نیاز به راهنمایی در مورد یادگیری تخصص طراحی سایت

majidhasani1369

تازه وارد
21/1/19
2
0
1
[SIZE=18pt]سلام دوستان [/SIZE]

[SIZE=18pt]میدونم که سوالام برای کسانی که حرفه ­ای هستند کسل کننده یا شاید هم احمقانه باشه اما من به این اطلاعات برای تصمیم ­گیری درست نیاز دارم ممنون میشم که منو راهنمایی کنین...من 28 سالمه و هنوز هیچ دانش یا مهارت عملی به عنوان طراح سایت ندارم و در واقع باید از صفر شروع کنم:[/SIZE]

[SIZE=18pt]1. سوال اولم اینه که بهتره رشته­ های دانشگاهی مربوط به برنامه نویسی رو دنبال کنم یا اینکه دوره­ های تخصصی مربوطه رو تو آموزشگاه­ ها بگذرونم و در واقع کدوم یکی مدرکش معتبرتره و برای شروع به عنوان تازه­ کار کارفرماها مدرک دوره­ های تخصصی خارج از دانشگاه رو به تنهایی قبول دارن یا نه؟(راستش ترجیح خودم اینه که دانشگاه نرم و زودتر از آموزشگاه­ ها کارمو شروع کنم) و اینکه در مورد دوره ­های آموزشگاهی برای من که میخوام از پایه و صفر شروع کنم باید به ترتیب کدوم دوره ­ها رو تو کدوم آموزشگاه­ ها بگذرونم؟[/SIZE]

[SIZE=18pt]2.چقدر طول میکشه تا تو این زمینه حداقل دانش لازم رو برای استخدام بعنوان تازه­ کار و مبتدی بدست بیارم و بعد از اون باتوجه به سن الان من(28) به نظرتون میتونم تو شرکت ­ها کاری با این تخصص برای خودم پیدا کنم؟ مخصوصاً که محدودیت سنی برای استخدام شرکت­ ها سال به سال داره پایین­تر میاد، و ترجیحشون اینه که نیروهای جوون ­تر رو استخدام کنن؟![/SIZE]

[SIZE=18pt]3. چقدر این تخصص رو شرکت ­های داخل ایران نیاز دارن و با توجه به نیروهای فعلی که دارن تو این زمینه کار می­کنن به نظرتون آینده شغلی تو این حوزه چطوره؟ منظورم اینه که شغلی هست که به این زودی اشباع نشه؟[/SIZE]

[SIZE=18pt]4. و مورد آخر هم درآمد این تخصص که میانگین در ماه میشه رو چه مبلغی حساب کرد؟(البته بعد از بدست آوردن مهارت و کاربلد شدن!!)[/SIZE]

[SIZE=18pt]ببخشین اگه طولانی شد و سوالام خسته ­کننده...[/SIZE]

Mohammad

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
6/4/08
15,126
143
63
31
PersianScript
سلام

اول از همه سن شما بالاست. سرعت یادگیری پایین تر هست از یک فرد 18 ساله. پس نکته اول، حوصله

دومین نکته ، دور تحصیلات اکادمیک و دانشگاهی رو خط بکشید ، برید سمت آموزش های تخصصی (آنلاین ، حضوری و...)

سومین نکته ، درباره سوال دوم شما ، محدودیت سنی در شرکت ها وجود نداره ، شرکت ها هم افراد مبتدی رو استخدام نمیکنن! مگر اینکه استعدادی داشته باشید...

چهارمین نکته درباره سوال سوم شما: شما تخصص خودت رو مشخص نکردی! نمیدونی میخوای چی یاد بگیری ، که بخوایم درباره بازار کارش صحبت کنیم.

پنجمین نکته درباره سوال چهارم شما: از 1 میلیون تومان الی 100 میلیون تومان! بستگی به دانش شما داره...

majidhasani1369

تازه وارد
21/1/19
2
0
1
سلام

ممنون از پاسختون

من در حال حاضر حسابدار هستم و دنبال یه تخصص دیگه برای شغل دومم میگردم، با توجه به صحبت های اطرافیان و همکار طراح سایت شرکت قبلی که اونجا مشغول بودم تصمیم گرفتم درباره طراحی وب تحقیق کنم و اطلاعات بدست بیارم البته میدونم که تقریبا برای شروع شاید یه کم دیر باشه اما خب به هر حال از شروع نکردن بهتره

حقیقتش حرف شما درسته و من هنوز شاخه ای که میخوام توش فعالیت کنم در آینده و در مورد زبانهای برنامه نویسی اطلاعات دقیق و جامعی ندارم فقط در حد مطلب خوندن تو سایت های فارسی زبون بوده کم و بیش! ولی با همون چیزایی که شنیدم فکر میکنم طراحی سایت های فروشگاهی درخواست بیشتری داشته باشه تو بازار کار.... 

خیلی ممنون میشم اگه در این مورد هم برام توضیح بدین و راهنماییم کنین

Mohammad

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
6/4/08
15,126
143
63
31
PersianScript
با قطعیت نمیشه این رو گفت!

اگر منظورتون کار با سیستم های آماده ست که یک وردپرس نصب کنید + قالب و افزونه! شما همین الانم متخصص هستید. کافیه ویرایش و تغییر دو سه قالب بزرگ رو یاد بگیرید و به دنیای طراحان خوش آمدید.

اما اگر قصد طراح یا کدنویس شدن دارید مسیر متفاوته! وقتی کدنویسی و برنامه نویسی یاددااشته باشید دیگه محدودیتی ندارید!

این رو هم بگم ، اگر شما متخصص یک زبان برنامه نویسی باشید ، چه بسا زبان های سطح پایین مثل "کوبول" (اسمشو شنیدم فقط و میدونم سیستم های بانکی قدیما استفاده میکردن از این زبان) باز هم مشتری خواهید داشت!