گرفت بک آپ یا پشتیبان کامل از سایت وردپرسی

Mohsen24

تازه وارد
سلام

یک سایت وردپرسی دارم با هاست cpanel و از این بابت که اتفاقی برای سایت بیوفته(به هر دلیلی) نگرانم.

میخواستم بدونم برای اینکه از سایتم پشتیبان کامل بگیرم به گونه ای اگر اتفاقی افتاد خیلی سریع سایت رو به حالت اولش در بیارم باید چی کار کنم؟

یه چیزی شبیه کپی پیست بشه. یعنی به طور کامل همه چیز مثل قبلش بشه

خیلی ممنون

(تو تاپیک ها گشتم چیزی پیدا نکردم نمیدونم شاید خوب نگشتم)

harbiline

Edris
از سایتتون بکاپ بگیرید بکاپ رو دانلود کنید

تو سیستم ذخیره کنید

در صورتی ک هک شدید مجددبکاپ رو اپلود کنید

اکسترکت کنید دستی اقدام به ریستور فایل ها ودیتابیس نمایید.

Mohsen24

تازه وارد
از سایتتون بکاپ بگیرید بکاپ رو دانلود کنید

تو سیستم ذخیره کنید

در صورتی ک هک شدید مجددبکاپ رو اپلود کنید

اکسترکت کنید دستی اقدام به ریستور فایل ها ودیتابیس نمایید.
این کارایی رو که فرمودید رو چطور باید انجام بدم؟

Mohsen24

تازه وارد
داداش بگوگل:

با این آموزش بک آپ گرفتم

هر موقع این بک آپ رو restore کنم سایت میشه مثل روز اول؟
همه ی پلاگین و قالب و لینک و تصاویر و.... رو به حالت اول بر میگردونه؟

حسن غویشه

کاربر عضو
بنام خدا

سلام @Mohsen24 عزیز

هر موقع این بک آپ رو restore کنم سایت میشه مثل روز اول؟
روز اول که نه! میشه مثل همون زمانی که بک آپ گرفته بودید!

همه ی پلاگین و قالب و لینک و تصاویر و.... رو به حالت اول بر میگردونه؟
بله

برای انتقال هاست هم بک آپ میگیرن انتقال میدن به فضای جدید و ریستور میکنن!

فقط این موضوع رو فراموش نکنید که حتما بک آپ رو دانلود کنید و در جای امنی قرار دهید!

موفق باشی :)

Mohsen24

تازه وارد
بنام خدا

سلام @Mohsen24 عزیز

روز اول که نه! میشه مثل همون زمانی که بک آپ گرفته بودید!

بله

برای انتقال هاست هم بک آپ میگیرن انتقال میدن به فضای جدید و ریستور میکنن!

فقط این موضوع رو فراموش نکنید که حتما بک آپ رو دانلود کنید و در جای امنی قرار دهید!

موفق باشی :)
سلام
یعنی هیچ مشکل و تغییری تو لینک ها و دسته بندی و سایر موارد رخ نمیده؟

حتی اگر هاست و یا دامنه رو تغییر بدم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

حسن غویشه

کاربر عضو
درود

یعنی هیچ مشکل و تغییری تو لینک ها و دسته بندی و سایر موارد رخ نمیده؟
تا اینجا خیر! اتفاقا هر بار که به مشکل سختی بر میخورم میگم ریستور کنن بک آپ رو :))

حتی اگر هاست و یا دامنه رو تغییر بدم؟
تغییر هاست:
شاید! احتمالش کمه موقع انتقال مشکل پیش بیاد که خیلی راحت درخواست میدین به هاست جدید مشکل رو مرتفع میکنن!

تغییر دامنه:
خوب مشکل پیش میاد (شما فکر کن خونتون رو عوض کنید! خوب نامه ها به آدرس قبلی میره پس باید آدرس رو بروز کنید!) ولی قابل حله

دارم میرم بازی شاید دیر جواب بدم :)

Mohsen24

تازه وارد
درود

تا اینجا خیر! اتفاقا هر بار که به مشکل سختی بر میخورم میگم ریستور کنن بک آپ رو :))

تغییر هاست:
شاید! احتمالش کمه موقع انتقال مشکل پیش بیاد که خیلی راحت درخواست میدین به هاست جدید مشکل رو مرتفع میکنن!

تغییر دامنه:
خوب مشکل پیش میاد (شما فکر کن خونتون رو عوض کنید! خوب نامه ها به آدرس قبلی میره پس باید آدرس رو بروز کنید!) ولی قابل حله

دارم میرم بازی شاید دیر جواب بدم :)
میگین ریستور کنن؟!
مگه خودتون نباید ریستور کنید؟

چه بازی ای میکنید؟ :D

Mohsen24

تازه وارد
ریستور کردن فول بکاپ از طریق cPanel شدنی نیست. باید دسترسی ssh یا whm داشته باشید.
بحث داره تخصصی میشه

یعنی اون فایلی که تو ریشه ی سایت من در اثر ریستور کردن ایجاد شده و من دانلود کردم رو باید بدم به پشتیبانی سایت تا ریستور کنه برام؟

Qalekhani

قلعه‌خانی
بحث داره تخصصی میشه

یعنی اون فایلی که تو ریشه ی سایت من در اثر ریستور کردن ایجاد شده و من دانلود کردم رو باید بدم به پشتیبانی سایت تا ریستور کنه برام؟
بله اون فایل زیپ شده رو باید از طریق هاستینگ یا کسی که به سرور دسترسی داره، ریستور کنید. خودتون نمیتونید فول بکاپ ریستور کنید.

فقط به صورت دستی میتونید که اونم بارگذاری دونه دونه همه فایل ها و دیتابیس ها و ایمیلها و ... است.

Mohsen24

تازه وارد
بله اون فایل زیپ شده رو باید از طریق هاستینگ یا کسی که به سرور دسترسی داره، ریستور کنید. خودتون نمیتونید فول بکاپ ریستور کنید.

فقط به صورت دستی میتونید که اونم بارگذاری دونه دونه همه فایل ها و دیتابیس ها و ایمیلها و ... است.

پس من میتونم فول بک آپ بگیرم ولی نمیتونم فول ریستور کنم. برای فول ریستو کردن به پشتیبان هاست باید بگم؟

شرمنده مزاحم میشم.

shahin_w3

کاربر عضو
بحث داره تخصصی میشه

پیشنهاد میکنم بجای دانلود روی سیستم شخصی رو سرور های اشتراکی نظیر گوگل درایو و مدیا فایر اپلودش کنید

هم نگهداریش راحت تره هم حجم الکی بابت دانلود نمیدین

و موقع ریستور هم کافیه لینکشو به مدیر سرور بدید

Mohsen24

تازه وارد
پیشنهاد میکنم بجای دانلود روی سیستم شخصی رو سرور های اشتراکی نظیر گوگل درایو و مدیا فایر اپلودش کنید

سایتم یه سایت سفارش گیری. کل حجم فایل بک آپم شد 35 مگ.

ولی از جهت اینکه نگه داری به این صورت امن تره حتما اینکار رو میکنم ممنون بابت پیشنهاد خوبتون

Qalekhani

قلعه‌خانی
پس من میتونم فول بک آپ بگیرم ولی نمیتونم فول ریستور کنم. برای فول ریستو کردن به پشتیبان هاست باید بگم؟

شرمنده مزاحم میشم.
خواهش میکنم. بله شما لینک دانلود فایل رو به ایشون میدید. ایشون توی روت خودشون آپلود می کنند و از طریق whm فول بکاپ رو ریستور می کنند

jamshimi

کاربر عضو
میشه بفرمایید چطور روی گوگل درایو میشه بک اپ گرفت بدون اینکه حجم مصرف بشه؟

shahin_w3

کاربر عضو
سایتم یه سایت سفارش گیری. کل حجم فایل بک آپم شد 35 مگ.

ولی از جهت اینکه نگه داری به این صورت امن تره حتما اینکار رو میکنم ممنون بابت پیشنهاد خوبتون
اره من خودم مشکلی که داشتم فایل بک اپ رو یا اشتباهی پاک میکردم یا اینکه روی هار گمش میکردم

اینجوری امن تره دقدقه گم کردن یا پاک شدنش نیس

مخصوصا اگه سیستمون چند کاربرس با چند نفر با هم استفاده میکنید

بالا