افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس Persian WooCommerce Shipping

m0h4mm4d

کاربر عضو
افزونه پستی تکمیل کننده افزونه ووکامرس فارسی هست.

1. غیرفعال شدن شهر های ووکامرس فارسی صرفا بخاطر لیست قیمت روش های پستی هست (پیک موتوری، تیپاکس و ...). شهر های ووکارس فارسی غیرفعال میشن چون در افزونه پستی تعبیه شدند با امکان ویرایش توسط کاربر (افزودن و حذف استان، شهر و محله دلخواه)

2. برای محدود کردن ارسال به یک شهر یا استان خاص می توانید آن را از منو ووکامرس -> شهر های حمل و نقل حذف کنید. منظور شما از امکانات پستی چیست؟
محسابه ی اتوماتیک هزینه ی پستی یک امکان خیلی خوب هست . ولی قبلا در ووکامرس فارسی این امکان وجود داشت که شهر های مختلف شیوه های مختلف ارسال استفاده بشه . اما در این افزونه تا اونجایی که من متوجه شدم باید یک منطقه ی ایران ساخت و نهایتا پیک موتوری و تیپاکس را فعال کرد برای هر شهری .

معمولا سناریو های دنیای واقعی برای حمل را با این سیستم نمیشه پیاده کرد مگر اینکه سکب و کار فقط فروش سی دی داشته باشه و تمام ( البته باز هم میگم ممکن هست من اشتباه فهمیده باشم نحوه ی کار این افزونه را )

فکر کنم بهتر باشه یک سناریو ی عمومی را با هم بررسی کنیم و بعد شما راهنمایی بفرمایید که کجا ها را میشه انجام داد و کجاها را نمیشه :

1: هر کسب و کاری معمولا در شهر خودش و یا در محدوده ای از شهر خودش ( مثلا مرکز شهر ) میتونه با پیک موتوری ارسال کنه و بقیه ی شیوه های حمل باید غیر فعال باشه . یعنی یا پیک رایگان باشه و یا پیک با هزینه .

2: هر کسب و کاری در استان خودش و نزدیک به خودش میتونه علاوه بر پست سفارشی و پیشتاز با اتوبوس و باربری با قیمت مناسب و زمان مناسب حمل کنه

3: ارسال عمومی هم که با پست و تسپاکس و این ها هست .

4: محصولات شکستنی را پست به صورت پیشفرض حمل نمیکنه و اگر هم حمل کنه هیچ مسیولیتی قبول نمیکنه که سالم برسه ( باربری ها هم همین طور هستند ) تیپاکس فقط بیمه میکنه محصول را ، پس به نظر میاد اگر واقعا قرار هست کسب و کاری ارزش افزوده تولید کنه باید بتونه محصولات شکستنی را با یک شیوه ی حمل و نقل امن تر نسبت به بقیه مثلا تیپاکس حمل کنه . که این امکان هم به نظر میرسه وجود نداشته باشه . در ووکامرس فارسی میشد یک کلاس محصول شکستنی ایجاد کرد و روی اون تنظیمات حمل را انجام داد .

5: به نظرم میاد این که برای همه ی شهر امکان فعال کردن تیپاکس وجود داشته باشه درست نیست . چون شهر های تیپاکس مشخص هستند . یک صفحه تنظیمات جدا میشه برای تیپاکس تهیه کرد اگر هم کسی میخواد شهری را غیر فعال کنه از اونجا اقدام کنه .

6: تیپاکس هم مثل پست جول قیمت داره ( که برای آقا مهدی ایمیل کردم ) ، به نظرم باید هزینه ی تیپاکس هم نسبت به آدرس و وزن  اتوماتیک حساب بشه .

7: وقتی استانی انتخاب میشه اول باید شهر مرکز استان به صورت پیش فرض انتخاب بشه ، نه بر اساس حروف الفبا یک شهر کوچک مثلا .

با این اوصاف کدوم یکی از کارهای 1 تا 7 را الان میشه انجام داد ؟ فکر میکنم با پیاده سازی این ها ؛ افزونه قابل استفاده برای همه میشه . مگر نه فراگیر نمیشه .

ممنونم از حوصله و صبرتون . امیدوارم انتقاد ها را به عنوان کمک تلقی بفرمایید . برای همین اصرار داشتم افزونه تجاری بشه تا در یک محیط حرفه ای تر بشه بهش نگاه کرد . در حقیقت الان اگر هر چی هم افزونه مشکل داشته باشه فقط باید تشکر کنیم چون رایگان هست . :->

موفق و پیروز باشید .

wanano

تازه وارد
سلام. آیا افزونه ی فارسی ساز ووکامرس و persian woocommerce shipping با نسخه ی ووکامرس 3.0 که به تازگی منتشر شده سازگار هستند؟

افزونه ی فارسی ساز ووکامرس ( persian woocommerce ) چطور؟

bhoali

تازه وارد
با توجه به مشکلات مکرر کاربران در استفاده از بخش حمل و نقل پیشفرض ووکامرس ، و یا استفاده از تنظیمات سخت و یا عدم صحت کارکرد در افزونه های خارجی و یا ایرانی ، تیم ووکامرس فارسی (پرشین اسکریپت) بر آن شد تا یک افزونه کاربردی و بومی برای ووکامرس پیاده سازی کند. این افزونه بر اساس وزن محصول و آخرین نرخ پست شامل هزینه های پستی ، بیمه و سایر خدمات می تواند قیمت حمل و نقل را به صورت کامل برای ارسال مرسوله ها با پست پیشتاز و سفارشی محاسبه و لحاظ کند. از دیگر قابلیت های این افزونه می توان به امکان فعال سازی ارسال با پیک و همچنین ارسال مرسوله ها به صورت تیپاکس برای شهر های خاص بر اساس قیمت ثابت نیز لحاظ کنید.

• سازگار با آخرین نسخه ووکامرس (سری 2.6.X)
  • امکان فعال یا غیر فعال سازی نرخ پست پیشتاز و سفارشی
  • امکان محاسبه نرخ بر اساس هزینه های بروز شده و قابلیت فعال سازی هزینه بیمه و خدمات
  • قابلیت دریافت هزینه اضافه دلخواه
  • امکان فعال سازی هزینه دلخواه برای شهر های خاص
  • قابلیت تعریف روش حمل و نقل ارسال با پیک (درون شهری) برای شهر خاص با قیمت دلخواه (هزینه ثابت)
  • قابلیت تعریف روش حمل و نقل ارسال با تیپاکس برای شهر های خاص با قیمت دلخواه (هزینه ثابت)
  • سازگار با قالب های مدرن و استاندارد
  • و…
از قابلیت های مهم این افزونه میتوان به انعطاف پذیر بودن در ثبت استان ها (دلخواه، مجازی)، شهر ها و محله ها اشاره کرد که میتوان برای تک تک آن ها هزینه های ثابت و تنظیمات خاص اعمال کرد.
ظاهرا تمام قیمت ها بر اساس مصوبه سال 1394 است و 95 قیمت های 95 متفاوت هستش .اگر گفته من درسته و میتونید تغییر بدید تا قیمت های سال 95 را بدم 

آخرین ویرایش توسط مدیر:

m0h4mm4d

کاربر عضو
سلام. آیا افزونه ی فارسی ساز ووکامرس و persian woocommerce shipping با نسخه ی ووکامرس 3.0 که به تازگی منتشر شده سازگار هستند؟
کانال ووکامرس فارسی عنوان کردند که سازگار نیست . کلا باید یکم صبر کنید تا افزونه ها سازگار بشه .

MahdiY

راهبر انجمن
wanano گفت:
سلام. آیا افزونه ی persian woocommerce shipping با نسخه ی ووکامرس 3.0 که به تازگی منتشر شده سازگار هستند؟

افزونه ی فارسی ساز ووکامرس ( persian woocommerce ) چطور؟
سلام. افزونه ووکامرس فارسی بله سازگار هست

در حال بررسی سازگاری و بروزرسانی افزونه پستی هستیم

MahdiY

راهبر انجمن
سلام روز بخیر 

من یک مشکلی که با افزونه دارم و نمی دونم چکار کنم اینه که واحد پولی فروشگاه به تومان هست و زمانی که می خواییم روش پستی رو انتخاب کنیم هزینه پست رو در اصل به تومان میزنه مثلا هزینه پست 4900 تومان رو میزنه 49000 تومان مثل تصویر پیوست حالا سوالم اینه که چطوری باید در اصل یک صفر از واحد پولی افزونه کم بشه که درست بشه 

ممنون
سلام

وزن محصولات را بر حسب گرم وارد می کنید یا کیلو گرم؟

واحد پولی ریال را انتخاب کنید و نتیجه را اعلام کنید چه اتفاقی می افتد

MahdiY

راهبر انجمن
ظاهرا تمام قیمت ها بر اساس مصوبه سال 1394 است و 95 قیمت های 95 متفاوت هستش .اگر گفته من درسته و میتونید تغییر بدید تا قیمت های سال 95 را بدم 
سلام

ممنون میشم تعرفه های خودتون را بفرستید تا با فایلی که دارم مقایسه کنم. (ایمیل در امضا)

محسابه ی اتوماتیک هزینه ی پستی یک امکان خیلی خوب هست . ولی قبلا در ووکامرس فارسی این امکان وجود داشت که شهر های مختلف شیوه های مختلف ارسال استفاده بشه . اما در این افزونه تا اونجایی که من متوجه شدم باید یک منطقه ی ایران ساخت و نهایتا پیک موتوری و تیپاکس را فعال کرد برای هر شهری .

معمولا سناریو های دنیای واقعی برای حمل را با این سیستم نمیشه پیاده کرد مگر اینکه سکب و کار فقط فروش سی دی داشته باشه و تمام ( البته باز هم میگم ممکن هست من اشتباه فهمیده باشم نحوه ی کار این افزونه را )

فکر کنم بهتر باشه یک سناریو ی عمومی را با هم بررسی کنیم و بعد شما راهنمایی بفرمایید که کجا ها را میشه انجام داد و کجاها را نمیشه :

1: هر کسب و کاری معمولا در شهر خودش و یا در محدوده ای از شهر خودش ( مثلا مرکز شهر ) میتونه با پیک موتوری ارسال کنه و بقیه ی شیوه های حمل باید غیر فعال باشه . یعنی یا پیک رایگان باشه و یا پیک با هزینه .

2: هر کسب و کاری در استان خودش و نزدیک به خودش میتونه علاوه بر پست سفارشی و پیشتاز با اتوبوس و باربری با قیمت مناسب و زمان مناسب حمل کنه

3: ارسال عمومی هم که با پست و تسپاکس و این ها هست .

4: محصولات شکستنی را پست به صورت پیشفرض حمل نمیکنه و اگر هم حمل کنه هیچ مسیولیتی قبول نمیکنه که سالم برسه ( باربری ها هم همین طور هستند ) تیپاکس فقط بیمه میکنه محصول را ، پس به نظر میاد اگر واقعا قرار هست کسب و کاری ارزش افزوده تولید کنه باید بتونه محصولات شکستنی را با یک شیوه ی حمل و نقل امن تر نسبت به بقیه مثلا تیپاکس حمل کنه . که این امکان هم به نظر میرسه وجود نداشته باشه . در ووکامرس فارسی میشد یک کلاس محصول شکستنی ایجاد کرد و روی اون تنظیمات حمل را انجام داد .

5: به نظرم میاد این که برای همه ی شهر امکان فعال کردن تیپاکس وجود داشته باشه درست نیست . چون شهر های تیپاکس مشخص هستند . یک صفحه تنظیمات جدا میشه برای تیپاکس تهیه کرد اگر هم کسی میخواد شهری را غیر فعال کنه از اونجا اقدام کنه .

6: تیپاکس هم مثل پست جول قیمت داره ( که برای آقا مهدی ایمیل کردم ) ، به نظرم باید هزینه ی تیپاکس هم نسبت به آدرس و وزن  اتوماتیک حساب بشه .

7: وقتی استانی انتخاب میشه اول باید شهر مرکز استان به صورت پیش فرض انتخاب بشه ، نه بر اساس حروف الفبا یک شهر کوچک مثلا .

با این اوصاف کدوم یکی از کارهای 1 تا 7 را الان میشه انجام داد ؟ فکر میکنم با پیاده سازی این ها ؛ افزونه قابل استفاده برای همه میشه . مگر نه فراگیر نمیشه .

ممنونم از حوصله و صبرتون . امیدوارم انتقاد ها را به عنوان کمک تلقی بفرمایید . برای همین اصرار داشتم افزونه تجاری بشه تا در یک محیط حرفه ای تر بشه بهش نگاه کرد . در حقیقت الان اگر هر چی هم افزونه مشکل داشته باشه فقط باید تشکر کنیم چون رایگان هست . :->

موفق و پیروز باشید .
سلام

آقا محمد اول تشکر ویژه کنم بابت این اطلاعات دقیقی که دادید. انتقاد ها به عنوان لطف تلقی شد :53:

تمامی موارد قابل اجرا ولی نه رایگان! در برنامه کار قرار گرفت. بزودی نسخه pro افزونه منتشر می شود

bhoali

تازه وارد
سلام

ممنون میشم تعرفه های خودتون را بفرستید تا با فایلی که دارم مقایسه کنم. (ایمیل در امضا)
من که هرجور تنظیم کردم با این قیمت ها هماهنگ نشد اگر امکان داره یک مثال بزنید مثلا یک بسته 400 گرمی را مبنا قرار بدید ببنیم چی میشه 

و اینکه این سایت خیلی شلوغ میکنه  بالاخره اخرین نسخه برنامه ارایه شده کدومه و کجاست  در پست اول یک چیزه در صفحات بعد یک چیز دیگه 

You must be registered for see images attach

MahdiY

راهبر انجمن
من که هرجور تنظیم کردم با این قیمت ها هماهنگ نشد اگر امکان داره یک مثال بزنید مثلا یک بسته 400 گرمی را مبنا قرار بدید ببنیم چی میشه 

و اینکه این سایت خیلی شلوغ میکنه  بالاخره اخرین نسخه برنامه ارایه شده کدومه و کجاست  در پست اول یک چیزه در صفحات بعد یک چیز دیگه 

You must be registered for see images attach
بروزرسانی های افزونه در پست اول اعلام نشده

نرخ نامه ای که تنظیم شده همین نرخ نامه هستش

m0h4mm4d

کاربر عضو
سلام

آقا محمد اول تشکر ویژه کنم بابت این اطلاعات دقیقی که دادید. انتقاد ها به عنوان لطف تلقی شد :53:

تمامی موارد قابل اجرا ولی نه رایگان! در برنامه کار قرار گرفت. بزودی نسخه pro افزونه منتشر می شود
سلام آقا مهدی عزیز ،

بسیار هم عالی هست اگر نسخه پرو داشته باشیم . بسیار تشکر میکنم . کم کم داشتم نا امید میشدم . :x:

حالا از فردا باید پست بزنیم آقا مهدی این نسخه پرو که فرمودید کی حاضر میشه . :->

قبل از ارایه نسخه پرو ، اگر در مورد شیوه ها و روند حمل و نقل نیاز به مشورت داشتید ، با توجه به این که هر روز درگیر هستیم ، فکر میکنم بتونم در حد توان کمکتون کنم .

در پناه حق باشید . :53:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MahdiY

راهبر انجمن
الان آخرین تغییرات کجاست ؟ چون فرمودید تو صفحه اول نیست 
توضیحات آخرین تغییرات:

آخرین نسخه افزونه در مخزن وردپرس در دسترس هست:

msayber

تازه وارد
با فعال کردن این افزونه امکان استفاده از منو بازشو برای انتخاب شهر نیست؟ من این افزونه را که فعال میکنم بعد از انتخاب استان لیست شهر ها نمایش داده نمیشه 

ali68124

تازه وارد
من اگر بخوام مثلا قیمت بدم پست پیشتاز 10000 تومان بدون هیچ مالیات و... چکار باید بکنم چون این افزونه خود به خود قیمت میده

m0h4mm4d

کاربر عضو
من اگر بخوام مثلا قیمت بدم پست پیشتاز 10000 تومان بدون هیچ مالیات و... چکار باید بکنم چون این افزونه خود به خود قیمت میده
برای اینک کار از مسیر ووکامرس => شهرهای حمل و نقل شهری که مد نظرتون هست را انتخاب کنید ، ویرایش را بزنید و قیمت ثابت را وارد کنید ، برای اون شهر باید این قیمت جایگزین قیمت پیش فرض بشه ( امتحان کنید اگر مشکلی داشت اطلاع بدید چون افزونه تحت توسعه هست ) . اگر هم برای همه ی شهر ها میخواهید خودتون هزینه ی حمل ثابت وارد کنید اصلا به این افزونه نیازی ندارید همون ووکامرس فارسی این کار را میکنه . موفق باشید .

پی نوشت : آقا مهدی ما هم منتظر افزونه ی به روز شده و حرفه ای هستیم . :53:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

bhoali

تازه وارد
چرا در روشهای حمل و نقل تیباکس را که انتخاب میکنم ولی نمایش داده نمیشه ؟

irmacfa

تازه وارد
دوستان نحوه کار با این افزونه به چه صورت هست؟

bhoali

تازه وارد
چرا در روشهای حمل و نقل تیباکس را که انتخاب میکنم ولی نمایش داده نمیشه ؟

هم در محدوده استان و  هم شهر تیباکس را فعال کردم ولی بازن نشون نمیده   کسی راهی داره میتونه کمک کنه 

بالا