نظر سنجی در مورد طراحی

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
سلام دوستان . میخواستم نظرتون رو درباره طراحی انجمن سایتم بدونم .

قبلا هم که در مورد خود سایتم نظرتون رو پرسیده بودم کسی نظرش رو اعلام نکرد :|

ولی الان لطف کنید نظرتون رو در مورد انجمنم اعلام کنید .

در این انجمن سعی کردم قالبش به شدت ساده و کاربردی باشه و در عین حال کاملا شبیه سایت اصلی بشه .

و خیلی هم از انجمن پرشین اسکریپت ایده گرفته شده و سیستمش هم ویبولتین هست .

سعی کردم این قالب رو واکنشگرا طراحی کنم تا مشکلی تو مرورگرها و دیوایسهای مختلف وجود نداشته باشه هرچند سایت اصلیم واکنشگرا نیست و اونم به زودی واکنشگرا میشه احتمالا ولی از طریق سایت responsivetest.com هم تست کردم و تقریبا میشه گفت فول ریسپانسیو شده .

بله درست حدس زدید ! من دارم یه جورایی شمارو به عضویت در این انجمن دعوت میکنم :دی

پس منتظر نظراتتونم هستم .

در پایان هم از آقا محمد هم بابت کمک تو راه اندازی فنی انجمن تشکر میکنم و هم بابت این انجمن خوبش تشکر میکنم که باعث شد من با کاربر .exe آشنا بشم . جا داره از تلاش و کمک .exe هم در راه اندازی انجمن همینجا قدردانی کنم .

آدرس انجمن :

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
خیلی خوب شده. قبلا هم گفتم

اما پیشنهاد میکنم تالار رو زیاد دراز نکنید... (منظور دسته بندی تاپیک هاست)

و به صورت زیر دسته بیارید...

ادم گیج میشه... و احتمال اشتباه تاپیک زدن بسیار میره بالا

hannanstd.ir

باز هم ممنون .

دسته ها رو از سایت دیگه کپی کرده بودیم دیگه به این موضوع دقت نکرده بودم :دی

باشه چشم میگم درست کنن .

saeedpersian

کاربر عضو
من قبل از اينكه اين تاپيك رو بزني ديده بودم. تازه افتتاح كرده بودي يكي هم يه مشكلكي پياده كرده بود ويرايشش كردي (حواسم بهت هست مواظب باش :D )

خيلي خوشم اومد شايد بخاطر اينكه شبيه پرشين اسكريپت شده. اينش خوبه!

ممممممم در مورد عضويت هم بايد فكر كنم! :D (راستي حتما شكلك :دي رو توي انجمنت داشته باش. خيلي مهمه. ما كه اينجا خيلي سختي ميكشيم!)

hannanstd.ir

ها ها ها . نکنه اون یه نفر تو بودی . منم با ظاهر پرشین اسکریپت خیلی حال میکنم قبلن هم گفته بودم یکی از دلایلی که همش اینجا پلاسم همینه .

اتفاقا این شکلکه واسه خودمم معظلیه تو پرشین اسکریپت . اونقدری که اون شکلک ادای دین میکنه :دی نمیکنه .

اومدم پک شکلکهاشو تو انجمنم نصب کنم دیدم بلد نیستم ول کردم :دی

در ضمن بابت نظرت هم تشکر :x

A B A D A N

تازه وارد
خیلی باحال بود

چقدر هم بخش و زیر مجموعه داشت

ولی قالبش باحال بود

انشالله بگیره واست انجمن :48:

hannanstd.ir

خیلی باحال بودچقدر هم بخش و زیر مجموعه داشت

ولی قالبش باحال بود

انشالله بگیره واست انجمن :48:
تشکر دوست عزیز . هم بابت وقتی که گذاشتی انجمن رو بررسی کردی هم واسه نظر لطفت .

مرسی .

آقاااااااااااااااااا . دوستااااااااااااااااان ، رفقا ........... بیاین عضو بشین دیگه :دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeedpersian

کاربر عضو
بچه ها خيلي جالبه. وقتي توي انجمن ميخواين ثبت نام كنين توي قسمت "نام كاربري" وقتي اسم خودتون رو ميزنين ديگه نميگه "اين نام كاربري قبلا ثبت شده"! ميتونيد با نام خودتون بدون پسوند و پيشوند زوركي ثبت نام كنيد. باور نميكنيد؟ امتحانش مجانيه:

(حنان خان ياد بگير:ِD)

hannanstd.ir

بچه ها خيلي جالبه. وقتي توي انجمن ميخواين ثبت نام كنين توي قسمت "نام كاربري" وقتي اسم خودتون رو ميزنين ديگه نميگه "اين نام كاربري قبلا ثبت شده"! ميتونيد با نام خودتون بدون پسوند و پيشوند زوركي ثبت نام كنيد. باور نميكنيد؟ امتحانش مجانيه: (حنان خان ياد بگير:ِD)
:D

آقا من قصد دارم یاد بگیرم ولی چون iq م پایینه متوجه داستان نشدم ؟

مگه بقیه انجمن ها چجوریه ؟

این الآن عیب انجمن منه یا خوبیشه ؟ :دی

:D

پ.ن : آقا من چطور تونستم این شکلک ها رو بزارم ؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeedpersian

کاربر عضو
اينجوري دارم تبليغ ميكنم (گول ميزنم) كه بيان عضو بشن! :D

hannanstd.ir

اينجوري دارم تبليغ ميكنم (گول ميزنم) كه بيان عضو بشن! :D
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif

:)) )

آهااااااااا . دمت گرم . خب قبلش باید هماهنگ میکردی دیگه کاربر فعال

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeedpersian

کاربر عضو
من كي فعال شدم؟ فككنم همين لحظه!

راستي حرفه اي اون شكلك رو چجوري ظاهر كردي؟ خيلي احتياج دارم بهش. يادم بده قول ميدم هرروز 10تا مقاله ي اختصاصي در مورد ارسال عملي موشك زمين به فضا توي انجمنت بزارم! (پيام خصوصي بزار لووس نشه :D )

آقا عجب اسپم دوني درس كرديم!

دوستان لطفا نظراتشون رو در مورد انجمن arshad98 بگن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Acrobat

کاربر عضو
سلام دوستم.

قبل از هرچیز بگم من با طراحی قالب انجمن اشنایی ندارم برای همین از اصطلاحات بیسوادانه استفاده می کنم که از همینجا عذرخواهی خودم رو اعلام می کنم!!!

اولن واقعن سلیقه ت رو تحسین می کنم. معمولن هر انجمنی که ادم میره با یه محیط شلوغ و پر از تبلیغات و ظاهر بد و رنگ بندی قاطی پاتی و .... روبه رو میشه. که خداروشکر خبری از اینا توی انجمنت نیست و پیشنهاد می کنم ازین به بعدم نباشه.

دومن انجمنت رنگ بندی خیلی مناسبی داره اما چیزی که تو ذوق میزنه اون رنگ تقریبن گوجه ای هستش که وقتی نشانگر موس بخش های تالار ها ( توی صفحه اصلی) میره نشون داده میشه. به نظرم شما سعی کن ازین رنگ استفاده نکنی. اصلن هارمونیک نیست. شما سعی کن از یه رنگ ابی اسمونی خیلی سرد یا حتی یکی از شاخه های رنگ طوسی (شما این کدرنگ رو امتحان کن #f1f1f1 یا #e1e1e1 ) استفاده کنی.

سومن اون بالای انچمن یه جدول داره که نوشته اخرین ارسال ها و ...؛ شما لینک اخرین ارسال ها رو از فونت یکان استفاده نکن. از تاهوما استفاده کن. بهت قول میدم قشنگ تر بشه!!! =|

چهارمن توی بخش "تازه چه خبر " که میرم باز هم همه چیز رو فونت یکان می بینم!! نمیخام حساسیت بیخودی به خرج بدم. فونت یکان فونت قشنگیه اما به نظر من وقتی از بالا تا پایین صفحه یکان باشه اصلن خوب نمیشه. بنظر من توی این بخش، متن فعالیتی که کاربر انجام میده تاهوما باشه بهتره.

----

ازین مباحث که بگذریم بذار یه مشاوره خوب بهت بدم.

احتمالن شما با وبسایت گیگادانلود اشنایی دارین ( ).

من اونجا مدیر تالار گفتگوی ازاد بودم. با اینکه انجمنش مخصوص دانلود و معرفی موسیقی بیکلام بود. اما تالار من شلوغ ترین تالار بود. چرا؟!

چون ادمی رو نداشت که خیلی خوب بتونه تامین محتوا کنه. یا حتی ترجمه!! اما تالار من همیشه شلوغ بود همیشه پر از مطالب کپی شده از سایت های زرد دیگه بود!! اصن گفتنش خوب نیست اما متسفانه گیگادانلودی که سه چهار سال پابرجا بود بخاطر کاربر نما هایی که بخاطر فعالیت و مسخره بازی توی تالار گفتگوی ازاد عضو میشدن اون وجهه خودش رو از دست داد. دوستان اگر عضو اونجا بوده باشن یادشونه که هفته ای نبوده یه تاپیک فش و مسخره بازی و اینا نداشته باشیم...

اصن شما همین انجمن خودمونم ببینی متوجه میشی که خیلی چیزی برای ارائه نداره. تاپیک ها برای بیان مشکلاته. من خیلی وقته تاپیکی ندیدم که مثلن دوستی بیاد قالب ترجمه شدش رو معرفی کنه یا افزونه ای که پاش زحمت کشیده رو ارائه بده. یا حتی مقاله ی کپی شده ای که خوندنش برای کاربرا مفیده رو بذاره!! این اصلن خوب نیست. دلیل اینکه انجمن خلوت تر از قبل شده همینه. طرف میاد مشکل بیان میکنه و میره!!

حالا بگذریم. گیگادانلود که به فنا رفت. پرشین اسکریپت هم نمیذاریم فنا بره =)

میخوام یه سری توصیه از تجربیات خودم و فعالیتم توی انجمن گیگا بهت بکنم که امیدوارم گوش بدی.

اول اینکه شما هیچوقت بخاطر جذب کاربر مثل خیلی سایت ها جشنواره و قرعه کشی و ازین مسخره بازیا برگزار نکن. چون همونطور که با شروع این کارا کاربر میاد، با اتمامش هم کاربر میره انجمن بعدی که قرعه کشیش نزدیکه!

دوم اینکه هیچوقت دیسیبلین ( وجهه ) انجمنت رو پایین نیار؛ من به شخصه انجمنی با ده تا کاربر خوب و با سواد و فعال رو به انجمنایی مثل نوهشتیا که ببخشیدا سگ صاحبش رو نمیشناسه ترجیه میدم! منظورم ازین حرف چیه؟ اینه که مثلن شما برو نودهشتیا؛ اسمش انجمن کتابه اما در واقع یه جای جلف و شلوغ و بی در و پیکره که بری توی صفحه اصلی الان رفرش کنی، بمونی دو ثانیه بعد رفرش کنی اصن نمی فهمی چی شده انقد تاپیک مسخره بازی باز شده ( البته فک نکنین خدای نکرده من از کاربرای نودهشتیاما!! :D ) لپ مطلب اینکه هیچوقت نذار کاربرایی که اصلن براشون مهم نیست توی انجمن دنبال چی هستن ( من بهشون میگم کاربرنما) توی انجمنت فعالیت کنن. تاپیک های با موضوع ازاد اصلن باز نکن. دیدی یه نفر دوبار اسپم داد نذار به سومین بار بکشه . سعی کن خودت تامین محتوا کنی. برای شروع سخته میدونم. اما همین که دوتا کاربر باسواد که میان جذب نوشته های انجمنت میشن و توش ثبت نام می کنن و اونام فعال میشن شما دِینت رو به وب فارسی ادا کردی و برای دنیا و اخرتت خیر و برکت خریدی؛ جدی میگم و اصلن قصد مزاح ندارم. چون میدونم ازین کاربرا زیاد نداریم دارم میگم که سعی کنی با حرفه ای کار کردن جذب کنیشون.

نکته اخر اینکه به نظرم مهم هست اینه که مدیر زیاد نذار برای انجمنت. البته شاید دوستان بگن که مدیر زیادش خوبه و انجمن ال میشه و بل میشه. اما من میگم تجربم نشون داده خوب نیست. تو مقیاس کوچیک تعدد مدیر مشکل ساز نمیشه. اما وقتی انجمن بزرگ بشه ایشالا، بلخره آدم بیجنبه پیدا میشه. مدیر زیاد باشه دو نفر با هم سازش نمی کنن تو کار هم دخالت میکنن ( کم ندیدم ازین موارد ) یا مثلن با کاربر خوب تا نمیکنن و ... شما سعی کن مدیرایی انتخاب کنی که شناخت مناسب داشته باشی ازشون که انجمنت انشالله به لطف خدا و دوستان پا بگیره. به امید اون روز ...

عذرخواهی میکنم سرت رو درد اوردم. امیدوارم مفید بوده باشم.

موفق باشی.

یا علی ./

MahdiY

راهبر انجمن
سلام خدمت بچه ها

بن میشید ها اینقدر اسپم ندین!

در ضمن انجمنت را ندیدم اما خوبه!

و یه مورد دیگه من از وقتی اینجا عوض شدم شکلک دی مشکل داشت و خواهد داشت!!!!!!!!!!! ;)

MahdiY

راهبر انجمن
من اونجا مدیر تالار گفتگوی ازاد بودم. با اینکه انجمنش مخصوص دانلود و معرفی موسیقی بیکلام بود. اما تالار من شلوغ ترین تالار بود. چرا؟!

چون ادمی رو نداشت که خیلی خوب بتونه تامین محتوا کنه. یا حتی ترجمه!! اما تالار من همیشه شلوغ بود همیشه پر از مطالب کپی شده از سایت های زرد دیگه بود!! اصن گفتنش خوب نیست اما متسفانه گیگادانلودی که سه چهار سال پابرجا بود بخاطر کاربر نما هایی که بخاطر فعالیت و مسخره بازی توی تالار گفتگوی ازاد عضو میشدن اون وجهه خودش رو از دست داد. دوستان اگر عضو اونجا بوده باشن یادشونه که هفته ای نبوده یه تاپیک فش و مسخره بازی و اینا نداشته باشیم...

اصن شما همین انجمن خودمونم ببینی متوجه میشی که خیلی چیزی برای ارائه نداره. تاپیک ها برای بیان مشکلاته. من خیلی وقته تاپیکی ندیدم که مثلن دوستی بیاد قالب ترجمه شدش رو معرفی کنه یا افزونه ای که پاش زحمت کشیده رو ارائه بده. یا حتی مقاله ی کپی شده ای که خوندنش برای کاربرا مفیده رو بذاره!! این اصلن خوب نیست. دلیل اینکه انجمن خلوت تر از قبل شده همینه. طرف میاد مشکل بیان میکنه و میره!! /
مشکل مشکل ما نیست

مشکل از یکم کاربر (عذر میخوام) ... عوضی هست

من اسکریپت نود را دادم بیرون زیاد روش ادعا (چی میگن بهش؟) نکردم

روز دوم کاربر اومده میگه خرابه تو یاهو بعد میگم آدرس سایت دیدم کپی رایت را برداشته

خودتون باشید چیکار میکنید ؟

من هم قالب ترجمه شده توسط خودم دارم که جایی نیست همچنین اسکریپت هم هست

با کلی شوق میذارم یه ... که برداره من به خودم فوش میدم نه به اون کاربر ... !

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

سلام دوست عزیز . اول از همه بابت وقتی که برای بررسی انجمن گذاشتی تشکر میکنم و هم بابت اینکه انقدر قشنگ و صمیمی تجربه ات رو در اختیارم گذاشتی به شدت سپاسگذارم .

منم مثل همه شما سادگی رو خیلی بیشتر از شلوغ پلوغی ترجیح میدم . چون انجمن باید جوری باشه که کاربر خیلی راحت به هدفش برسه و بتونه مشکلاتش رو حل کنه یا یک اطلاعاتی رو یاد بگیره . اولا جدا از سادگی و رنگ بندی به شدت با انجمن هایی که کل مانیتور رو پر میکنن مخالف .

در مورد فونت هم قبول دارم چون متاسفانه فونت های فارسی تو هر رزولوشن یه جور میاد مثلا تو رزولوشن من که 1920*1080 هست خیلی خوب میاد اما تو رزولوشن هم دوستم که باهم کار میکنیم و 1366 هست بد میاد .

اما در مورد اون رنگ گوجه ای ، چون توی سایت اصلی اون رنگ رو روی هاور گذاشته بودم و خیلی خوب شده بود ، از طرفی هم میخواستم که انجمنم دقیقا مثل سایتم بشه از همون رنگ استفاده کردم که قبول دارم تو انجمن یکم جالب نشده . اما چشم با سایر همکارام صحبت میکنم و تغییرش میدیم .

در مورد مدیریت و اداره هم واقعا نظراتت سازنده و کاربردی بود و سعی میکنم ازشون استفاده کنم ولی خب چون اوایل کار هستیم و انجمن خالی هست تصمیم دارم که فعلا بخش نظرات سایتم رو غیر فعال کنم و از کاربران بخوام اگه کسی نظر یا سوالی داره تو انجمن بپرسه . حالا نمیدونم این کارم تا چه حد درسته .

ولی به شدت ازت ممنون هستم .

hannanstd.ir

سلام خدمت بچه هابن میشید ها اینقدر اسپم ندین!

در ضمن انجمنت را ندیدم اما خوبه!

و یه مورد دیگه من از وقتی اینجا عوض شدم شکلک دی مشکل داشت و خواهد داشت!!!!!!!!!!! ;)
ای باباااااااااا . تو هم نمیای نمیای ، یهو میای یه ضد حالی به من میزنی میری

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Acrobat

کاربر عضو
مشکل مشکل ما نیستمشکل از یکم کاربر (عذر میخوام) ... عوضی هست

من اسکریپت نود را دادم بیرون زیاد روش ادعا (چی میگن بهش؟) نکردم

روز دوم کاربر اومده میگه خرابه تو یاهو بعد میگم آدرس سایت دیدم کپی رایت را برداشته

خودتون باشید چیکار میکنید ؟

من هم قالب ترجمه شده توسط خودم دارم که جایی نیست همچنین اسکریپت هم هست

با کلی شوق میذارم یه ... که برداره من به خودم فوش میدم نه به اون کاربر ... !
مهدی جان بلخره هر کاری خاک خوردن خودش رو داره.

یه روزی همچین آدمای بی فرهنگی که کپی رایت پاک می کنن هم آدم میشن!!
default_;
.gif' alt=':; ;) :'> :71:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Acrobat

کاربر عضو
سلام دوست عزیز . اول از همه بابت وقتی که برای بررسی انجمن گذاشتی تشکر میکنم و هم بابت اینکه انقدر قشنگ و صمیمی تجربه ات رو در اختیارم گذاشتی به شدت سپاسگذارم . منم مثل همه شما سادگی رو خیلی بیشتر از شلوغ پلوغی ترجیح میدم . چون انجمن باید جوری باشه که کاربر خیلی راحت به هدفش برسه و بتونه مشکلاتش رو حل کنه یا یک اطلاعاتی رو یاد بگیره . اولا جدا از سادگی و رنگ بندی به شدت با انجمن هایی که کل مانیتور رو پر میکنن مخالف .

در مورد فونت هم قبول دارم چون متاسفانه فونت های فارسی تو هر رزولوشن یه جور میاد مثلا تو رزولوشن من که 1920*1080 هست خیلی خوب میاد اما تو رزولوشن هم دوستم که باهم کار میکنیم و 1366 هست بد میاد .

اما در مورد اون رنگ گوجه ای ، چون توی سایت اصلی اون رنگ رو روی هاور گذاشته بودم و خیلی خوب شده بود ، از طرفی هم میخواستم که انجمنم دقیقا مثل سایتم بشه از همون رنگ استفاده کردم که قبول دارم تو انجمن یکم جالب نشده . اما چشم با سایر همکارام صحبت میکنم و تغییرش میدیم .

در مورد مدیریت و اداره هم واقعا نظراتت سازنده و کاربردی بود و سعی میکنم ازشون استفاده کنم ولی خب چون اوایل کار هستیم و انجمن خالی هست تصمیم دارم که فعلا بخش نظرات سایتم رو غیر فعال کنم و از کاربران بخوام اگه کسی نظر یا سوالی داره تو انجمن بپرسه . حالا نمیدونم این کارم تا چه حد درسته .

ولی به شدت ازت ممنون هستم .
سلام کاری نکردم حنان جان. من معمولن مطالب وبسایتت رو می خونم.

منم با انجمن هایی که عرضشون 100% باشه مخالفم هرجام برم اینجور باشه سریع خدافظی میکنم!! :دی

به نظرم روشی که گفتی برای جذب مخاطب یه جورایی خود خواهانس. این واقعیته که الان از هر مدل سایتی ده بیست تا شاید بیشترم وجود داره. باید با چنگ و دندون مخاطب رو نگه داشت. به نظرم بهتره طوری برنامه ریزی کنی که مثلن پایین تکستباکس کامنت ها یه متن با رنگ قرمز باشه با این مضمون : پاسخ های بهتر رو توی انجمن پیدا کنید. یا مثلن اگر قصد مشورت دارید به انجمن مراجعه کنید. یا مثلن بعد از زدن دکمه submit یه پاپ آپ با جی کوئری باز شه و از مزیت های انجمن بگی. یا مثلن توی متن نوشته های سایتت گریزی هم به انجمن بزنی و از کاربر دعوت کنی که اگر مثلن اطلاعاتی از این مطلب داره که میتونه مفید باشه بره انجمن تاپیک باز کنه و... یا هر چیز دیگه که میتونه به نظرت جذاب باشه و در عین حال بره بشینه ته مخ طرف!!

در مورد فونت هم بگم که چیز مهمی نیست که انقدر فنی و ریز باهاش برخورد کنی. مخاطبت بچه کنکوریا و دانشجوان!! فک نکنم هیچکدومشون ( 1%) هم مانیتوری با عرض 1366 داشته باشن! بذار چشم خسته نشه. از تاهوما هم استفاده کن. ضرر نداره...

در مورد رنگ گوجه ای هم بگم اگر برات مقدوره برای سایت اصلی هم حذفش کن. یا کمرنگ ترش کن. یکم زیادی جیغ میزنه!

در مورد توصیه هامم بگم که کاری نکردم دوست عزیز/ از راهنماییات توی انجمن خیلی استفاده میکنن من جمله ما! ما که تازه فنی ام نبودیم.. دوتا توصیه که این حرفا رو نداره. ارزشش رو داره که بعدن شاهد انجمنی باشیم که از نظر علمی و محتوایی حرفی برای گفتن داره.

یاعلی ./

بالا