود تغییر دارم به utf-8

بیشتر مشکلات حل شد..اما...تو چت عمومی مشکل حل نشده تو چت خصوصی مشکلی نیس فقط تو عمومی مشکل داره ک مث قبله...

من واس اینکه کاربرا بتونن یوزر فارسی بسازن باید چیکار کنم؟؟؟

من یه سری به دیتابیس هاست زدم تو بخش کاربرا کاربرایی ک فارسی هستن هم تو جداول به همین صورت چینی ثبت شده..

ایا تو دیتابیس هم باید فارسی ثبت بشه؟؟؟؟اگه این مشکله بایذ چیکار کرد؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنیدن ممنون

mahdiali35

کاربر عضو
بله دقیقا همینطوریه..من تمام فایلهارو ک به یونیکد8 نبود تغییر دارم به utf-8

بیشتر مشکلات حل شد..اما...تو چت عمومی مشکل حل نشده تو چت خصوصی مشکلی نیس فقط تو عمومی مشکل داره ک مث قبله...

من واس اینکه کاربرا بتونن یوزر فارسی بسازن باید چیکار کنم؟؟؟

من یه سری به دیتابیس هاست زدم تو بخش کاربرا کاربرایی ک فارسی هستن هم تو جداول به همین صورت چینی ثبت شده..

ایا تو دیتابیس هم باید فارسی ثبت بشه؟؟؟؟اگه این مشکله بایذ چیکار کرد؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنیدن ممنون
باید یونیکد دیتابیس هم به utf8_persian_ci تغیر پیدا کنه ...

در ضمن برای اینکه تعداد فایل های زیادی رو بخاید تغییر انکودیگ بدید تاپیک زیر رو مطالعه کنید :

شاد باشید ...

chatman

تازه وارد
اول ک مرسی همیشه زود ج میدین... صادقانه میگم بهترین فرومیه ک تا حالا من دیدم تو ایران چون مدیران فعالی داره... بریم سر مشکل من اقامن تمام مراحلو مو ب مو انجام دادم...دیتابیسو به همونی ک گفتین تغییر دادم حتی تمام جدول هارو هم چک کردم... تمام فایلهارو هم به utf-8 تغییر دادم و با نودپد پلاس نیز تست کردم ک حتما رو utf-8 Withut Bom باشه... تو همه فایلهای اسکریپت جاهایی ک تو head صفحه به صورت utf-8 نبوده رو هم به utf-8 تغییر دادم.. مشکل بازم حل نشده لطفا خودتون یک سری بزنین نگاه کنین مشکل از کجاست.... chat.shivaweb.ir لطفا یک یوزر فارسی بسازید و وارد شوید ببینید مشکل کار کجاست؟ تو حالت عمومی وقتی پی ام بدین شما درست میبینین اما طرف مقابل همون چینی میبینه...برای درک بیشتر با دوتا یوزر وارد شوید... خیلی ممنون میشم یه سری بزنین خودتون ببینین... مرسی عزیزم منتظرم...بازم سر میزنم

chatman

تازه وارد
سلام تا الا کمک زیادی کردین...

منم هربار سوالی میپرسم جوابشو پیدا مکنم یا با راهنمایی های شما یا با درگیرشدن با مشکل

اما ایندفعه یک مشکل اساسی دارم

تو لیست ثبت نام مثلا بخواییم یک یوزر با نام محسن ایجاد کنیم این یوزر در دیتابیس به صورت چینی ثبت میشه ک پس از ورود با این یوسر تو چت به همین صورت چینی نمایش میده تو لیست...

حالا م ی سری به دیتابیس زدم و تمام جداول رو به utf8_persiab_ci تبدیل کردم

حتی به قسمت Shurtcode هم رفتم و اونارو هم به utf8_persiab_ci تبدیل کردم..اما مشکل حل نشد

حالت utf8_general_ci رو هم تست کردم اینم جواب نداد...

درضمن بگم این اسمی ک بصورت چینی درمیاد رو تو دیتابیس بصورت فارسی مثلا محسن بنویسم ثبت میشه و به همون صورت محسن نشون میده...

ولی با همین محسن باز نمیتونی وارد چت شیم...

در کل تو دیتابیس ب صورت مستقیم فارسی ثبت نمیشه...ایدیت هم بکنی باز مشکل تو وردو داریم..

لطفا راهنمایی کنین ممنونتون میشم منتظرم :63:

chatman

تازه وارد
چرا کسی کمکم نمیکنه؟؟؟؟من چطوری میتونم قابلیت ثبت یوزر فارسی داشته باشم؟ :45:

mahdiali35

کاربر عضو
دیتابیس یه قسمت هست ... خود اسکریپت هم باید همچین امکانی رو داشته باشه که کاربر فارسی توش یه خوبی کار کنه ...

chatman

تازه وارد
بنده از اسکریپت X7chat2 استفاده کردم...ایا این اسکریپت این قابلیت رو داره؟ :26:

mahdiali35

کاربر عضو
بنده از اسکریپت X7chat2 استفاده کردم...ایا این اسکریپت این قابلیت رو داره؟ :26:
وقتی یوزر فارسی درست میکنید و جواب نمیده یعنی ایکه پشتیبانی نمیکنه دیگه ... حالا یا اسکریپت پشتیبانی نمیکنه یا ...

شاد باشید ...

بالا