مشکل پر شدن cpu هاست و Gateway Timeout

mosafers1

تازه وارد
سلام سایت بنده دو نفر آنلاین میشه یا پیشخوان وردپرس رو باز میکنم خطای Gateway Timeout میده کسی میدونه مشکل از چیه چطور میشه تشخیص داد؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

این به میزان زمان پاسخگویی بخش php سرور بر می گردد که شما باید آن را تنظیم کنید و مقادیر بالاتری را استفاده کنید.

منظور PHP max_execution_time و PHP max_input_vars که این مقادیر پیش فرض 30 و 1000 است که می توانید تا 600 و 10000 افزایش دهید و این به دستور العمل قالب و افزونه ها مرتبط است.

ضمنا توصیه می شود میزان مصرف وردپرس را نیز افزایش دهید تا دچار کمبود رم و پردازش نشود منظور اینست که باید میزان رم را مشاهده کنید نصف میزان خودتان را به وردپرس اختصاص دهید. با این کد پایین البته میزان 512 بالاتر در بیشتر زمان لازم نیست.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '512M');

که در wp-config قرار داده می شود و بالاتر از DB_NAME قرار دهید

ضمنا استفاده از php نسخه 7و بالاتر توصیه می شود.

ضمن اینکه با دو نفر اگر یک سرور دچار اختلال شود باید ببینید آیا برنامه ها به درستی عمل می کند وخطاها و درگیری به چه صورت است.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت باید با پشتیبانی صحبت کنید شاید سرور ضعیف یا با سایتهای فراوان است.

ضمنا بررسی کنید پینگ سرور چگونه است آیا پایین 200ml یا بالاتر و اینکه IO تعیین شده چقدر است 1 مگابیت اگر زیر این مقدار باشد یعنی دچار مشکل هستید و پشتیبانی باید این میزان را بالا ببرد.

میزان سرعت اینترنت شما نیز مهم است سنگینی سایت را با  

متاسفانه پینگ دام ایران را مسدود کرده است ولی آن سایت هم برای تست سرعت و حجم خوب است و حتی وبمستر گوگل که اینم فیلتره و باید با فیلی چیزی داخلش بروید

موفق باشید

mosafers1

تازه وارد
سلام مهندس ممنونم از توضیحات کاملت بخدا الان 3 روزه درگیرم دیشب تا 5 صبح همه چیز رو چک کردم... افزونه ها آپدیت هستن. قالب آپدیت شد. فایل های اصلی وردپرس را هم بازنشانی کردم.

هاستم پارس هاست هست با این سایت صحبت کردم. اصلا یک پشتیبانی فنی برای بررسی نداره. قبلش هم قرار بود هاست را ارتقاع بدن از اون روز این مشکل پیش اومده و پاسخ ایشون به سوالات من!

با عرض سلام و وقت بخیر
کاربر گرامی،

متاسفانه امکان ارائه این مورد وجود ندارد. برای برسی میتوانید وب سایت خود را به لوکال خود انتقال داده سپس وب سایت خود را برسی نمایید.

با احترام
پشتیبان واحد فنی سرورپارس
ده ها کد به قسمت .htaccess اضاف کردم نمونه کد:

<IfModule mod_php5.c>
   php_value post_max_size 200M
   php_value upload_max_filesize 200M
   php_value memory_limit 300M
   php_value max_execution_time 259200
   php_value max_input_time 259200
   php_value session.gc_maxlifetime 1200
</IfModule>​

این قسمت هم اضاف کردم: امام تغییر نکرد.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '1024M');
ini_set('memory_limit','1024M');​

سایت را در وضعیت در حال تعمیر قرار دادم به محض باز کردن پیشخوان cpu کامل قرمز میشه و خطا میده. روی ساب دامین هم اگر پیشخوان وردپرس را باز کنم CPU پر میشه!
سایت بنده در طول روز بیشتر از 150 بازدید کننده ندارد.

نسخه PHP هم روی 5 بود درخواست ارتقاع دادم.

You must be registered for see images attach

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

شما روی سرور پارس، هاست دارید؟pars.host اینجا رو منظورمه؟

آیا سرور شما خارج بوده و به داخل منتقل شده است؟

این سوال رو برای این می پرسم که جدیدا اینها سرورهای خارجشون رو به داخل انتقال دادن و این سرورها هم بسیار مزخرف کانفیگ شده اند خود ما نیز اینجا هستیم و 2 روز گذشته مشکلاتی به مراتب بدتر را داریم تجربه می کنیم. اگر همین باشد می شود یه یک نکات مشترکی دست یافت. و پشتیبانی رو مورد عنایت قرار داد.

ضمنا چیزی که شما نوشتی یک سرور رو از کار میندازه
   php_value post_max_size 200M
   php_value upload_max_filesize 200M
   php_value memory_limit 300M
   php_value max_execution_time 259200
   php_value max_input_time 259200
   php_value session.gc_maxlifetime 1200

200 مگابایت برای پردازش ؟ نهایت چیزی که مجازه 90 تا 300 هست تازه مگابایت هم نداره این نکته اول

ببینید موقتا به این بخش برید

پنل سرور رو باز کنید سی پنل رو منظورم هست - بخش سافت وار رو کلیک کنید . MultiPHP INI Editor رو باز کنید

این مقادیر رو به این پیش فرض ها تغییر بدید

max_execution_time  90

max_input_time  120

max_input_vars  10000

memory_limit  512M

post_max_size  50M

session.gc_maxlifetime  1440

upload_max_filesize  20M

zlib.output_compression  Disabled

اینها پیش فرض هستند سپس ذخیره کنید

در همین بخش سافت وار یک مورد دیگری هست به اسم MultiPHP Manager این رو کلیک کنید نام دامنه خودتون رو پیدا کنید و ببینید نوع php به چه شکلی می باشد اگر غیر 7 یا 7.2 بود خودتان از بخش سمت راست  PHP Version  نوع را تعیین و سپس اپلی کنید اینگونه PHP Version تغییر می کند . یادتان باشد برای تایید قبل از اپلی حتما تیک کنار دامنه را بزنید

این کد رو فقط در wp-config.php قرار بدید و بیشتر از رم مشخص نمی تونید قرار بدید

define('WP_MEMORY_LIMIT', '512M');

شما میزان رم رو براتون در بخش استاتیک که میزان پردازش رو میزنه نشون میده

Physical Memory Usage این در هاست اشتراکی حدود 1 GB  هست ولی اگر برای شما بیشتر است بفرمایید.

فایل .htaccess  رو هم کل حذف و سپس سریعا از بخش پیوند یکتا با ذخیره یک مورد جدید ایجاد کنید اگر از ssl خودکار استفاده می کنید این کد را بین بخش وردپرس قرار بدید

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://site.ir/$1 [R,L]
</IfModule>

# END WordPress

اون جا که نوشته سایت site اسم سایت خودتون و دامنه رو قرار بدید  این باعث میشه ssl اجباری بشه

Server Information در پنل بالای Statistics  است اون رو فشار دهید و وارد بخشش بشید اونجا چند چیز رو دقیقا بررسی کنید .

Server Load 2.83 (16 cpus)

Memory Used 48.52 %

این دو گزینه یعنی میزان سی پی چقدر است و میزان رم مصرفی چقدر درگیر است . نکته مهم این بخش اینست که تمامی بخش های Server Information باید بجز قسمت بالایی دارای تیک سبز رنگ باشد .

اگر با موارد فوق مشکل حل نشد و شما نیز روی همین سرور بودید که بنده سوال کردم IP سرور را حتما اینجا درج کنید

موفق باشید

mosafers1

تازه وارد
داداش نمیدونم چطور ازت تشکر کنم واقعا زحمت کشیدی این همه وقت گذاشتی هر چند مشکل همچنان پابرجاست... انشاا... جبران کنم 😘

تمامی مواردی که بالا ذکر کردید اعمال کردم.

بله متاسفانه سرور من pars.host هست سرور هم داخلی بوده قبلا بخاطر یک موضوع خدمت ضعیف میخواستم انتقال بدم برام میسر نشد.حجم کلی سایتم حدود 15 گیگ شده و حدود 10 ساب دامین دارم اما کاربرانم خاص هستن و روزانه 150 تا 200 بازدید دارم. تا چند روز پیش مشکلی نداشتم اما در حال حاضر دائما با خطای 504 مواجه میشم و کاربران نمیتوانن وارد بشن. یعنی سایت رو روی مشتریان میبندم پیشخوان رو یه رفرش میکنم CPU میچسبه بالا! و یک صفحه دیگه باز کنم خطای 504...

پشتیبان هم تاکید داره پنلت رو تغییر بده آخه من قبلا از این استفاده میکردم مشکلی نداشت بیدار شدم اینطور شد!

بروز مشکل ذکر شده به دلیل مصرف بیش از حد منابع میباشد. برای رفع مشکل مصرف منابع را کاهش داده و یا سرویس خود را به پلن حرفه ای و یا پر ترافیک ارتقا دهید.
تمامی موارد را که گفتید اعمال کردم و پیوست قرار دادم همچنان مشکل پابرجاست!

هر موردی را بگید تست کردم با هر مقداری دیگه ذهنم به جایی قد نمیده.

هزینه هاست های هم برای محتویات 15 گیگ بسیار بالاست نمیدونم تغییر بدم مشکل از هاست باشه یا نه...

پرتوکل SSL فعال نیست. تمامی تیک های Server Information هم سبز هست. ip سرور هم اینه: 

185.55.227.99

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masoud ashoori

کاربر عضو
من هم از pars.host سرویس دارم و هم از برتینا
در هر دو سرویس افت کیفیت رو شاهد هستم و هر دو هم تا تیکت میزنی میگن سرویستون رو به سطح بالاتر ارتقاع بدید!

mosafers1

تازه وارد
سلام

با توجه به توضیحات دوستان عزیز و سروران و پیشکسوتان آیا همچنان مشکل شما پابرجا هست ؟

تونستید مشکل رو حل کنید ؟
سلام بله متاسفانه تمامی موارد را اعمال کردم دیگه موردی نبوده تست کنم. ولی همچنان با این خطا مواجه میشه...

جاویدان

کاربر عضو
سلام بله متاسفانه تمامی موارد را اعمال کردم دیگه موردی نبوده تست کنم. ولی همچنان با این خطا مواجه میشه...
با سلام دوست عزیز

دقیقا فکر کنم مشکل رو تقریبا پیدا کردم یک نکته مهم وجود داره بررسی کردم و دقیقا همین نکته مهم باعث این مشکل جدی است .

در کانفیگ جدید سرورهای ایرانی مسئولان فنی صرفا از سرورهای پیش فرض با دیتابیس پیش فرض یعنی mysql دارند استفاده می کنند یعنی یک برنامه دیتابیس پرمصرف غیر بهینه شده ولی در سرورهای خارجی این مورد به MariaDB تغییر کرده است این یعنی یک دیتابیس پرمصرف به یک دیتابیس سریع و کم مصرف منتقل می شود در حقیقت یک نسخه بهینه حرفه ای دیتابیس.

دقیقا مشکلات جدید نیز به همین علت سهل انگاری در بررسی دقیق سرور صورت گرفته است زیرا سرورهای خارجی همیشه از سوی متخصص حرفه ای و حتی با صرف هزینه 1 بار بصورت اصولی کانفینگ می شود اما در ایران این موارد به علت عدم حضور و آموزش درست و صرفا بر اساس تجربه باعث این مشکل شده است.

نکته جالب قضیه اینجاست پس از بررسی دیتابیس mysql فهمیدم این محصول به ورژن 8 ارتقا پیدا کرده ولی به علت اینکه فعلا نسخه های تجاری به فروش می رسد و مقادیر محدودی رایگان در دسترس است با اینکه سرعت و پردازش سریعتری در اختیار است ولی کسی جرات تست یا نصب ندارد.

بنده به شخصه امروز درخواست ارتقا به MariaDB میدم ولی مطمئنم که از این درخواست به بهانه های مختلف سرباز می زنند. همان طور که بارها بهشون گفتم از افزونه کش سرور وارنیش استفاده کنند بهونه آوردند.که امیدوارم اینبار اینگونه نباشد.

شما نیز این درخواست رو بفرستید بخصوص در وردرس با حجم بالا قطعا تغییر کاملا عجیبی را خواهید دید.

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mosafers1

تازه وارد
من هم از pars.host سرویس دارم و هم از برتینا
در هر دو سرویس افت کیفیت رو شاهد هستم و هر دو هم تا تیکت میزنی میگن سرویستون رو به سطح بالاتر ارتقاع بدید!
سلام ممنونم از شما میخواهم جابجا کنم اینا شورشو در آوردن.

با سلام دوست عزیز

دقیقا فکر کنم مشکل رو تقریبا پیدا کردم یک نکته مهم وجود داره بررسی کردم و دقیقا همین نکته مهم باعث این مشکل جدی است .

در کانفیگ جدید سرورهای ایرانی مسئولان فنی صرفا از سرورهای پیش فرض با دیتابیس پیش فرض یعنی mysql دارند استفاده می کنند یعنی یک برنامه دیتابیس پرمصرف غیر بهینه شده ولی در سرورهای خارجی این مورد به MariaDB تغییر کرده است این یعنی یک دیتابیس پرمصرف به یک دیتابیس سریع و کم مصرف منتقل می شود در حقیقت یک نسخه بهینه حرفه ای دیتابیس.

دقیقا مشکلات جدید نیز به همین علت سهل انگاری در بررسی دقیق سرور صورت گرفته است زیرا سرورهای خارجی همیشه از سوی متخصص حرفه ای و حتی با صرف هزینه 1 بار بصورت اصولی کانفینگ می شود اما در ایران این موارد به علت عدم حضور و آموزش درست و صرفا بر اساس تجربه باعث این مشکل شده است.

نکته جالب قضیه اینجاست پس از بررسی دیتابیس mysql فهمیدم این محصول به ورژن 8 ارتقا پیدا کرده ولی به علت اینکه فعلا نسخه های تجاری به فروش می رسد و مقادیر محدودی رایگان در دسترس است با اینکه سرعت و پردازش سریعتری در اختیار است ولی کسی جرات تست یا نصب ندارد.

بنده به شخصه امروز درخواست ارتقا به MariaDB میدم ولی مطمئنم که از این درخواست به بهانه های مختلف سرباز می زنند. همان طور که بارها بهشون گفتم از افزونه کش سرور وارنیش استفاده کنند بهونه آوردند.که امیدوارم اینبار اینگونه نباشد.

شما نیز این درخواست رو بفرستید بخصوص در وردرس با حجم بالا قطعا تغییر کاملا عجیبی را خواهید دید.

موفق باشید
سلام خدمت شما

از دیتابیس mariadb در هاست های اشتراکی استفاده نمیشود

مشکل شما بهتر شد؟

عکس زیر را ببینید به بنده میگن مشکل از سرویس دهنده اینترنت هست! بنده روی 5 سرویس دهنده تست کردم عکس قسمت هاست CPU رو که 99% میشه رو میفرستم اما باز هم حرف خودشون را میزنن

میخوام این دو سه روز هاست را جابجا کنم هاست خوبی میشناسید راضی باشید؟

حجم سایتم حدود 8 گیگ هست.

masoud ashoori

کاربر عضو
میخوام این دو سه روز هاست را جابجا کنم هاست خوبی میشناسید راضی باشید؟

حجم سایتم حدود 8 گیگ هست.
سلام، میزبان فا رو بررسی کنید، خودشون که میگفتند سرور های قدرتمندی رو وارد کردند و با توجه به حجم بالاتون اون ها فضای بیشتری رو در اختیار کاربران میذارن

mosafers1

تازه وارد
سلام، میزبان فا رو بررسی کنید، خودشون که میگفتند سرور های قدرتمندی رو وارد کردند و با توجه به حجم بالاتون اون ها فضای بیشتری رو در اختیار کاربران میذارن
سلام بله همین میزبان مد نظر بنده بود ولی متاسفانه امکان راه اندازی برای یک سایت هست. قابلیت اد دامین را ندارد.

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

نه متاسفانه باهاشون به نتیجه مناسب نرسیدیم، اینها می گن روی سرور اشتراکی ماریادبی نداشتیم نداریم در حالیکه سرور آلمان قبلی و سرور انگلستان هردوشون ماریادبی بودن چون ستاپ اونها رو اینها انجام نمی دادند بلکه با هزینه اول اون هاستینگ سرورها خودشون بر اساس کیفیت و مناسبت انجام میدادند. ضمن اینکه نه هزینه داره نه مشکلی داره کافیه فقط آپگرید بشه به ماریادبی چون هردو از یه ساختار هستند ولی متاسفانه اینها فقط پیشفرض بلدن.

برای فهمیدن اینکه شما بار اضافه هستید یا خیر ازشون بخوایید پردازش ها رو براتون ارسال کنند.

این که چه هاستینگی رو شما مد نظر دارید خودش یه مسئله است زیرا این مقدار حجم نیازمند فضا است و هزینه .

اگر شما قادر به پرداخت هزینه ماهیانه باشید سرورهای مجازی کارتون رو راه میندازه ولی فقط در جاهایی که سالیانه قرارداد ببندید.

در غیر اینصورت بهتره از شیوه های دیگری استفاده کنید مثلا سرورهای دانلود که احتمالا این مقدار حجم (که احتمالا فایل هست ) رو می تونید روی 1 سرور دانلود بارگذاری کنید و سایتهای اصلی روی یک سرور دیگر. پهنای باند هم اینجوری کمتری میشه فشار هم میاد پایین هزینه هاش هم به مراتب کمتر از یک سرور قوی تر است.

موفق باشید

بالا