وردپرس 3.7 آمد!!!!

Black_Sky

کاربر عضو
کی از ویژگی هایی که از وردپرس ۳.۷ انتظار میره، آپدیت اتوماتیک اون هست. وقتی آپدیت های جدید در دسترس قرار میگیرند، مدیران سایت های وردپرسی این آپدیت رو بصورت اتوماتیک و از داخل پیشخوان وردپرس انجام میدن. حالا، وردپرس آپدیت های کوچیک رو بصورت خودکار و بدون Username و Password انجام میده. یعنی مثلا از نسخه ۳.۷ به نسخه ۳.۷.۱. اما آپدیت های اساسی بدین ترتیب انجام نخواهد شد. مثلا از نسخه ۳.۷.۱ به نسخه ۳.۸.

وقتی با استفاده از صفحات توییتر و فیس بوک از مخاطب ها راجع به این موضوع نظر سنجی کردیم، جوابهای متنوعی از اون ها شنیدیم. برخی واقعاً پسندیده بودند و سایرین شدیداً ابراز نارضایتی میکردند. بهمین دلیل گزینه ی خاموش کردن آپدیت خودکار در فایل wp-config.php وجود داره. همچنین گزینه ای برای خودکار کردن کامل فرآیند و حتی آپدیت اتوماتیک وردپرس به نسخه های اصلی اون از طریق افزودن یک پارامتر معین در wp-config.php وجود داره.

بسته های مختلف زبان

وردپرس ۳.۷ همچنین پشتیبانی بهتری برای بسته های زبانی داره. حالا هدف وردپرس ۳.۷ نگهداری جداگانه ی فایلهای زبان برای زمینه ی پیشفرض، پلاگین ها و هسته ی وردپرس هست. این برای کاربرا بدین معناست که اگر شما از وردپرس به زبان خودتون استفاده میکنید، با هر آپدیت وردپرس بصورت اتوماتیک فایل های زبان را برای زمینه ی پیشفرض، پلاگین ها و هسته وردپرس واکشی و تغییر میکنه.

کاربرا در حال حاضر نیاز دارن یک پیشفرض ترجمه ی آماده وردپرس پیدا کرده و فایل های زبان رو نصب کنند. خوشبختانه این ویژگی در مورد پلاگین ها هم توسعه یافته و نیازی نیست که کاربرا نگران دانلود و آپلود فایل های ترجمه برای هر پلاگینی که استفاده میکنن باشند.

آپدیت Password Meter وردپرس

passwordmeter3-7.jpg
تعیین پسوردهای قوی برای امنیت وردپرس بسیار مهم هستند. به همین دلیل هست که وردپرس یک ابزار سنجش قوی بودن پسورد داره که مقداری هم ضعیف عمل میکنه. حالا تیم مرکزی وردپرس ۳.۷ تصمیم گرفتن یه نوار سنجش پسوردی اضافه کنن که کاربرا رو تشویق کنه پسورد قویتری انتخاب کنند. این قابلیت بسیار خوبه به نظرم. چون اجبارا باید پسورد قوی داشته باشید تا بتونید وردپرس رو نصب کنید.

بهبود WordPress Search

با این حقیقت روبرو میشیم که جستجوی پیشفرض وردپرس بهترین نیست. به همین دلیل هست که بسیاری از کاربرا به راه حلهای دیگه ای مثل Search WP و Google Custom Search برای سایتهای خود تکیه میکنند. با سپاس از وردپرس جدید، با با وردپرس ۳.۷ جستجوی پیشفرض بهتر شده . اکنون وردپرس نتایج جستجو رو به ترتیب ارتباط نشان میدن، نه به ترتیب تاریخ. در صورتی که لغات کلیدی به عنوان یا متن همخوانی داشته باشن اون رو مرتبط میدونه.

Inline documentation for hooks

بعنوان یک نرم افزار منبع باز وردپرس رایگان بوده و کدهای امنیتی برای هرکس، به منظور استفاده، اصلاح و مطالعه و ساخت چیزی بر پایه ی اون در دسترس هست، مثل پلاگین ها!

تمامی کدهای وردپرس مستند بوده و همچنین در این نسخه کدهای جدید در دسترس قرار گرفته. تیم مرکزی تصمیم گرفته تا مستندسازی درون برنامه ای رر برای تمامی کدها در هسته کاهش بده. این کار سازنده های جدید رو برای مطالعه ی کد، یادگیری و تمرین اون راحت تر میکند. همچنین به سازنده های باتجربه کمک میکنه تا برای کاربردهای وردپرس خودشون، کدهای بهتری بنویسند.

وردپرس ۳.۷ در حال حاضر بتا هست و امکان کمی وجود داره که ویژگیهای جدید به اون اضافه بشه. هرچند هنوز امکان داره که نسخه نهایی متفاوت باشه.

اگر میخواید ورژن بتا رو امتحان کنید، میتونید از طریق نصب وردپرس در محیط سرور داخلی یا Localhost اقدام کنید. البته قبل از این کار، حتما افزونه ی

رو نصب کنید.

armanmprr

تازه وارد
بسته های مختلف زبان

وردپرس ۳.۷ همچنین پشتیبانی بهتری برای بسته های زبانی داره. حالا هدف وردپرس ۳.۷ نگهداری جداگانه ی فایلهای زبان برای زمینه ی پیشفرض، پلاگین ها و هسته ی وردپرس هست. این برای کاربرا بدین معناست که اگر شما از وردپرس به زبان خودتون استفاده میکنید، با هر آپدیت وردپرس بصورت اتوماتیک فایل های زبان را برای زمینه ی پیشفرض، پلاگین ها و هسته وردپرس واکشی و تغییر میکنه.

کاربرا در حال حاضر نیاز دارن یک پیشفرض ترجمه ی آماده وردپرس پیدا کرده و فایل های زبان رو نصب کنند. خوشبختانه این ویژگی در مورد پلاگین ها هم توسعه یافته و نیازی نیست که کاربرا نگران دانلود و آپلود فایل های ترجمه برای هر پلاگینی که استفاده میکنن باشند.
یعنی با آپدیت به نسخه ی جدید به صورت اتومات در پنل ادمین فایل زبانی فارسی از بین نمیره ؟ یا باید منتظر نسخه ی جدید وردپرس فارسی باشیم؟

daryagame

تازه وارد
دوستانی که بروزرسانی کردند لطفاً اینجا اعلام کنند ...

3tareha

تازه وارد
یعنی با آپدیت به نسخه ی جدید به صورت اتومات در پنل ادمین فایل زبانی فارسی از بین نمیره ؟ یا باید منتظر نسخه ی جدید وردپرس فارسی باشیم؟
منم همین سوالو دارم

باید یه نسخه خومون 3.6.1 نصب کنیم بعد تستی آپگرید کنیم ببینیم فارسی می مونه یا خیر!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

-mohamad-

تازه وارد
خیلی این کار غیر حرفه ای بود ، من از افزونه های امنیتی استفاده میکردم که اسم پوشه wp-content رو عوض کرده بود .

این ورداشت واسه خودش آپدیت کرد ، کل افزونه ها مشکل پیدا کرد . به ادمین هم نمیشه لوگین کرد . حالا با یه بدبختی دارم درستش میکنم !

در ضمن فارسی نیست ....

Black_Sky

کاربر عضو
دوستان فعلا بروزرساني نكنيد تا زماني كه گروه وردپرس فارسي نسخه بدون مشكل و سازگار ارائه بدن

البته ميتونين با آپديت و بعد با جايگزيني زبان فارسي از 3.6.1 به 3.7 اون فارسي كنيد

armanmprr

تازه وارد
منم همین سوالو دارمباید یه نسخه خومون 3.6.1 نصب کنیم بعد تستی آپگرید کنیم ببینیم فارسی می مونه یا خیر!
من رو ومپ نمی تونم این کار رو بکنم به دلیل تنظیماتی که کردم ولی اگه آنلاین این کار رو رو سایتم بکنم خراب بشه دردسر درست می کنه . بیخیال وایمیستیم تا نسخه 3.7 فارسی بیاد با خیال راحت آپگرید می کنیم

armanmprr

تازه وارد
راستی برای کسایی که می ترسن که اگه آپدیت نکن سایتشون هک بشه بگم که : نترسید چون در این نسخه کار خاصی انجام نشده در رابطه با امنیت پس منتظر بمونید فارسی بیاد .

armanmprr

تازه وارد
خیلی این کار غیر حرفه ای بود ، من از افزونه های امنیتی استفاده میکردم که اسم پوشه wp-content رو عوض کرده بود .این ورداشت واسه خودش آپدیت کرد ، کل افزونه ها مشکل پیدا کرد . به ادمین هم نمیشه لوگین کرد . حالا با یه بدبختی دارم درستش میکنم !

در ضمن فارسی نیست ....
فارسی که خوب معلومه نیست چون خود سایت فارسیش منتشر نکرده .

دوست عزیز اگه راهش رو پیدا کردی به ما هم بگو مشکل پیش نیاد یه وقت چون منم آدرس ادمین پنل و wp-content و ثبت نام و ورود رو عوض کردم

Black_Sky

کاربر عضو
ببينيد دوستان بدون هيچ اطلاعي آپديت كردن اما چون افزونه جلالي با نسخه 3.7 سازگار نيست دچار اختلال ميشه

راه حل: اگر دقت كنيد با هر بروزرساني وردپرس افزونه جلالي هم بروزميشه پس صبر كنيد تا افزونه نسخه جديد بده و به نسخه جديد آپديت كنيد

نياز به برگردوندن به حالت قبل با بك آپ نيست

shamimi

کاربر عضو
چقدر بد شده وردپرس تند تند داره ورژن می ده ! :))

بیاید رو جوملا :53:

Black_Sky

کاربر عضو
فكر نميكنم خنده داشته باشه

وردپرس براي حل نواقص امنيتي و نواقص... در حال بروزرساني هست و اين نشون دهنده اهميت وردپرس به كاربران ميباشد

البته اينم هست جوملا سالي يه بار ميرسه يه دستي ميكشه

-mohamad-

تازه وارد
من رو ومپ نمی تونم این کار رو بکنم به دلیل تنظیماتی که کردم ولی اگه آنلاین این کار رو رو سایتم بکنم خراب بشه دردسر درست می کنه . بیخیال وایمیستیم تا نسخه 3.7 فارسی بیاد با خیال راحت آپگرید می کنیم
من از wp-config.php مسیر پوشه wp-content رو دوباره وارد کردم . بعد که رفتم ادمین دیدم دوباره افزونه ها رو شناخت و حتی فارسی شد .

قسمتی هم ندیدم که نیاز به فارسی سازی داشته باشه . اوکی هست .

digital_2013

تازه وارد
سلام کمک کنید :(( :( (

من آپدیت کردم ولی اینطوری شده:

انگلیسی و فارسی ها جابه جا شدن:

You must be registered for see images attach

آدرس سایت:

حالا اگه سایت خودم بود می زاشتم تا افزونه جلالی آپدیت بده ولی مال خودم نیست من توش کار می کنم کمک کنید به حالت قبل برگردونم چی کار کنم؟ :(( :( (

Black_Sky

کاربر عضو
راست چين و چپ چين به افزونه جلالي نيست بايد صبر منيكرديد نسخه پارسي برسه

حالا هم شما يه تيكت به هاستينگ بزنيد و بگيد كهبك آپ ريستور كنه همين

گريه نداره :D

digital_2013

تازه وارد
راست چين و چپ چين به افزونه جلالي نيست بايد صبر منيكرديد نسخه پارسي برسهحالا هم شما يه تيكت به هاستينگ بزنيد و بگيد كهبك آپ ريستور كنه همين

گريه نداره :D
تیک بزنم بگم ریست کنه مثل قبل که میشه یعنی به نخسه 3/6/1 که بر می گرده درسته؟ :x: :x:

آخه سایت خودم نیست باید برم به مدیرش بگم

هاست اطلاعاتو داره که درسته؟

Black_Sky

کاربر عضو
آره دوست عزيز

هاستين براي اتفاقاتي همچون هك و... هميشه يك بك آپ ميگيره يا روزانه يا هفتگي وقتي بگيد اون ها هم براتون ريست ميدند و ميشه 3.6.1

همه اطلاعات تا روز بك آپ

digital_2013

تازه وارد
آره دوست عزيزهاستين براي اتفاقاتي همچون هك و... هميشه يك بك آپ ميگيره يا روزانه يا هفتگي وقتي بگيد اون ها هم براتون ريست ميدند و ميشه 3.6.1

همه اطلاعات تا روز بك آپ
فقط انجمن هم داریم آسیبی به این که نمی رسه؟یا بهشون بگم بگاپ انجمن را نریزنند

بالا