دَرک غلط کاربران ایرانی از مفهوم "اسکریپت"های ایرانی !

iReza

کاربر عضو
سلام.

اخیرا مشاهده شده که کاربرای ایرانی،با حضور در فروم های مختلفی اسکریپت دهی (مثل همین PersianScript) درخواست اسکریپتی برای هدف اصلی سایتشون میکنن،این امر اصلا قابل پذیرش نیست.منِ برنامه نویسی وقتی میام یک اسکریپت رو مینویسم،از کاربر انتظار ندارم که اون رو برای هدف اصلی سایتش استفاده کنه،خوب اصلا ببینیم اسکریپت ایرانی چیه؟یکی مثل من،میام یک اسکریپت مینویسه و اون رو برای وبسایت های انتشار اسکریپت ارسال میکنه،هدف از این کار،اینه که اون اسکریپت یک زیر مجموعه برای اون سایت باشه،نه یک صفحه اصلی!مثلا: یک عزیزی مدتی پیش توی همین انجمن درخواست اسکریپت وبلاگدهی کرد،اسکریپت وبلاگدهی فراوان!اما مهم اینه که وقتی انشاالله سایت اون شخص پیشرفت کرد،اون اسکریپت برای اون میکِشه؟خیر!اسکریپت رایگان همیشه برای هدف های رایگان و کوچیک طراحی شده،نه برای بزرگترین سرویس وبلاگدهی،خُب الان راه حل چیه؟راه حل یک کلمه ای!اختصاصی!آره!اختصاصی باشید!اگر قصد دارید مثلا یک سرویس وبلاگدهی ایجاد کنید،نیاید از این اسکریپت های رایگان استفاده کنید،با یک متشخص یا گروه فعال تماس بگیرید تا اون ها در قبال هزینه ای که بشون تعلق میگیره،برای شما یک سرویس خوب طراحی کنن.

کله مفهوم این پست در یک جمله : هیچوقت به این فکر نکنید که از کوچک ترین ها،بزرگترین ها رو بسازید !

masoomi

کاربر عضو
حرفاتون متین.

اما بنده و بسیاری از مدیران و کاربران PS به عنوان یه Web Developer، با به دست آوردن یه اسکریپت فوق العاده ساده و ابتدایی، میتونن چنان گسترشش بدن که اسکریپت نویسای حرفه ای اگه بخوان از اول یه اسکریپت مثه اون پی ریزی کنن، نمیتونن!

بهتر بود در گفته هاتون یه تفکیک انجام میدادین و همینجور کلی نظرتونو مطرح نمیکردین.

بنده شخصاً دیدم همین بچه های پرشین اسکریپت، اومدن اسکریپتهای ساده ای که توی انجمن و صفحه اصلی پرشین اسکریپت منتشر شده رو ورداشتن تغییر دادن (حالا یا فارسیش کردن، یا امنیتشو ارتقا دادن، یا ظاهرشو دستکاری کردن و یا کلا بعضی از جاهارو حذف و چندتا آپشن جدید اضاف کردن) و از کارشونم راضی هستن و دارن متناسب با خروجی کاری که انجام دادن سرویس میدن و شاید پول درمیارن.

میشه نظر شما رو انیجوری اصلاح کرد که:

افراد ناآشنا به زبانهای برنامه نویسی و توسعه وب، حتی الامکان با بررسی و آنالیز اسکریپتهای ساده موجود در سایتهای ارائه دهنده اسکریپت و پرس و جو از کاربران اون سایتها و مطرح کردن سوالاتشون توی انجمن ها، از این اطمینان کسب کنن که آیا اون اسکریپت میتونه تا فلان سطح کاری و فلان سرور جواب بده یا نه. اگه دیدن جواب میده، که همونو استفاده کنن. اگه نه، بیان سراغ یه اسکریپت نویس کارکشته یا سطح متوسط (متناسب با نوع اسکریپت).

ناگفته نمونه که متاسفانه به دلیل عدم وجود هیئتی، اصنافی یا چیزی مرتبط با محتوای دیجیتال، قیمت گذاری روی خروجی کارهای ارائه شده توسط برنامه نویسان و طراحان، همیشه اون چیزی نیست که در توان مشتری باشه.

برای همینه که همیشه همه دنبال چیزی میگردن که افراد متخصص استفاده از اونا رو محدود میدونن.

iReza

کاربر عضو
من کسی رو ندیدم تا حالا پرس و جو انجام بده.

درواقع صبری وجود نداره.

کاربری که میخواد یه بلاگدهی درست کنه،میاد سراغ اسکریپت رایگان.

همون کاربر،دارای سیاست ها و تکنیک های مادی و تجاری خوبیه و خوب خودش رو میکشه بالا.

چی میشه ؟ صدها بلاگ ایجاد میشه اسکریپت اُفت میکنه.

سرورها از کار می افته و داده های کاربرها از بین میره.

این وسط شاید چیزی که باشه اینه که،به قول شما هیچ مرجعی منصف و دقیقی برای قیمت گذاری روی کارها وجود نداره و اسکریپت 10تومنی رو شخصی با قیمت 40 تومن میفروشه.

masoomi

کاربر عضو
حالا جدا از بحث...

یه سوال :D

چجوری بعضی از اجنبیا توی صفحات html بدون اینکه از php استفاده کنن، میتونن اطلاعات رو از دیتابیس فراخونی یا به اون تزریق کنن؟!

iReza

کاربر عضو
از اجنبیا بپرس.

چطوری یه شعبده باز از توی کلاهش کبوتر در میاره ؟

با کمی فکر کردن هم میشه جوبشو به دست اورد.

masoomi

کاربر عضو
از اجنبیا بپرس.چطوری یه شعبده باز از توی کلاهش کبوتر در میاره ؟

با کمی فکر کردن هم میشه جوبشو به دست اورد.
شمای اسکریپت نویس و برنامه نویسی که جوابشو نمیدونی، مطمئن باش اجنبیا هم نمیدونن :)

kasraa

کاربر عضو
سلام

باوا وحید جون چرا .... آخه :D

دوستمون نظرشو یه کم کلی گفت منم موافقم باهاش که تو هم تکمیلش کردی

اینو خیلی میشه دید که تقریبن همه کاربرایی که میان نت مثلن تا میبینن یه اسکریپت مثل میهن بلاگ هست یا فیسبوک و .... سریع میخوان اونو برن استفاده کنن و انتظارم دارن بدون اینکه چیزی از برنامه نویسی و تجربه کافی داشته باشن ، پیشرفت کنن و موفق هم بشن حتی خیلی دیدم میخواستن مثلن رو دستِ کلوب بلند شن اونم با اسکریپت نال

مشکل فک کنم تو نبود یه جا برای اینه که افکار کاربرارو راجب این چیزا تغییر داد

یارو میاد سوال میپرسه میخوام به قالب سایتم تو منوی بالاش لینک اضافه کنم

میگی آدرس بده تا بهتر راهنمایی کنم

آدرس میده مثلن فلان دیزاین و بهترین شرکت طراحی وب :|:| :|:| :| :|:| :| :|:|

یارو تو نصب کردن یه اسکریپت مشکل داره بعد میپرسی هدفت چیه ؟

میگه برسم تو سایتای اول ایران و تبلیغ بگیرم پول در بیارم :|:|

البته نتِ ایران خرابه ، تقصیر همش کاربرا هم نیسش

حالا وحید چطوری تزریق میکنن من بگم ؟ :D

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masoomi

کاربر عضو
باوا وحید جون چرا .... آخه :D
چرا شایعه در میاری دادا؟
default_;
.gif' alt=':; ;) :'> :D

حالا وحید چطوری تزریق میکنن من بگم ؟ :D
نه فدات شم. نوموخااااام :42:

homayon574

کاربر عضو
حالا جدا از بحث...یه سوال :D

چجوری بعضی از اجنبیا توی صفحات html بدون اینکه از php استفاده کنن، میتونن اطلاعات رو از دیتابیس فراخونی یا به اون تزریق کنن؟!
چنین چیزی محاله اجنبیا که سهله از ما بهترونم نمیتونن این کارو بکنن احتمالا شما اشتباه متوجه شدی نحوه عملکرد سایت اجنبی ها رو

هیچ زبون سمت کاربری قابلیت ارتباط با بانک اطلاعاتی رو نداره چون امنیت کافی نداره

اون سایت هایی که دیدی احتمالا یه فایل php دارن ککه عملیات مورد نیازو انجام میده و با جی کوئری یا جاوا اسکریپت اون فایل رو فراخونی میکنن و با توجه به خروجی تغییراتشونو اعمال میکنن مثل همین سایت های کلاه بردار بید زنی که یه مدت خیلی مد شده بود اینها هم دقیقا از همین متد استفاده میکردن برای اعمال تغییرات در صفحه بدون تغییر صفحه

homayon574

کاربر عضو
یارو میاد سوال میپرسه میخوام به قالب سایتم تو منوی بالاش لینک اضافه کنم

میگی آدرس بده تا بهتر راهنمایی کنم

آدرس میده مثلن فلان دیزاین و بهترین شرکت طراحی وب :|:| :|:| :| :|:| :| :|:|
از خنده مردم :دی

شهیدم کردی یکی بیاد منو جمع کنه از این وسط :دی

kasraa

کاربر عضو
چرا شایعه در میاری دادا؟
default_;
.gif' alt=':; ;) :'> :D
ما با شایعه بزرگ شدیم :D

مشکلی نیست که تکذیبش کن :-"

نه فدات شم. نوموخااااام :42:
میخواستی هم نمیگفتم :D

از خنده مردم :دیشهیدم کردی یکی بیاد منو جمع کنه از این وسط :دی
عادت میکنی همایون جون :))

تو همین پرشین اسکریپت کلی از این موارد بوده :D

تو که رفتی اون وسط یه کم برقص بزا خستگیمون در بره :D

Mr X

Banned
مخالفم

یکی ممکنه اسکریپت نویسی و برنامه نویسی رو از عشق انجام بدها

البته قبول دارم سیستم های رایگان راحت تر باگ هاشون پیدا میشه چون میشه خیلی راحت کدهاشو دید.

ولی بهرحال

کسی حاضره بده پول کمتر - بخوره آش بیشتر

مثل اسکریپت تاتار وارز و تراوین اصلی

iReza

کاربر عضو
شمای اسکریپت نویس و برنامه نویسی که جوابشو نمیدونی، مطمئن باش اجنبیا هم نمیدونن :)
هر برنامه نویسی هم نمیاد تمام اسرارشو به اشتراک بزاره ،دیدی تا حالا علیرضا شیرازی سورس بلاگفا رو پابلیک کنه ؟ (یعنی بیاد کدهای بلاگفا رو بین همه پخش کنه به زبان ساده :) در نتیچه من و اجنبیا اونقدر نادون نیستم بیایم هرچیزی که میدونیم رو با هرکسی در اشتراک بزاریم.

جوابش با کمی اندیشیدن به دست میاد

همچین عملیاتی بدون دخالت زبان غیر ممکنه،گفتم که!شما یزره فکر کن متوجه میشی که HTML به سری کُدهایی میگن که رو تنظیم میکنه

البته شاید اگر منم جوابشو بدونم،مطمئن باش به شما نمیگم خصوصا که نمیدونی با چه چیزی میشه sql رو فراخونی کرد آخه برای همه چیزم ارزشی در نظر گرفتم که در اختیار هر کسی ندم :)

تاپیک رو هم منحرف کردی با این سوال دیگه بحث تزریق دیتابیس با html رو بزار واسه جای دیگه...دقت کُن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masoomi

کاربر عضو
هر برنامه نویسی هم نمیاد تمام اسرارشو به اشتراک بزاره ،دیدی تا حالا علیرضا شیرازی سورس بلاگفا رو پابلیک کنه ؟ (یعنی بیاد کدهای بلاگفا رو بین همه پخش کنه به زبان ساده :) در نتیچه من و اجنبیا اونقدر نادون نیستم بیایم هرچیزی که میدونیم رو با هرکسی در اشتراک بزاریم.جوابش با کمی اندیشیدن به دست میاد

همچین عملیاتی بدون دخالت زبان غیر ممکنه،گفتم که!شما یزره فکر کن متوجه میشی که html به سری کُدهایی میگن که رو تنظیم میکنه

البته شاید اگر منم جوابشو بدونم،مطمئن باش به شما نمیگم خصوصا که نمیدونی با چه چیزی میشه sql رو فراخونی کرد آخه برای همه چیزم ارزشی در نظر گرفتم که در اختیار هر کسی ندم :)

تاپیک رو هم منحرف کردی با این سوال دیگه بحث تزریق دیتابیس با html رو بزار واسه جای دیگه...دقت کُن

هدف من آنالیز سریع هوش و استعدادتون درمورد ادعاتون بود که بحمدالله حاصل گشت و همگان دیدند :D

جواب سوالم:

به هیچ وجه نمیشه.

موفق باشید.

تاپیک از نظر من قفله :76:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kasraa

کاربر عضو
وحید میمردی بزاری من بگم ؟

:D

تاپیک از نظر من فعلن بازه بزار بیاد جواب بده خب شاید راهی باشه که تو بلد نیسی :-"

homayon574

کاربر عضو
من کسی رو ندیدم تا حالا پرس و جو انجام بده.درواقع صبری وجود نداره.

کاربری که میخواد یه بلاگدهی درست کنه،میاد سراغ اسکریپت رایگان.

همون کاربر،دارای سیاست ها و تکنیک های مادی و تجاری خوبیه و خوب خودش رو میکشه بالا.

چی میشه ؟ صدها بلاگ ایجاد میشه اسکریپت اُفت میکنه.

سرورها از کار می افته و داده های کاربرها از بین میره.

این وسط شاید چیزی که باشه اینه که،به قول شما هیچ مرجعی منصف و دقیقی برای قیمت گذاری روی کارها وجود نداره و اسکریپت 10تومنی رو شخصی با قیمت 40 تومن میفروشه.
بطور کلی با این بخش موافقم خصوصا مرجع منصف ولی توجه داشته باشید وب ایران مشکل داره شک نکنید در صورت وجود اومدن چنین چیزی سریعا یک مافیا شکل میگیره که کما اینکه در ارتباط با سایر اتفاقاتی که در گذشته در وب فارسی افتاده بالافاصله یه مافیا هم شکل گرفته که بیشتر نمیگم همینطوریشم این تایپک منحرف شده :دی

iReza

کاربر عضو
کسی که جواب سوال خودشو میدونه سوال نمیپرسه چون این کاره "یکسایی" هست،از دست میری آخه اُستاد

استعداد منم برای همه معلومه،چون بیشتر جواب میدم تا سوال

با این کارت همه چیزتم نشون دادی،نه اهل بحثی،نه نظردهی،فقط حاشیه!

هر کسی هر طور دوست داره میتونه فکر کنه،برام اصلا مهم نیست،خصوصا کسی که نمیدونه HTML چیه،چون نظرش جز پسرفت چیزی توش نیست،مطالعه کُن اگر نظرت حرفه ای شاید یه نظر واقعی بشه

اصلا من بی استعداد،شما استاد،تاپیک رو قفل کردی دیگه ؟ دیگه راجب این بحث پست نده که جز حاشیه چیزی نداری،نظری راجب تاپیک داری بگو

میگم اینجا چرا همه تون پست خارج از موضوع میدید؟

اون از آقایی که نمیدونه sql با چی فراخونده میشه با تاپیک سوالات php مشکلش حل میشه

اینم از آقا هومایون که میرقصه

اینم آقا کسری که مدیر هستن اینجا اما باز هم این پست ها رو ادامه میدن.

آقا!پست های اسپم رو ادامه ندید،خودتون که بهتر میدونید،یه نفر یه اسپم داد اصلا بش اهمیت ندید.

اولم تقصیر خودم بود جواب اسپمر اولی رو دادم،چون خودش جوابشو میدنست الکی میاد هرچی هرجا میشنوه فِِِرتی میزارش ps.

زین به بعد راجب تاپیک نظر بدید،نظری ندارید،اجازه بدید کسایی که نظر دارن بیان و بگن،اسپم ندید

کسری جان از شما بعید بود که دیگه :|

بالا