mehrdadBEST

تازه وارد
سلام دوستان
من در سرچ کنسولم‌ برای محصولاتم اخطار میاد از طرف خزنده گوگل
همینجورم داره زیاد تر میشه و رتبه ی الکسای سایتم داره میره بالاتر نمیدونم باید چیکار کنم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
لطفا کمکم کنید من تا الان خیلی هزینه کردم
😰😰

mehrdadBEST

تازه وارد
سلام
در ظاهر سایت هیچ مشکلی دیده نمیشه فقط در سرچ کنسول در قسمت Product که وارم میشم یه سری ارور هایی اونجا هست که در قسمت توضیحاتش نوشته
Couldn't determine the rating scale
و
Value in property "reviewCount" must be positive
و در قسمت warning ها هم نوشته
No global identifier provided (e.g., gtin, mpn, isbn)

واقعا نمی دونم باید چیکار بکنم اگر منبع آموزشی ویا فیلم‌ آموزش رفع این ارورهارو دارید لطفا برام بفرستید ویا راهنماییم کنید
ممنون از شما

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
اولا بهتر بود یک شات اسکرین از گوگل سرچ قرار می دادید
دوم اینکه آدرس سایت رو هم درج می کردید .
سوم اینکه سایت شما از کدام CMS استفاده م یکند وردپرس جوملا دروپال یا سایر
چیزی که از ساختار این نوشتار می شود فهمید اینست که شما از افزونه یا ساختار امتیاز به محصولات استفاده می کنید که هیچ پشتیبانی تعداد امتیاز دهندگان ندارد و احتمالا به صورت دستی اقدام به امتیاز دهی نموده اید بدون اینکه حتی به این میزان واقعا بازدید کننده از این صفحه وجود داشته باشد.
در بخش دوم به نظر می رسد شناسه محصولات شما از هیچ قاعده درستی استفاده نمی کند احتما اینکه شما از بارکد یا QRCod نادرست برای رده بندی استفاده می کنید. بهتر است این بخش را مطالعه کنید
تمام این نظرات بر اساس نوشته کوتاه شما و استنباط شخصی است پس بهتر است مستندات بهتری ارائه کنید تا جواب بهتری دریافت کنید
موفق باشید

mehrdadBEST

تازه وارد
سلام
ممنون از لینک ارسالی
من از وردپرس استفاده می کنم و از افزونه
اسکیما پرو و یواست پرمیوم و بقیه افزونه ها هم که عضویتی و ....
اسکرین شات هایی رو که گفتید رو در ضمیمه ارسال کردم
باتشکر از شما

پیوست‌ها

• 0564C979-D1B5-4F48-A521-A4094176555F.png
    0564C979-D1B5-4F48-A521-A4094176555F.png
    133 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • E543E687-AC2D-4EA4-8A22-07673FCBA2B6.png
    E543E687-AC2D-4EA4-8A22-07673FCBA2B6.png
    141.1 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • 13E2E610-25B0-40BC-85FB-BD8AE41805B2.png
    13E2E610-25B0-40BC-85FB-BD8AE41805B2.png
    150.6 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • 90889CFA-4B54-41AF-A0DC-66DEDAE136A2.png
    90889CFA-4B54-41AF-A0DC-66DEDAE136A2.png
    145.6 کیلوبایت · بازدیدها: 10

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
با این عکس ها واقعا نمی شود فهمید مشکل شما چیست کوچک و ناقص شات گرفته اید. به لحظا امنیت می توانید بخش های خاص را سیاه کنید
بهتره عکس ها از کلیت مجموعه باشد نه کات شده
ضمنا تاریخ برخی خطاها رو هم قرار بدید زمان گاهی نشان دهنده رفع مشکلات است
ضمنا بازهم هیچ آدرس دهی جهت بررسی مشکل وجود ندارد! آدرس سایت را درج کنید
ضمنا سوالی که هست آیا شما از Rich Snippets افزونه اسکیما استفاده می کنید یعنی امتیاز دهی دستی برای خودتان ایجاد کرده اید؟

موفق باشید

royairani

کاربر عضو
این مشگل برمیگرده به اسکیما که در اصل برای اسکیما هر محصول باید قیمت , عکس, برند و امتیاز محصول مشخص بشه . اگه این کارو انجام دادید و این مشگل پابرجاست سورس صفحه تکی محصولات رو چک بکنید و ببینید که کد های اسکیما وجود دارد یا خیر.

mehrdadBEST

تازه وارد
سلام
من افزونه‌ اسکیما و ریچ اسنیپت رو نصب کردم
حالا نمیدونم بهتره با افزونه اسکیما ادامه بدم یابا دیتا هایلایتر گوگل؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
اگر صرفا به شیوه های معرفی شده در برخی سایتها می خواهید این رویه را پیش بگیرید بهتر است اینکار را نکنید.
اگر دلایلتان شخصی است پس هیچ توصیه باقی نمی ماند
اما توصیه ای که به شما می شود اینست که اگر قصد استفاده از اینگونه افزونه ها را دارید فقط یکی از آنها را استفاده کنید
دوم چیزی که بسیاری از این سایتها نمی گویند اینست که امتیاز دادن بدون وجود نظر یک کاربر یا تایید هویت او برای حضور در سایت به مرور باعث تنبیه از سوی ربات ها خواهد شد. یکی از دلایل اخطار فوق به شما همین بوده است یعنی هیچ کاربری نظری نداشته و صرفا یک امتیاز ثبت شده و ربات فکر می کند شما قصد گول زدنش را دارید. این درک ربات به دلیل وجود همان کد مجوز سرچ کنسول در سایت شماست
این مورد وقتی حاد می شود که یک محصول شما در آمارگیر گوگل سرچ کنسول در یک سال یا یکماه یا یک هفته گذشته فقط تعداد کمی بازدید داشته ولی امتیازی به مراتب بیشتر از میزان بازدید دریافت کرده است این یعنی شما قصد کلاه گذاشتن سر ربات را دارید و آنها این را اول هشدار می دهند و سپس کم کم تنبیهات خارج شدن از دسترس یا موارد دیگر دیده خواهد شد.
اما مهمتر اینست که شما اگر قصد استفاده از یک افزونه دارید قبل از هر کاری خوب تحقیق کنید سپس تنظیمات مرتبط را بشناسید و سریعا در پس از نصب اقدام به تنظیمات مناسب کنید نه اینکه دائما آزمون و خطا کنید
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: royairani

mehrdadBEST

تازه وارد
سلام
ممنون بابت راهنمایی شما
من اگر افزونه ریچ اسنیپت و اسکیما رو حذف کنم و افزونه سایت کیت گوگل را نصب کنم بهتره؟
یا افزونه اسکیما باشه و سایت گیت گوگل رو نصب کنم؟
راهکار شما برای افزایش بازدید سایت به صورت رایگان چی هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
🙏🙏🙏🙏🙏🙏

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
باید بدانید نیمی از دستاوردهای گوگل در زمینه وب برای ایرانی ها مسدود است دو نمونه آن گوگل آنالیتیکس و PageSpeed Insights است
افزونه سایت کیت گوگل مورد نظر شما هم احتمالا در این موارد به محدودیت دچار می شود
اما مشکل شما در افزایش بازدید سایت فقط با درک درست سئو انجام می شود
اول اینکه حتما نقشه سایت داشته باشید و نقشه سایت درست را با آدرس اصلی به سرچ کنسول و سایر مرورگرها نشان و تایید بگیرید.
دوم درک درستی از ایجاد مطلب تیتر لینک درونی آدرس مطلب و میزان تعداد حروف و کلمات و اینکه اگر عکس استفاده می کنید عکس های نیز برچسب (alt) داشته باشند . استفاده درست از H1 تا H6 ها به موقع و اندازه در مطالب و لینک درون سایتی و برون سایتی بسیار مهم است
سوم سرعت مناسب دسترسی کاربر متاسفانه گوگل به علت خارج بودن سرورهایش از ایران سرعت پایین را برای سرورهای ایرانی در نظر می گیرد یعنی شما حتی اگر سرور پرسرعتی داشته باشید به علت قوانین داخلی کشور و سوءاستفاده گسترده خدمات دهندگان اصلی هاستینگ در ایران از پهنای باند و قوانین کتره ای و محدودیت های فیلترینگ داخلی و خارجی (بخشی از فیلتر شدن ها از سوی سایتهای خارجی است و منشاء داخلی ندارد و صرفا تحریم های علیه ایران و چند کشور است) باعث مشکلات می شود.
چهارم هدفگذاری مطالب متاسفانه مدیران سایت ها بسیاری هدفگذاری ندارند یعنی نمی دانند برای کدام قشر می خواهند مطلب یا محصول تولید یا در معرض بازدید یا فروش قرار دهند سیاستگذاری فروش یا مطالب نیازمند مشورت یا مطالعه مناسب است
پنجم عدم توجه به ساختار موبایلی تقریبا 80 تا 90 درصد بازدید های فعلی از رایانه به موبایل مهاجرت کرده و این یعنی اگر سایت شما سرعت بارگذاری و دسترسی موبایلی کندی داشته باشد به مشکلات فراوان مواجه می شود. ساده ترین دلیل فهم این موضوع اینست که وقتی به سایت های ارزیابی مراجعه کنید یا حتی جستجوگرها دو حالت رایانه و موبایل را با عددهای غیر قابل یکسانی خواهید دید.
اهمیت دادن به سرعت بارگذاری موبایلی امروزه فراتر از تفکرات بسیاری از مدیران است. نکته مهم اینجاست قرار نیست همه اپلیکشین درست کنند تا نشان دهند خاص یا مراجعه بیشتری دریافت کنند بلکه درستی سایت و قالب ها و سرعت بارگذاری در حالت های مختلف موبایل نکته پر اهمیت تری است.
ششم اشتراک گذاری ها در بسیاری از برنامه ریزی ها فراموش شده است بسیاری از کاربران و بازدیدکنندگان کمتر مانند گذشته از اشتراک گذاری ها استفاده می کنند یا سایت های هدف اشتراک اخیرا بیشتر به سمت منفعت شخصی رفته اند تا منفع گروهی و این خودش هم حسن است و هم ضرر دقت در این مسئله و برنامه داشتن باعث بازدید بیشتر می شود
هفتم عدم کپی پیست در مطالب و عکس ها تحت هیچ عنوان مطالب و عکس ها را کپی پیست از دیگران نکنید به علت پیشرفت هوش مصنوعی بسیاری از ربات ها قادرند عکس ها و مطالب مشابه را سنجیده و اولین انتشار دهنده را به رسمیت شناخته و دیگران را جاعل فرض کنند . صرفا روش های قانونی اشتراک گذاری و لینک به مطلب فوق آنهم به شیوه درست گاهی در این مورد نادیده گرفته می شود.
و مواردی دیگر که با جستجو و مرور زمان و دقت در مطالب دیگران و آموزشها رایگان یا بعضا پولی (باید با دقت انتخاب شوند گول تبلیغات فراوان را نخورید)درک خواهید کرد.
یادتان باشد روشهای متقلبانه جهت دریافت بازدید به شما شاید در ظاهر منفعت برساند ولی در طولانی مدت یا بعد از مدتی شاید چنان ضربات سختی بخورید که چاره جز تغییر دامنه نداشته باشید.
موفق باشید

بالا