ویندوز 32بیت یا 64بیت؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

EhsaanDev

کاربر عضو
سلام.

من وقتی دستور systeminfo رو توی CMD وارد می*کنم، چنین اطلاعاتی را راجع به CPU می*بینم.

کد:
Product ID:                XxXXXXXXXxxxxXX
Original Install Date:     10/31/2012, 5:47:35 PM
System Boot Time:          1/15/2013, 6:47:59 PM
System Manufacturer:       Dell Inc.
System Model:              Inspiron N5050
System Type:               X86-based PC
Processor(s):              1 Processor(s) Installed.
                           [01]: x64 Family 6 Model 42 Stepping 7 GenuineIntel ~
با توجه به x64 که نوشته، آیا میتونم ویندوز 64بیت نصب کنم؟

Ehs@n

کاربر عضو
به نظر من (بدون توجه به مشخصات کامپیوتر) همیشه ویندوز 32بیت بهتره چون :

1- نسبت به64 سبک تر ه

2- از رم و سی پی یو کمتر میکشه پس بهتره می تونی با برنامه های دیگه که نیاز به رم و سی پی یو زیاد دارند(مثل فتوشاپ - فلش و....) استفاده کنی

3- نرم افزار هایی که رایج اند اکثر نسخه 32بیت اند هر چند نسخه 64 بیت شون هم موجوده ولی تهیه یه پک برنامه 64 بیت خودش کار زیاد آسونی نیست حالا با توجه به این که حجم بیشتر نسبت به 32 دارند

کمتر برنامه ای روی فقط 64بیت باز میشه مثل Adobe.Premiere.Pro که صد در صد نیازی بهش نداری چون برنامه کاملا حرفه ای ه!

شما 32 بیت نصب کنی اگه روزی نیازی به ویندوز 64 داشتی می تونی با نرم افزار هایی مثل VirtualBox یه ویندوز مجازی کنار ویندوزت نصب کنی!

vahidkar20

تازه وارد
به نظر من (بدون توجه به مشخصات کامپیوتر) همیشه ویندوز 32بیت بهتره چون :1- نسبت به64 سبک تر ه

2- از رم و سی پی یو کمتر میکشه پس بهتره می تونی با برنامه های دیگه که نیاز به رم و سی پی یو زیاد دارند(مثل فتوشاپ - فلش و....) استفاده کنی

3- نرم افزار هایی که رایج اند اکثر نسخه 32بیت اند هر چند نسخه 64 بیت شون هم موجوده ولی تهیه یه پک برنامه 64 بیت خودش کار زیاد آسونی نیست حالا با توجه به این که حجم بیشتر نسبت به 32 دارند

کمتر برنامه ای روی فقط 64بیت باز میشه مثل Adobe.Premiere.Pro که صد در صد نیازی بهش نداری چون برنامه کاملا حرفه ای ه!

شما 32 بیت نصب کنی اگه روزی نیازی به ویندوز 64 داشتی می تونی با نرم افزار هایی مثل VirtualBox یه ویندوز مجازی کنار ویندوزت نصب کنی!
من هم نظر احسان را دارم.

البته بعضی از دوستان به خاطر عدم شناسایی رم بالای 3g توسط ویندوز 32 بیتی از ویندوز 64 استفاده میکنن که اون را هم میشه با نصب یه نرم افزار کوچیک حلش کرد. در کل ویندوز 64 خیلی سنگینه و متاسفانه ویندوز هایی هم که توی ایران هستن فوق العاده سنگین تر نسبت به نسخه اورجینال

HamedR

کاربر عضو
من با نظر احسان مخالفم.

ویندوزهای 64بیتی سرعت پردازش شون خیلی بیشتر از 32بیتی هست.(مخصوصا هنگام کار با نرم افزارهای گرافیکی)

ویندوزهای 32بیتی محدود به رم های کمتر از 4گیگ هستن. یعنی اگه رم 8گیگ داشتی (فقط 4گیگ از اون رو استفاده کردی).

به نظر من اگه ram کامپیوترت پایینه از 32بیت استفاده کن. در غیر اینصورت از 64بیت استفاده.(حداقل رم باید 4باشه در غیر اینصورت اصلا فکر نصب 64بیتی رو نکن).

واسه اینکه بدونی قطعاتت از ویندوز 64بیتی پشتیبانی میکنه یا نه به سایت سازنده لپتاپت مراجعه کن.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
نه احسان جان.

شما ویندوز x32 نصب کن .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا