سوالاتی در مورد افزونه فروشگاهی Easy Digital Downloads

مجتبی ث

تازه وارد
دوست عزیز .معلومه کع پاسخ اول منو ندیدید :D منم که در پاسخ اولم در سوال دیشبتون همی رو گفتم در پاراگراف آخرش .

دیشب به نویسنده افزونه wp parsidate هم خبر دادم رفع کنه اونم رفع کرد . افزونه رو به نسخه 1.2 آپدیت کنید .

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
با سلام، حدستون درست بود من اصلا پست اولتون رو ندیده بودم. بله مشکل اول با راهنمایی های شما حل شد. خیلی ممنون. فقط ممکنه افزونه خوبی برای مشاهده فایل هایی که با وردپرس آپلود نشده اند به من معرفی کنید؟ راه حل کپی کردن آدرس فایل خوبه ولی می خوام با افزونه هم تست کنم.ممنون از راهنمایی هاتون.
میگردم خوبشو پیدا میکنم میذارن. ولی همون جور که دوست خوبمون تو دو سه تا پست قبلی اشاره کردن فعلا از کپی پیست کردن استفاده نکنید . چون به لینک ریدایرکت میشه و کنترلی روش نیست.

مجتبی ث

تازه وارد
میگردم خوبشو پیدا میکنم میذارن. ولی همون جور که دوست خوبمون تو دو سه تا پست قبلی اشاره کردن فعلا از کپی پیست کردن استفاده نکنید . چون به لینک ریدایرکت میشه و کنترلی روش نیست.
خیلی ممنون از لطفتون، من فعلا (چون حجم فایل هام بیشتر از حد مجاز آپلود است) از این روش استفاده می کنم:

یک فایل زیپ خالی رو بوسیله وردپرس آپلود می کنم. بعد فایل اصلی رو با اف تی پی دانلود می کنم. نام فایل اولی رو می گذارم روی فایل دومی و فایل اولی رو پاک می کنم.

hannanstd.ir

دوست عزیز . کلی گشتم و یک افزونه رو پیدا کردم کار شما رو راه بندازه . یکم فقط ظاهر شلخته ای داره .

افزونه اضافه کردن از سرور

اول افزونه رو نصب کن . بعد برو داخل تنظیمات و از سرور اضافه کنید رو انتخاب کن .

یک قسمت داره root directory :

خودش زیرش نوشته مثلا چی رو اضافه کنی

مثلا : /home3/rssonlin/public_html/mysite.ir/

رو اضافه میکنی . البته این واسه منه . واسه شما فرق داره . خودش بهت میگه چی بنویسی .

بعد که ذخیره کردی . برو به قسمت نوشته های تازه و وقتی میخوای یه فایل اضافه کنی . یک چیز اضافه شده به اسم افزودن از سرور :

You must be registered for see images attach

وقتی فایل رو انتخاب کردی روی وارد گر بزن خودش به کتابخانه وردپرست اضاف میشه . اگه یکی دو خط ارور نوشت اون بالا مهم نیست . ترتیب اثر نده

بهتر از این پیدا نمیشه

موفق باشی .

-------------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن : در ضمن برای افزایش حجم آپلودت از آموزش زیر استفاده کن :

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجتبی ث

تازه وارد
دوست عزیز . کلی گشتم و یک افزونه رو پیدا کردم کار شما رو راه بندازه . یکم فقط ظاهر شلخته ای داره . افزونه اضافه کردن از سرور

اول افزونه رو نصب کن . بعد برو داخل تنظیمات و از سرور اضافه کنید رو انتخاب کن .

یک قسمت داره root directory :

خودش زیرش نوشته مثلا چی رو اضافه کنی

مثلا : /home3/rssonlin/public_html/mysite.ir/

رو اضافه میکنی . البته این واسه منه . واسه شما فرق داره . خودش بهت میگه چی بنویسی .

بعد که ذخیره کردی . برو به قسمت نوشته های تازه و وقتی میخوای یه فایل اضافه کنی . یک چیز اضافه شده به اسم افزودن از سرور :

وقتی فایل رو انتخاب کردی روی وارد گر بزن خودش به کتابخانه وردپرست اضاف میشه . اگه یکی دو خط ارور نوشت اون بالا مهم نیست . ترتیب اثر نده

بهتر از این پیدا نمیشه

موفق باشی .

-------------------------------------------------------------------------------------------------

آقا افزونه رو نصب کردم، عالیه. امیدوارم بتونم جبران کنم.

راستی افزونه WP-Parsidate درخواست آپدیت میده. من به خاطر مشکلی که گفتم غیرفعالش کرده بودم. الان آپدیتش کنم؟

با تشکر

hannanstd.ir

آقا افزونه رو نصب کردم، عالیه. امیدوارم بتونم جبران کنم.راستی افزونه WP-Parsidate درخواست آپدیت میده. من به خاطر مشکلی که گفتم غیرفعالش کرده بودم. الان آپدیتش کنم؟

با تشکر
خواهش میکنم دوست عزیز . اساسا فروم واسه همین چیزهاست که بهم کمک کنیم

بله . دیشب که به نویسنده اش مشکل رو گفتم . امروز حلش کرد و آپدیتش رو گذاشت . آپدیت کنید مشکل قبل رو ندارید . خود edd هم آپدیت 1.9.4 انتشار داده

افزونه تبدیل ریال به تومن رو هم از eddpersian.ir/downloads دانلود کنید . البته فقط در خروجی سایت تومان است

مجتبی ث

تازه وارد
افزونه ی تومان هم بدرستی کار می کنه،

دوست عزیز چطور می تونم لینکی از سبد خرید به صورت ثابت در جایی از صفحه مثلا بالای صفحه داشته باشم؟ الان وقتی کاربر سبد خریدش را ذخیره می کند به او این پیام نمایش داده می شود:

موفقیت: سبدخرید با موفقیت ذخیره شد. شما می*توانید سبدخرید را از این لینک دوباره به*دست آورید:*****************

منظور من هم در دسترس بودن همین لینک است.

با تشکر

hannanstd.ir

افزونه ی تومان هم بدرستی کار می کنه،دوست عزیز چطور می تونم لینکی از سبد خرید به صورت ثابت در جایی از صفحه مثلا بالای صفحه داشته باشم؟ الان وقتی کاربر سبد خریدش را ذخیره می کند به او این پیام نمایش داده می شود:

موفقیت: سبدخرید با موفقیت ذخیره شد. شما می*توانید سبدخرید را از این لینک دوباره به*دست آورید:*****************

منظور من هم در دسترس بودن همین لینک است.

با تشکر
دوست عزیز ؛ متوجه سوالت نشدم انصافا .

منظورت اینه که سبد خرید رو میخوای نشون بدی ؟ اگه میشه بیشتر و واضحتر توضیح بده .

ذخیره سبد خرید واسه اینه که مثلا طرف اومده تو سایتت یه دوری بزنه . چندتا چیز دیده خوشش اومده . اضافه میکنه به سبد خریدش و اونو ذخیره میکنه که بعدا حالا اگه یه پولی اومد دستش بیاد پرداخت کنه :دی

فک کنم شما بیشتر دنبال خود سبد خرید هستی مثل این تصویر پیوستی زیر :

ابزارک هست . اگه قالب سایت از ابزارک پشتیبانی کنه . شما برو داخل منوی نمایش >> ابزارک ها >> و ابزارک سبد خرید رو به مکانی که قالبت اختصاص داده قرار بده .

ابزارک سوابق خرید هم توصیه میشه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajjad203

تازه وارد
دوستان سلام. چطوری میشه کسایی که یک محصول خاص رو خریدن سورت کرد که بشه دوباره رسید خرید رو واسه اون افراد فرستاد؟

یعنی چندتا محصول داریم. یه محصولی رو اپدیت میکنیم و میخوایم واسه کسانی که اونو خریدن دوباره بفرستیم تا نسخه جدیدشو دانلود کنن. چه کار کنیم؟

hannanstd.ir

دوستان سلام. چطوری میشه کسایی که یک محصول خاص رو خریدن سورت کرد که بشه دوباره رسید خرید رو واسه اون افراد فرستاد؟یعنی چندتا محصول داریم. یه محصولی رو اپدیت میکنیم و میخوایم واسه کسانی که اونو خریدن دوباره بفرستیم تا نسخه جدیدشو دانلود کنن. چه کار کنیم؟
سلام دوست من . :دی

از طریق >> دانلود ها >> گزارشات >> ریز گزارشات میتونی ببینی کی کدوم محصولو خریده که یا باید لینک مستقیم و کد نشده ی ورژن جدید محصولو دستی براشون ایمیل کنی یا اینکه کد تخفیف براشون بفرستی که بیان از سایت دانلود کنن .

البته تو ویرایش محصول هم میتونی از پنجره سمت چپ گزارشات رو بزنی و ببینی کی چی خریده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجتبی ث

تازه وارد
دوست عزیز ؛ متوجه سوالت نشدم انصافا .منظورت اینه که سبد خرید رو میخوای نشون بدی ؟ اگه میشه بیشتر و واضحتر توضیح بده .

ذخیره سبد خرید واسه اینه که مثلا طرف اومده تو سایتت یه دوری بزنه . چندتا چیز دیده خوشش اومده . اضافه میکنه به سبد خریدش و اونو ذخیره میکنه که بعدا حالا اگه یه پولی اومد دستش بیاد پرداخت کنه :دی

فک کنم شما بیشتر دنبال خود سبد خرید هستی مثل این تصویر پیوستی زیر :

ابزارک هست . اگه قالب سایت از ابزارک پشتیبانی کنه . شما برو داخل منوی نمایش >> ابزارک ها >> و ابزارک سبد خرید رو به مکانی که قالبت اختصاص داده قرار بده .

ابزارک سوابق خرید هم توصیه میشه .
بله منظورم رو درست فهمیدید، حل شد و ابزارک ها به کار اومدند.

باز هم ممنون

sajjad203

تازه وارد
سلام دوست من . :دیاز طریق >> دانلود ها >> گزارشات >> ریز گزارشات میتونی ببینی کی کدوم محصولو خریده که یا باید لینک مستقیم و کد نشده ی ورژن جدید محصولو دستی براشون ایمیل کنی یا اینکه کد تخفیف براشون بفرستی که بیان از سایت دانلود کنن .

البته تو ویرایش محصول هم میتونی از پنجره سمت چپ گزارشات رو بزنی و ببینی کی چی خریده
نه اونی که منظورم بود کلا افزونه هنوز نداره. من میخوام مثل قسمت سابقه پرداخت باشه فقط اینکه ***** سورت هم داشه باشه.

میرم به سازندگان افزونه بگم امیدوارم تو نسخه های بعدی اضافه کنن

hannanstd.ir

نه اونی که منظورم بود کلا افزونه هنوز نداره. من میخوام مثل قسمت سابقه پرداخت باشه فقط اینکه ***** سورت هم داشه باشه.میرم به سازندگان افزونه بگم امیدوارم تو نسخه های بعدی اضافه کنن
بعید میدونم تو ورژن بعدی بزاره . اگرم بزاره احتمالا پولی میزاره

والا من چند ماه پیش یه بار به سازنده اش آقای ویلیام یه چیزی گفتم . گفت بعدا به صورت افزونه میدیم بیرون . (افزونه آپلود فایل توسط کاربر هنگام ثبت نام ) منم کلی منتظر موندم . حدودا یه ماه پیش بود دیدم افزونه رو داده بیرون ولی قیمتش فقط برای یکی دوتا دامین کلی پولش بود . تازه اگرم پولشو داشتم نیاز به مسترکارت و ازین ازین چیزها بود .

مجتبی ث

تازه وارد
با سلام،

1 - من یک دسته بندی ایجاد کردم و چند تا محصول هم برای اون تعریف کردم. با استفاده از ابزارک ها، دسته بندی های دانلود را هم به سمت راست سایت اضافه کردم. وقتی روی این دسته بندی کلیک می کنم محصولاتی که تعریف کرده بودم هستند ولی بدون دکمه اضافه کردن به سبد خرید. برای خرید هر کدام نیاز است تا روی آن محصول کلیک شود و سپس دکمه خرید قابل مشاهده است. آیا راهی برای برداشتن این مرحله ی اضافی آخر وجود دارد؟ (یعنی محصولات در صفحه دسته بندی دکمه خرید داشته باشند.)

2 - سبد خرید رو با ابزارک ها به سمت راست سایت اضافه کردم. می خواستم ببینم میشه یک لینک هم از اون به بالای سایت جایی که الان گزینه های: "برگه نمونه" و "پرداخت" هستند اضافه بشه؟

این هم آدرس صفحه دسته بندی در سایت من:

sajjad203

تازه وارد
بعید میدونم تو ورژن بعدی بزاره . اگرم بزاره احتمالا پولی میزاره والا من چند ماه پیش یه بار به سازنده اش آقای ویلیام یه چیزی گفتم . گفت بعدا به صورت افزونه میدیم بیرون . (افزونه آپلود فایل توسط کاربر هنگام ثبت نام ) منم کلی منتظر موندم . حدودا یه ماه پیش بود دیدم افزونه رو داده بیرون ولی قیمتش فقط برای یکی دوتا دامین کلی پولش بود . تازه اگرم پولشو داشتم نیاز به مسترکارت و ازین ازین چیزها بود .
حالا من واسشون یه ایمیل زدم. ببینیم چی میشه

hannanstd.ir

با سلام،1 - من یک دسته بندی ایجاد کردم و چند تا محصول هم برای اون تعریف کردم. با استفاده از ابزارک ها، دسته بندی های دانلود را هم به سمت راست سایت اضافه کردم. وقتی روی این دسته بندی کلیک می کنم محصولاتی که تعریف کرده بودم هستند ولی بدون دکمه اضافه کردن به سبد خرید. برای خرید هر کدام نیاز است تا روی آن محصول کلیک شود و سپس دکمه خرید قابل مشاهده است. آیا راهی برای برداشتن این مرحله ی اضافی آخر وجود دارد؟ (یعنی محصولات در صفحه دسته بندی دکمه خرید داشته باشند.)

2 - سبد خرید رو با ابزارک ها به سمت راست سایت اضافه کردم. می خواستم ببینم میشه یک لینک هم از اون به بالای سایت جایی که الان گزینه های: "برگه نمونه" و "پرداخت" هستند اضافه بشه؟

این هم آدرس صفحه دسته بندی در سایت من:

سلام . برای قسمت 1 : خب , شما از ابزارک مخصوص easy digital downloads استفاده نکن . از قسمت نوشته ها >> دسته ها >> دسته بساز و از ابزارک زیر مربوط به دسته بندی پست های خود وردپرس استفاده کن . یک ابزارک بزار که دسته بندی پست ها رو نشون بده و شما به جای اینکه تو easy digital downloads دسته بسازی ؛ تو خود وردپرس دسته بساز و موقع پست گذاشتن از قسمت نوشتن جدید ، دسته بندیت رو انتخاب کن .

اینم ابزارک مربوط بهش . مثل پلاگین نصب میشه و تو قسمت ابزارکها اضافه میشه

در مورد قسمت 2 ؛ مگه همون لینکی که گذاشتین تو منوی برگه های فروشگاه >> صفحه پرداخت سبدخرید رو نشون نمیده ؟

در ضمن دوست عزیز یه نکته اضافی میگم ربطی به سوال شما نداره . پیوندهای یکتای شما رو پیشفرضه . شما به قسمت تنظیمات برو پیوند یکتات رو تغییر بده .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجتبی ث

تازه وارد
سلام . برای قسمت 1 : خب , شما از ابزارک مخصوص easy digital downloads استفاده نکن . از قسمت نوشته ها >> دسته ها >> دسته بساز و از ابزارک زیر مربوط به دسته بندی پست های خود وردپرس استفاده کن . یک ابزارک بزار که دسته بندی پست ها رو نشون بده و شما به جای اینکه تو easy digital downloads دسته بسازی ؛ تو خود وردپرس دسته بساز و موقع پست گذاشتن از قسمت نوشتن جدید ، دسته بندیت رو انتخاب کن .اینم ابزارک مربوط بهش . مثل پلاگین نصب میشه و تو قسمت ابزارکها اضافه میشه

در مورد قسمت 2 ؛ مگه همون لینکی که گذاشتین تو منوی برگه های فروشگاه >> صفحه پرداخت سبدخرید رو نشون نمیده ؟

در ضمن دوست عزیز یه نکته اضافی میگم ربطی به سوال شما نداره . پیوندهای یکتای شما رو پیشفرضه . شما به قسمت تنظیمات برو پیوند یکتات رو تغییر بده .
با سلام و تشکر فراوان از شما،

برای مورد اول کلا اومدم یه کار جدید کردم: یه برگه مادر ساختم، حالا هر دسته بندی رو یک زیر برگه می کنم و وصلش می کنم به این برگه ی مادر.

برگه مادر: هنرمندان، زیر برگه ها: هنرمند یک - هنرمند دو - هنرمند سه و ...

و محصول مربوط به هر کدوم رو در برگه ی خودش قرار می دهم. حالا چرا این کار رو کردم:

الف - دیگه نیازی نیست نوشته ایجاد کنم و محصول رو بوسیله نوشته در معرض دید قرار بدم.

ب - با استفاده از قسمت سورس در هنگام ویرایش برگه، یک جدول اضافه کردم تا محصولات به جای زیر هم قرار گرفتن به صورت ردیف های افقی قرار می گیرند.

فکر کنم این مورد بیشتر نمای فروشگاهی به سایت میده و اون رو از حالت وبلاگی درمیاره.

در مورد اضافه کردن لینک به صفحه پرداخت سبد خرید هم الان فهمیدم چکار کنم، یه برگه ساختم و

[download_checkout] رو داخلش گذاشتم، حل شد. قبلا این کار رو نکرده بودم. (شاید اگر بیشتر با وردپرس آشنا بودم، خیلی از مشکلاتم حل شده بود!)

در مورد پیوندهای یکتا هم اون و ویرایش کردم و روی نام نوشته قرار دادم.

لطفا اگر هر کدام از کارهایی که ذکر کردم، اشتباه است راهنماییم کنید.

hannanstd.ir

دوست عزیز ؛ اگر تست کردید و نتیجه گرفتید ؛ پس اشتباه نیست .

از لینکی که گذاشته بودید صفحه هنرمندان رو دیدم جالب شده بود .

به امید موفقیت . اگر سوالی دیگر بود در خدمتم

مجتبی ث

تازه وارد

با تشکر از روش دوم این آموزش استفاده کردم و جواب داد.

ممنون

hannanstd.ir

خواهش میکنم .

وردپرس در نگاه اول محدود به نظر میاد ؛ ولی بعد یه مدت که باهاش کار میکنی میفهمی چقدر انعطاف پذیر و فوق العاده هست .

بالا