کاهش حجم دیتابیس

میدیوماه پیامک

کاربر عضو
سلام . یه سیستم وبلاگدهی وردپرسی  دارم که حجم دیتابیسش 6 گیگ هستش چجوری میتونم از حجم دیتابیسش کم کنم ؟ 

مثلا چجوری میتونم تمام کامنتها را حذف کنم و...

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت

میدیوماه پیامک

کاربر عضو
سلام . ممنونم ولی چون سیستم  وبلاگدهی وردپرسی هست امکان نداره برای تمامی وبلاگها کامنتها ریمو بشه . باید افزونه را برای هر وبلاگ فعال کرد و دستی انجام داد که بدلیل تعداد بالای وبلاگها امکان ندارد 

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
وارد phpmyadmin بشید. جدول wp_comments و wp_commentsmeta رو خالی (empty) کنید

نکته: backup فراموش نشه.

m0h4mm4d

کاربر عضو
روشی وجود داره که بشه فهمید کدام افزونه چه جدول هایی به دیتابیس اضافه میکنه ؟ یا بشه روی جدول ها نظارت داشت ؟ چون بعضا با پاک کردن افزونه جداولش باقی میمونه .

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

به علت اینکه هر افزونه در پوشه های مختلف اقدام به ایجاد دیتابیس میکنه بعضا آنکه برای خودش را می شود فهمید ولی مقادیری که در ساختار دیتابیس وردپرس یا وکامرس انجام میدهد فقط با برخی افزونه ها که قابلیت ذخیره سازی تغییرات روزانه را دارند مثل افزونه های امنیتی یا افزونه های بک آپ گیری هستند که لاگ ایجاد کرده و اگر تغییرات دیتا بیس را ذخیره کنند قابل درک است

البته این مشکل جدی در وردپرس است که تاکنون بهش پرداخته نشده یعنی ایجاد یک ساختار امنیتی واقعی برای حذف اضافات که باعث ایجاد سکشن های بی مصرف زیادی در دیتا بیس می شود بخصوص در wp-option که بالاترین میزان حجم این سکشنها اینجاست هر افزونه ای در این بخش برای خودش نصب می کند ولی حذفش با خداست

البته افزونه های برای اینکار هست ولی اینکه چه مقدار اشتباهات داشته باشدمعلوم نیست

اتفاقا این مورد سوال بسیاری از کاربران است اگر به جواب قابل قبولی رسیدید حتما درج کنید چه اینجا چه در تاپیک دیگری

موفق باشید

m0h4mm4d

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

به علت اینکه هر افزونه در پوشه های مختلف اقدام به ایجاد دیتابیس میکنه بعضا آنکه برای خودش را می شود فهمید ولی مقادیری که در ساختار دیتابیس وردپرس یا وکامرس انجام میدهد فقط با برخی افزونه ها که قابلیت ذخیره سازی تغییرات روزانه را دارند مثل افزونه های امنیتی یا افزونه های بک آپ گیری هستند که لاگ ایجاد کرده و اگر تغییرات دیتا بیس را ذخیره کنند قابل درک است

البته این مشکل جدی در وردپرس است که تاکنون بهش پرداخته نشده یعنی ایجاد یک ساختار امنیتی واقعی برای حذف اضافات که باعث ایجاد سکشن های بی مصرف زیادی در دیتا بیس می شود بخصوص در wp-option که بالاترین میزان حجم این سکشنها اینجاست هر افزونه ای در این بخش برای خودش نصب می کند ولی حذفش با خداست

البته افزونه های برای اینکار هست ولی اینکه چه مقدار اشتباهات داشته باشدمعلوم نیست

اتفاقا این مورد سوال بسیاری از کاربران است اگر به جواب قابل قبولی رسیدید حتما درج کنید چه اینجا چه در تاپیک دیگری

موفق باشید
ممنون از پاسختون

بله بعضی افزونه ها را دیدم این کار را میکنه ولی مکانیزم عملشون مشخص نیست . بعضی شرکت ها هم این کار را به صورت سفارشی انجام میدهند و هزینه ی قابل توجهی هم میگیرند .

تا اونجایی که من دنبال بودم به نظر میاد ، تنها راه این هست که از اطلاعات اصلی بک آپ گرفته بشه و ووکامرس و سایر افزونه ها از پایه نصب و تنظیم بشوند .
نظر شما چیه ؟ حالا این سوال پیش میاد اطلاعات اصلی کدام جداول هستند .

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوستان بعضا ، افزونه ها میان از meta ها و post type ها و کلا از جداول خود وردپرس استفاده می کنن که ساختار رو تغییر ندن. این قضیه باعث میشه برای مثال جدول محصولات ، با مطالب و صفحات وردپرس در یک جدول به اسم posts ذخیره بشه و فقط post type هاشون متفاوت باشه!

اینطوری نیست که یک جدول رو بگیرید کلا drop کنید و تمام بشه.

بالا