آموزش ساخت محصول متغیر در ووکامرس

.exe

کاربر عضو
سلام ؛

بله ، با استفاده از پلاگین GravityForms و پلاگین ها وابسته می تونید:

برای سوال دوم هم :

بررسی کنید ببینید در سایر قسمت های وردپرس ایمیل ارسال میشه با خیر.اگه خیر هست و از SMTP استفاده می کنید تنظیماتش رو دوباره بررسی کنید در غیر این صورت به مدیر سرور اطلاع بدید.

پوشه اسپم رو هم چک کنید.

درود به شما

2 سوال داشتم

آیا در ووکامرس پلاگینی وجود داره که محصول سفارشی رو بصورت چند منوئی کنه.

برای مثال نوبت دهی اینترنتی

اول دکتر انتخاب شه

بعد شیفت صبح

بعد ساعت

بعد سفارش داده بشه؟

پرسش دومم اینکه من ایمیلم رو در بخش پیکربندی ووکامرس اضافه کردم

اما سفارش ها برام ایمیل نمی شه

مشکل از کجا می تونه باشه؟

ممنون می شم راهنمایئ بفرمائید

Deepevil

تازه وارد
سلام چجوریه میشه کاری  کرد توی محصول متغیر وقتی یه رنگ خاصی رو انتخاب میکنن عکس محصول توی صفحه محسول تغییر کنه به اون رونگ مورد نظر ( یعنی عکس عوض بشه و بشه عکس اون رنگ مورد نظر)

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
معمولا این قابلیت مربوط به قالبه...

افزونه ی Color and Image Swatches میاد به جای نوشته ی مثلا (زرد ، ابی و...) رنگش رو میزاره... مثل دیجی کالا... معرفیش میکنم شاید بدرد دوستان بخوره

Deepevil

تازه وارد
در ضمن توی ووکامرس میشه کاری کرد مثل دیجی کالا بری روی کلمه خاص کنارش عکسش یا نوشتش باز بشه به صورت جی کوئری

به غیر از متن میشه توی ستون های متغیر هم اینکارو رو کرد ؟ 

یعنی برن رو مثلا آّی کنارش تصویرش باز بشه به صورت خودکار

mirsaeid

تازه وارد
سلام 

من قصد دارم دو تا قیمت ثبت کنم بیشتر توضیح میدم 

کاربری که ثبت نام میکنه و وارد سایت میشه یه قیمت و کاربری که تعریف میکنیم براش یه قیمت نه درصد تخفیف !

افزونهwoocommerce-prices-by-user-role رو هم نصب کردم و فقط قابلیت این رو داره که هر کاربر رو که تعریف کنیم براش و وارد سایت میشه درصد تخفیف بگیره

مثلا مشتری که وارد سایت میشه مبلغ 1000 تومان رو ببینه و زمانی ما مشتری رو تغییر میدیم به مدیر قیمت2000 که ما ثبت کردیم رو ببینه و در ضمن اینم اضافه کنم هر کالایی که مد نظرمون هست رو نه تمامی کالا ها

با تشکر و سپاس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

am1n

تازه وارد
سلام

دروردپرس پارسی صفت ها با ویژگی ها جایگزین شده ظاهرن

میخواستم بپرسم وقتی قبل از تعریف محصول، ویژگی ها رو تعریف کرده باشیم، نمیشه دوباره اونها رو تایپ نکرد و فقط به محصول تخصیص شون داد و بعد قیمت هر کدوم رو تعریف کرد؟

am1n

تازه وارد
در واقع مشکل این هست که در نسخه انگلیسی بعد از اضافه کردن یک attribute برای افزدون مقادیر ( values) یک دکمه ی select all هست

چرا در نسخه فارسی این دکمه وجود نداره؟؟

ممنون

gar_1383

کاربر عضو
سلام.من به یه مشکلی توی متغییرها برخوردم لطفا راهنمایی بفرمایید.من 5عدد کت و 5عدد شلوار دارم.برای هرکدام یک ویژگی جدا گانه تعریف کردم تا مشتری با انتخاب کت ،شلوار سایز خودش رو انتخاب کنه.مثلا کت سایز50با شلوار سایز 52.با ایجادش مشکلی ندارم دوتا باکس انتخاب هم ایجاد میشه که یکی برای انتخاب سایز کت هست ود یگری برای انتخاب سایز شلوار.مشکل اینجاست از هرکدام یه دونه هست یعنی وقتی 50 از یکی و 52 از یکی انتخاب کردن برای بقیه این دو مورد غیر فعال بشه.اما من نمیتونم درستش کنم.یعنی برای کت غیر فعال میشه اما برای شلوار انتخاب غیرفعال نمیشه و یا برعکس.چطوری برای هردوتا موجودی انبار رو عدد1 تعریف کنم؟یعنی در انبار هم کت یک عدد و هم شلوار یک عدد باشد؟از قسمت افزودن متغیر کدوم رو بزنم تا هردو جداگانه ایجاد بشن؟وقتی افزودن متغیر می زنم هردو ویژگی باهم کنار هم ایجاد میشن.نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه.وقتی ساخت متغیر از همه ویژگی ها انتخاب میکنم25 تا متغیر ایجاد میکنه.کدوم متغیر انتخاب کنم که هم برای کت موجودی انبار یک عدد باشه و هم برای شلوار موجودی یک عدد تعریف بشه؟ 

carboh_black

تازه وارد
می شه برای هر ویژگی محصول جدا تعریف کرد ؟ چون برای ارسال لایسینس حتما باید محصول جدا باشه

goonigooni

تازه وارد
خیلی از دوستان با نحوه ساخت محصول متغیر در ووکامرس مشکل دارند.

در ابتدا توضیحات کوتاهی خدمت شما عرض می کنم.

شما قصد دارید یک محصولی داخل فروشگاه اضافه کنید که دارای چندین قیمت هست. منظورم اینه که برفرض شما قصد فروش یک لباس دارید که در سایز های (خردسال ، نوجوانان ، بزرگسالان) عرضه میشه . و هر کدوم از این محصولات به ترتیب دارای قیمت (12000 و 18000 و 30000 تومان هستند)

قصد دارم بهتون یاد بدم چطور گزینه ای در هنگام سفارش محصول و مشاهده جزئیات ایجاد کنید که کاربر خودش انتخاب کنه ... و قیمت رو بر اساس نرخ تعیین شده شما پرداخت کنه

ابتدا گزینه "افزودن محصول" در مدیریت وردپرس رو انتخاب کنید

سپس در انتهای ویرایشگر یک بخش مجزا با نام اطلاعات محصول وجود داره که کنارش یک جعبه انتخاب هست که شامل چندین گزینه مختلف هست

ما گزینه محصول متغیر رو انتخاب می کنیم

و یک گزینه جدید با نام تغییرات اضافه میشه

مانند تصویر زیر:

91e2-1.png

حالا شما از همین بخش اطلاعات محصول گزینه صفت ها رو انتخاب می کنید و روی افزودن جدید کلیک می کنید

مانند تصویر زیر:

91e2-2.png

سپس یک عنوان برای گزینه ها انتخاب می کنیم (شماره 1 در تصویر پایین)

و گزینه ها رو وارد می کنیم (شماره 2 در تصویر پایین)

توجه کنید که گزینه ها رو با | جداسازی کنید

91e2-3.png

حالا باید وارد قسمت تغییرات بشید.

تصویر زیر رو مشاهده کنید.

91e2-4.png

توضیحات بر اساس شماره:

1. ابتدا روی گزینه تغییرات کلیک کنید
  2. در صورتی که قصد دارید یکی از گزینه هاتون (درون محصول ما خردسال ، نوجوان ، بزرگسال) به عنوان پیشفرض انتخاب بشه کافیه از لیست انتخابش کنید. اما این کار پیشنهاد نمیشه چون ممکنه کاربر حواسش نباشه و اشتباها محصولی رو سفارش بده
  3. خب حالا روی اضافه کردن متغیر کلیک کنید (در محصول من باید سه متغیر ایجاد بکنم. چون سه گزینه دارم)

بعد از کلیک روی اضافه کردن متغیر و ایجاد سه متغیر برای محصولم حالا سه جعبه ایجاد میشه. تصویر زیر رو مشاهده کنید:

91e2-5.png

توضیحات بر اساس تصویر:

1. ابتدا گزینه ای که در بخش صفت ها ایجاد کردید رو انتخاب کنید
  2. تعداد موجودی این گزینه رو انتخاب کنید (الزامی نیست)
  3. قیمت این گزینه رو مشخص کنید (من توی ورودی زدم 12000 و توی توضیحات نوشتم 18000 زیاد جدی نگیرید اینجا رو :دی وقت ویرایش نبود)
  4. شما میتونید تصویر دلخواهی برای این گزینه مشخص کنید. در صورتی که کاربر اون گزینه رو انتخاب کنه، تصویرش لود میشه...

باقی گزینه ها هم عادی هستن و مشخص...

درون دو جعبه بعدی هم این موضوعات تکرار میشه

در نهایت روی گزینه انتشار محصول کلیک کنید

نتیجه میشه به این صورت

2bb4-6.png

در نهایت بعد از اینکه کاربر گزینه مورد نظرش رو انتخاب می کنه، قیمت تعیین شده شما رو پرداخت می کنه...

موفق باشید
ممنون از اموزشتون لطف بسیار زیادی می کنین برای اموزش واقعا مرسی دارین

تا اینجا من مشکلی نداشتم شکرخدا

فقط میمونه یه چیز

انتخاب رنگ دارم اما میخام انتخاب رنگ من با عکس باشه مثل دی جی کالا و یا سایت های مشابه

تصویر رو فرستادم به عنوان نمونه واسه انتخاب رنگ

و اینکه اگه بخام صفحه خرید مثل این باشه باید چیکار کنم

You must be registered for see images attach

logofun

تازه وارد
سلام چطوری میتونم منوی متغیر ها رو به دکمه های انتخابی تغییر بدم ؟

logofun

تازه وارد
چطور میتونم شبیه به این عکس بسازم (امکان چند انتخابی داره)

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
ما همین آموزش رو گذاشتیم دوست گرامی! فقط گزینه انتخابی به جای رادیو ، dropdown هست!

برای گزینه های بیشتر از افزونه "گزینه های اضافه محصولات" استفاده کنید.

master89

تازه وارد
استاد ممنون عالی بود

یک سوال

فرضا من میخوام یک تیشرت با سایز های S , M , L با دو رنگ قرمز و مشکی اضافه کنم طبق آموزش شما.

ولی نمیخوام قیمت ها متغییر باشه و مجبور بشم هربار کلی تغییرات اعمال کنم.

میخوام قیمت ثابت باشه و موجودی هم ثابت باشه.

از هر سایز دوتا دارم. چجوری برنامه ریزی کنم که موجودی ها از دستم در نره؟

twitfa

کاربر عضو
دروود

من محصولام چند تا متغیر داره

مثلا یکرو دورو بعد بره تیراژ انتخاب کنه 

این رو چه طور میتونم اوکی کنم ؟ 

masih_shad

تازه وارد
با سلام

ممنون از آموزشتون. فقط من یه مشکلی دارم همون اول کار که محصول متغیر را انتخاب میکنم گزینه تغییرات ندارم. ممنون میشم بگید چه جوری میتونم مشکل و حل کنم. عکس گزینه های فعال رو هم پیوست گذاشتم

m.h.mohammadi

تازه وارد
سلام و عرض ادب خیلی از آموزشتون ممنونم بسیار مفید بود ولی یک سوال برای بنده پیش اومده اگر بخوام کاربر بتونه چند ویژگی رو از طریق checkbox انتخاب کنه و قیمت نهایی حاصل جمع قیمت ویژگی های درخواست شده باشد

افزونه ایم اگه بتونید معرفی کنید ممنون میشم رایگان یا تجاری هم فرقی نداره

بالا