چند تا سوال ( توروخدا جواب بدین )

kasraa

کاربر عضو
سلام و خسته نباشید به همه پرشن اسکریپتی ها

اول از همه میخوام باز شدن دوباره تالار گفتگو رو بهتون تبریک بگم و امیدوارم دیگه این اتفاق نیفته

سوالام :

1- میخواستم بدونم چطوری میتونم چند تا فایل رو با هم تبدیل به UTF-8 کنم ؟

مثلاً یه پوشه دارم که 20 تا فایل نوت توش داره چطوری همشونو یه جا به utf تبدیل کنم ؟

یه اسکریپت فارسی کردم ( فایل زبانشو که 230 تا فایل زبان داشت ) اما توی سایت اینطوری میاد ؟؟؟!!! یعنی از فارسی پشتیبانی نمیکنه میخوام utf-8 کنمشون اما 6391 فایل داره که باید utf بشن ( عذاب میده اگه دونه دونه بخوام اینکارو کنم )

نرم افزاری هست یعنی میشه همشونو یه جا تبدیل به UTF-8 کنم ؟

2 - من یه اسکریپت دارم میخوام وقتی تو قسمتای سایت (حالا هرجاش ) وقتی کد شکلک گذاشته میشه شکلک رو نشون بده یا مثل همین فروم خودتون کد شکلکو بزنی نمایش بده تو پست و یا اسم شکلکو بنویسی نشون بده همه جای سایت اینطوری باشه ( نظرات ، مطالب ، آلبوم و ..... )

این مهمه که مثلا وقتی یه مطلب میزارم یا یه نظری میدم اگه توش این کدو بزارم ( :X ) شکلک قلب بیاد ( یا یه جور دیگه خلاصه شکلکارو بشه یه جوری گذاشت )

3 - چطور میتونم مثلاً سایتم یه قسمت داره که یادداشت بزارن اما سادست و ویرایشگر متن نداره

چه طوری یه ویرایشگر مثلا مثل همین فروم ( که تقریباً اون چیزی که میخوامو داره مثلا شکلک ) بهش اظافه کنم ؟

مثلاً میخوام به قسمت نظرات ویرایشگر متن بزارم چطوری ؟

یه قسمت هست که کاربر یه چیزی مینویسه اما نمیشه به نوشته اون کاربر نظر اظافه کرد چطوری به اون قسمت میتونم قسمت ارسال نظر اظافه کنم ؟

(خود سایت قسمتای مختلفش مثلاً مطالبش قسمت نظر داره اما مثلا قسمت جمله روزانه کاربر جایی نداره که بشه به جملش نظر داد میخوام برای اون قسمت نظرات بزارم )

4 - یه سیستم دارم که نول شدست میخوام بدونم سیستمم که نول شده اگر بخوام پلاگین نول نشده روش نصب کنم ( پلاگینش نول شده نیست میشه نصب کرد ؟ )

5 - توی یه اسکریپ چند تا فایل هست که با اینکوب کد شدن چطوری اونارو دیکد کنم که دیگه نیازی به اینکوب لودر نداشته باشه ؟

6 - توی قسمت اسکریپت کد ضد روبات همون کدی که برای جلوگیری از اسپم هست و باید وارد کنی از این کدهای 12 رقمی و خیلی نامفهومه

چطوری این کدو عوض کنم و مثلاً یه کد 4 رقمی ساده بیاد ؟

یا مثلا یه سوال بپرسه ؟

7 - چطوری میتونم تاریخ میلادی رو به تاریخ خودمون تبدیل کنم ؟

آخ آخ ببخشید سوالام زیاد شد

چند تا چیز دیگه هم سوال دارم اما فعلاً اینا بسته

ببخشید که این همه سوال پرسیدم واقعاً شرمنده ام

ممنون و تشکر ...

iranenaz

کاربر عضو
سلام دوست گرامی ... هرچی سوال داشتی یه جا همه رو پرسیدی :)

- میخواستم بدونم چطوری میتونم چند تا فایل رو با هم تبدیل به UTF-8 کنم ؟مثلاً یه پوشه دارم که 20 تا فایل نوت توش داره چطوری همشونو یه جا به utf تبدیل کنم ؟

یه اسکریپت فارسی کردم ( فایل زبانشو که 230 تا فایل زبان داشت ) اما توی سایت اینطوری میاد ؟؟؟!!! یعنی از فارسی پشتیبانی نمیکنه میخوام utf-8 کنمشون اما 6391 فایل داره که باید utf بشن ( عذاب میده اگه دونه دونه بخوام اینکارو کنم )

نرم افزاری هست یعنی میشه همشونو یه جا تبدیل به UTF-8 کنم ؟
فکر کنم اکثر دوستان مشکل اینچنینی داشته باشند و مجبور هستند تک تک فایلها رو اصلاح کنند.

با کمک میتونید بصورت یکجا تمام فایلهای یک شاخه رو تبدیل کنید و قسمتی از مشکلات در فارسی کردن اسکریپتها حل بشه.

کار کردن باهاش خیلی ساده هست .

در نوار بالا مسیر شاخه ای رو که می خوای تبدیل صورت بگیره بدید.

در نوار زیرش پسوند فایلها رو و نهایتا روی دکمه Process کلیک کنید.

سفارشی شما :)

موفق باشید

iranenaz

کاربر عضو
دوستان قبل از استفاده لطفا بر روی چند فایل تست کنید ...

(دسترسی ویرایش وجود نداره ؟!)

kasraa

کاربر عضو
سلام دوست گرامی ... هرچی سوال داشتی یه جا همه رو پرسیدی :) فکر کنم اکثر دوستان مشکل اینچنینی داشته باشند و مجبور هستند تک تک فایلها رو اصلاح کنند.

با کمک میتونید بصورت یکجا تمام فایلهای یک شاخه رو تبدیل کنید و قسمتی از مشکلات در فارسی کردن اسکریپتها حل بشه.

کار کردن باهاش خیلی ساده هست .

در نوار بالا مسیر شاخه ای رو که می خوای تبدیل صورت بگیره بدید.

در نوار زیرش پسوند فایلها رو و نهایتا روی دکمه Process کلیک کنید.

سفارشی شما :)

موفق باشید
سلام دوست عزیز

ممنون از پاسخت اما من هنوز کلی سوال دارم که میخوام بپرسم اینا هنوز نصف نصفشم نیست

بابت معرفی نرم افزار هم ممنون و تشکر

امیدوارم کار کنه چون خیلی واسم مهمه

ببین میشه بگی آدرس اون پوشه ای که فایل ها توش هست رو کجا باید بدم ؟

من میخوام آدرس یه پوشرو که فایل ها درش هست رو بدم و بعد آدرس یه پوشه خروجی رو بدم و بعد تبدیل کنه

اما این جائی واسه دادن آدرس فایل نداره و فقط آدرس خروجی خواسته

سوالای دیگمو کسی نمیدونه ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

iranenaz

کاربر عضو
بین میشه بگی آدرس اون پوشه ای که فایل ها توش هست رو کجا باید بدم ؟
شما از شاخه ای که می خوای تبدیل بشه یه کپی تهیه کن و مسیر(آدرس شاخه) رو در قسمت بالای نرم افزاری که گذاشتم بدید.بعد از کلیک روی Process تغییرات روی فایلهای داخل شاخه اعمال میشه.

kasraa

کاربر عضو
کسی نیست جواب اون یکی سوالامو بده ؟

مخصوصاً اون نمایش شکلکو ...

بالا