سوال كليشه اي: كدام سي ام اس؟ + نظرسنجي

taha0098

تازه وارد
همه ي سيستم هاي مديريت محتوا خود را بهترين و امنترين و منعطف ترين معرفي ميكنند و هر شخصي ميتواند با توجه به تجربه ي خود در كار با اين سيستم ها روي آنها تعصب داشته باشد. اين سوال كه كدام سيستم مديريت محتوا برتر است بارها مطرح شده و اكثرا افرادي كه در پي كشف پاسخ بودند به نتيجه اي نرسيدند يا با اين پاسخ مواجه شدند كه هريك از سيستم ها كارايي خاص خود را دارد.

من از دوستان خواهش ميكنم تا با شركت در نظر سنجي، از آمارهايي كه به دست مي آيد تا حدودي به نتيجه برسيم.

عزيزاني هم كه حرفه اي ترند ميتوانند دليل انتخاب خود را بيان كنند.

با تشكر فراوان و البته پوزش به خاط گرفتن وقت شما.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

N2D

کاربر عضو
سلام !

برای هر کاری یک سی ام اس رو میشه انتخاب کرد و عمومیت ندارد !

هر سیستم را برای یک کار ساخته اند و برنامه نویسی شده است....

شما بفرمایید برای چه کاری ؟

در خدمتتون خواهیم بود .

موفق باشید.

taha0098

تازه وارد
براي مثال يه سايت تفريحي كه كاربران بيان و وقتشونو توش بگذرونن.

N2D

کاربر عضو
سلام !

اگر منظور شما سایتی هست که توش مطالب بگذارید با عنوان سرگرمی و همینطور بتونید دسته بندی بکنید...

سیستم وردپرس خوب خواهد بود !

موفق باشید:heart:

N2D

کاربر عضو
در یکی از تاپیک های پرشین اسکریپت در رابطه با وردپرس بحث شده بود....

سرچ کنید پیدا میکنید .

موفق باشید.

taha0098

تازه وارد
من خودم طرفدار وردپرسم. اما به نظر من تنها مشكلي كه داره و ميتونه براي كاربران مبتدي تر مشكل ساز بشه اينه كه قالب كم داره.

N2D

کاربر عضو
سلام !

قالب برای وردپرس کم نیست !

با یک گوگل کردن به راحتی به هزاران هزار قالب دست پیدا میکنه کاربر .

البته ،

شاید نسبت به جوملا کمتر باشه .

شاید

p30rayan

کاربر عضو
فقط وردپرس! خداییش مثل بچم میمونه الان! هر چی بش میگم مثل یه آدم حرف گوش کن گوش میکنه!!

نتیجه اخلاقی ! : وردپرس بهترین و منعطفترین سیستم مدیریت محتواست! در واقع میشه گفت یک فریم ورک سی ام اس هست

sagebnegad

کاربر عضو
من یکسال وارد نت شدم و هنوز سیستمی بهتر از نیوک ندیدم.هرچی که برای ساختن یک سایت داینامیک نیاز داری در یک پکیج بصورت کاملا هماهنگ و یکپارچه وجود داره دیگه نیاز نداری واسه پیدا کردن و نصب یه قابلیت ساده گوگل رو زیرو رو کنی.انجمن ساز کاملا حرفه ای داره که با پنل مدیریت سایت هماهنگه.قابلیت ایجاد بلوک بهت اجازه میده هرچی که می خوای بهش اضافه کنی.برای من سایت ساز فقط نیوکه ورذپرس جز پیچیده گی و اعصاب خوردی هیچی نداره .البته طرفداران وردپرس هم محترمن من فقط نظرمو گفتم

میتونی گواه حرفمو اینجا ببینی

اگه کمک خواستی در خدمتم

Amir-Bahador

تازه وارد
من یکسال وارد نت شدم و هنوز سیستمی بهتر از نیوک ندیدم.هرچی که برای ساختن یک سایت داینامیک نیاز داری در یک پکیج بصورت کاملا هماهنگ و یکپارچه وجود داره دیگه نیاز نداری واسه پیدا کردن و نصب یه قابلیت ساده گوگل رو زیرو رو کنی.انجمن ساز کاملا حرفه ای داره که با پنل مدیریت سایت هماهنگه.قابلیت ایجاد بلوک بهت اجازه میده هرچی که می خوای بهش اضافه کنی.برای من سایت ساز فقط نیوکه ورذپرس جز پیچیده گی و اعصاب خوردی هیچی نداره .البته طرفداران وردپرس هم محترمن من فقط نظرمو گفتممیتونی گواه حرفمو اینجا ببینی

اگه کمک خواستی در خدمتم
کاملا تایید میکنم و نیوک جدید رو هم پیشنهاد میکنم همتون برید ببینید که چه کرده ترکونده به خدا فوق العاده هست وردپرس اصلا سایت ساز نیست در حقیقت وبلاگ ساز هست چون سیستم عضویت نداره و فقط یک سئو داره که اونم تو نیوک 8.3 کاملا ارتقا پیدا کرده و حتی میشه ادعا کرد که نیوک 8.3 سئو بهتر از وردپرس داره

icofogh

تازه وارد
کاملا تایید میکنم و نیوک جدید رو هم پیشنهاد میکنم همتون برید ببینید که چه کرده ترکونده به خدا فوق العاده هست وردپرس اصلا سایت ساز نیست در حقیقت وبلاگ ساز هست چون سیستم عضویت نداره و فقط یک سئو داره که اونم تو نیوک 8.3 کاملا ارتقا پیدا کرده و حتی میشه ادعا کرد که نیوک 8.3 سئو بهتر از وردپرس داره
حرفتون کاملا متین، اما فشاری که نیوک به سرور وارد میکنه به نظرت به اندازه وردپرس هست !؟؟

حجم هر کدام از این 2تا سیستم رو هم باهم مقایسه کنید، بدک نیست !!

ولی انصافا، انعطاف پذیری وردپرس میشه گفت جواب گوی هر نیازی هست !!

طراحی و تفاوت قالب ها رو با هم مقایسه کنید .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

taha0098

تازه وارد
طراحی و تفاوت قالب ها رو با هم مقایسه کنید .
اين رو واقعا قبول دارم. شما از يك كيلومتري به صفحه نمايشگرتون نگاه كنيد متوجه ميشيد كه نيوكه. قالب هاي نيوك همه شبيه هم هستن. اما با وردپرس! كافيه شما چند تا از سايتهاي معروفي كه با وردپرس ايجاد شدن نگاه كنيد. با وردپرس هر نوع سايت با هر نوع قابليت ميشه راه اندازي كرد.

من اميدوار بودم اين مباحثه و جدل بين جوملا و وردپرس باشه آخه جوملا هم مدعي هست.

amir_saman

کاربر عضو
من با جوملا کار نکردم. ولی با وردپرس و نیوک زیاد کار کردم . به نظر من سایت های موزیک و خدماتی و این مدل سایت ها با نیوک خوب از کار در میاد چون امکاناتی که نیازه توش هست. ولی سایت های شخصی ، اطلاع رسانی ،شرکتی و تو این مایه ها با وردپرس بهتر میشه از پسش بر امد. من با نیوک جدید کار نکردم انشالله که بهتر شده باشه و سرعت لود سنگینش کم شده باشه . ولی واقعا دست مریزاد می گم به گروه مشهد تیم که واقعا داره عالی کار می کنه . همین طور از گروه ورد پرس فارسی هم به خاطر پشتیبانی عالیشون تشکر می کنم. جوملا به پستم نخورده ولی شنیدم که اون هم چیز خوبی هست !!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

taha0098

تازه وارد
من گمون كنم يه شركت دولتي هست كه وظيفش راه اندازي وبسايت براي نهادهاي دولتيه و اين شركت از جوملا براي سايتهاي دولتي استفاده ميكنه. براي همين هم اكثر مدرسين كامپيوتر جوملا رو آموزش ميدن و به اعتقاد خودشون جوملا بهترينه چون سايتهاي دولتي از جوملا استفاده ميكنن. در ضمن فكر كنم تدريس جوملا توي ايران رسميه!!!!!

jalal125j

تازه وارد
ببین دوستان مشهد تیم که اینجا نمی*خوام مجتون رو وا کنم و به همه معرفیتون کنم! نیوک دیگه منقرض شده! از سال 2002 سایت اصلی نیوک دیگه آپ دیت نمیده! الکی خودتون رو خسته نکنید. در مورد جوملا خیلی خوبه از لحاظ پلاگین و ... اما از لحاظ سئو نه. وردپرس هم عالیه از همه نظر اما تو ایران پلاگین زیاد براش ندادن بیرون و گرنه اگه بنا به انتخاب باشه وردپرس اما ضعف عمل کرد آقای گنهکار (ادمین وردپرس فارسی) توی وردپرس فارسی جا رو برای سیستم های دیگه باز کرده!

Amir-Bahador

تازه وارد
من گمون كنم يه شركت دولتي هست كه وظيفش راه اندازي وبسايت براي نهادهاي دولتيه و اين شركت از جوملا براي سايتهاي دولتي استفاده ميكنه. براي همين هم اكثر مدرسين كامپيوتر جوملا رو آموزش ميدن و به اعتقاد خودشون جوملا بهترينه چون سايتهاي دولتي از جوملا استفاده ميكنن. در ضمن فكر كنم تدريس جوملا توي ايران رسميه!!!!!
مشهد تیم اصلا کاری به نیوک خارجی که شما میفرمایید نداره خودش داره سیستم نیوک رو اپگرید میکنه و به 3 زبان هم جدیدا زده دوست عزیز

mafia3

تازه وارد
برای کسی مثل شما که 1 ساله وارد نت شده ، نیوک خیلی به چشمتون خدا میاد ! .. اما برای یه سریا که کد میزنن و میفهمن که کجا چه خبره ، جوملا ، وردپرس و این مدل سی*ام*اس های اوپن سورس کارایی بیشتری داره ..

p30rayan

کاربر عضو
وردپرس : منعطف - کارا - ساده - خیلی قدرتمند - دارای انجمن های پشتیبانی فراوان - دارای قابلیت توسعه پذیری خیلی خیلی زیاد - پلاگین ها زیاد - سادگی کار با سیستم - سیتم کد نویسی فریم ورکی وکلاس و کاملا بهینه امن و ...

نیوک : ساده در مدیریت سایت - کد نویبسی ضعیف - دارا ماژول های کم - انعطاف پذیری خیلی کم (مثل یه پیر مرد 69 ساله!! - بیشتر به درد سایت های موزیک و دانلود خیل خیلی ساده میخوره

جوملا - هسته فوق العاده قدرتمند و امن - تیم برنامه نویس فوقا لعاده - توسعه پزیری فراوان - دارای افزونه ، کامپوننت و ... برای افزایش قابلیت ها - کار باهاش یکم سخته!!! برای تازه کاران - مناسب برای سایت های دولتی بیشتر!!

taha0098

تازه وارد
مثل اين كه اينجا دروپال طرفدار نداره!!! دروپال هم سيستميه كه امنيتش به نظر من از همه بالاتره و سئوي قوي اي هم داره. منتها به خاطر اينكه نوپاست و پشتيبانيش (علي رقم اين كه دوتا سايت دارن در اين زمينه فعاليت ميكنن) تو ايران خوب شكل نگرفته هنوز در بين ايرانيا جا باز نكرده وگرنه جزو سه سي ام اس پرطرفدار جهانه.

بالا