کمک در مورد فرمها

2orbin

تازه وارد
با سلام

میخواهم محتویات پر شده توسط فرم را چک کنم ببینم خالی نباشد

به طور مثال یک فرم ساده (form.php) دارم که فقط نام خانوادگی میگیرد اگر دگمه ثبت را کاربر فشار دهد به صفحه بعد برود (send.php)

و در صفحه (send.php) اگر کاربر نام خانوادگی خود وارد کرده بود تایپ کند yes اگر تایپ نکرده باشد بنویسد no

2orbin

تازه وارد
با سلام

میخواهم محتویات پر شده توسط فرم را چک کنم ببینم خالی نباشد

به طور مثال یک فرم ساده (form.php) دارم که فقط نام خانوادگی میگیرد اگر دگمه ثبت را کاربر فشار دهد به صفحه بعد برود (send.php)

و در صفحه (send.php) اگر کاربر نام خانوادگی خود وارد کرده بود تایپ کند yes اگر تایپ نکرده باشد بنویسد no

HamedR

کاربر عضو
با سلاممیخواهم محتویات پر شده توسط فرم را چک کنم ببینم خالی نباشد

با html5 خیلی راحت میشه بررسی کرد :

از required استفاده کنین:

کد:
<form action="send.php">
	نام: <input type="text" name="name" required>
	<input type="submit">
	</form>
با php میتونی اینکار رو کنی ! یه دستور میزاری که ببینی باکس خالیه یا نه :

کد:
if(!emprty($var))

HamedR

کاربر عضو
با سلاممیخواهم محتویات پر شده توسط فرم را چک کنم ببینم خالی نباشد

با html5 خیلی راحت میشه بررسی کرد :

از required استفاده کنین:

کد:
<form action="send.php">
	نام: <input type="text" name="name" required>
	<input type="submit">
	</form>
با php میتونی اینکار رو کنی ! یه دستور میزاری که ببینی باکس خالیه یا نه :

کد:
if(!emprty($var))

2orbin

تازه وارد
با سلام

از پاسخ شما متشکرم

یک سوال دیگر :

میخواهم موقع پر کردن فرم توسط کاربر تعداد کارکترها را تعریف نمایم مثلا حداقل 3 کارکتر حداکثر 12 کارکتر

یعنی کاربر فقط بتواند کلمه بین 3 تا 12 کارکتر ثبت نماید

کمتر از 3 کارکتر را نتواند ثبت کند

بیشتر از 12 کارکتر را نتواند ثبت کند

با تشکر

2orbin

تازه وارد
با سلام

از پاسخ شما متشکرم

یک سوال دیگر :

میخواهم موقع پر کردن فرم توسط کاربر تعداد کارکترها را تعریف نمایم مثلا حداقل 3 کارکتر حداکثر 12 کارکتر

یعنی کاربر فقط بتواند کلمه بین 3 تا 12 کارکتر ثبت نماید

کمتر از 3 کارکتر را نتواند ثبت کند

بیشتر از 12 کارکتر را نتواند ثبت کند

با تشکر

HamedR

کاربر عضو
با استفاده از pattern در html5 :

کد:
<input pattern=".{3,6}" title="3تا 6 کارکتر">
با استفاده از جاوااسکریپت (جی کوئری) هم میشه همچین pattern ی تعریف کرد.

HamedR

کاربر عضو
با استفاده از pattern در html5 :

کد:
<input pattern=".{3,6}" title="3تا 6 کارکتر">
با استفاده از جاوااسکریپت (جی کوئری) هم میشه همچین pattern ی تعریف کرد.

2orbin

تازه وارد
یک سوال دیگر :

حساس به کوچک و بزرگ نبودن کارکترها

حساس به کوچک و بزرگ بودن کارکترها

2orbin

تازه وارد
یک سوال دیگر :

حساس به کوچک و بزرگ نبودن کارکترها

حساس به کوچک و بزرگ بودن کارکترها

william

کاربر عضو
یه نکته:

زمانی که میخواید اطلاعات ورودی رو بررسی و ولیدیت کنید، در کنار استفاده از روش های سمت کاربر (مثل JavaScript یا html5) حتماً سمت سرور هم اطلاعات رو بررسی کنید.

مثلا شما یک به وسیله required="" یک input رو اجباری قرار میدید؛ من با Inspect Element مرورگر اونو حذف میکنم و فرم رو ثبت می کنم و ممکنه در برنامه شما مشکل به وجود بیاد.

william

کاربر عضو
یه نکته:

زمانی که میخواید اطلاعات ورودی رو بررسی و ولیدیت کنید، در کنار استفاده از روش های سمت کاربر (مثل JavaScript یا html5) حتماً سمت سرور هم اطلاعات رو بررسی کنید.

مثلا شما یک به وسیله required="" یک input رو اجباری قرار میدید؛ من با Inspect Element مرورگر اونو حذف میکنم و فرم رو ثبت می کنم و ممکنه در برنامه شما مشکل به وجود بیاد.

2orbin

تازه وارد
من میخواهم

مثلا نام خانوادگی وقتی PERSIANSCRIPT و یا persianscript ویا PersianSCRIPTوارد میشود فقط به صورت persianscript ثبت گردد

2orbin

تازه وارد
من میخواهم

مثلا نام خانوادگی وقتی PERSIANSCRIPT و یا persianscript ویا PersianSCRIPTوارد میشود فقط به صورت persianscript ثبت گردد

farsadf

کاربر عضو
سلام در این مورد

شما میتونید یک متغییر رو تعریف کنید سپس اون رو به شکل زیر به حروف کوچک یا حروف بزرگ تبدیل کنید

کد:
print strtolower("MyNamE");
در بالا کد این گونه جواب خواهد داد :

myname

farsadf

کاربر عضو
سلام در این مورد

شما میتونید یک متغییر رو تعریف کنید سپس اون رو به شکل زیر به حروف کوچک یا حروف بزرگ تبدیل کنید

کد:
print strtolower("MyNamE");
در بالا کد این گونه جواب خواهد داد :

myname

2orbin

تازه وارد
با سلام

یک سوال دیگر:

میخواهم وقتی کاربر میخواهد فرم را تکمیل نماید کیبرد را تغییر ندهد وقتی میخواهد نام خانوادگی را پر نماید فارسی تایپ نماید

وقتی میخواهد ایمیل را تایپ کند انگلیسی تایپ نماید

2orbin

تازه وارد
با سلام

یک سوال دیگر:

میخواهم وقتی کاربر میخواهد فرم را تکمیل نماید کیبرد را تغییر ندهد وقتی میخواهد نام خانوادگی را پر نماید فارسی تایپ نماید

وقتی میخواهد ایمیل را تایپ کند انگلیسی تایپ نماید

farsadf

کاربر عضو
باسلام

این کار شما نه تنها درست نیست بلکه باعث میشود که کاربر گیج شود.

ولی به هر حال شما نمیتوانید به صورت مستقیم بر روی نوشتن کاربر در صفحه ی فرم تاثیر بگذارید ولی خوب میتوانید آن را با php چک کنید:

توضیح فارسی : اگر فرم ارسال شده دارای حروف الفبای انگلیسی بود که هیچ در غیر این صورت متن شما باید انگلیسی تایپ کنید را به نمایش در بیاور.

توضیح زبان php :

کد:
<?php$mystring = 'abc';if (!preg_match('/[^A-Za-z0-9]/', $mystring)) // '/[^a-z\d]/i' should also work.{ echo HI;} else {    echo no;}?>
که در مورد فوق جواب کلمه ی Hi خواهد بود.

نکته : متاسفانه فکر نمیکنم که php بتواند فارسی را نیز اینگونه پردازش کند.

بالا