چندین سوال در مورد ووکامرس و قالب صحیفه

hosseinkia

تازه وارد
درود بر دوستان عزیز

من کمتراز یه ماهه دارم با وردپرس و ووکامرس کار میکنم و سوالاتمو جمع کردم. امیدوارم بتونم از راهنمایی های شما بهره ببرم :)

من دارم یه سایت دانلود (برای اعضای ویژه) و با قابلیت خرید پستی راه میندازم که از قالب صحیفه استفاده کردم و تو این مسیر به مشکلاتی خوردم و فکرم مشغول مشکلاتیه که ممکنه در آینده باهاش برخورد کنم.

1- اول از همه اینکه آیا وردپرس با ووکامرس خیلی سنگین نمیشه و هاست اشتراکی مثل میهن وب هاست جواب میده؟ نهایت بازدید من در روز 5000 تا در آینده بشه. بنظرتون تا چند بازدید کششداره؟

واقعیتش من از irserverco هاست داشتم و با اینکه در روز 30 تا بازدید کننده هم ندارم 2 بار بن شدم و امروز سایتم را به میهن وب هاست انتقال دادم. مدیران محترم اون سایت میگفتن لود سروررو 18 کردم!

2- ووکامرس تا چندوقت سبد خرید مشتری ها رو نگه میداره؟  مثلا من امروز 10 تا محصول به سبد خرید اضافه کنم و بعد خرید نکنم. ووکامرس چند روز این اصلاعات رو نگه میداره و این باعث بالا رفتن لود سرور و کند شدن سایت نمی شه؟

3- اینکه قسمت وبلاگ سایت و فروشگاه هر دو در یه هاست و دامنه باشد یک قدرت ووکامرس محسوب میشود یا نقطه ظعف.

4- قسمت تاریخ که بالای قالب صحیفه هست خیلی به سایت فشار مشاره؟

5- زمان لود سایت خیلی طولانی بود . به خاطر قالب صحیفه میتونه باشه؟ قالب سنگینیه؟ و آیا بالا بودن حجم یه قالب نشان از سنگین بودن و نیاز به یه هاست قدرتمندتر داشتن است؟

تو سایت هایی که سرعت سایت را چک میکنم. بیشترزمان لود سایت را wainting for www.dl4success.com و بعدش waiting for dl4success.com گرفته و بعدش سریع دانلود میکنه بقیه چیزارو. 

یه قسمت تو سایت گوگل است که میشه سایت های خودمونو به گوگل معرفی کنیم و تعیین کنیم سایت بر اساس Www باشد یا نیاشد. یعنی اگه حتی اگر ادرس را با www وارد کنیم در مرورگر نشان نمیدهد. آیا این هم در سرعت تاثیر داره؟ با Www یا بدون Www  بهتره؟

6- من از افزونه yoast برای سئو استفاده میکنم و آخرین نسخه رو آنلاین نصب کردم ولی قسمت افزودن کلمات کلیدی نداره و فقط کلید اصلی که یدونه میشه وارد کرد داره. مشکل از چیه؟

7- در قالب صحیفه من هر عکسی تو ادامه مطلب میزارم لینک عکس رو میگیره و اگر کلیک بشه به لینک عکس میره. من نمیخوام لینک داشته باشه تا کاربرای مبتدی گیج نشن. لطفا راهنمایی کنید.

8- اگر همین سایت رو 2 زبانه کنم دوبرابر فشار میاره؟

9- سیستم لوگین این سایت چیه؟ abasmanesh.com 

محیط کاربری آسان برای کاربر نیاز دارم

10- قالب صحیفه این فابلیت رو داره که برای هر صفحه رنگ قالب رو عوض کرد. این به هاست خیلی فشار میاره؟

11- یه مطلبی که قبلا گزاشتم رو اگر بروز کنم و تاریخ الان بدم چون لینک مطلب عوض میشه ورودی گوگل به صفحه قدیمی به ارور 404 میره .راه حل چیست؟

می دونم خیلی سوال پرسیدم ولی شما به بزرگواریت راهنمایی کن :)

خلیل دلاوران

مدیر انجمن ووکامرس
1- وردپرس و ووکامرس به تنهایی نمی تونن عامل این لود باشن. فایل لوگ رو که در ریشه هاست هست رو برام بفرستین. معمولا آمارگیرها، عامل لود هستن.

2- این عامل به تنهایی نمیشه

3-قدرت

4-نه

5- بدون www نباشه بهتره، مهم اینه که فقط یکیشون باشه. نه دوتا باهم

6- منظورتون در صفحه نوشته است؟

7-افزونه جت پک نصب کردی؟

8-پردازش داره. ولی نه دو برابر. بسیار کم

9-user pro

10-بله

11-پیوندهای یکتا رو اشتباه گذاشتی، بذار رو نام نوشته

در کل ، اکثر سئوالااتتون بر می گرده به اینکه شما لوگ هاست رو بفرستین. تا بررسی کنیم

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

1- هاست اشتراکی به تنهایی قادر به پاسخگویی به هدف شما نیست حتما د رکنار آن باید هاست دانلود بگیرید اگر این سرور در ایران و نامحدود باشد بهتر هم هست

2- ووکامرس سبد رو تا 30 روز نگهداری می کنه البته از درون ووکامرس قابل تنظیم هست و فقط دیتابیس رو شلوغ میکنه و مشکلی نیست.

3- اگر وبلاگ و فروشگاه در یک دامنه باشند بنظر حسن بیشتری دارد البته در صورت استفاده از وردپرس شبکه قادر خواهید بود با زیر دامنه قالب مناسبتری برای بخش دانلود خود نیز داشته باشید

4-خیر فشاری نمیاره

5- سنگینی قالب به این علت هست یا کدهای بیش از اندازه درهم هست یا عکسهای بسیار سنگینه . استفاده نکردن از افزونه های کش و فعال نکردن کش سرور نیز در کند شدن تاثیر داره پس یا افزونه کش نصب کن یا حداقل کش سرور رو فعال کن برای تست سرعت سایت هم از اینجا استفاده کن ضمنا ننوشتن wwwبهتر از نوشتن آن است 

6- افزونه مورد نظر نیاز به کلمه کلیدی نداره و قالب صحیفه شما قادر هست این کلمات رو تحت پوشش قرار بده در داخل برگه ها و نوشته جستجو کن خواهی دید

7- بنده تا حالا این مورد رو ندیدم لطفا آدرس سایت رو قرار بده تا متوجه منظورت بشم

8- برای دو زبانه کردن شما می تونی از افزونه زبان یا از ترنسلیت گوگل استفاده کنی هر چند اگر قدرت زبان خارجی داشته باشی امکانش هست و مشکلی به وجود نمیاد کلا سرور وقتی دچار مشکل میشه که کاربران زیادی در یک ثانیه بهش هجوم ببرند و در باقی اوقات وضعیت سفید خواهد بود ضمنا افزونه کش فراموش نشه

9- سیستم لوگین این سایت user pro هستش از داخل انجمن بگرد پیدا می کنی

10- خیر تغییر رنگ مشکلی برای سرور ایجاد نمی کنه فقط خیلی کم برای کاربران با اینترنت ضعیف دیرتر باز میشه

11- اگر بروزرسانی می کنید که نیازی به تغییر لینک نیست ولی اگر قرار است لینک نیز تغییر کند ممکن است در ایندیکس شما تاثیر داشته باشد پس بهتر است از کلمات مناسبی استفاده کنید تا نیاز به تغییر نباشد ولی این امکان هست که تیتر عوض شده ولی آدرس عوض نشود پس آدرس را طوری انتخاب کنید که نیاز به تغیر نباشد و فقط تیتر را عوض کنید

مثلا گوگل کروم ورژن 50 تیتر شما باشد و پیوندهای یکتای شما نوشته باشد شما می توانید تیتر را مثلا ورژن جدید گوگل کروم ورژن 50 قرار دهید ولی پیوند یکتای صفحه مربوط را فقط دانلود گوگل کروم نام گذاری کنید اینجوری حتی اگر تیتر به 1000 هم ارتقا پیدا کند مشکلی در ایندیکس و یا 404 نخواهید داشت.

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hosseinkia

تازه وارد
ممنون از راهنمایی های دو دوست عزیز

6- همون وقتی که مطلب جدید دارم اضافه میکنم. البته افزودن تگ برای وردپرس هست ولی قسمت افزودن تگ برای yoast نیست. من وقتی داشتم آموزش های سئو رو میخوندم تو عکس هایی که داشت یه قسمت برای افزودن تگ ها علاوه بر تگ کلیدی موجود بود. او نسخه قدیمی yoast بود؟

البته من همون تگ های وردپرس رو تو قسمت توضیحات خلاصه سئو yoast مینویسم. به نظرتون این کار خوبه یا بد؟

7- جت پک نصب نکردم. باید نصب کنم؟ اینم از یه مطلب نمونه که عکسی رو که تو مطلب گزاشتم لینک داره.

11- اگر پیوند یکتا رو الان عوض کنم. ورودی های گوگل برای مطالب قدیمی که تو گوگل ایندکس شد به ارور 404 نمی خوره؟ هرچند زیاد ورودی ندارم در حال حاضر

یه سوال دیگه

من فونت مروارید که تو قالب بود برای ساید بار و فووتر انتخاب کردم و بعضی موقع ها لود سیستم تو قسمت font.googleapis.com (یه همچین چیزی) گیر میکنه و حتی بعضی وقتا لود نمیشه. باید فونت رو عوض کنم؟

با آرزوی موفقیت برای شما

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hosseinkia

تازه وارد
یه سوال دیگه هم دارم

تو سی پنل یه قسمت هست به اسم   . و توش یه یه قسمت به اسم Server Load داره

دیروز Server Load نوشته بود 0.4 ولی الان شده 7.82

این مقدار مصرف فقط مصرف من از سی پی یو است یا کلی است؟ کلا اطلاعات صفحه برای مصرف منابع کل سرور است یا مصرفی است که من دارم؟

با تشکر

خلیل دلاوران

مدیر انجمن ووکامرس
قبل از هر چیز، پوسته ها و افزونه های بدون استفاده رو پاک کنید

پیوندهای یکتا رو عوض کنید.مشکلی پیش نمیاد.

جت پک لود سرور رو بالا میبره. نصب نکن

افزونه سئو و برچسب ساز در کنار هم مناسبن

بالا