نظر سنجی: تغییر سیستم انجمن؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سلام

احتمال داره سیستم تالار گفتگو رو تغییر بدیم و به ipb کوچ کنیم

میخوام در این باره نظر دوستان رو بپرسم

ایا موافق هستید؟ یا خیر؟

ممنون میشم نظرتون رو هم بگید با دلیل ، تا به یک جمع بندی برسیم

البته این وضعیت ، در کوتاه مدت باعث میشه که لینک ها در گوگل بمیرن... و بسیار مضر هست

اما معایب خودش رو داره...

با این حال در حال بررسی راهکار ها برای از بین نرفتن لینک های قبلی هستیم.

ahmad4u

کاربر عضو
ipb عالیه

پیشنهاد میکنم صبر کنید تا نسخه 4 تست شده بیاد اونوقت از ipb استفاده کنید

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
ipb که فوق العاده هست ...

اصلا نمیشه انکارش کرد ....

یه نگاه فقط به خود انجمن پشتیبانی فارسیش میندازی وسوسه میشی یه انجمن با این سیستم داشته باشی ....

ولی خب یه ضرراتی هم واسه انتقال وجود داره ...

اما با این اوصاف من کوچ رو بیشتر میپسندم ... چون به نظرم با توجه به آینده ipb که علاوه بر انجمن ساز خودش یه جوری سیستم مدیریت محتوای کوچک هست هست این کوچ دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره .

ضمن اینکه ipb داره روی تجارت الکترونیک هم کار میکنه ... ولی ویبولتین کلا یکی دو تا سیستم پرداخت آنلاین داره که اکثرا کاربرد آنچنانی هم ندارند ...

soltaneghalbha

کاربر عضو
سلام

ipb که از وی بی خیلی بهتره

مای بی بی هم ورژن 2 تغییرات بسیار زیادی داره و امکانات بسیاری بهش اضافه میشه (که فکر کنم از وی بی جلو بزنه با اینکه رایگان هست)

ALi.Reza

کاربر عضو
سلام

ipb آری :) چیزی از vb کم نداره همه میگن بیشترم داره! یجورایی بصورت پیش فرض هم مدرن و با کلاس به نظر میاد!

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
مشکل جایگزین کردن لینک ها هم تقریبا حل شد و باید تست بشه

دلیل انتقال به سیستم جدید ، رو چند دلیل میتونم بزارم

1. سئوی ضعیف در ویبولتین (البته با vbseo پوشش داده میشه. اما خود vbseo آینده نامشخصی داره. با توجه به اینکه آپدیت نشده خیلی وقته ، و وضعیتش در ویبولتین 5 نامشخص هست چون ویبولتین 5 سئوی خودشو داره و اینکه نمیدونم شنیدید که خیلی از انجمن ها به خاطر باگ vbseo به مشکل خوردن و هک شدن از جمله ما...)
  2. سنگین بودن سیستم vbulletin و اینکه به جای اینکه سبک تر بشه. هر روز داره سنگین تر میشه... (دقیقا مثل نیوک... مشخص نیست سرنوشتش چی هست)
  3. و دلایل دیگه...

البته پشتیبانی ویبولتین در ایران فوق العاده هست و دوستان در vbiran و... زحمت زیادی میکشن و خودم یکی دو تا از پلاگین ها و قالب های تجاری شون رو خریداری کردم و باید خسته نباشید بگم بهشون...

تا ببینیم چه شود. فعلا در حال جمع بندی تمامی گزینه ها هستم...

sagebnegad

کاربر عضو
سلام به همه

البته محمدجان شما خودت استادی و بهتر از هرکسی میدونی هرسیستمی مزایا و معایب خودشو داره

ولی شاید یه راه سومی هم باشه اونم اینکه یه سیستم اپن سورس رو جایگذین کنید و خودتون و سایر اساتید بصورت شخصی توسعه بدیدش فکر کنم mybbبرای استارت بدنباشه البته منکر قدرت ipbنیستم ولی نظر شخصیم اینه که از سیستم های پولی که در ایران نال شده هستن و کسی هم جوابگوشون نیس زیاد استفاده نشه بهتره

بازم تصمیم باشما و سایر اساتیده

بازم سال نورو خدمتتون تبریک میگم

حسـام

کاربر عضو
کلا در مورد زنفور چیزی نگفته بودید نمیدونم چرا

تو ایران من دیدم سایت های غولی که با این انجمن ساز بالا میان مثل پرشین تولز!

به نظر من پویایی خیلی بهتری به ویبولتین داره ،شباهت کاربری بالایی هم داره ، انجمن خوبی هم داره

در مورد ipb اطلاعاتی ندارم!

ولی بین کوچ کردن و نکردن من گزینه 50-50 انتخاب میکنم

Hoomanhpc2

تازه وارد
فکر خوبیه. اگه قصد دارین سیستم انجمن رو به ipb تغییر بدین توصیه می کنم منتظر نسخه نهایی ips 4 باشین که یک نسخه کاملا متفاوت با نسخه 3 و همینطور دیگر سیستم هاست. تونایی اضافه کردن ابزارک مانند وردپرس هم تنها یکی از ویژگی های جدیدشه!

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
ممنونم از دوستان

زنفورو انتخاب خیلی خوبی هست. اما یکی از بدی هاش ، رابط کاربری بسیار ضعیفش هست... به شخصه رابط کاربریش رو دوست ندارم و همه قالب هاش مثل همه... فقط رنگ بندیشون انگار متفاوته...

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوستان به IPB کوچ کردیم...

نظرات ، پیشنهادات و... رو اعلام کنید تا بررسی بشه

saji051

کاربر عضو
محمد جان من احساس می کنم تم قبلی خیلی بهتره بودو برای کاربرا واضح تر

armin

تازه وارد
خیلی خوب شده...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
این قالب خود سایت ipb فوق العاده هست ...

تا چند روز دیگه میزارن فروش ....

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا