کمک در ساخت cms

EhsaanDev

کاربر عضو
من برات راهش رو میگم، دیگه خودت باید بسازیش!

1. یه تیبل به اسم tags یا categories (هر اسمی که خودت ساختی) بساز با ستون های ID و اسم و ...

2. توی جدول news، یه ستون دیگه به اسم tag یا category اضافه کن. توی اون tag یا cateogry، شماره یا ID تگ موردنظرت قرار میگیره و فک کنم دیگه بقیه اش رو فهمیدی.

Alpaynamazi

Banned
خب راستش تا اینجا فهمیدم ولی نمیدونم چجوری مطالب رو بهش اضافه کنم.

EhsaanDev

کاربر عضو
خب، هر مطلبی که اضافه میشه، باید یه مقدار tag هم بهش تعلق بگیره. در واقع تیبل tags، فقط اسم تگ ها رو داره و تیبل news، اصل کار رو داره.

Alpaynamazi

Banned
حالا داره یه چیزایی دستگیرم میشه

--------------------------------------------------------

یه موقعی هم میخواستی کامنت هارو بزاری

چی شد؟؟؟ :D

dodgy

تازه وارد
سلام .

دوست من ، شما میتونی یک <select> بذاری و رکوردهای جدول تگ یا کتگوری رو درونش لود کنی و به هر کدوم مقدار آی دی همون دسته رو بدی و نهایتا فرم خبر که ارسال میشه ، با مقدار کتگوری ارسال میشه .

در موقع فراخوانی ( حلقه فراخوانی خبر ) یه جوین ( join ) بنویسی و دسته رو هم مشخص کنی :)

این ساده ترین راه بود و راههای دیگه ای هم وجود داره :)

برای تنظیمات و همینطور مشخصات مدیریت بهتره یه جدول دیگه بگیرید چون حتما بکارتون میاد و میشه بعدها برای سایت مدیرای دیگه ای هم ایجاد کنید و در نهایت به هر مدیر دسترسی به بخش خاصی رو بدید :)

موفق باشید .

dodgy

تازه وارد
در کدوم مورد ؟

جوین یا اعتبار سنجی از روی دیتابیس؟

shz_furion

کاربر عضو
داداش من یه کدی قبلا تو ی سایت ایرانی دیدم خیلی راحت تر از این قابل فهم بود.یادم نیست کدوم سایت ولی توی گوگل سرچ کن نحوه صفحه بندی مطالب با php و mysql

اگه هم آموزش کاملش رو میخوای این هم یه آموزش کامل

موفق باشی

Alpaynamazi

Banned
داداش مثله اینکه از سرتا پا اسپمی ....!

پست های بعدی رو هم یه نیگا بنداز

dodgy

تازه وارد
داداش مثله اینکه از سرتا پا اسپمی ....!پست های بعدی رو هم یه نیگا بنداز
دوست من ، هدف دوستان کمک به شماست و اگر پستی ارسال کردن که مرتبط با موضوع شما بود و در جریان به نتیجه رسیدن برنامه شما نبودن ، دلیل بر اسپم کردنشون نیست !

برای مدیریت مدیران و ... شما یک تیبل ایجاد کنید و مقادیر فیلدهارو متناسب به نیازتون بچینید ، مثلا : id , adminname , adminemail , adminpass, و...

بعد از ساخت جدول ، یک رکورد ایجاد کنید ( از phpmyadmin ) و بریم سراغ کد نویسی :

در کدی که درون همین وب سایت آموزش داده شده میشه استفاده کرد اما قبلش باید یه سری کد های دیگه هم اضافه کنید ، من کدش رو نمینویسم تا خودتون برن دنبالش :

1 - اول چک کنید که اینپوتهای مدیریت پر شده هست یا خیر ( isset )

2 - حالا هر کدوم از این دو اینپوت رو درون یک متغیر بریزید .

3 - توسط mysql_query یک سلکت بزنید به جدول Admin و مقدار id و adminname رو فراخوانی کنید ( از * پرهیز کنید چون مشکل امنیتی بوجود می آورد ! ) و شرط ( where ) سرچ در رکوردها رو برابر با مقدار adminname و adminpass قرار بدی ( شرط برابری در MySQL رو حتما یاد بگیرید ).

کد:
$query  = mysql_query("SELECT id,adminname FROM tbl_admin WHERE  adminname='$admin_name' AND adminpassword='$admin_pass' LIMIT 1");
4 - در این مرحله با یک شرط مشخص کنید که آیا دستور SELECT شما ( من اینجا درون متغییر query ریختم ) مقدار داره یا نه !

کد:
if(mysql_num_rows($query) == 1)
خب ، تا اینجا یوزرمونو پیدا کردیم ، حالا باید طبق آموزش های پی اچ پی که درون سایت هست ، باقی مراحل روبرین ( ساختن جلسه یا session و... )

جوین کردن هم قواعد خواصی داره که اگر یه سرچ در گوگل بزنید ، به نتیجه های خوبی میرسید :)

اینم یکی از بهترین ها :

سایت w3 هم سربزنید :)

موفق باشی دوست من :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Alpaynamazi

Banned
ممنون دوست عزیز کمک بزرگی کردید.

حالا ببنینم تا امشب چی میشه...

-------------------------------------------------

حالا فقط دوتا مشکل برام مونده :

1. کامنتینگ (که آقا احسان دارن زحمتشو میکشن)

2. پیجینگ من مشکل داره:

یعنی اگه برم صفحه بعد و دوباره به صفحه قبل برگردم ادرسش منفی 1 میشه

خودتون امتحان کنید :

میخوام که منفی نباشه و مثبت باشه.

تو این تاپیک هم هست.

خوب تاپیک رو بگردید میبینید

باتشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shz_furion

کاربر عضو
داداش من که اصلا نفهمیدم مشکلت چیه؟سایتت رو هم دیدم.با یکی دو تا دستور if میتونی درستش کنی.کار ساده ای هست که.میتونی از تابع قدر مطلق هم استفاده کنی.

dodgy

تازه وارد
شما یک اشتباه کردید ظاهرا !

ببینید ، زمانی که در صفحه اصلی ( زمانی که هنوز وارد صفحه بعد نشدید ) ، مقدار متغییر شماره صفحه رو برابر 0 قرار بدید تا در صفحه ی بعد مقدار برابر 1 یا ... بشه !

عذر میخوام ، هنوز چک نکردم کدتون به چه شکل هست .

به محض اینکه وقت کنم ، راهنماییتون میکنم .

بالا