وب سایت وردپرسی آهن آلات البرز

ahankar

تازه وارد
برای این منظور، جهت مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی، آن را گالوانیزه و یا رنگ میکنند. از جمله کارخانه های شناخته شده داخل ایران که ورق سیاه تولید میکنند میتوان به فولاد مبارکه، و اشاره کرد. تولید کننده های بزرگ ورق فولادی در ایران فولاد مبارکه اصفهان، اکسین اهواز، کاویان خوزستان و فولاد گیلان فولاد سبا میباشد که هر یک رنج بخصوصی از ضخامت ورق را در بازار تامین میکند. شرکت های تولید کننده ورق سیاه عبارتند از: کار خانه فولاد مبارکه، کار خانه فولاد اکسین خوزستان، کارخانه فولاد کاویان، کارخانه نورد و تولید قطعات فولادی، MMK روسیه، کارخانه فولاد پروفیل مشهد، گروه صنایع فولادصبح پارسیان، کارخانه لوله و پروفیل مبتکران صبا، کارخانه پروفیل موکریان، مجتمع نورد فولاد کسری، مجتمع فولاد سبا، مجتمع فولاد گیلان، شرکت صنعتی نیکان پروفیل، کارخانه پروفیل فولادی اصفهان، نورد و لوله اهواز، لوله و پروفیل آریا افق پاسارگاد، شرکت لوله و پروفیل امید البرز. چرا که سایزهای ۲ تا ۳ ورق، کاربرد زیادی در پروفیل سازی دارد.
ساخت پروفیل ورق
هم چنین در کارخانه جات ساخت پروفیل نیز از این ورق های st37 استفاده می شود و البته از لحاظ کیفیتی نیز دارای درجه بندی است. چگالی ورق: در حالت استاندارد چگالی آهن 7.86 می باشد که معمولا عدد 8 در نظر گرفته می شود. ضخامت، طول، عرض و چگالی ورق سیاه از جمله ویژگیهایی هستند که برای استفاده از فرمول وزن ورق سیاه باید در دست داشته باشید. در این جدول شما میتوانید وزن کالا را بررسی کرده و از وزن استاندارد آن مطلع شوید. برای بررسی ویژگی ورق های سیاه تولید شده در هر کارخانه میتوانید به صفحه این کارخانه در سایت مرکزآهن مراجعه کنید. از رایج ترین محصولات فولادی می توان به یا ورق سیاه اشاره کرد در این مطلب قصد داریم اطلاعات شما را در زمینه ورق سیاه از جمله قیمت ورق سیاه ویژگی های ورق سیاه و موارد کاربرد و ساخت ورق بالا ببریم . این ویژگی ها به دلیل وجود عنصر های سیلیسیوم (Si) و منگنز (Mn) در ساختار ST52 به وجود آمده است. آیا تمامی برندهای ورق سیاه و آجدار در سبد فروش بازرگانی پولاد وجود دارد؟
انواع روش تولید ورق
ابتدا تختال های گداخته را با گرمایی بیشتر از 1200 درجه سانتیگراد به سمت کوره هدایت می کنیم و در دمای بالا قرار می گیرد.بعد از اینکه تختال ها از کوره بیرون می آیند یک سطح یا پوسته در روی سطح تختال به صورت روکش وجود خواهد داشت. ورق های سیاه معمولی دارای استاندارد ساخت ST37 می باشد و در مصارفی مانند ساختمان سازی و سوله به کار می رود. استانداردها: استاندارد رایج و عمده ورق سیاه St37 می باشد. همانطور که قبلا بیان کردیم از دسته ورق های ساختمانی و صنعتی به حساب می آید که به همراه ورق ST37 در نیمی از مصارف صنعتی کاربرد دارند. در مرحله ی بعدی بیلت با دمایی بالاتر از دما تبلور مجدد از میان غلتک ها عبور می کند. همچنین جهت حذف کریستال ها، طی عملیات رولینگ لازم است دما مجددا تنظیم شود. ورق های سیاه در ساخت لوله و پروفیل، کشتی سازی، سوله سازی، مخزن داخلی آبگرمکن، کفی های تریلی، کانتینرها، زیر و بند ماشین ها، در خودرو سازی کاربرد دارند. این نام گذاری بر اساس مقدار کربن موجود در مواد سازنده ورق است.
انواع ورق فولادی
ورق St52 دارای بیشترین مقدار کربن و کمترین انعطاف پذیری است. ورق St33 کمترین مقدار کربن را دارد و به همین دلیل از انعطاف پذیری بیشتری نسبت به کیفیت های دیگر برخوردار است. گرید ST52 دارای سختی مقاومتی بیشتری است. ورق سیاه علاوه بر مزیتهایی که دارد، کاستیهایی نیز دارد که البته قابل رفع است. در اینجا، علاوه بر لیست قیمت روز ورق سیاه، اطلاعاتی هم در مورد ابعاد و سایر ویژگیهای فنی آن ارائه شده است. انواع ، ، همچنین باید اشاره کرد که فروش و توزیع ورق های سیاه در ایران معمولا به دو شکل رول و یا صفحه ای (همان شیت) با ابعاد استاندارد از پیش تعیین شده ای است. در حالت فابریک می توان ابعاد مورد نظر مشتری را به صورت سفارشی تولید کرد. تولید ورق سیاه در کارخانه های نورد گرم انجام می شود. ولی اگر عملیات نورد گرم انجام شود محصولات و ورق هایی که تشکیل می شود به صورت های رولی و شیتی است و هم چنین ورق های آجدار و ضد سایش هم جز این گروه می باشد که از عملیات نورد گرم تشکیل می شود. در ادامه مطلب، درباره ویژگیها، استانداردها و کاربرد ورق سیاه یا همان ورق گرم میخوانید و در پایان خواهید دانست که چرا ورق نورد گرم همیشه جزو پرمصرفترینهای بازار است.
 
بالا