یک سؤال در مورد پایگاه داده

MeysamOfficial

تازه وارد
سلام.

می خواستم بپرسم که چطوری میشه کاری کرد که یک مقدار درون یک جدول از بین دو مقدار دلخواه به صورت تصادفی انتخاب بشه؟

به طور مثال درون یک جدول که باید مثلا کد x قرار بگیره از بین مقادیر a و b یکی بصورت تصادفی انتخاب بشن.

می دونم که خیلی بد توضیح دادم. دوستان به بزرگی خودشون ببخشن.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

mshomali

تازه وارد
سلام.

امیدوارم منظور سوالتان را به درستی متوجه شده باشم اگر شما می خواهید یک ردیف (row) را در یک جدول  به صورت تصادفی انتخاب کنیم. می توانیم به صورت زیر عمل کنید:

کد mysql:

SELECT column FROM table
ORDER BY RAND()
LIMIT 1

با تشکر.

MeysamOfficial

تازه وارد
سلام.

امیدوارم منظور سوالتان را به درستی متوجه شده باشم اگر شما می خواهید یک ردیف (row) را در یک جدول  به صورت تصادفی انتخاب کنیم. می توانیم به صورت زیر عمل کنید:

کد mysql:

SELECT column FROM table
ORDER BY RAND()
LIMIT 1

با تشکر.
با تشکر از جوابتون.

ولی من منظورم دقیقا اینه:

برای کار کردن یه اسکریپتی باید یک کد لایسنسی وارد کنتی مثلا asdfsdf11555dfgfh

این لایسنس اعتباری هست و من چند تا کد لابسنس دارم. می خوام هربار که بارگراری میشه یه دونه از اون ها به صورت تصادفی انتخاب بشه و از اعتبارشون کسر بشه.

امیدوارم که منظ.رم رو تونسته باشم که برسونم.

با تشکر.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
شما یک جدول بساز برای لایسنس هات ، با ستون های شناسه ، کد لایسنس ، وضعیت فعال بودن (کد 0 یا 1)

با کدی که دوستمون دادن میتونی یک سطر رو تصادفی انتخاب کنی اما برای اینکه کد ها تکراری نباشن (یعنی به دو نفر یک کد ارسال نشه) باید کد هایی انتخاب کنی که وضعیتشون 0 هستن (استفاده نشدن) . پس از اینکه یک کد نمایش داده شد. وضعیتش از صفر به 1 تغییر کنه. یعنی استفاده شده و دیگه به کسی نشون داده نشه

بالا