گرفتن ای نماد هزینه داره؟

brhnam17

تازه وارد
من میخوام فروشگاه اینترنتی راه بندازم و خبر مالیات در انجمن شاپ کیپر هم پیچیده :39:

موندم بین سه راهی :|:|
آقا میتونی بری اداره مالیات شهر خودتون کسب و کارتو بگی و حداقل میزان درآمدی که فکر میکنی بعدش میتونن راهنمایی کنن

توی انجمن ها معمولا صحبت ها رسمی نیست و تجربی هست

یک مسئله دیگه : اگر هم مالیات باشه ارزش افزوده است !

یعنی شما کالایی بگیری و بعد از تغییراتی روی اون به مبلغ دیگه ای بفروشی ! این بهش مالیات ارزش افزوده تعلق میگیره !

برای مثال : شما طلا میگی و بعد از انجام کارهایی تبدیل میشه به انگشتر و میفروشی . حالا تفاوت قیمت طلای خریداری شده و جنسی که شما فروختی رو بهش ارزش افزوده تعلق میگیره

اگر دوستان و این حرف ها صحت داشته باشه به بعضی از صنایع و فروشگاه ها تعلق نمیگیره و فقط مالیات کسب و کار تعلق میگیره که اونم مبلغ ناچیزی هست

باز هم میگم شما میتونید برید از مراجع ذی صلاح بپرسید تا با خیال راحت کسب وکارتون رو راه اندازی کنید .

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
دوستان در مورد مالیات شک نکنید. هر کی نماد بگیره اسمش میره برای مالیات. به نوع کسب و کار هم ربطی نداره .

بعد از اینکه رفتید اداره مالیات اون موقع هست که بر اساس اظهار نامه مالیاتی که پر میکنید مشخص میشه معاف هستید یا نه.

اگر نامه اش نیومده باشه زنگ میزنن ولی اگر هم نزدن ؛ باز یه سر برید یه سر اداره مالیات استمون هست.

c506-IMG-4080.png

آخرین ویرایش توسط مدیر:

brhnam17

تازه وارد
دوستان در مورد مالیات شک نکنید.

اگر نامه اش نیومده باشه هم باز هم برید یه سر اداره مالیات استمون هست.
بله منم همین و میگم رفتن به اداره مالیات خیلی بهتره و سوالات رو جواب میدن

منم درواقع با دیدن این مطلب فردارو حتما باید برم !

فقط یه سوال شما برای چه سایتی براتون این مالیات رو زدن ؟؟ منورم نوع کسب و کارتون هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

بله منم همین و میگم رفتن به اداره مالیات خیلی بهتره و سوالات رو جواب میدن

منم درواقع با دیدن این مطلب فردارو حتما باید برم !

فقط یه سوال شما برای چه سایتی براتون این مالیات رو زدن ؟؟ منورم نوع کسب و کارتون هست
من سال 93 یه سایت اوردم بالا به اسم arshad98.ir که سایت مربوط به ارشد برق و ... بود (البته امسال دیگه دامنه رو تمدید نکردم و الان یکی دیگه یه چی دیگه اورده بالا) ولی یه درگاه ملت باهاش گرفته بودم. بعد از یه مدت به پرداخت ملت هی پیامک زد که از تاریخ فلان گرفتن نماد اعتماد اجباری شده و باید نماد بگیرید وگرنه درگاه غیر فعال میشه. کلا اون موقع از درگاه استفاده نمیکردم ولی گفتم جهنم نگه دارمش ضرری نداره . رفتم نماد بگیرم گفتن که به سایت هایی این مدلی نماد نمیدیم و باید برای انتشار جزوات و .. مجوز ارشاد داشته باشید. منم چند تا ماشین حساب گذاشتم توی سایت فروش و به اسم لوازم تحریر نماد گرفتم.

بعد از یه مدت دیدم هی از مالیات لنگرود زنگ میزنن که باید بیاید و تشکیل پرونده بدید که اسمتون جز اسم های شامل مالیات میشه. چند بار رفتم گفتم چه کشکی چه دوغی که اونها گفتن پرونده باز نکنین خود اداره مالیات براتون مالیات میزنه و جریمه هم میاد روش ولی اگه پرونده باز کنید خودتون میتونید اظهارنامه پر کنید تا بر اساس درامدتون مالیات بدید.

بعد یه مدت گفتن باید بیاد اظهار نامه پر کنید. ما رفتیم و گفتن چقد درامد دارید منم گفتم هیچی بابا سایت تعطیله اصن. گفتن اگه بزنیم 0 شک میکنن و براتون مالیات بیشتری میزنن . یه مبلغ غیر 0 ولی کم بگید بهتره . منم گفتم مثلا ماهی 20 بزن که مجموع ماهی 20 توی یه سال شامل معاف مالیاتی میشه.

بهر حال تصویر زیر رو هم پیوست کردم که از داخل پنل کاربری سازمان مالیاتی هست. دور بخش مربوط به اینماد هم با نوار قرمز مشخص کردم که شک دوستان رفع بشه :

ea4c-Capture.png

آخرین ویرایش توسط مدیر:

i3ooter

کاربر عضو
من سال 93 یه سایت اوردم بالا به اسم arshad98.ir که سایت مربوط به ارشد برق و ... بود (البته امسال دیگه دامنه رو تمدید نکردم و الان یکی دیگه یه چی دیگه اورده بالا) ولی یه درگاه ملت باهاش گرفته بودم. بعد از یه مدت به پرداخت ملت هی پیامک زد که از تاریخ فلان گرفتن نماد اعتماد اجباری شده و باید نماد بگیرید وگرنه درگاه غیر فعال میشه. کلا اون موقع از درگاه استفاده نمیکردم ولی گفتم جهنم نگه دارمش ضرری نداره . رفتم نماد بگیرم گفتن که به سایت هایی این مدلی نماد نمیدیم و باید برای انتشار جزوات و .. مجوز ارشاد داشته باشید. منم چند تا ماشین حساب گذاشتم توی سایت فروش و به اسم لوازم تحریر نماد گرفتم.

بعد از یه مدت دیدم هی از مالیات لنگرود زنگ میزنن که باید بیاید و تشکیل پرونده بدید که اسمتون جز اسم های شامل مالیات میشه. چند بار رفتم گفتم چه کشکی چه دوغی که اونها گفتن پرونده باز نکنین خود اداره مالیات براتون مالیات میزنه و جریمه هم میاد روش ولی اگه پرونده باز کنید خودتون میتونید اظهارنامه پر کنید تا بر اساس درامدتون مالیات بدید.

بعد یه مدت گفتن باید بیاد اظهار نامه پر کنید. ما رفتیم و گفتن چقد درامد دارید منم گفتم هیچی بابا سایت تعطیله اصن. گفتن اگه بزنیم 0 شک میکنن و براتون مالیات بیشتری میزنن . یه مبلغ غیر 0 ولی کم بگید بهتره . منم گفتم مثلا ماهی 20 بزن که مجموع ماهی 20 توی یه سال شامل معاف مالیاتی میشه.

بهر حال تصویر زیر رو هم پیوست کردم که از داخل پنل کاربری سازمان مالیاتی هست. دور بخش مربوط به اینماد هم با نوار قرمز مشخص کردم که شک دوستان رفع بشه :
سلام آقای ستوده

اگر یادتون باشه یکبار در رابطه با همین مبحث مالیات توی یکی از پست ها حرف زدیم که خب راه حلهایی براش وجود داره

شما خودتون بخش تجاری رو پر کردین ؟

اگه آره ویرایش کنید و برین مالیات اصلاح کنید

فروشگاه هم چون حقیقی هست مالیات معاف میشید

خواستین در تماس باشید تا راه حل هاش رو بگم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shahin_w3

کاربر عضو
سلام آقای ستوده

اگر یادتون باشه یکبار در رابطه با همین مبحث مالیات توی یکی از پست ها حرف زدیم که خب راه حلهایی براش وجود داره

شما خودتون بخش تجاری رو پر کردین ؟

اگه آره ویرایش کنید و برین مالیات اصلاح کنید

فروشگاه هم چون حقیقی هست مالیات معاف میشید

خواستین در تماس باشید تا راه حل هاش رو بگم
سلام 

یعنی بخاطر مشخصات که داده براش مالیات اومده :39:

اگر جور دیگه وارد میکرد نمیومد؟ :39:

brhnam17

تازه وارد

خیلی عالی بود

ممنون از توضیحاتتون

خب با این شکل خیلی از دوستان که کسب و کار دارن یا میخوان شروع کنن فکر کنم دچار چالش بزرگی بشن !

و بحث هایی که دولت میگفت که اشتغال زایی رو از طریق اینترنت گسترش داده با این حرکت ها کاملا تناقض داره !!!
به هر حال اومیدوارم که یه فکری به حال این قضیه کنن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

zakaria200

تازه وارد
هزینه هم داره هم دردسر زیاد برای گرفتن ولی ارزششو داره 

shahin_w3

کاربر عضو
خیلی عالی بود

ممنون از توضیحاتتون

خب با این شکل خیلی از دوستان که کسب و کار دارن یا میخوان شروع کنن فکر کنم دچار چالش بزرگی بشن !

و بحث هایی که دولت میگفت که اشتغال زایی رو از طریق اینترنت گسترش داده با این حرکت ها کاملا تناقض داره !!!
به هر حال اومیدوارم که یه فکری به حال این قضیه کنن
من خودم موندم بگیرم نگیرم :39:

بقول دوستمون مسیر رو هم سمتی کشیدن که مردم به فروشگاهی که نماد داره بیشتر اعتماد میکنن

و همینطور درگاه های بانکی

البته درگاه واسط که خوشبختانه هنوز گیری نداده

هزینه هم داره هم دردسر زیاد برای گرفتن ولی ارزششو داره 
ارزش داره؟ یعنی با وجود مالیات  و این هزینه میصرفه فروشگاه اینترنتی راه انداخت؟ :39:

دوستانی که فروشگاه دارن هم بیان بگن مالیات رو چیکار میکنن؟

brhnam17

تازه وارد
من خودم موندم بگیرم نگیرم :39:

بقول دوستمون مسیر رو هم سمتی کشیدن که مردم به فروشگاهی که نماد داره بیشتر اعتماد میکنن

و همینطور درگاه های بانکی

البته درگاه واسط که خوشبختانه هنوز گیری نداده
بله ارزش که داره

ولی برای بحث مالیات بازم میگم برید به سازمان مالیاتی و شرح کارتون راهنمایی خیلی بهتری میکنن و شرایط رو میتونید بسنجید

البته درگاه وواسط هست و مردم بیشتر به سایت اطمینان میکنن

چه بسا کسایی هستند که از طریق تلگرام دارم فروشگاه راه میندازن

shahin_w3

کاربر عضو
بله ارزش که داره

ولی برای بحث مالیات بازم میگم برید به سازمان مالیاتی و شرح کارتون راهنمایی خیلی بهتری میکنن و شرایط رو میتونید بسنجید

البته درگاه وواسط هست و مردم بیشتر به سایت اطمینان میکنن

چه بسا کسایی هستند که از طریق تلگرام دارم فروشگاه راه میندازن
پس واجب شد برم اداره مالیات و نتایج رو در اختیار همه دوستان قرار میدم

brhnam17

تازه وارد
پس واجب شد برم اداره مالیات و نتایج رو در اختیار همه دوستان قرار میدم
اگه برید که عالی میشه

منم حتما تو این هفته میرم چون من 3 تا فروشگاه مختلف دارم راه اندازی میکنم و برام خیلی مهمه این موضوع

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
بحث مالیات از نماد برای همه رخ نداده! خیلی خیلی گزینشی هست و حنان ؛ جز پولدارهاست. پس نگران نباشید و بی خود خودتون رو درگیر مالیات نکنید!...

tpmusic

تازه وارد
سلام من درخواست کردم هزینه پرداخت نکردم

hannanstd.ir

بحث مالیات از نماد برای همه رخ نداده! خیلی خیلی گزینشی هست و حنان ؛ جز پولدارهاست. پس نگران نباشید و بی خود خودتون رو درگیر مالیات نکنید!...
:|:| لطفا اسپم ارسال نکنید. حتی اگر مدیر باشید!! در صورت تکرار باهاتون برخورد میشه!

ولی در کل خیر گزینشی نیست. بهتره یه سر به انجمن های شاپکیپر و هاستینگتالک بزنید.

شما تازه درخواست دادید. توی مراحل اخر ازتون میگیرن/

آخرین ویرایش توسط مدیر:

i3ooter

کاربر عضو
سلام 

یعنی بخاطر مشخصات که داده براش مالیات اومده :39:

اگر جور دیگه وارد میکرد نمیومد؟ :39:
مالیات اسمتون رد میشه

ولی اینکه معاف بشید یا نشید مهمه

امثال زیر 15 میلیون معافی هست که خوب راهکارهای خودش رو داره برای افرادی که تراکنش بالایی دارن

shahin_w3

کاربر عضو
شما هنوز درخواست دادی قسمت تایید ادرس و شماره تلفن ازت پوله رو میگیره شک نکن :|:|

به صورت خیلی ریز از ووکامرس فارسی حمایت کردیا نگی نفهمدیدم :|:|

چون با این قضیه مالیات همه موندن بین سه راهی که فروشگاه بزنن یا نزنن :39:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
شما هنوز درخواست دادی قسمت تایید ادرس و شماره تلفن ازت پوله رو میگیره شک نکن :|:|

به صورت خیلی ریز از ووکامرس فارسی حمایت کردیا نگی نفهمدیدم :|:|

چون با این قضیه مالیات همه موندن بین سه راهی که فروشگاه بزنن یا نزنن :39:

خب شما ووکامرس نصب کنی تو حساب من پول نمیاد که :(

نه ، مطمئنا کاری ندارن به اشخاص حقیقی!... حداقل به این زودی ها

tpmusic

تازه وارد
خوب من تازه در خواست کردم بعدا ازم می گیرن مالیات 

بالا