چگونه دسته بندی مطالب و تگ با php , MySql ایجاد کرد ؟

Raman18t

تازه وارد
سلام دوستان . در یکی از آموزشهای سایت آموزش ساخت یک سیستم مدیریت محتوا رو دادید که خیلی جالب بود ، الان میخوام که دسته بندی و تگ بهش اضافه کنم ... اما نمی دونم ساختار دقیقش چجوری هست ... اگه منبعی حتی انگلیسی هست معرفی کنید و یا یه کمک کوچک در حد معرفی کنید ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
برای دسته بندی تکمیلش میکنم و در اختیارتون قرار میدم. برای تگ بحث از سیستم ساده بیشتر میشه و کمی گنگ خواهد شد

Raman18t

تازه وارد
بعد یه چیز دیگه آقا محمد ... تو اون سیستم برای پست ها یه limit میزاشتیم که 10 تای آخری رو نمایش بده ... با برداشتن اون هم تمام پست هارو نمایش میده ، حالا اگه بخواییم یه چیزی تو مایه های صفحه بندی مطالب درست کنیم چه جوری میشه ! ؟ مثل page-nave وردپرس که مثلا تو صفحه اصلی 10 تا مطلب رو نمایش بده بعد 10 تا 10 مطالب به صورت صفحه 1 2 3 و الی آخر ایجاد شه ... به نظرم چیز جالبی میشه

بعد اینکه الان پست هایی که فراخوانی میشه به صورت post.php?id=6 هست حالا چه جوری میشه مثلا آدرس پست ها بشه test.com/6-postname یا یه چیز به صورت رندوم !

شرمنده اینا واسم یه علامت سوال شده بود ! اگه فکر میکنید امکانش نیست ، یه مرجع معرفی کنید انگلیسی هم باشه خوبه

با تشکر از شما

william

کاربر عضو
با اجازه آقا محمد...

برای صفحه بندی می تونید از روش پردازش Pagination استفاده کنید. می تونید از یه چیزی مثل الگوی زیر پیروی کنید. من خودم همیشه استفاده می کنم مشکلی نداره:

کد:
$limit        // Posts per page to show
$currentPage    // = $_GET['page'] // if ( !isset($_GET['page']) ) $currentPage = 1;
$totalNumOfPosts
$from = ( $limit * $currentPage ) - $limit
$to = $limit
$totalNumOfPages // : if ( $totalNumOfPosts % $limit ) $totalNumOfPages = floor( $totalNumOfPosts / $limit ) +1;
        // else $totalNumOfPages = floor( $totalNumOfPosts / $limit );

=>

$query = " SELECT * FROM blog..... LIMIT $from, $to "
برای مورد دوم اگه از وب سرور Apache استفاده می کنید می تونید از طریق فایل htaccess. آدرس های سایتتون رو به هر شکلی که تمایل دارید بازنویسی کنید.

کد:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteRule ^/([^/]+)$            post.php?id=$1 [QSA,L]

</IfModule>
برای آدرس پست هم اگه نمیخواید از شناسه پست استفاده کنید می تونید یک فیلد به جدول دیتابیستون اضافه کنید (مثلا name) که بتونید تغییرش بدید.

Raman18t

تازه وارد
با تشکر از william عزیز ، کد دومی رو زیاد متوجه نشدم ، چی به چیه ! مثلا من الان یه فیلد اضافه کردم به نام postlink به جدول دیتابیس خبرا ، میخوام هر چی اونجا زدم بشه آدرس پست ! مثلا raman.com/namepost .....

namepost هم محتوای همون فیلد هست که واسه آدرس هر پست در نظر گرفته شده .... ممنون میشم یه راهنمایی کنید

Raman18t

تازه وارد
با اجازه آقا محمد...برای صفحه بندی می تونید از روش پردازش Pagination استفاده کنید. می تونید از یه چیزی مثل الگوی زیر پیروی کنید. من خودم همیشه استفاده می کنم مشکلی نداره:

کد:
$limit        // Posts per page to show
$currentPage    // = $_GET['page'] // if ( !isset($_GET['page']) ) $currentPage = 1;
$totalNumOfPosts
$from = ( $limit * $currentPage ) - $limit
$to = $limit
$totalNumOfPages // : if ( $totalNumOfPosts % $limit ) $totalNumOfPages = floor( $totalNumOfPosts / $limit ) +1;
        // else $totalNumOfPages = floor( $totalNumOfPosts / $limit );

=>

$query = " SELECT * FROM blog..... LIMIT $from, $to "
برای مورد دوم اگه از وب سرور Apache استفاده می کنید می تونید از طریق فایل htaccess. آدرس های سایتتون رو به هر شکلی که تمایل دارید بازنویسی کنید.

کد:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteRule ^/([^/]+)$            post.php?id=$1 [QSA,L]

</IfModule>
برای آدرس پست هم اگه نمیخواید از شناسه پست استفاده کنید می تونید یک فیلد به جدول دیتابیستون اضافه کنید (مثلا name) که بتونید تغییرش بدید.
اولیم هم چیزی دستگیرم نشد ! کد زیر واسه نمایش خبرهام هست

کد:
		<?php			$Query = mysql_query ("SELECT * FROM `news` ORDER BY `id` DESC LIMIT 20");			while ( $row_news = mysql_fetch_array($Query) ) {			?>
میشه رو این یه کمکی بهم کنید ،

amirkhare

تازه وارد
اولیم هم چیزی دستگیرم نشد ! کد زیر واسه نمایش خبرهام هست

کد:
        <?php            $Query = mysql_query ("SELECT * FROM `news` ORDER BY `id` DESC LIMIT 20");            while ( $row_news = mysql_fetch_array($Query) ) {            ?>
میشه رو این یه کمکی بهم کنید ،
سلام دوست عزیز برای صفحه بندی مطالب میتونی از آموزش زیر استفاده کنی:

اگه بازم متوجه نشدی بگو تا برات لینک بالا رو توضیح بدم ;)

بالا