کمک در ساخت صفحه جستجو

saeed205

کاربر عضو
سلام و خسته نباشید

من از این قالب دارم استفاده میکنم

میخواستم بجای اون اسلایدر یک قسمت جستجوی بزرگ همراه با CSS های خود قالب تو سایتم قرار بدم

کد نویسی هم خوب بلد نیستم

ممنون میشم اگه پلاگینی هست که میتونه کمک کنه رو بهم پیشنهاد بدیدن و بگین چطور میتونم این کار را انجام دهم

من خودم پلاگین Ajaxy Live Search رو نصب کردم و در تنظیمات این پلاگین یک Input ID or class name داره و یک کادر هم به اسم Custom styles (CSS)

اگه فکر میکنید این پلاگین میتونه کمک کنه ممنون میشم بگید چطور میتونم کد CSS کادر و دکمه رو که در خود قالبم هست رو به این پلاگین اضافه کنم

- - - Updated - - -

البته یه قسمت هم داره که میشه به صورت دستی هم درست کرد مثل این کد

کد:
[ajaxy-live-search show_category="1" show_post_category="1" rtl="1" label="Search" iwidth="180" delay="500" width="315" url="http://wikiyar.ir/wp01/?s=%s" credits="1" border="1px solid #eee"]
اگه اشتباه نکنم این کد سی اس اس فرومم هست

کد:
uk-form-large uk-form-width-small
و این هم کد سی اس اس دکمه

کد:
uk-button uk-button-large

caduspro

کاربر عضو
با درود،

به دید من این افزونه بدرد اونجا نمی خوره. شما خیلی راحت می تونی یک پس زمینه به اندازه دلخواه در اون قسمت ایجاد کنی، کدهای جستجو خود وردپرس رو به صورت دستی در فرم جستجو خود قالبت قرار بدی. معمولن جستجو آژاکس رو کوچک در یک بخش از برگه برای کاربر نمایش می دهند. شبیه جستجو فی *س ب و ک ، سایت imdb و ... . به نظر من شما بهتره برای برگه نخست (البته اگر برای برگه نخست می خواهید)، استایلی شبیه به سایت تم فارست درست کنی.

saeed205

کاربر عضو
اره دقیقا میخوام مثل اون سایت بشه

مشکلم اینکه من دقیق نمیدونم باید چیکار کنم کد نویسی بلد نیستم

caduspro

کاربر عضو
اره دقیقا میخوام مثل اون سایت بشهمشکلم اینکه من دقیق نمیدونم باید چیکار کنم کد نویسی بلد نیستم
خب یعنی با کد وردپرس آشنایی ندارید یا کلن از html و css هم چیزی نمی دونید (برای انجام اینکار). اگر استایل اون فرم قالبتون رو دارید، اینجا بگذارید تا بهتون بگم. اگر نه استایل هم ندارید خب نخست باید استایل مورد نظر رو پیدا کنید. منظورم از استایل در اینجا کدهای html و css است. اینها را داشته باشید با وارد کردن چند کد کوتاه به خواسته خودتون نزدیک می شوید.

saeed205

کاربر عضو
این کدی هست که من گذاشتم رو سایتم

کد:
<form class="searchForm" action="<?php bloginfo('http://wikiyar.ir/wp01/');?>" method="get"><input class="uk-form-large uk-form-width-small" name="s" type="search" value="" placeholder="جستجو در سایت" /></form>
الان تقریبا کار میکنه با همون استایلی که میخوام

فقط دوتا مشکل دارم

اول این که میخوام وسط کادر باشه و اگه شده بالاش و پایینش متن بنویسم

دوم این که چون قالب واکنش گرا هست سایزش بر اساس قالب تغییر کنه ( فکر کنم بجا سایز باید درصد بزاریم؟)

ممنون میشم کمک کنید

caduspro

کاربر عضو
خب پس مشکل کد وردپرس ندارید. اگر اون فرم جستجو کار می کنه که هیچی. اگر می خواهید در نوع استایل و قرار گیری فرم تغییر ایجاد کنید باید با html و css اینکارو انجام بدید.

در گام نخست باید موقعیت قرار گیری فرم رو براساس ابعاد و اندازه با استفاده از کلاس های css تعیین شده قالبتون انتخاب کنید.

دوم با html به راحتی متن مورد نظر خودتون رو وارد کنید. حالا می تونه یکی از موارد زیر باشه.

h1 , h2 , ... , p , span و...

اگر قالبتون واکنش گرا باشه نیازی به تعیین این خواسته تون نیست.

اگر قالبتون اختصاصی نیست همینجا بزارید تا براتون درست کنم. اگر هم اختصاصی پ.خ کنید تا بررسی کنم.

بالا