نحوه حذف فایل های اضافی در هاست cpanel

omid-bmps

تازه وارد
سلام

دوستان کسی میتونه کمک کنه که هاست رو یه مقدار حجم ش رو کم کنم

الان 6 گیگ اشغاله

یه سری مقاله از سایت ای مختلف دان کردم و اجرا کردم ولی 200 مگ بیشتر کم نشد

اگه میشه یه راه حل اساسی بهم بگین

در ضمن اگه کسی بتونه برام انجام بده هر چقدر که عرف بشه هزینه ش رو هم میدم

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

اول باید ببینی برای چی 6 گیگ اشغاله

دلایل مختلفی می تونه داشته باشه

1 یا شما فایلهای زیادی رو آپلود یا لیچ کردید که اکر فایلی اضافه است یا بیهوده می تونید حذف کنید.

2 قسمت هایی رو که بنظرتون حجیم هستن رو بفرمایید که مشخص بشه مشکل از کجاست

3 برخی اضافه حجمها مربوط به شما نیست و مربوط به نرم افزارهایی است که اجاره دهنده هاست برای رهگیری کاراهای شما مثل پهنای باند حملات دیداس مشکلات نرم افزاری لاگ ها و مسائلی از این دست نصب می نماید که باعث ایجاد حجم خواهد شد اگر حجم مشخص به شما ارائه شده می توانید درخواست بدید براتون بازنگریش کنند.

برخی اوقات فایلهای لاگ به مرور زمان چنان پر می شوند که باعث ایجاد این مشکل می نماید پس آنها را در صورت عدم نیاز پاک کنید

4 گاهی اوقات شما عکس را برای سایت قرار می دهید که حجمی معادل 1 مگابیت یا بیشتر دارد و اینگونه عکسها باعث حجم خواهد شد پس یا بهینه کنید یا جایگزین

5 به لیست بالا بک آپهای گرفته شده را نیز اضافه کنید برخی اوقات بک آپ گرفتن متوالی و حذف بک آپهای قبلی و بلا استفاده نیز باعث این مشکل می شود

بهترین شیوه برای فهمیدن سنگینی یا حجم سایت اینست که کل مجموعه هاست را در روت سلکت آل کرده بعد زیپ کنید حجم کلی شما نمایان می شود . اگر حجم کلی همان 6 گیگ شد که باید فایلهای خودتان را بررسی کنید در غیر اینصورت باید سایر پوشه های موجود درغیر از روت  سرور را بگردید و اگر از فایلی در غیر روت سرور مطمئن نیستید به هیچ عنوان پاکش نکنید و با پشتیبان سایت در تماس باشید

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
اگر از سی پنل استفاده می کنید از قسمت disk usage میتونی ببینی کدوم پوشه چقدر مصرف کرده

معمولا مربوط میشه به:

• فایل error_log
  • پر شدن ایمیل (توسط اسپمر ها)
  • ویروسی شدن سایت و ایجاد صفحات html و...

بالا