هدف از راه اندازی سایت ؟!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

alir3z4

تازه وارد
به همين دليل هم نبايد انتظار مطرح شدن در جهان رو داشته باشيم
همچنين باس انتظار تخته شدن سايت از طرف رفقامون توي سازمان تخته كنندگان رو داشته باشيم :D

من يه سايت دارم كه لايسنس 200 هزار تومن پام آب خورد

ولي چون در دوران جاهليت اين سيستم رو خريدم و الان چشم و گوش و حلق و بيني ام باز شده و ميفهمم نبايد ديگه با وب فارسي ادامه داد

دليل اصليش هم همون سازمان رفقامون هست

ولي من تو كف اينم كه چرا وب مسترهاي(البته وبمستر يه اسم هستش وگرنه اكثر وب سايت دارهاي ايراني ميشه گفت همون مدير) ايراني ميان سايت بالا ميارن؟

به اميد چي؟ به اميد اينكه سايت رو بعد تخته و قفل و كليد بيان با ساب دامين بيارن بالا ؟

نه خب خيلي ضايعست!

هرچند من نبايد بيشتر از اين تو كف بمونم چرا كه ممكن ـه نم بكشم! :D

خب يكي از دلايل فرار مغزها ميتونه آرزوي وب مستر بودن باشه

فرار وبمسترها

به نظر من بجاي اينكه بيايم و ايده ها رو به باد بديم بهتر هستش بلاگ نويسي كنيم

و درد و دل كنيم و آب قوره و پودر نارگيل بگيريم و از درد هامون بگيم و اين هيجان وبمستر رو تبديل به بلاگر بودن بكنيم!

هرچند بعد از بلاگر بودن عقده ي Pro Blogger بودن رو هم خواهيم كشيد ولي خب بهتر از تخته شدن توسط رفقامون كه همونجا هستن ميشه!

آها خواستم همين الان پست رو ارسال كنم يه چي ديگه هم موند كه بگم

اونم اينه كه دليل نميشه فقط ايده نو و تر و تميز باشه

نه به ايده نيست

بهتره خودتون رو با چنين افكاري حبس نكنيد

چرا؟

اوكي ميگم

وبلاگ درست كردن چيز جديد نيست

وبلاگ نويسي هم همينطور

پس ايده اين وسط كجا ميدره ؟ - هيج حا اصلا ايده اي در كار نيست كه بخواد بياد چه برسه كه بره!

تو دنياي اينترنت يه چيزي هست به نام سابقه!

سابقه رو رفقا لازم دارن

نه فقط ايده

رفقا محتوا لازم دارن

محتوايي كه بالا خواه داشته باشه

دوست خوبمون گوگل به شما به خاطر ايده شما امتياز نميده

بخاطر محتوا و سابقه امتياز ميده

ممكن بگي بابا اين چرت و پرت ها چيه و هزار تا حرف بار من كني (همين الان ميگم هرچي دوست دارين بگين، من هم وقت اش رو دارم و هم حوصله ، گوش ميدم :D )

مثلا الان همين سايت PersianScript (لينكش رو نميزارم تبليغ نشه :D ) ايده داره؟

خيلي ناب و تكه ؟

اولين سايت در اين زمينه هست؟

نه

تنها چيزي كه اين سايت رو سر و پا زاشته همين محتوا و سابقه و صد در صد هدف اي كه داره

مثلا اگه بعد از چند وقت اين سايت تبديل ميشد به مهد كودك كسي ميومد توش؟ نه!

همين گوگل دوباره

چندين و چند موتور جستجو داشتيم قبلش بود

ولي خب ديگه اومد كاريش نميشه كرد و يواش يواش گسترش داده شد

همبن الان اگه يه موتور جستجو درست كنن كه مثلا تو آينده قوي ترين سيستم ميشه باور كن هيچكدومتون نميريد يه بار سرچ كنين!

همش ميگين بابا گوگل!

ولي خل اينكه گوگل واسه خودش قدرتي هستش شكي ني!

همين ديروز به داش كوچيكم گفتم خودكارم كجاست، ميگه برو گوگل سرچ كن!!!!

اين يعني سابقه و قدمت!!!!

يا همين تاپيك چرا اينقدر ميان جواب ميدن؟

فك ميكنيد حلوا ميدن ؟ نه ملت به پاسخ ها و بازديد نگاه ميكنن ! (باز هم سابقه و قدمت!)

يا مثلا چرا تا يه پيرمرد زيوار در رفته ميخواد حرف بزنه همه ساكت ميشن به احترامش! (اين يعني قدمت و سابقه)----آخرش هم يادش ميره چي ميخواد بگه ولي باز هم احترام داره (باز هم سابقه و قدمت)

ولي يه بچه ميگه ماما ، ميمي ميخوام ميزنن پس سرش(اين هم نداشتن سابقه و قدمت)

هرجند ايده داشتن هنوز در درجه اول هستش

ولي چه كنيم كه سابقه و قدمت و گردن كلفتي زورش بيشتره!

اها راستي اون لايسنس نرم افزار رو دستم باد كرده :D (گفتم يه وقت كسي نگران لايسنس نشه )

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir_saman

کاربر عضو
تجربه چند سالم میگم در مورد رنک الکسا - اگر دوستان خوب شما یه سایت سئو شده داشته باشید . با تبلیغات که لوکوپوک میکنه چی میشه بعد از چند وقت رنک در گوگل میاد بالا و بازدید کننده ثابت میشه در سایت اون سایتی که همه نمیشه گفت ولی خوب عده ای به اون نیاز دارند در نتیجه بعد از ثابت موندن بازدید کننده ما شاهد بالا رفتن الکسا هستیم .. در نتیجه بنده نمیتونم به این شاخص توجه کنم .. نکته بعد از این من سایت توتاپیک از یه سایت برای حدود دو هفته ورودی میگرفت ولی ورودی نمیداد الکسا از 13 هزار اومد چیزی حول حوش 4 هزار این یعنی چی ؟ به نظر شما ؟
ببینید الکسای ایران تا 2000 راحت میرسید ولی زیر 2000 رقابت خیلی سخت میشه . شما اگه 10000 باشید خیلی راحت می تونید به 2000 برسید ولی اگه 2000 باشید باید کلی بازدید و بازدید کننده کسب کنید تا بتونید فقط 500 رنکتون رو بالا ببرید . هرچی جلو تر بریم سخت تر جابهجا میشه . کسی که رنک سایتش زیر 100 و یا حول 100 تو ایران هست میشه گفت سایت موفقی داره . یعنی تونسته خودش رو جا بندازه !!!

amir_saman

کاربر عضو
همچنين باس انتظار تخته شدن سايت از طرف رفقامون توي سازمان تخته كنندگان رو داشته باشيم :D ....

اها راستي اون لايسنس نرم افزار رو دستم باد كرده :D (گفتم يه وقت كسي نگران لايسنس نشه )
اول از همه باید بگم سر این مطلب کلی خندیدیم. تا جاهایی رو باهات موافقم ولی بدون همه چی به سابقه طولانی مدت نیاز نداره . یارو امده بود داشت توی یکی از این شبکه اون ور آبی صحبت می کرد. به عنوان آدم موفق امده بود کازینو اینترنتی زده بود . من کفم برید . از همین ایده تونسته بود زندگی 4 نسل بعدش رو هم تامین کنه . ازش درباره لباساش پرسیدن 45 میلیون تومان لباس تنش قیمت داشت !!!

25 تا 30 سال هم بیشتر نداشت ولی همه داشتند چهار چشمی نگاه می کردند که ببینند چطور موفق شده . حالا اگه یه پیرمرد هم اون وسط بود می خواست حرف بزنه مطمئن باش هیچ کس به جرف اون پیرمرده گوش نمی داد. ( پس همه چی به سابقه و قدمت ربطی نداره ) من یادمه اون قدیما که ما بچه بودیم اصلا چیزی به نام گوگل نمی شناختیم همه از سرچ یاهو استفاده می کردیم گوگل رو مسخره می کردیم. ( اگه به سابقه و قدمت بود یاهو موتور جستجو قدیمی تر بود) . اگه همه اینا رو در نظر بگیری جواب چی میشه .... ( خودتون نتیجه بگیرید !)

ALiReZaYa

تازه وارد
دوستاني كه حرف از بسته شدن سايت توسط فيله بزرگ ميزنن بايد عرض كنم كه مشكل همون تك بعدي و تك زبانه بودن سايتاس وقتي فيله بزرگ مياد رو سايته كسي مسلما فقط واسه آي پي ايران اين فيل نمايش داده ميشه اگر سايت از كشوراي ديگه هم كاربر داشته باشه ديگه كسي بدبخت نميشه كه واسه داشتن كاربر از كشوراي ديگه بايد زبان شايت بين المللي باشه !!

soheil60

تازه وارد
بحث جالبیه

خیلی وقته که با خودم سر این موضوع درگیرم

اما عشقه دیگه :دی

هر کسی با یک چیزی حال میکنه

jafar1374

کاربر عضو
amir_saman ممنون موضوع و ایده جالبی بود - همه چی تو نت امکان داره

ALiReZaYa منم با بین المللی کردن سایت موافقم به خاطر همین دارم زبان کار می کنم

jafar1374

کاربر عضو
iranenaz الان سایت آفتابگردان داون شده ؟ چرا؟

اونی نیست که شرترونیکس راه انداخته بودید؟

البته من گفتم دو تا سایت دارم یکیش برا کسیه

و دیگری هدفم کسب درآمده و ایمان دارم که امکانش هست.

باور کنید تو ایران هم میشه

djary

کاربر عضو
خوب ایمیل بزن بشون بگو چرا چسفیل کردین

alir3z4

تازه وارد
تو ايران ملت ميخوان ثابت كنن كه ميشه از اينترنت چندرغازي پول در بيارن

ولي..

ولي خارجكي ها ميخوان ثابت كنن با اينترنت ميشه رفت فضا !!!

البته رفتن فضا كلا براي يه ايراني خوب نيست

فرض كن با اينترنت بخواي بري فضا، به محضي اينكه از زمين با سيستم ات بلند شدي به پشت بوم خونه رسيدي به جرم كفتربازي با بازوكا ميارنت پايين

اينا همش حكمت هستش!!

amir_saman

کاربر عضو
شما خیلی دیگه این فیل رو جدی گرفتید. اینقدر هم دیگه سخت نمی گیرند !!!

N2D

کاربر عضو
سلام !

چرا اتفاقاً ، خیلی سخت میگیرند ،

حتی زمان ثبت هم سخت میگیرند ،

دیگه زمان رفع ... والا... !

ALiReZaYa

تازه وارد
:) :) :) :) :) :) از این کارها زیاد کردم ... با ماهیت این مدل سایت ها (شبکه اجتماعی) مشکل دارند نه با محتوی

اما حالا چرا بین این همه سایت راست انگشت گذاشتن روی .....
فكر نكنم اينجوري باشه اگر بود cloob.com كه ديگه شاخه همه شبكه هاي اجتماعي ايران هست رو فيلتر ميكردن يا سايت donbaler.net ! خيلي از فيلا اشتباهي رخ ميده و حتي خيلياش توسط نرم افزاراي مربوط به اين كار انجام ميشه با كلماتي كه بهش تعريف كردن و فقط كافي يك كلمه در سايتي شبيه كلمات تعريف شده باشه براحتي فيل ميشه حتي يك زماني شنيده بودم كلمه ي و ب گ ذ ر هم مشكل داره ديگه تا آخره قضيه رو خودتون بخونين !!

N2D

کاربر عضو
سلام !

دقیقاً تمام فیلتر ها به صورت « کلمات لیست سیاه » نیست !

این موضوع رو من چندین بار بررسی وامتحان کردم !

در وبلاگ و وب سایت خودم از کلماتی که فیلتر میشه س/ک-س استفاده کردم اما فیلتر نشده ،

حتی در وبلاگم پستی در رابطه با این جور مسائل اجتماعی ( س ) دارم و هنوز هم فیلتر نشده !

بررسی هایی که انجام دادم اینجور نشون میده که این سیستم ها گزارش میدن که این کلمه در فُلان سایت دیده شده ، بعد از بررسی در صورت نیاز سایت فیلتر میشه و به « لیست ِ سیاه ِ سایت » ها وارد میشه ...

البته ، جریان cloob.comپشتیش یک دنیا حرف خوابیده که بیان کردنش دلیل و توجیهی نداره !

( تاپیک داره منحرف میشه از موضوع اصلی ، ببخشید... )

موفق و پیروز باشید .

ALiReZaYa

تازه وارد
ولي در كل من اعتقاد ندارم هر شبكه اجتماعي بسته ميشه !! چقدرررر از موضوع اصلي تاپيك دور شديم ;)

ALiReZaYa

تازه وارد
جنابه iranenaz درسته خودمم با خيلي چيزها مخالفم اما در صورت فيله سايت اگر پيگير شين يا حضوري يا تلفني و شمارو به عنوان يك شخص واقعي بشناسن نه شخصه مجازي كپي كارت مليتونم ميگيرن سايتتونم باز ميكنن مشكلاشم ميگن تا حل كنين , دوستانه زيادي بنده داشتم كه سايتاشونو بعده فيل باز كردن اما به دليل اينكه تبليغ نشه اسم نميبرم فقط حسنه اين همه پيگيري اينه كه ازين به بعد شمارو از مطالبي كه در سايتتون هست و باعث فيل بشه مطلع ميكنن و شما اصلاحش ميكنين ديگه فيل نميشين !!

اين ايميلي هست كه به يكي از دوستانم زدن دوستي كه يه زمون سايتش فيل بود اما با پيگيري بازش كرد با پيگيري تلفني و ايميلي :

با سلام

مديريت پايگاه اينترنتي.......

نظر به انتشار مواردي در آن پايگاه که به استناد بند '' فهرست مصاديق محتواي مجرمانه موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي انتشار آن جرم محسوب مي گردد، لازم است به قيد فوريت نسبت به رفع اثر محتواي مجرمانه اقدام و مشي مذکور اصلاح گردد.

نمونه اي از موارد محتواي مجرمانه مشاهده شده در آن پايگاه به شرح ذيل است :

لينكي از مطالب سايت

و

لينكي از مطالب سايت

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
از بحث خارج نشید دوستان... اینطوری باعث میشید باز ما ... بشیما!

بحث ریست میشه! از اینجا به بعد موضوع همین "هدف از راه اندازی سایت ؟!!!" باشه بهتره! تا مشکلاتش... همه مشکلات رو میدونن...! مرسی بابت اینکه قراره رعایت کنید

ebadian

تازه وارد
والا اولین هدف من بالا بردن سطح گرافیک ایران بود و بعد کسب درآمد و علاقه شدیدم به نت و طراحی ...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا