چه موانعی ممکنه برای مدیر یک سایت اجتماعی به وجود بیاد؟

anet311

کاربر عضو
:53:

سلام

تصمیم دارم یک اسکریپت مدیریت شبکه اجتماعی اورجینال و با لیسانس از امریکا بخرم

واقعا محتواش قوی هست + پشتیبانی فوق العاده.

دامین هم گرفتم

FiziLy.com (که شاید دامین فیزیلی رو عوض کنم )

سایتم هم انگلیسی و برای خارجیا(تو ایران که ف ف ف میشه)

خوب!

موانع و مشکلات اساسی رو که ممکنه تو این کار برام پیش بیاد چیه ؟

من برای خرید اون اسکریپت 400دلاری مشکلی ندارم

اما برای قیمت هاست مشکل دارم

من اوایل همون بتونم 10 دلار یا 20 دلار در ماه خرج هاست کنم

یا دیگه امارم روزی 1000 تا بیشتر بشه

فوقش بترکه بتونم 50 دلار در ماه خرج کنم

مگه اینکه از تبلیغات زودی پول در بیاد،

:54:1))

پس مشکل اول هاست.

حالا سه تا هاست انتخاب کردم که تو سوال قبلیم هم از دوستان راهنمایی خواستم

داخل پرانتز

(( :79:

مقایسه این سه هاست

1)

اولیش که واقعا من رو از خود بی خود کرد نوشته

1000گیگ برای ذخیره فایل ماهی 2 دلار

و نامحدودش ماهی 6 دلار

که باهاشون تماس گرفتم پرسیدم اینا همون از این شیر شده هستن که زود بسته میشن و نه میشه ام پی تری و...ریخت نه کپی رایت و ....!

که در جواب گفتن" اینا واقعا نامحدوده.! و ایران مسلمون رو ساپورت میکنیم.نگران نباش."

نمایندگی هم داره

100 GB رو میده 16$

و نامحدود 36 $

vps هم داره

اما واقعا نمیدونم قضیه اش چیه؟

2)

هاست دوم هم شبیه به اینه که خوبیش اینه که هاست اختصاصی هم دارن،

5گیگ

5$

100GB

$29.95

3)

و سایت اخر که از قبلیا گرونتره و فقط هاست معمولی داره

3gb

3$

نظر خودم هاست شماره 2 هست، چون اختصاصی هم دارن پس قوی تر هستن.

به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم؟

))

:79:

2:54:)

دوم دیگه چه مشکلی و مشکلاتی ممکنه تو این شبکه اجتماعی من رو مچل کنه

که همه 400 دلارم فنا شه؟؟؟

با تشکر :53:

cniran

کاربر عضو
هیچ مشکلی. برید جلو و نگران نباشید. فقط ممکنه پیر بشید تا بگیره براتون. باید برای تبلیغ خرج کنید بیشتر تا تبلیغ براتون بیاد.از لحاظ زمانی فقط طول میکشه وگرنه شما که میگی برای خارجیهاست دیگه غم چی داری؟

اما در مورد هاست یکی رو انتخاب کن که بشه ارتقا داد به راحتی. با کم شروع کن که نخوای برای 2 یا 10 تا کاربر یه هاست اختصاصی رو اجاره کنی. فوقش ماه اول 10000 ( در بهترین شرایط ) داری دیگه؟ این 10 هزار تا رو یه هاست معمولی هم ساپورت میکنه.

kasraa

کاربر عضو
سلام

دوست عزیز anet311 بزار یه چند تا چیز رو بهت بگم

چیزی که آقای cniran گفت خیلی خلاصه شده بود و معلوم بود با شبکه اجتماعی کار نکردن ( البته نمیدونم فقط حدس بود )

ولی در مورد راه اندازی شبکه اجتماعی باید بگم به این راحتی ها هم نیست

دردسرهایی داره که حتی فکرشم نمیکنی

در ایران اگر بخوای برای ایرانی ها راه اندازی کنی که اگر مواظب نباشی 100% ف ی ل ت ر خواهی شد !

و اگر هم برای خارجیا میخوای راه اندازی کنی که باز هم میتونم بگم 100000% همون اوایل کار ف ی ل ت ر برای ایران میشی

حالا از بحث ف ی ل ت ر ی ن گ که بگذریم سخت ترین چیز هاستینگ هستش که بیشتر از اینا نیاز داری البته اگر کارت بگیره

حالا منظورم از کارت بگیره اینه که الآن شاید تو ایران این جور چیزی بگیره چون با اینکه سایت کلوب هستش اما اگر اونطور که گفتی این سیستمت واقعاً کامل هست به راحتی میتونی کاربر جذب کنی

ولی برای خارجیها با وجود بزرگترین جامعه دنیا یعنی فیس بوک و با اومدن گوگل پلاس ( که همون 19 روز شروع اول 10 میلیون کاربر رو به خودش اختصاص داد )

و شبکه های دیگه ای که هستن کارت خیلی خیلی سخته !!!

اگر میشه اسم این سیستمی رو که میگی کامل هستش با 400$ رو بگو واقعاً اینطور که گفتی کنجکاوم کرد :D

خلاصه نمیخوام بترسونمت ولی این راهی که میخوای درش قدم بزاری واقعاً راته سختیه که به نیروی زیاد و .... احتیاج داره

امیدوارم اگر رفتی تو این کار کارت بگیره و موفق بشی :x

kasraa

کاربر عضو
سلام

دوست عزیز anet311 بزار یه چند تا چیز رو بهت بگم

چیزی که آقای cniran گفت خیلی خلاصه شده بود و معلوم بود با شبکه اجتماعی کار نکردن ( البته نمیدونم فقط حدس بود )

ولی در مورد راه اندازی شبکه اجتماعی باید بگم به این راحتی ها هم نیست

دردسرهایی داره که حتی فکرشم نمیکنی

در ایران اگر بخوای برای ایرانی ها راه اندازی کنی که اگر مواظب نباشی 100% ف ی ل ت ر خواهی شد !

و اگر هم برای خارجیا میخوای راه اندازی کنی که باز هم میتونم بگم 100000% همون اوایل کار ف ی ل ت ر برای ایران میشی

حالا از بحث ف ی ل ت ر ی ن گ که بگذریم سخت ترین چیز هاستینگ هستش که بیشتر از اینا نیاز داری البته اگر کارت بگیره

حالا منظورم از کارت بگیره اینه که الآن شاید تو ایران این جور چیزی بگیره چون با اینکه سایت کلوب هستش اما اگر اونطور که گفتی این سیستمت واقعاً کامل هست به راحتی میتونی کاربر جذب کنی

ولی برای خارجیها با وجود بزرگترین جامعه دنیا یعنی فیس بوک و با اومدن گوگل پلاس ( که همون 19 روز شروع اول 10 میلیون کاربر رو به خودش اختصاص داد )

و شبکه های دیگه ای که هستن کارت خیلی خیلی سخته !!!

اگر میشه اسم این سیستمی رو که میگی کامل هستش با 400$ رو بگو واقعاً اینطور که گفتی کنجکاوم کرد :D

خلاصه نمیخوام بترسونمت ولی این راهی که میخوای درش قدم بزاری واقعاً راته سختیه که به نیروی زیاد و .... احتیاج داره

امیدوارم اگر رفتی تو این کار کارت بگیره و موفق بشی :x

anet311

کاربر عضو
سلام

خیلی ممنون از راهنماییتون

من خودم هم فکر میکنم اگه الان سایت انگلیسی زبان بزنم قطعا شکست بخورم

چون واقعا

گوگل پلاس و فیسبوک فعلا غیر قابل رقابت هستند..... (اما یه روز بهتر از اینها هم میاد)

شخصا اولا فکر میکردم گوگل پلاس خیلی ضعیف هست و بدتر از فیسبوکه

اما حالا فهمیدم گوگل پلاس چقدر قوی تر از فیسبوکه

بینهایت قویتره........

چون من یک مطلب شیر کردم توش

(سایت گالری عکسم رو تبلیغ کردم

)

این یک مطلب همین جور دایره وار، شیر میشه و میره و میره و میره....

در حالی که وقتی تو فیسبوک همون رو شیر کردم پستم موند گندید ...دو نفر بیشتر ندیدن.

(جدا میگم یک هفته توی گوگل پلاس فعالیت کنید تا ببینید چقدر قویتره

البته توش ایرانی ها خیلی کم هستن،اونم چی اکانت ساختن و رفتن( خودمونیما، ایرانیا تکنولوژی جدید رو دوست ندارن)

اگه دنبال خارجیا باشی

معجزه شو میبینی

بیشتر کسانی که تو + هستند خاص هستند

اکثرا وبمستر هستند

اکثرا حرفه ای هستند)

---------------------------

حالا

اسم اون اسکریپت که حتما شنیدید پی اچ پی فوکس هست

امکاناتش از فیسبوک هم بیشتره

فرم داره

مارکت پلایس داره

گالری عکس همگانی داره

بندو بسات و تمهای مختلف داره

واقعا بی نظیره

اما نمیتونه رقیبی برای فیسبوک باشه

چون الان همه ریختن تو این سایت تا این رو بخرن، الان یهو هزاران شبکه اجتماعی از پی اچ پی فوکس ساخته میشه

ایرانی و افغانی و امریکایی و .....

قطعا لوس میشه

---------------

البته من این سایت اجتماعی رو برای یه جور سرگرمی فعلی میخوام

همین که فعلا حوصلم سر نره و نمیخوام رقیب بزرگترها بشم (فعلا زوده)

پی اچ پی جواب کار من نیست

پی اچ پی یک اسباب بازیه...

دارم برنامه نویسی جاوا یاد میگیرم تا برسم به گوگل پلاس لعنتی.تا ایرادای + رو حل کنم

اما جاوا واقعا سخته 6ماه دارم میخونم و هنوز هیچی بلد نیستم

هنوز تو استانداردش مونم

وای وای وای........

kasraa

کاربر عضو
سلام

در مورد اینکه بی رقیب هستند شکی نیست و هر روز دارن با هم رقابت میکنن و امکانات بیشتری رو اظافه میکنن

گوگل پلاس که داره میترکونه و الآن 49 میلیون کاربر داره

فکر نکنم بهتر از اینا بیاد چون تا بهتر از اینا بخواد بیاد اینا هم رشد میکنن

در مورد این جملت بگم که :

( خودمونیما، ایرانیا تکنولوژی جدید رو دوست ندارن)

من کاملاً مخالفم

اتفاقاً ما ایرانیا فوق العاده عاشق فناوری و تکنولوژی هستیم یه نمونش اینکه یه سر به بازار موبایل بزنی میفهمی

آها

بله phpfox خیلی قوی هستش و امنکانات خوبی هم داره و من عقیده شخصیم اینه که حتی از socialengine هم قویتره ولی یه مشکلی داره اونم این که خیلی سرور قوی ای میخواد اما میشه یه کاریش کرد

سیستم isocial هم خوبه ولی امکانات چندان جالبی نداره

هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ؟

گفتی php اسباب بازی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من php قدرتمندترین زبان وب هستش :x

parsaman

تازه وارد
سلام در مورد اسکریپت سیستمی بخرید که اوپن سورس باشه تا اگه خواستید یه جاهایی رو تغییر بدید گیر لایسنس و فایلهای کد شده نباشید.

در مورد هاست روز به روز ایران رو محدود تر می کنند سایتهای فارسی زبان // از نمایندگیهای ایران در اروپا مثل آلمان و هلند هاست بخرید.

ولی این تب شکبه اجتماعی هم مثل تب سایتهای وبلاگ دهی زود تموم میشه به فکر ایده جدید واسه آینده هم باشید بهتره اون پولتون رو هم برای خوب برای شروع یک ایده خوبه که بعدا بتونید اسپانسر بگیرید ......................

homayon574

کاربر عضو
سلام والا دوست من همه چی رو به بالا بودن امکانات اسکریپت نبینید به خیلی موضوعات توجه کنید بعد اسکریپتتون رو خریداری کنید یا انتخاب کنید همش که امکانات نیست سازگاری هست کیفیت هست سرعت هست امنیت هس و و و شما همه چیو بسنج بعد یه اسکریپت رو انتخاب کن اسکریپت های مثل اسکریپت phpfox و ... در مقابل فیس بوک و گوگل یه چیز کودکانه هم نیست این سایت ها مثل ما نمیان همینجوری یه اسکریپتو بالا بدنو بیخیال خودشون توسعه دهنده وب هستن اصلا دیگران نمیتونن حرفی در موردشون بزنن بخصوص ایرانیا... که هنوز با یاد دادن زبون انگلیسی تو مدرسه ها مشکل دارن :) هرکدوم یه متد و سبکی توی برنامه نویسی سایت هاشون هست خود فیس بوک یک مفسر خاص برای سایتش ساخته که کدهای پی اچ پی رو به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس تبدیل میکنه تا سرعت سیستمش بالا تر بره ، فیس بوک ماهانه 400 میلیارد درخواست پی اچ پی رو باید پاسخ بده!!! کلوب دات کام از اولین روز ساختش انقدر درخواست داشته ؟ که تو هیچ سیستمی شاید نباشه بعد هم دوست عزیز برنامه نویسی یه سایت یا حتی یه اسکریپت معمولی انقدر اسون نیست که بیاید بگید خب من امروز زبان برنامه نویسی فلانو یاد میگیرم پس فردا اسکریپتمو میسازم پس اون فردا سایتم میاد جزو صد سایت برتر جهان چهار روز بعدم نتورک رو قبظه میکنم :D

بالا