نمایش اخبار در قالب html

saji051

کاربر عضو
سلام 

سوالی تو ذهنم به وجود اومده و امیدوارم که بتونم خوب بیانش کنم تا راهنماییم کنید.

فرض کنید ما یک سایت داریم که با قالب html  راه اندازی شده خب حالا این سایت قرار یه سری سمینار یا کلاس یا... برگزار کنه.

می خوام تو صفحه اصلی سایت قسمتی وجود داشته باشه به اسم آخرین اخبار ما که در اونجا مهم ترین اخبار سایت رو نشون بدم که میخوام خیلی شیک ساده در عین حال کاربردی باشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید یا یه نمونه کد برام پیوست کنید...

:)  

Danial-Eshghi.Ir

تازه وارد
با html تقریبا غیر ممکنه.چون باید برای هر بار آپدیت دوباره کد نویسی کرد

بهترین راه استفاده از php یا asp.net و ارتباط با پایگاه داده است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Tiny

کاربر عضو
یه سرچ کنید با عنوان زیر. مشکلتون حل میشه :

آخرین مطالب سایت با استفاده از فید

saji051

کاربر عضو
با html تقریبا غیر ممکنه.چون باید برای هر بار آپدیت دوباره کد نویسی کرد

بهترین راه استفاده از php یا asp.net و ارتباط با پایگاه داده است
ممنون دوست من :)

شما نمونه کد یا تمپلتی دارید که اینکار رو انجام بده؟

اگه با php باشه که میشه با html ترکیب کرد و جواب میده؟

نکته: من قراره خبرا رو خودم توسایت بزارم و قرار نیست خبرا از سایت دیگری گرفته بشه.

Danial-Eshghi.Ir

تازه وارد
ممنون دوست من :)

شما نمونه کد یا تمپلتی دارید که اینکار رو انجام بده؟

اگه با php باشه که میشه با html ترکیب کرد و جواب میده؟

نکته: من قراره خبرا رو خودم توسایت بزارم و قرار نیست خبرا از سایت دیگری گرفته بشه.
هم php و هم asp.net پیش نیازش html هست

با هر دوتاش میتونه ساخته بشه

با یک نمونه کد نمیشه

باید واست اختصاصی نوشته بشه

amiralibk.ir

تازه وارد
سلام 

سوالی تو ذهنم به وجود اومده و امیدوارم که بتونم خوب بیانش کنم تا راهنماییم کنید.

فرض کنید ما یک سایت داریم که با قالب html  راه اندازی شده خب حالا این سایت قرار یه سری سمینار یا کلاس یا... برگزار کنه.

می خوام تو صفحه اصلی سایت قسمتی وجود داشته باشه به اسم آخرین اخبار ما که در اونجا مهم ترین اخبار سایت رو نشون بدم که میخوام خیلی شیک ساده در عین حال کاربردی باشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید یا یه نمونه کد برام پیوست کنید...

:)

سلام دوست عزیز

خب شما چرا قالبتون رو داینامیک و تبدیل ب وردپرس نمیکنید که ی پنل مدیریتی داشته باشید برای اینکار؟

saji051

کاربر عضو
سلام دوست عزیز

خب شما چرا قالبتون رو داینامیک و تبدیل ب وردپرس نمیکنید که ی پنل مدیریتی داشته باشید برای اینکار؟
 ممنون دوست من

این سایتی که قرار راه اندازی بشه فقط نقش یه معرفی شرکت رو داره و برای اینجور کاری فکر نمیکنم وردپرس مناسب باشه چون وردپرس نسبت به یک قالب ۲ یا ۳ صفحه ای html خیلی سنگینه.

amiralibk.ir

تازه وارد
دوست عزیز منظور شما از کلمه سنگین چیه؟ 

مطمئن باشید برای قالب شما سنگینی و اختلالی ایجاد نمیکنه .

شما اگه بخوای استاتیک سایتو بیاری بالا اونم شرکتی حالا هرچقدرم معرفی باشه و اینا کار رو دو چندان سخت میکنید واسه خودتون .

ی پیشنهاد بود برای راحتیه شما.

موفق باشید

saji051

کاربر عضو
دوست عزیز منظور شما از کلمه سنگین چیه؟ 

مطمئن باشید برای قالب شما سنگینی و اختلالی ایجاد نمیکنه .

شما اگه بخوای استاتیک سایتو بیاری بالا اونم شرکتی حالا هرچقدرم معرفی باشه و اینا کار رو دو چندان سخت میکنید واسه خودتون .

ی پیشنهاد بود برای راحتیه شما.

موفق باشید
ممنون از راهنماییتون.

saji051

کاربر عضو
سلامی دوباره ببخشید که مجدد این تاپیک رو راه انداختم....

تو این چند روز دنبال یه نمونه بودم که نشونتون بدم من مثل این میخوام:

سمت چپ زده اخبار دقیقا چیزی هست که من دنبالشم.

باید چطور مثل این درست کنم.

لطفا راهنمایی کنید. :(

You must be registered for see images attach

Danial-Eshghi.Ir

تازه وارد
سلام

این یک سایت پویاست یعنی با php یا asp.net نوشته شده

با html فقط میتونی سایت ایستا درست کنی

همونطور که قبلا هم گفتم باید با php یا asp.net نوشته بشه چیزی که میخوای

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saji051

کاربر عضو
سلام

این یک سایت پویاست یعنی با php یا asp.net نوشته شده

با html فقط میتونی سایت ایستا درست کنی

همونطور که قبلا هم گفتم باید با php یا asp.net نوشته بشه چیزی که میخوای
ممنون دانیال جان مرسی...

یه سوال نمیشه کدای php رو کنار تگهای html استفاده کرد؟؟؟

darkshatoot

تازه وارد
سلام

دوست عزیز شاید شما منظور دیگران از PHP و asp.net را بدرستی متوجه نشده اید. PHP یا asp.net زبان Web Server ها و Html زبان مرورگر ها هستند. این را به خاطر بسپارید برای ساخت یک قالب ابتدا HTML آن را بدرستی کدنویسی و بعد از آن قالب Html را به سیستم های مدیریت محتوا یا زبان هدف تبدیل می کنند. به طور مثال برای وردپرس بدین شکل است که:

کد:
<section class="inner-section">						<h3>تازه ها</h3>						<?php if(have_posts()) : ?>						<?php while(have_posts()) : the_post(); ?>						<ul>							<li>								<div class="news-title">									<a href="<?php the_permalink() ?>"><span class="glyphicon glyphicon-edit"></span>   <?php the_title(); ?></a>								</div>							</li>						</ul>						<?php endwhile; ?>						<?php endif; ?>					</section>
در کد بالا شما شاهد استفاده شدن کد های Html به همراه تگ های اختصاصی PHP وردپرس بوده اید.​
تگ <?php the_title(); ?> برای نمایش عنوان خبر می باشد​

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Danial-Eshghi.Ir

تازه وارد
بزار بهت اینجوری بگم،طراحی سایت چند بخش داره:

مرحله اول طراحی طراحی ظاهری اونه (باید بدونی  در نهایت چه طرحی میخوای)

مرحله دوم نوشتن کدهای html است (تا اینجا یک سات ایستا درست شده - سایت ایستا = سایتی که فقط جهت معرفیه و خیلی سخت میشه تغییرش داد

مرحله سوم اضافه کردن کدهای php یا asp.net هست (اینجا سایت تبدیل میشه به یک سایت پویا - سایت پویا : سایتی که امکان ثبت نام ، نمایش اخبار ، خرید ، ... و یا هر چیزی که فکرش رو بکنی داره)

اگه با مثال بخوام بگم کدهای html مثل بدنه یک ماشینه ( فقط بدنه فلزی ) و کدهای سمت سرور (php or asp.net) مثل موتور ماشینه

وقتی یک ماشین موتوری نداشته باشه فقط به عنوان نمایشی میتونه استفاده بشه و هیچ کاربرد خاصی نداره

میتونی سایت منو چک کنی.این فقط با html نوشته شده به این دلیل که هیچ عملی نمیخواد انجام بده، فقط میخواد دیده بشه

امیدوارم کامل تفاوت html با php و asp.net رو درک کرده باشی

از دوست خوبمون هم ممنونم @darkshatoot

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saji051

کاربر عضو
بزار بهت اینجوری بگم،طراحی سایت چند بخش داره:

مرحله اول طراحی طراحی ظاهری اونه (باید بدونی  در نهایت چه طرحی میخوای)

مرحله دوم نوشتن کدهای html است (تا اینجا یک سات ایستا درست شده - سایت ایستا = سایتی که فقط جهت معرفیه و خیلی سخت میشه تغییرش داد

مرحله سوم اضافه کردن کدهای php یا asp.net هست (اینجا سایت تبدیل میشه به یک سایت پویا - سایت پویا : سایتی که امکان ثبت نام ، نمایش اخبار ، خرید ، ... و یا هر چیزی که فکرش رو بکنی داره)

اگه با مثال بخوام بگم کدهای html مثل بدنه یک ماشینه ( فقط بدنه فلزی ) و کدهای سمت سرور (php or asp.net) مثل موتور ماشینه

وقتی یک ماشین موتوری نداشته باشه فقط به عنوان نمایشی میتونه استفاده بشه و هیچ کاربرد خاصی نداره

میتونی سایت منو چک کنی.این فقط با html نوشته شده به این دلیل که هیچ عملی نمیخواد انجام بده، فقط میخواد دیده بشه

امیدوارم کامل تفاوت html با php و asp.net رو درک کرده باشی

از دوست خوبمون هم ممنونم @darkshatoot
.. خیلی مچکرم ازتون ..

سلام

دوست عزیز شاید شما منظور دیگران از PHP و asp.net را بدرستی متوجه نشده اید. PHP یا asp.net زبان Web Server ها و Html زبان مرورگر ها هستند. این را به خاطر بسپارید برای ساخت یک قالب ابتدا HTML آن را بدرستی کدنویسی و بعد از آن قالب Html را به سیستم های مدیریت محتوا یا زبان هدف تبدیل می کنند. به طور مثال برای وردپرس بدین شکل است که:

کد:
<section class="inner-section">						<h3>تازه ها</h3>						<?php if(have_posts()) : ?>						<?php while(have_posts()) : the_post(); ?>						<ul>							<li>								<div class="news-title">									<a href="<?php the_permalink() ?>"><span class="glyphicon glyphicon-edit"></span>   <?php the_title(); ?></a>								</div>							</li>						</ul>						<?php endwhile; ?>						<?php endif; ?>					</section>
در کد بالا شما شاهد استفاده شدن کد های Html به همراه تگ های اختصاصی PHP وردپرس بوده اید.​
تگ <?php the_title(); ?> برای نمایش عنوان خبر می باشد​

بالا