کپی رایت

mreza17

تازه وارد
سلام

من برای یکی از آشناهایمان که تو کار صنایع دستی است قصد دارم یه سایت فروشگاهی احداث کنم. :64:  

این عزیزمون خیلی به مسائل حلال و حروم و کپی رایت تاکید دارد. حتی ویندوزی هم که شخصا استفاده می کند به صورت اورجینال خریداری نموده است. :63:  

سوال من از دوستان اینکه آیا :

1- وردپرس 2- ووکامرس 3- پوسته های رایگان  موجود در سایت شما

واقعا رایگان هستند و صاحب آنها راضی است ؟  یا اینکه خودمان اونها را رایگان نمودیم :-"   

البته در مورد 1 شکی ندارم.

مثلا همین پوسته اصلی سایت 

اسمش چیه ؟ آیا از لحاظ کپی رایت مشکلی نداره؟ 

ببخشید سوالم طولانی شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

وردپرس و وکامرس هر دو رایگان هستند چون جزو جامعه متن باز هستش این رو میتونی خودت بجوری بفهمی

در مورد قالب تنها قالب ها و افزون های موجود در مخزن وردپرس و ووکامرس که free هستش رابگان واقعی محسوب میشه

باقی قالب ها چه در اینجا چه در جاهای دیگه به طور کامل ریپ و غیر قانونی محسوب میشه و فقط فارسی سازی و احتمالا راستچین نمودن مال اینهاست باقیش همونه که گفتم شما که این فامیلتون اینقدر حساس هستش بهتره براش قالب خوب حرفه ای و مناسب رو پیدا کنی با همین قالبها {بقول ایشون حرام} تست بگیری  بعد از سایت تم فارست با دلار براش بخری گرون گرونش قیمتش هم چیزی حدود 200 تومن در میاد ولی حداقل سالمه ، حلاله و 1 سال پشتیبانی واقعی و از این جریانات داره فارسی سازیش رو هم خودت زحمت بکش.

{با عرض معذرت اگر خواستی جواب نده : یه سوال حاشیه ای این فامیل عزیزتون ویندوز رو از داخل اورجینال خریده یا خارج کشور} امیدوارم تو کسب حلالش  :53:   موفق باشه

موفق باشید

mreza17

تازه وارد
ممنون از جوابت

ویندوز را کسی براش از دبی خریده ، بعدا براش پست کرده  :71:  

اسم این پوسته اصلی سایت    چیه؟

این از لحاظ کپی رایت مشکلی نداره؟

MahdiY

راهبر انجمن
اینم قالبش

دوستان گرامی قبلا در این مورد بحث شده . الان به شخصه بودجه کافی داشته باشم خودم هم ویندوز اورجینال خریداری میکنم یا خیلی نرم افزار ها و قالب های دیگه را (مثلا دریم ویور و ...)

پس حق تمسخر دیگران را ندارید

الان اگر به پای قانون های کشوری و تجارتی بذارید نه عرف ایران شده این کار

اما اگه به پای وجدان بذاری مشکل داره

Goback

کاربر عضو
صرفا جهت یک بارک الله و احسنت به اون بنده خدا

طراحان سایت زیادی هستن که با یه هزینه می تونن بدن براشون طراحی بشه

وب سایتای داخلی هم دیدم خودشون طرح میزنن برای فروش

onliner.ir

و یه دوست دیگه هم بود سایتش یادم نمیاد،اینجا فعالیت داره،تمهاشو خودش میزنه

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

با تشکر از دوست عزیز  MahdiY :53: که همیشه تذکرات دوستانه ولی مهمی رو میدن امیدوارم حرف بنده رو تمسخر فرض نکرده باشن صرفا یه سوال بود چون به شخصه دیدم افراد کلاه برداری رو که ویندوز رو مثلا خریداری کردن اومدن داخل کشور هزار تا کپی از همون 1 دونه گرفتن و فروختن به اسم اورجینال و با قیمت های گزاف.

بنده خودم هم اگر پولش باشه قیمت هم مناسب صدرصد اورجینال رو از شرکتش میخرم چونه برای کسی که کارش با وقتش و عمرش در ارتباطه ارزش قائلم :53:

دوست عزیزمون Goback هم آدرس بسیار خوبی داد اون شخص هم فکر کنم آی وحید هستش که طراحی میکنه طراحیاش هم جالبه ولی یکم قیمتش بالاس خب حقم داره فکر کنم اگه از تم فارست بخری ارزونتر دربیاد تازه تو زمان هم صرفه جویی کردی{نظر شخصیه}

البته یه راه دیگه هم هستش یه قالب رایگان رو بردار خودت دیزاین کن مثل 2015 وردپرس رو یا استمفورد ووکامرس رو

موفق باشی

mreza17

تازه وارد
البته یه راه دیگه هم هستش یه قالب رایگان رو بردار خودت دیزاین کن مثل 2015 وردپرس رو یا استمفورد ووکامرس رو
منظورت این بود دیگه 

فکر کنم این مناسب ترین گزینه باشه 

اولا  برای  خود wootheme یعنی کاملا هماهنگ با ووکامرس

دوما  به صورت واقعی رایگان می باشد.

فقط چطوری میشه child theme  مخصوص خودمو درست کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

حسـام

کاربر عضو
سلام

من برای یکی از آشناهایمان که تو کار صنایع دستی است قصد دارم یه سایت فروشگاهی احداث کنم. :64:  

این عزیزمون خیلی به مسائل حلال و حروم و کپی رایت تاکید دارد. حتی ویندوزی هم که شخصا استفاده می کند به صورت اورجینال خریداری نموده است. :63:  

سوال من از دوستان اینکه آیا :

1- وردپرس 2- ووکامرس 3- پوسته های رایگان  موجود در سایت شما

واقعا رایگان هستند و صاحب آنها راضی است ؟  یا اینکه خودمان اونها را رایگان نمودیم :-"   

البته در مورد 1 شکی ندارم.

مثلا همین پوسته اصلی سایت 

اسمش چیه ؟ آیا از لحاظ کپی رایت مشکلی نداره؟ 

ببخشید سوالم طولانی شد.
همون جوری که دوستان گفتن وردپرس و ووکامرس رایگان هستن، قالب های زیادی هم رایگان وچود دارن یک سر به وردپرس بزنید میبینید

نمونه من سایت خودمو با قالب storfront که رایگان هم هست با کمک مهدی جان راه اندازی کردم

پی نوشت:هر کسی عقاید خودشو داره اما کاسه از آش داغ تر شدن خوب نیست، وقت همه مراجع بزرگ ما میفرمایند مشکل نداره ! دیگه این که من برم اورجینال بخرم یعنی من بیشتر از اونا میفهمم

صرفا جهت یک بارک الله و احسنت به اون بنده خدا
احسنت و بارک الله به حلال و حروم کردن ایشون

و الا کار ایشون یک ایراد بزرگ داره : آیت الله مکارم فرمودن چون در آمد این شرکت ها صرف استکبار جهانی میشه میتونید بدون رعایت حق کپی رایت استفاده کنید

در مورد مایکروسافت و خدمات به اسرائیل بخونید ، همچنین ویروس استاکس نت که این همه به صنعت هسته ای آسیب زد مایکروسافت اونو به عنوان یک اپدیت عرضه کرده بود که کاملا نشان گر همدستی با سیا و موساده

با این شرایط خرید لایسنس از مایکروسافت به نظر بنده اشتباه محضه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
منظورت این بود دیگه 

فکر کنم این مناسب ترین گزینه باشه 

اولا  برای  خود wootheme یعنی کاملا هماهنگ با ووکامرس

دوما  به صورت واقعی رایگان می باشد.

فقط چطوری میشه child theme  مخصوص خودمو درست کنم.
با سلام

دقیقا همین منظورمه اسمش رو یادم رفته بود برای پوسته کودک هم افزونه تو مخرن وردپرس هست بجور پیدا می کنی :-"

فقط یادت باشه برای بهتر شدن نیاز داری از چند تا افزونه استفاده کنی مثل مجموعه افزونه های yit که هم رایگان داره هم پولی تو رایگانش رو مصرف کن تو مخزن وردپرس هستش همه جور افزونه ای رو هم تولید نموده.

موفق باشی

بالا