مشکل لود نشدن ترجمه قالب وردپرس

omidrastegar

کاربر عضو
آقا این قالب (WPJobus.Job.Board.and.Resumes.WordPress.Theme.) رو ترجمه کردیم ولی به هر روشی که از ذهنتون بگذره متوسل شدم بازم فارسی رو لود نکرد.

• تغییر نام فایل ترجمه
  • چک کردن مسیر تو functions قالب
  • بعد دو تا پوشه زبان داره باز تو هر دو گذاشتم (wpjobus\languages) - (wpjobus\ReduxFramework\ReduxCore\languages)
  • بعد توی پوشه زبان/قالب توی wp-content هم گذاشتم
هیچکدوم جواب نداد یعنی کلافم کرده اعصابمو ریخت بهم میخواستم کامپیوترو بترکونم. بعد جالبتر اینکه فایل rtl داره اونم لود نمیشه کلا تو کار زد حاله

لطفا کمک نمایید منو دیوونه کرده.

قالبو پیوست می کنم

You must be registered for see images attach

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ALi.Reza

کاربر عضو
درود

چون فرصت تست قالب رو ندارم به بیان تحربه های مشابه اکتفا می کنم!

موردی شبیه به این، هم با چند تا قالب و هم با چند تا افزونه داشتم که دقیقاً به هیـــــــچ عنوان فایل ترجمه رو لود نمیکردن!

ولی در نهایت همشون با اضافه کردن عبارت fa_IR حل شد!!

مثلا اگه نام فایل ترجمه language.po یا حتی language.pot بود به صورت زیر ok شد:

کد:
language-fa_IR.po
language-fa_IR.mo

omidrastegar

کاربر عضو
درود

چون فرصت تست قالب رو ندارم به بیان تحربه های مشابه اکتفا می کنم!

موردی شبیه به این، هم با چند تا قالب و هم با چند تا افزونه داشتم که دقیقاً به هیـــــــچ عنوان فایل ترجمه رو لود نمیکردن!

ولی در نهایت همشون با اضافه کردن عبارت fa_IR حل شد!!

مثلا اگه نام فایل ترجمه language.po یا حتی language.pot بود به صورت زیر ok شد:

language-fa_IR.po
language-fa_IR.mo

خب ترجمه به همین نام هست

گفتم تغییر نام رو خیلی امتحان کردم

@Mohammad

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
فردا ازمایش میکنم برات. الان با موبایلم :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

3 تا اشکال در کارت دیده شد

اول اینکه شما برداشتی فایل pot داخل مسیر wpjobus\ReduxFramework\ReduxCore\languages

رو حذف کردی که اشتباه بوده دوم در این بخش شما فقط باید فایل .mo رو با نام fa_IR قرار میدادید . که خودش از قبل داره یعنی یکی قبلا این رو ترجمه کرده بوده . ضمنا حتما باید افزونه  Redux این قالب رو از مخزن خودت هم نصب کنی .

دوم در بخش زبان قالب فقط از گزینه fa_IR کافی بود استفاده کنی ولی نباید فایل های زبان دیگه رو حذف کنی .

سوم برای ترجمه از حالت فارسی ایران استفاده نکن فقط حالت فارسی - ضمنا از حالت Source code charset هم استفاده نکن بذار خالی بمونه همون charse  رو بذاری روی UTF-8 کفایت می کنه.

در این قالب ترجمه ها فقط برای نمایش برای کاربر ببینده سایت هستش و شامل همه بخش تنظیمات قالب نمیشه و باید اونها رو از داخل پوشه هاشون و فایلهاشون فارسی کنی یبار خودت چند تا از کلمات رو تو فایل زبانش جستجو میکردی این رو می فهمیدی {البته احتمال استفاده از برخی ترجمه ها هست}

پوشه ضمیمه فایل خام همون هایی هست که شما قرار دادی ولی بنده خامش رو دوباره برات قرار دادم ترجمه کنی .

بهتره وقت رو فقط برای پوشه زبان قالب بذاری و فایل دوم ترجمه افزونه رو فقط جایگزین کنی 

موفق باشی

جاویدان

کاربر عضو
دوست عزیز

ضمنا در مورد زبون نفهم بودن قالب باهات موافقم چون با برخی از حالتهای پیوند یکتا مشکلات جدی داره که واقعا افتضاح هستش

در قالب تنظیمات برگه ها بر اساس صفات برگه ساختار بندی شده و پیش فرضش دارای ساید بار سمت راست حتی با تغییر و انتخاب زبان وردپرس  هست

و یه نکته که بسیار اذیت کرد اینه وقتی یه مطلب رو بخوای ببینی اونقدر کانکت به سایتهایی مثل فیس بوچ و پین تر و گوگل پلا و اینها داره که آدم مایوس میشه از دیدن نوشته

موفق باشید

omidrastegar

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

3 تا اشکال در کارت دیده شد

اول اینکه شما برداشتی فایل pot داخل مسیر wpjobus\ReduxFramework\ReduxCore\languages

رو حذف کردی که اشتباه بوده دوم در این بخش شما فقط باید فایل .mo رو با نام fa_IR قرار میدادید . که خودش از قبل داره یعنی یکی قبلا این رو ترجمه کرده بوده . ضمنا حتما باید افزونه  Redux این قالب رو از مخزن خودت هم نصب کنی .

دوم در بخش زبان قالب فقط از گزینه fa_IR کافی بود استفاده کنی ولی نباید فایل های زبان دیگه رو حذف کنی .

سوم برای ترجمه از حالت فارسی ایران استفاده نکن فقط حالت فارسی - ضمنا از حالت Source code charset هم استفاده نکن بذار خالی بمونه همون charse  رو بذاری روی UTF-8 کفایت می کنه.

در این قالب ترجمه ها فقط برای نمایش برای کاربر ببینده سایت هستش و شامل همه بخش تنظیمات قالب نمیشه و باید اونها رو از داخل پوشه هاشون و فایلهاشون فارسی کنی یبار خودت چند تا از کلمات رو تو فایل زبانش جستجو میکردی این رو می فهمیدی {البته احتمال استفاده از برخی ترجمه ها هست}

پوشه ضمیمه فایل خام همون هایی هست که شما قرار دادی ولی بنده خامش رو دوباره برات قرار دادم ترجمه کنی .

بهتره وقت رو فقط برای پوشه زبان قالب بذاری و فایل دوم ترجمه افزونه رو فقط جایگزین کنی 

موفق باشی

جاویدان عزیز خودمو کشتم ترجمه کردم (البته تموم نشده بود هنوز) کی قبلا ترجمه کرده آخه؟

مورد اول هیچ مشکلی پیش نمیاره.

مورد دوم هم تاثیری در لود نشدن نداره تقریبا همه افرادی که ترجمه فارسی می کنند برای سبک تر شدن فایل دانلودی این کارو می کنن.

مورد سوم هم ممنون جهت یادآوری ولی بازم این باعث لود نشدن زبان نمیشه

- بازم ممنون از جواب

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Alaric

کاربر عضو
داداش منم دارم یه قالب ترجمه میکنم میبینم بعضی جاهای قالب ترجمه میشه بعضی جاها ترجمه رو نشون نمی ده، رفتم فایل ها رو بررسی کردم دیدم، بعضی جاها کد پوسته رو مترجم داده بعضی جاها کد پوسته رو نداده.

array(
"name" => "seo-1",
"type" => "subnav-tab",
"desc" => esc_html__( "Homepage SEO",'extra' ),
),

array(
"name" => "seo-2",
"type" => "subnav-tab",
"desc" => esc_html__( "Single Post Page SEO", $themename ),
),

اولی جای 'extra' نوشته بود $themename وقتی گشتم و تگ ترجمه پوسته رو پیدا کردم و عوضش کردم. بعدش دیدم ترجمه لود شد.

omidrastegar

کاربر عضو
آقا این قالب (WPJobus.Job.Board.and.Resumes.WordPress.Theme.) رو ترجمه کردیم ولی به هر روشی که از ذهنتون بگذره متوسل شدم بازم فارسی رو لود نکرد.

• تغییر نام فایل ترجمه
  • چک کردن مسیر تو functions قالب
  • بعد دو تا پوشه زبان داره باز تو هر دو گذاشتم (wpjobus\languages) - (wpjobus\ReduxFramework\ReduxCore\languages)
  • بعد توی پوشه زبان/قالب توی wp-content هم گذاشتم
هیچکدوم جواب نداد یعنی کلافم کرده اعصابمو ریخت بهم میخواستم کامپیوترو بترکونم. بعد جالبتر اینکه فایل rtl داره اونم لود نمیشه کلا تو کار زد حاله

لطفا کمک نمایید منو دیوونه کرده.

قالبو پیوست می کنم

@Mohammad و @خلیل دلاوران التماس دعا دارم خدمتتون

it1press

تازه وارد
سلام
دوستان
منم همین مشکل رو دارم.
قالب رو راستچین ردم .
ترجمه هم کردم.
اما به هر روشی که به ذهنتون برسه، تست کردم . فایل ترجمه رو لود نمیکنه.
قالب رو بررسی کردم . توابع ترجمه رو داره. تابع لود فایل ترجمه هم در فایل functions.php هست.

این مورد هم ذکر کنم که دفع اول با نسخه 2.2 poedit که ترجمه کردم، فایل کامل لود شد و نمایش داده.
اما برای دفع دوم و سوم با همین نسخه که فایل رو دوباره ترجمه کردم، دیگه لود نشد.

الان با نسخه poedit 1.7 ترجمه کردم .
کلا دیگه نشون نمیده .

هر روش و هر راهکاری رو بگیدف تست کردم.

حالا ما موندیم یک قالب بدون ترجمه

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سلام
دوستان
منم همین مشکل رو دارم.
قالب رو راستچین ردم .
ترجمه هم کردم.
اما به هر روشی که به ذهنتون برسه، تست کردم . فایل ترجمه رو لود نمیکنه.
قالب رو بررسی کردم . توابع ترجمه رو داره. تابع لود فایل ترجمه هم در فایل functions.php هست.

این مورد هم ذکر کنم که دفع اول با نسخه 2.2 poedit که ترجمه کردم، فایل کامل لود شد و نمایش داده.
اما برای دفع دوم و سوم با همین نسخه که فایل رو دوباره ترجمه کردم، دیگه لود نشد.

الان با نسخه poedit 1.7 ترجمه کردم .
کلا دیگه نشون نمیده .

هر روش و هر راهکاری رو بگیدف تست کردم.

حالا ما موندیم یک قالب بدون ترجمه
شما فایل زبان قالب رو ببر تو مسیر
کد:
wp-content/languages/themes
بریز و نتیجه ببین چی میشه

بالا