Wamp یا Xamp کدامیک بهتر است ؟

salehkhan

تازه وارد
من تصمیم گرفتم php یاد بگیرم اما نمی دانم برای تعیین کردن سرور کدام نرم افزار Wamp یا Xamp را نصب کنم و یا به عبارت دیگر کدامیک بهتر است و قابل اعتمادتر هست ، توانایی بیشتری داره و با همه نسخه های php هماهنگ است ؟ کدامیک مشکلات کمتری داره و روی لوکال بدون دردسر پاسخ می دهد ؟

در گوگل جستجو کردم به نظرات متفاوتی رسیدم و هر کسی یک نظری میداد ، یکی میگفت wamp یکی میگفت Xamp و دیگری می گفت Lamp . به قول معروف اصلا یه وضعی !!

یکی می گفت Wamp به خاطر اینکه W از Windows میاد و هماهنگی بیشتری با ویندوز داره . و Zamp فقط به کار تازه واردهای مبتدیهای php میخوره .

یکی می گفت Xamp چون قابلیتهاش بیشتر از Wamp هست .

features of Xampp:

Apache HTTPD 2.2.6 + Openssl 0.9.8g

MySQL 5.0.51

PHP 5.2.5

PHP 4.4.7

phpMyAdmin 2.11.3

FileZilla FTP Server 0.9.24

Mercury Mail Transport System 4.52

and of Wamp:

- Apache 2.2.6

- MySQL 5.0.45

- PHP 5.2.5

بیشتر بخوانید ::

در مورد Xamp :

در مورد Wamp :

راستی نظرات دوستان در مورد این موضوع چیست ؟ کسانی که سابقه کار با php دارن نظر بدهند کدامیک را بیشتر می پسندید و به چه دلیل ؟ Xamp یا Wamp یا هیچکدام ؟

salehkhan

تازه وارد
من تصمیم گرفتم php یاد بگیرم اما نمی دانم برای تعیین کردن سرور کدام نرم افزار Wamp یا Xamp را نصب کنم و یا به عبارت دیگر کدامیک بهتر است و قابل اعتمادتر هست ، توانایی بیشتری داره و با همه نسخه های php هماهنگ است ؟ کدامیک مشکلات کمتری داره و روی لوکال بدون دردسر پاسخ می دهد ؟

در گوگل جستجو کردم به نظرات متفاوتی رسیدم و هر کسی یک نظری میداد ، یکی میگفت wamp یکی میگفت Xamp و دیگری می گفت Lamp . به قول معروف اصلا یه وضعی !!

یکی می گفت Wamp به خاطر اینکه W از Windows میاد و هماهنگی بیشتری با ویندوز داره . و Zamp فقط به کار تازه واردهای مبتدیهای php میخوره .

features of Xampp:

MySQL 5.0.51

PHP 5.2.5

PHP 4.4.7

phpMyAdmin 2.11.3

and of Wamp:

- Apache 2.2.6

- MySQL 5.0.45

- PHP 5.2.5

در مورد Xamp :

در مورد Wamp :

راستی نظرات دوستان در مورد این موضوع چیست ؟ کسانی که سابقه کار با php دارن نظر بدهند کدامیک را بیشتر می پسندید و به چه دلیل ؟ Xamp یا Wamp یا هیچکدام ؟

HamedR

کاربر عضو
من تصمیم گرفتم php یاد بگیرم اما نمی دانم برای تعیین کردن سرور کدام نرم افزار Wamp یا Xamp را نصب کنم و یا به عبارت دیگر کدامیک بهتر است و قابل اعتمادتر هست ، توانایی بیشتری داره و با همه نسخه های php هماهنگ است ؟ کدامیک مشکلات کمتری داره و روی لوکال بدون دردسر پاسخ می دهد ؟در گوگل جستجو کردم به نظرات متفاوتی رسیدم و هر کسی یک نظری میداد ، یکی میگفت wamp یکی میگفت Xamp و دیگری می گفت Lamp . به قول معروف اصلا یه وضعی !!

features of Xampp:

MySQL 5.0.51

PHP 5.2.5

PHP 4.4.7

phpMyAdmin 2.11.3

and of Wamp:

- Apache 2.2.6

- MySQL 5.0.45

- PHP 5.2.5

در مورد Xamp :

در مورد Wamp :

اینقدر سخت نگیر! با هر کدوم که راحت تری همون رو نصب کن! تفاوت چندانی ندارن!

من خودم Xampp استفاده میکنم ، هیچ مشکلی هم تا حالا باهاش نداشتم! البته تعریف ampps رو هم شنیدم!

HamedR

کاربر عضو
من تصمیم گرفتم php یاد بگیرم اما نمی دانم برای تعیین کردن سرور کدام نرم افزار Wamp یا Xamp را نصب کنم و یا به عبارت دیگر کدامیک بهتر است و قابل اعتمادتر هست ، توانایی بیشتری داره و با همه نسخه های php هماهنگ است ؟ کدامیک مشکلات کمتری داره و روی لوکال بدون دردسر پاسخ می دهد ؟در گوگل جستجو کردم به نظرات متفاوتی رسیدم و هر کسی یک نظری میداد ، یکی میگفت wamp یکی میگفت Xamp و دیگری می گفت Lamp . به قول معروف اصلا یه وضعی !!

features of Xampp:

MySQL 5.0.51

PHP 5.2.5

PHP 4.4.7

phpMyAdmin 2.11.3

and of Wamp:

- Apache 2.2.6

- MySQL 5.0.45

- PHP 5.2.5

در مورد Xamp :

در مورد Wamp :

اینقدر سخت نگیر! با هر کدوم که راحت تری همون رو نصب کن! تفاوت چندانی ندارن!

من خودم Xampp استفاده میکنم ، هیچ مشکلی هم تا حالا باهاش نداشتم! البته تعریف ampps رو هم شنیدم!

salehkhan

تازه وارد
wampp شنیده بودم xampp هم شنیده بودم lampp هم به تازگی شنیدم دیگه ampps از کجا اومد ؟ حروف لاتین انگلیسی را دارن کامل میکنن فردا پس فردا هست که بگن bampp یا campp و...

ممنون از دوستان .

این جور که من شنیدم ampps خیلی راحت تر نصب میشه و اسکریپت ها به راحتی نصب میشون auto installer اسکریپت ها رو داره . یک پنل مخصوص داره که اسکریپت ها داخلش هستن .

و معایب هم این هست ؟

Why wouldn’t I want to install it

AMPPS does not enable port 443. Secure URLs, which begin with https, connect to your browser using port 443. Regular URLs, which begin with http, connect to your browser using port 80.

اینکه پورت امن https نداره !! نظرتون چیه ؟

یکی دیگر از معایبش هم اینکه حجمش خیلی زیاده نسبت به نرم افزارهای wampp و xampp - حدود 152 مگابایت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

salehkhan

تازه وارد
wampp شنیده بودم xampp هم شنیده بودم lampp هم به تازگی شنیدم دیگه ampps از کجا اومد ؟ حروف لاتین انگلیسی را دارن کامل میکنن فردا پس فردا هست که بگن bampp یا campp و...

ممنون از دوستان .

این جور که من شنیدم ampps خیلی راحت تر نصب میشه و اسکریپت ها به راحتی نصب میشون auto installer اسکریپت ها رو داره . یک پنل مخصوص داره که اسکریپت ها داخلش هستن .

و معایب هم این هست ؟

Why wouldn’t I want to install it

AMPPS does not enable port 443. Secure URLs, which begin with https, connect to your browser using port 443. Regular URLs, which begin with http, connect to your browser using port 80.

اینکه پورت امن https نداره !! نظرتون چیه ؟

یکی دیگر از معایبش هم اینکه حجمش خیلی زیاده نسبت به نرم افزارهای wampp و xampp - حدود 152 مگابایت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MahdiY

راهبر انجمن
آقا نمیدونم ampps چیه اما بعدا تست میکنم

من Xampp استفاده میکنم

همانطور که دوستم گفت فرق نداره! اصل لوکاله همین!

MahdiY

راهبر انجمن
آقا نمیدونم ampps چیه اما بعدا تست میکنم

من Xampp استفاده میکنم

همانطور که دوستم گفت فرق نداره! اصل لوکاله همین!

wallfa

کاربر عضو
برده بگی ، عمه ام خوبه یا خاله ام .

مسلما من فرقی بینشون قائل نمیشم .

ولی خوب بیشتر با wamp کار میکنیم .

wallfa

کاربر عضو
برده بگی ، عمه ام خوبه یا خاله ام .

مسلما من فرقی بینشون قائل نمیشم .

ولی خوب بیشتر با wamp کار میکنیم .

بالا