افزونه سئو وردپرس Yoast SEO

nowadays

تازه وارد
با سلام

امیدوارم این تاپیک منشا بهرمندی بسیاری از دوستانی که دنبال سئو حرفه ای هستند بشه...

با دو موضوع کلی شروع میکنم که امیدوارم دوستان با تجربه و اهل فن ، راهنمایی بفرمایند :

موضوع اول : متا توضیحات ( description )

از زمان به روز رسانی این افزونه ، با توجه به اینکه همچنان توضیحات متا موجود هست و قابل ویرایش هم هست ، اما بعد از ایندکس شدن در گوگل ، چیزی غیر از اونی که قسمت مربوطه پلاگین در صفحه ی نوشته نمایش داده شده در نتایج گوگل نمایش داده میشه.

چطور میتونم این قسمت رو اجباری کنم ؟

چطور میتونم دستوری رو بدم که description هر صفحه ، اجبارا همان description تنظیم شده در خود صفحه باشه ( قسمت توضیحات متا جعبه سئو yoast )

و به طور عادی از ابتدای متن چیزی فراخوان نشه ؟

فکر میکنم باید دستوری در قسمت ” عنوان ها و متاها ” > ” قالب توضیحات داده ” ، وارد کنم ، اما چه دستوری ؟

به طور مثال : %%excerpt_only%% و یا %%excerpt%% می تونن برای این منظور کارگشا باشن ؟

موضوع دوم : تنظیمات Sitemap

۱- به نظر دوستان منظور دقیق از “ساختار” در قسمت : “عنوان ها و متاها” و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، چیست ؟

post format یا همان ساختار دقیقا نمودش کجاست ؟

مگر خود post و page و product ها نوعی post format نیستند ؟

پس اگر در قسمت تنظیمات : “نقشه سایت” ، و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، گزینه ی ساختار را تیک بزنیم تا ایندکس نشود ، یعنی عملا جلوگیری از اینکس post و page و product ها کردیم ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
G

GamingStore

Guest
با سلام

امیدوارم این تاپیک منشا بهرمندی بسیاری از دوستانی که دنبال سئو حرفه ای هستند بشه...

با دو موضوع کلی شروع میکنم که امیدوارم دوستان با تجربه و اهل فن ، راهنمایی بفرمایند :

موضوع اول : متا توضیحات ( description )

از زمان به روز رسانی این افزونه ، با توجه به اینکه همچنان توضیحات متا موجود هست و قابل ویرایش هم هست ، اما بعد از ایندکس شدن در گوگل ، چیزی غیر از اونی که قسمت مربوطه پلاگین در صفحه ی نوشته نمایش داده شده در نتایج گوگل نمایش داده میشه.

چطور میتونم این قسمت رو اجباری کنم ؟

چطور میتونم دستوری رو بدم که description هر صفحه ، اجبارا همان description تنظیم شده در خود صفحه باشه ( قسمت توضیحات متا جعبه سئو yoast )

و به طور عادی از ابتدای متن چیزی فراخوان نشه ؟

فکر میکنم باید دستوری در قسمت ” عنوان ها و متاها ” > ” قالب توضیحات داده ” ، وارد کنم ، اما چه دستوری ؟

به طور مثال : %%excerpt_only%% و یا %%excerpt%% می تونن برای این منظور کارگشا باشن ؟

موضوع دوم : تنظیمات Sitemap

۱- به نظر دوستان منظور دقیق از “ساختار” در قسمت : “عنوان ها و متاها” و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، چیست ؟

post format یا همان ساختار دقیقا نمودش کجاست ؟

مگر خود post و page و product ها نوعی post format نیستند ؟

پس اگر در قسمت تنظیمات : “نقشه سایت” ، و زیر بخش : ” طبقه بندی ” ، گزینه ی ساختار را تیک بزنیم تا ایندکس نشود ، یعنی عملا جلوگیری از اینکس post و page و product ها کردیم ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.
لطفا اگر کسی هست یاد بده چون بنده هم نیاز دارم

با تشکر از سایت خوب پرشین اسکریپت

Tiny

کاربر عضو
سلام

تو همون بخشی که گفتید ، %%description%% رو برای توضیحات متا وارد کنید.

nowadays

تازه وارد
سلام

تو همون بخشی که گفتید ، %%description%% رو برای توضیحات متا وارد کنید.
ضمن تشکر از پاسخ شما ، هرچند تا به حال این مورد را در لیست آیتم های قابل جایگذاری عنوان ها و متاها ندیده بودم ، اما بنا به توصیه شما اعمال کردم.

ممکن است بفرمایید این آیتم : %%term_description%% چه کاربردی دارد ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Tiny

کاربر عضو
فکر نکنم فرقی داشته باشه.

هر دوشون توضیحات متایی رو که که در افزونه سئو برای مطالب می نویسید رو نشون میده.

nowadays

تازه وارد
ممنون میشم دوستان دیگرهم در این بحث شرکت کنند و نظرشون رو بیان کنند

مخصوصا در ارتباط با مسئله سئو که مطرح کردم.

با تشکر

nowadays

تازه وارد
تا به اینجای کار بر اساس تجربه ی شخصی از %%excerpt%% در قسمت توضیحات متا ، جواب خوبی در نتایج گوگل نگرفتم

بالا