افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس Persian WooCommerce Shipping

MahdiY

راهبر انجمن
با سلام . ممنون از اینکه این افزونه فوق العاده رو ساختید.

چند تا سوال دارم اگر تکراری هست عذر خواهی میکنم . ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- آیا با در نظر گرفتن وزن برای محصولات این افزونه اتوماتیک کار تایین قیمت پست رو انجام میده؟ پیشفرض از 4600 شروع میشه. من کمترین هزینه ای که تا حالا به پست دادم 6500 بوده

2- من لیست شهرهایی که تیپاکس پشتیبانی میکنه رو دارم + اینکه اگر مورد 1 نمیشه بخوام نرخ ثابت برای پست بذارم. مثلا 15000 تومان . دونه دونه باید این شهرها رو ادیت کنم و هزینه تیپاکس و پست رو برای هرکدوم مشخص کنم؟ نمیشه مبلغ پیشفرض رو تغییر داد؟ ( این صفحه :  رو پیدا نمیکنم )

3- برای کلاس ارسال میشه توضیح بدید چطور مثلا بار بالای 15kg رو که باید باربری ارسال کنه بهش توضیح بدم؟! کلاس ارسال رو ایجاد کردم،برای یک محصول هم تستی اون روش رو انتخاب کردم اما تنظیمات خودش نمیدونم چطوریه.

سپاس.
سلام

1. بله. اگر وزن محصولات را در پنل وارد کنید طبق آن محاسبه می شود. متاسفانه فرمول دقیق محاسبه شرکت پست در دسترس نیست.

2. به منو ووکامرس -> شهرهای حمل و نقل برید و استان مورد نظر را پیدا کنید. گزینه ویرایش شهرها فقط برای استان ها در دسترس است.

3. متوجه سوالتون نشدم

taha_esh

تازه وارد
سلام من امروز یکدفعه متوجه شدم خیلی از استانها و شهرها ناپدید شده ، افزونه رو پاک کردم و مجدد نصب کردم باز هم فقط 14 تا استان رو میاره و هیچ شهری هم برای استانها تعریف نشده.مشکل از کجاست؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MahdiY

راهبر انجمن
سلام من امروز یکدفعه متوجه شدم خیلی از استانها و شهرها ناپدید شده ، افزونه رو پاک کردم و مجدد نصب کردم باز هم فقط 14 تا استان رو میاره و هیچ شهری هم برای استانها تعریف نشده.مشکل از کجاست؟

سلام

شهرها یکدفعه ناپدید نمیشن! مگر اینکه شما در سایتتون کاری انجام داده باشید. همه شهرها و استان ها رو پاک کنید و از آموزش بالا استفاده کنید.

taha_esh

تازه وارد
سلام تیپاکس رو فعال می کنم اما در صفحه سبد خرید نمایش داده نمیشه موقع محاسبه دو تا گزینه دیگه که شامل پست سفارشی و پیشتاز هست فعال و غیر فعال می کنم درست عمل می کنه اما تیپاکس اصلا نمایش داده نمیشه مشکلش کجا هست؟

MahdiY

راهبر انجمن
سلام تیپاکس رو فعال می کنم اما در صفحه سبد خرید نمایش داده نمیشه موقع محاسبه دو تا گزینه دیگه که شامل پست سفارشی و پیشتاز هست فعال و غیر فعال می کنم درست عمل می کنه اما تیپاکس اصلا نمایش داده نمیشه مشکلش کجا هست؟
سلام

با به منو شهرهای حمل و نقل بروید و با کلیک روی ویرایش شهرهای هر استان تیپاکس را برای آن استان و شهرها فعال کنید و تعرفه مورد نظر خود را نیز وارد کنید.

taha_esh

تازه وارد
سلام

با به منو شهرهای حمل و نقل بروید و با کلیک روی ویرایش شهرهای هر استان تیپاکس را برای آن استان و شهرها فعال کنید و تعرفه مورد نظر خود را نیز وارد کنید.
بله همین کار رو هم روی یکی از استانها و همه شهرهاش انجام دادم ولی تو صفحه سبد خرید باز هم نمایش نمیده تیپاکس رو آدرس رو هم یکی از همون شهرهای فعال شده دادم

mamil

تازه وارد
بله همین کار رو هم روی یکی از استانها و همه شهرهاش انجام دادم ولی تو صفحه سبد خرید باز هم نمایش نمیده تیپاکس رو آدرس رو هم یکی از همون شهرهای فعال شده دادم
سلام
منم دقیقا همین مشکلو دارم، هم با تیپاکس هم با پیک موتوری !!

یه چیز دیگه هم اینکه میخوام تو مناطق حمل و نقل براساس شهر محدود کنم نه استان اگه راه حلی هست ممنون میشم بفرمایید

MahdiY

راهبر انجمن
سلام
منم دقیقا همین مشکلو دارم، هم با تیپاکس هم با پیک موتوری !!

یه چیز دیگه هم اینکه میخوام تو مناطق حمل و نقل براساس شهر محدود کنم نه استان اگه راه حلی هست ممنون میشم بفرمایید
سلام
ببینید برای فعال سازی پیک موتوری یک شهر باید سه کار انجام بدید. اول پیک موتوری استانش رو فعال کنید. دوم پیک موتوری همون شهر رو وارد کنید و سوم برای پیک موتوری اون شهر یه قیمت تعیین کنید.
برای محدود کردن روی شهرها میتونید شهرهایی که نیاز ندارید رو حذف کنید.

mamil

تازه وارد
سلام
ببینید برای فعال سازی پیک موتوری یک شهر باید سه کار انجام بدید. اول پیک موتوری استانش رو فعال کنید. دوم پیک موتوری همون شهر رو وارد کنید و سوم برای پیک موتوری اون شهر یه قیمت تعیین کنید.
برای محدود کردن روی شهرها میتونید شهرهایی که نیاز ندارید رو حذف کنید.
سلام آقا مهدی ، ممنون از پاسخ گویی ...
دقیقا همین سه کار رو انجام دادم ولی اصلا نمایش داده نمیشه ! حتی برای تست واسه استان هم قیمت وارد کردم ولی بازم فرقی نکرد ..!

واسه شهر هم که فرمودین ... فک کنم بد توضیح دادم، ببینید نمیخوام کلا حمل و نقل رو محدود کنم
من میخوام مناطق حمل و نقل رو تقسیم بندی کنم ... یعنی مثلا تو دو سه تا شهر تنظیمات متفاوتی داشته باشم
نمیدونم شاید اصلا جای درستی سوال رو مطرح نکردم ؟! اگه اینجوریه که ببخشید و راهنمایی کنید ...

hamedehsani

تازه وارد
سلام من افزونه ی حمل و نقل ووکامرس رو نصب و فعال کردم ولی در صفحه ی سبد خرید با تغییر استان مقصد میزان هزینه ی پست پیشتاز و سفارشی ثابته و تغییر نمیکنه لطفا راهنمایی کنید. افزونه های دیگه هم توی مخزن وردپرس هم امتحان کردم نشد.

پیوست‌ها

• 11.PNG
    11.PNG
    34.8 کیلوبایت · بازدیدها: 29
  • 12.PNG
    12.PNG
    37.3 کیلوبایت · بازدیدها: 28
آخرین ویرایش:

hamedehsani

تازه وارد
سلام من افزونه ی حمل و نقل ووکامرس رو نصب و فعال کردم ولی در صفحه ی سبد خرید با تغییر استان مقصد میزان هزینه ی پست پیشتاز و سفارشی ثابته و تغییر نمیکنه لطفا راهنمایی کنید. افزونه های دیگه هم توی مخزن وردپرس هم امتحان کردم نشد.
دوستان کسی نیست بتونه برا این مشکل راهنمایی کنه؟؟؟؟؟

sprshr

تازه وارد
سلام وقت بخیر
هنگام نصب با این مشکل مواجه می شوم
You must be registered for see images attach

لطف می کنید راهنمایی کنید
با تشکر

hamedehsani

تازه وارد
دوستان لطفا راهنمایی کنید
من هنوز این مشکل رو با این افزونه دارم....ویدیو تنطیمات خود سازنده افزونه هم از آپارات گرفتم هیچ تنظیم خاصی خارج از تنظیماتی که انجام دادم گفته نشد با این حال قیمت ارسال جنس از استان و شهر ایلام به سایر استان ها رو مقدار ثابتی هست و با تغییر استان مقصد تغییر نمیکنه.....

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
یک نکته رو توجه کنید
سیستم پست سه نوع قیمت گذاری داره

هزینه قیمت گذاری پست درون استان
هزینه قیمت گذاری استان های همجوار
هزینه قیمت گذاری استان های غیر همجوار

قرار نیست با تغییر شهر قیمت افزایش یا کاهش پیدا کنه! شهر های درون یک استان تغییر قیمت ندارند

قرار نیست با تغییر استان های همجوار (برای مثال استان مبدا تهران هست) از البرز به سمنان قیمت تغییر کنه. چون این ها هر دو استان همجوار تهران هستن.
لطفا این موارد رو دقت کنید. این ها اصلا مشکل نیستن.

hamedehsani

تازه وارد
یک نکته رو توجه کنید
سیستم پست سه نوع قیمت گذاری داره

هزینه قیمت گذاری پست درون استان
هزینه قیمت گذاری استان های همجوار
هزینه قیمت گذاری استان های غیر همجوار

قرار نیست با تغییر شهر قیمت افزایش یا کاهش پیدا کنه! شهر های درون یک استان تغییر قیمت ندارند

قرار نیست با تغییر استان های همجوار (برای مثال استان مبدا تهران هست) از البرز به سمنان قیمت تغییر کنه. چون این ها هر دو استان همجوار تهران هستن.
لطفا این موارد رو دقت کنید. این ها اصلا مشکل نیستن.
درود بر شما
خوشحالم بلاخره یه نفر جواب داد
من هم 3 جور قیمت گذاری که فرمودین رو قبول دارم با این حال قیمت ارسال بسته از ایلام به کرمانشاه نسبت به ارسال از ایلام به سیستان بلوچستان یا هر استان دیگه از کشور باید متفاوت باشه....اما برای من اینطور نیست فقط و فقط ارسال از ایلام به سایر شهرهای ایلام قیمت کمتری نشون میده و برای سایر استانهای کشور مقدارش ثابته

keyvan212

تازه وارد
سلام
برای اینکه هزینه پست و فعال بودن تیپاکس رو فعال کنم باید تمام شهرها رو ادیت کنم؟ نزدیک 768 تا شهر هستش. تیپاکس در 100 تا شهر فعاله که اونا رو درست کردم.
میخوام هزینه پست رو ثابت 15000 تومان برای کل ایران بذارم.

باید تک تک این 768 شهر رو رو ادیت کنم؟ و براشون هزینه پست 15000 تومان بذارم؟
چاره دیگه ای نیست؟ فایلی که بشه ایمپورت کرد یا ...؟

taha_esh

تازه وارد
سلام . یک کالایی در فروشگاه داریم که هزینه ارسالش ثابت هست از کلاسهای حمل و نقل اضافه کردم یک کلاس جدید و کالا رو هم تو محصولات کلاسش رو مشخص کردم اما موقع خرید به جر اون کلاس که درست کردم گزینه های دیگه مثل پیشتاز هم فعال میشه. راهی هست که وقتی یک کالا کلاس ارسال خاص خودش رو داره گزینه های دیگه ارسال نمایش داده نشه؟

آخرین ویرایش:

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

لطفا در مورد نرخ ها به این نکته توجه کنید که در آخرین تعرفه های شرکت پست تفاوتی بین استان همجوار و غیر همجوار وجود ندارد.
در تعرفه های جدید صرفا داخل استانی و خارج استانی تعریف شده است. از لینک زیر میتونید آخرین تعرفه ها رو دانلود کنید و این موضوع رو مشاهده کنید:

@hamedehsani

hamedehsani

تازه وارد
سلام

لطفا در مورد نرخ ها به این نکته توجه کنید که در آخرین تعرفه های شرکت پست تفاوتی بین استان همجوار و غیر همجوار وجود ندارد.
در تعرفه های جدید صرفا داخل استانی و خارج استانی تعریف شده است. از لینک زیر میتونید آخرین تعرفه ها رو دانلود کنید و این موضوع رو مشاهده کنید:

@hamedehsani
ممنون از پاسختون...خیالم راحت شد

MahdiY

راهبر انجمن
سلام آقا مهدی ، ممنون از پاسخ گویی ...

دقیقا همین سه کار رو انجام دادم ولی اصلا نمایش داده نمیشه ! حتی برای تست واسه استان هم قیمت وارد کردم ولی بازم فرقی نکرد ..!

واسه شهر هم که فرمودین ... فک کنم بد توضیح دادم، ببینید نمیخوام کلا حمل و نقل رو محدود کنم

من میخوام مناطق حمل و نقل رو تقسیم بندی کنم ... یعنی مثلا تو دو سه تا شهر تنظیمات متفاوتی داشته باشم

نمیدونم شاید اصلا جای درستی سوال رو مطرح نکردم ؟! اگه اینجوریه که ببخشید و راهنمایی کنید ...

لطفا مسئله تون رو بیشتر توضیح بدید بتونم بررسی کنم

سلام . یک کالایی در فروشگاه داریم که هزینه ارسالش ثابت هست از کلاسهای حمل و نقل اضافه کردم یک کلاس جدید و کالا رو هم تو محصولات کلاسش رو مشخص کردم اما موقع خرید به جر اون کلاس که درست کردم گزینه های دیگه مثل پیشتاز هم فعال میشه. راهی هست که وقتی یک کالا کلاس ارسال خاص خودش رو داره گزینه های دیگه ارسال نمایش داده نشه؟

یاد ندارم ووکامرس در این زمینه تنظیماتی داشته باشه (دوستان اگر دیدند معرفی کنند). اما با یه کدنویسی ساده قابل حل هست. مثل مسئله زیر:

سلام

برای اینکه هزینه پست و فعال بودن تیپاکس رو فعال کنم باید تمام شهرها رو ادیت کنم؟ نزدیک 768 تا شهر هستش. تیپاکس در 100 تا شهر فعاله که اونا رو درست کردم.

میخوام هزینه پست رو ثابت 15000 تومان برای کل ایران بذارم.

باید تک تک این 768 شهر رو رو ادیت کنم؟ و براشون هزینه پست 15000 تومان بذارم؟

چاره دیگه ای نیست؟ فایلی که بشه ایمپورت کرد یا ...؟

خیر، لازم نیست برای تک تک شهرها این کار رو انجام بدید

کافیه استان ها رو پیدا کنید، روی "ویرایش شهرها" (نه "ویرایش") کلیک کنید و برای استان قیمت رو تعیین کنید.

استان و شهرهای زیر مجموعه شو فعال کنید، قیمت گذاری شهرها بصورت خودکار از قیمت تعیین شده برای استان انجام میشه.

• Love
واکنش‌ها[ی پسندها]: keyvan212

MahdiY

راهبر انجمن
سلام وقت بخیر
هنگام نصب با این مشکل مواجه می شوم
You must be registered for see images attach

لطف می کنید راهنمایی کنید
با تشکر

فایل افزونه رو از آدرس زیر دانلود کنید و از طریق پنل (Cpanel یا DirectAdmin) بصورت مستقیم آپلود و اکسترکت کنید.

بعد از اون از داخل افزونه ها فعال کنید.

بالا