چگونگی شروع برنامه نویسی تحت وب

mihancyber

تازه وارد
درود بر دوستان نازم =;

بنده تقریبا چند وقتی هست میخوام شروع به یادگیری برنامه نویسی تحت وب کنم .بنده از هرکسی می پرسم پاسخ های مختلفی رو به من میدن و من واقعا سردرگم شدم و از اونجایی که مشغول به انجام چند کار هستم نمی تونم خودم بشینم کتاب یا فیلم آموزشی بخونم و ببینم میخواستم دوستان به ترتیب بگند چه دوره هایی در چه آموزشگاه هایی رو باید بگذرونم و فراموش نکنند که برای یک مبتدی که html رو ناقص بلده باید توضحات بدند .

قصد من از برنامه نویسی تحت وب : نوشتن یک اسکریپت یا افزونه های مختلف

به نظر شما از طراحی سایت برم به برنامه نویسی تحت وب یا از برنامه نویسی به طراحی ؟ منظورم از طراحی مثلا ساخت یک قالب وردپرس و ... آن است

لطفا اگر آموزشگاه وب سایت داره لینکش رو ذکر کنید با تشکر ممنون از همتون :d:

MahdiY

راهبر انجمن
انجمن برنامه نویس یه کلاس های آموزشی داره اونم خوبه

MahdiY

راهبر انجمن

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
پیشنهاد میکنم اول دیزاین رو یاد بگیرید (طراحی قالب و...)

70% مسیر رو رفتین اگر این رو یاد بگیرید. 30% دیگش (برنامه نویسی) رو براحتی میتونید برید...

mihancyber

تازه وارد
اول از همه دوستان بابت پاسخ هاشون تشکر می کنم .

پیشنهاد میکنم اول دیزاین رو یاد بگیرید (طراحی قالب و...)70% مسیر رو رفتین اگر این رو یاد بگیرید. 30% دیگش (برنامه نویسی) رو براحتی میتونید برید...
من اینطور که فهمیدم باید این مسیر رو پیش برم تا بتونم یه مسیر کامل برنامه نویسی رو رفته باشم :

html > css > html 5 > css3 > php > php5

بعد می تونم برای تکامل jquery و js رو هم یادبگریم درسته ؟

mahdiali35

کاربر عضو
درود...

html - css همراه با هم یکم که با اصول ابن دو تا + طراحی قالب آشنا شدید همین دو تا رو ادامه بدید و کم کم php رو استارت بزنید.

هم هر موقع احساس کردید قالب و سیستم شما نیاز به پیشرفت بیشتر و امکانات بالاتر داره جاوا اسکریپت رو فرا بگیرید و ajax و jquery هم که یه جورایی وابسته به جاوا اسکریپت هستند....

نکته ی دیگه اینکه ورژن ها فرقی نمیکنه html 5 یا html یا css 3 یا css 10 :D کلا شما باید یاد بگیرید به اینها زیاد توجه نکنید !

شاد باشید...

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوره هایی که باید برید به نظرم

فتوشاپ و html همزمان. که جی کوئری و جاوا هم درون همین بخش هست

html5 و css3 رو خودتون میتونید یاد بگیرید

یک دوره php mysql برید .

دوره ها فقط استارت شما رو میزنن. خودتون باید کار کنید و یاد بگیرید! چیزی فرا تر از نحوه insert update delete select نمیگن به شما...

mihancyber

تازه وارد
درود...html - css همراه با هم یکم که با اصول ابن دو تا + طراحی قالب آشنا شدید همین دو تا رو ادامه بدید و کم کم php رو استارت بزنید.

هم هر موقع احساس کردید قالب و سیستم شما نیاز به پیشرفت بیشتر و امکانات بالاتر داره جاوا اسکریپت رو فرا بگیرید و ajax و jquery هم که یه جورایی وابسته به جاوا اسکریپت هستند....

نکته ی دیگه اینکه ورژن ها فرقی نمیکنه html 5 یا html یا css 3 یا css 10 :D کلا شما باید یاد بگیرید به اینها زیاد توجه نکنید !

شاد باشید...
من یک کتاب از html 5 دارم که میگه باید اول html رو یاد بگرید و همچنین css* رو هم در حد متوسط بلد باشید تا بتونید استانداردها و کدهای جدید html 5 رو یاد بگیرید

ممنون از کمکتون

mihancyber

تازه وارد
دوره هایی که باید برید به نظرمفتوشاپ و html همزمان. که جی کوئری و جاوا هم درون همین بخش هست

html5 و css3 رو خودتون میتونید یاد بگیرید

یک دوره php mysql برید .

دوره ها فقط استارت شما رو میزنن. خودتون باید کار کنید و یاد بگیرید! چیزی فرا تر از نحوه insert update delete select نمیگن به شما...
ممنون .یعنی شما می گید به جای اینکه برم کلاس خودم کار کنم تا یاد بگریم ؟ فتوشاپم در حد خوبی بلد هستم و پی اس دی قالب سایت چندتایی زدم که شاید حرفه ای نباشه اما مناسبه

mahdiali35

کاربر عضو
شما شروع کنید خودتون متوجه میشید چی رو کجا یاد بگیرید !

مهمترین نکته شروع کردن هست... همین الان شروع کنید.... کتاب بخونید کلاس هم خواستید برید اما وقتتون رو روی نوشتن کد بزارید مهم شروع کردن و کار کردن هست

mihancyber

تازه وارد
یک سوال دیگه ابتدا به این آدرس مراجعه کنید :

این دوره رو من متوجه نمی شوم به چه دردی میخوره تماس هم گرفتم گفت باید حضوری بیایید که امکانش نیست فعلا

هیچ کدی آموزش نمیدن پس چی هست ؟ !!! :105:

mahdiali35

کاربر عضو
یک سوال دیگه ابتدا به این آدرس مراجعه کنید : این دوره رو من متوجه نمی شوم به چه دردی میخوره تماس هم گرفتم گفت باید حضوری بیایید که امکانش نیست فعلا

هیچ کدی آموزش نمیدن پس چی هست ؟ !!! :105:
درود

داخلش توضیح داده... این پکیج دوره ی برنامه نویسی پیشرفته ی visual studio و asp.net هست .

asp هم مثل php یک چارچوب برنامه نویسی تحت وب هست که محصول مایکروسافت هست و ویژگی های خاص خودش رو داره...

شما برو سراغ php و حالشو ببر... ;)

شاد باشید

mihancyber

تازه وارد
درودداخلش توضیح داده... این پکیج دوره ی برنامه نویسی پیشرفته ی visual studio و asp.net هست .

asp هم مثل php یک چارچوب برنامه نویسی تحت وب هست که محصول مایکروسافت هست و ویژگی های خاص خودش رو داره...

شما برو سراغ php و حالشو ببر... ;)

شاد باشید
ممنون خیلی کمک کردید بهم

فقط کسی که این سایت رو به من معرفی کرد گفت این دوره بهتره از PHP هست اما خودم هر چی میبینم php کاربرد و طرفدارش بیشتره :67:

تشکر از همه

بالا