افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس Persian WooCommerce Shipping

taha_esh

تازه وارد
سلام مجدد. برای رند کردن قیمت نهایی بعد از محاسبه هزینه پستی راهی وجود داره؟

mamil

تازه وارد
لطفا مسئله تون رو بیشتر توضیح بدید بتونم بررسی کنم
مسئله اول که فکر میکنم مشخصه ... پیک موتوری و تیپاکس علارغم انجام تنظیمات لازم (که فرمودین) تو تسویه حساب جز روش های حمل نمایش داده نمیشن !

ولی مسئله دوم اینه که میخوام چندتا منطقه حمل و نقل تو تنظیمات ووکامرس تعریف کنم ولی اونجا فقط میشه در حد استان تقسیم بندی کرد یا نهایتا باید از کد پسی استفاده کرد که خب مشکلاتی داره...! من میخوام برای شهری که فروشگاه هست یه تنظیمات و نرخ تایین کنم و واسه شهر همجوارش هم همینطور و بقیه شهر و استان ها با پست ارسال بشن ... راهی هست که بشه تو مناطق حمل و نقل بر اساس شهر تنظیمات رو انجام بدیم ؟

MahdiY

راهبر انجمن
مسئله اول که فکر میکنم مشخصه ... پیک موتوری و تیپاکس علارغم انجام تنظیمات لازم (که فرمودین) تو تسویه حساب جز روش های حمل نمایش داده نمیشن !

ولی مسئله دوم اینه که میخوام چندتا منطقه حمل و نقل تو تنظیمات ووکامرس تعریف کنم ولی اونجا فقط میشه در حد استان تقسیم بندی کرد یا نهایتا باید از کد پسی استفاده کرد که خب مشکلاتی داره...! من میخوام برای شهری که فروشگاه هست یه تنظیمات و نرخ تایین کنم و واسه شهر همجوارش هم همینطور و بقیه شهر و استان ها با پست ارسال بشن ... راهی هست که بشه تو مناطق حمل و نقل بر اساس شهر تنظیمات رو انجام بدیم ؟
سلام
برای محدود کردن به شهر باید کدنویسی انجام شود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mamil

mamil

تازه وارد
سلام
برای محدود کردن به شهر باید کدنویسی انجام شود.
سلام
امکانش نیست این قابلیت رو به افزونه اضافه کنید ؟
یا اگر امکانش هست کدشو توضیح بدین و بگید تو کدوم قسمت باید واردش کنیم...؟
ممنون

hamedehsani

تازه وارد
سلام و درود
وزنی که در تب حمل و نقل کالای هر محصول که به عنوان مقدار وزن محصول که جهت محاسبه ی قیمت ارسال کالا توسط افزونه ی حمل و نقل ووکامرس خوانده میشه به شکل اتوماتیک در تب مشخصات کالای هر محصول به شکل اتوماتیک واحد وزن "g" رو بعد از مقدار عددی وزن قرار میده.میخوام کاری کنم دیگه وزن رو توی تب مشخصات کالا نشون نده ولی برای محاسبه هزینه ارسال مجبورم وزن وارد کنم. لطفا راهنمایی کنید.

پیوست‌ها

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    32.8 کیلوبایت · بازدیدها: 14

hamedehsani

تازه وارد
سلام و درود
وزنی که در تب حمل و نقل کالای هر محصول که به عنوان مقدار وزن محصول که جهت محاسبه ی قیمت ارسال کالا توسط افزونه ی حمل و نقل ووکامرس خوانده میشه به شکل اتوماتیک در تب مشخصات کالای هر محصول به شکل اتوماتیک واحد وزن "g" رو بعد از مقدار عددی وزن قرار میده.میخوام کاری کنم دیگه وزن رو توی تب مشخصات کالا نشون نده ولی برای محاسبه هزینه ارسال مجبورم وزن وارد کنم. لطفا راهنمایی کنید.
دوستان لطفا راهنمایی کنید
آقا مهدی...

hhap.75@gmail.com

تازه وارد
سلام دوستان سایت ما یه مشکل عجیب پیدا کرده.ما برای حمل و نقل ۲تا ناحیه تعریف کردیم که داخل یکی حمل و نقل رایگانه و اون یکی با پست انجام میشه. تا همین چند وقت پیش درست کار میکرد این مورد با افزونه Persian shipping ولی الان درست کار نمیکنه و برای همه جا داخل فاکتور هزینه پستی نشون میده اما تو پرداخت محاسباتشو درست انجام میده

masoud ashoori

کاربر عضو
لطفا در مورد نرخ ها به این نکته توجه کنید که در آخرین تعرفه های شرکت پست تفاوتی بین استان همجوار و غیر همجوار وجود ندارد.
با سلام
احتراما بین استان همجوار تفاوت (جزئی) وجود دارد. به مستند:
استان ما سمنان است و به مستند شماره رهگیری پست:
431909732900031620968119
هزینه پست سفارشی 48505 ریال شده است که این قیمت تا وزن 500 گرم یکی است و استان گیرنده هم شهر بردسکن (استان خراسان رضوی) و همسایه ما است.

و به مستند شماره رهگیری:
431909732700022320000119
هزینه پست سفارشی به مقصد تهران 52647 ریال می باشد که این تعرفه برای ما به مقصد استان تهران یا استان های گیرنده ای که مسیر عبور مرسوله از تهران باشد همین مبلغ می باشد.

و به مستند شماره رهگیری:
431909733500081820035119
هزینه پست سفارشی درون استانی برای ما 41965 ریال درج شده است.

سامانه رهگیری اداره پست هم:

پس ما 3 نوع هزینه ارسال داریم:
1- ارسال به استان همجوار
2-ارسال به استان تهران یا استان های گیرنده ای که مسیر عبور مرسوله از تهران باشد.
3- ارسال درون استانی

چقدر مستند مستند شد:D

keyvan212

تازه وارد
سلام. خسته نباشید. من هزینه تمام شهرها رو 16000 تومان گذاشتم اما وقتی استان رو عوض میکنی . اولین شهر پیشفرض رو 3200 نمایش میده
بعنوان مثال وقتی آذربایجان شرقی رو انتخاب میکنی اولین شهری که میاره تبریزه و هزینه پستش 3200 . وقتی شهر رو عوض میکنی میشه 16000 تومن . باز برگردی رو تبریز میشه 16 تومن.یعنی حالت دیفالت استانها رو 3200 نشون میده. این مشکل چطور قابل حله؟ تشکر

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سلام. خسته نباشید. من هزینه تمام شهرها رو 16000 تومان گذاشتم اما وقتی استان رو عوض میکنی . اولین شهر پیشفرض رو 3200 نمایش میده
بعنوان مثال وقتی آذربایجان شرقی رو انتخاب میکنی اولین شهری که میاره تبریزه و هزینه پستش 3200 . وقتی شهر رو عوض میکنی میشه 16000 تومن . باز برگردی رو تبریز میشه 16 تومن.یعنی حالت دیفالت استانها رو 3200 نشون میده. این مشکل چطور قابل حله؟ تشکر
روی چه روش پستی؟

eli joon

تازه وارد
با سلام و خسته نباشید سوال من این است که من سایت رستوران دارم و میخوام غذاهام توسط پیک های خودم به نقاط مختلف شهر تهران فرستاده میشه و هزینه که خودم تعریف میکنم اعمال بشه آیا این افزونه این کار رو میکنه ؟یعنی هر ناحیه فقط در شهر تهران با قیمت های جداگانه؟ممنونم

taha_esh

تازه وارد
سلام اگر فقط یک کالای خاص هزینه ارسالش ثابت باشه مثلا 10هزار تومان و بقیه کالاها بصورت نرمال با پست پیشتاز عمل بشه چطور میشه تعریف کرد؟ با درست کردن کلاس ارسالی جدید میشه اینکارو کرد اما مشروط بر این هست که فقط اون کالا سفارش داده شه اگر چند تا کالای مختلف سفارش بزنن درست عمل نمی کنه و جمع نمی بنده هزینه رو

smtk

تازه وارد
با سلام
مشکل عدم لود فیلد استان در بعضی مرورگرها وجود داره، اون تیکی که توی تظیمات افزونه هست رو زدم، ولی مشکل فقط توی قسمت صورت حساب برطرف شده و توی قسمت
سفارش به آدرس دیگری حمل شود هنوز مشکل پابرجاست، بعضی وقت ها مشکل هست و بعضی وقت ها رفرش که میکنی برطرف میشه

MahdiY

راهبر انجمن
سلام
نسخه 1.2 منتشر شد.

تغییرات این نسخه:
1. مشکل اولویت پیشفرض ترتیب فیلد های استان و شهر برطرف شد.
2. با چند افزونه مدیریت صفحه تسویه حساب تست و سازگار شد.
3. با وردپرس نسخه 5.2.2 تست شد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohammad

taha_esh

تازه وارد
سلام چرا گاهی اسم شهرها رو عدد درج می کنه تو سفارشات؟

taha_esh

تازه وارد
دوستانی که مشکل داشتن با این افزونه مثلا با نمایش یا عدم نمایش روشهای پستی اینو بخونن شاید کمکی باشه
معمولا روش فروشگاهها به این صورت هست که در یک شهر متمرکز هستند و پیک موتوری برای اون شهر در نظر می گیرن و برای شهرهای دیگه هزینه ارسال در نظر گرفته میشه.
1- برای شهر اصلی یا منطقه اصلی هزینه ثابت انتخاب کنید و اسمش رو بگذارید پیک موتوری
2- کد پستی های شهر اصلی مثلا تهران رو واردکنید توی عکس مشخص کردم مثلا کد پستی های تهران یسری اعداد خاص هست که از یک عددی شروع میشه و به یک عددی ختم میشه که این قابلیت وجود داره تعریفش کرد. مشتری وقتی کد پستی می زنه بصورت اتومات مشخص میشه آدرس تهران هست و پیک موتوری براش فعال میشه
3- تو سایر مناطق می تونید روشهای خودتون رو تعریف کنید در صورتی که چند روش دارید احتمالا چند روش با هم نمایش داده میشه که می تونید با افزونه ELEX Hide WooCommerce Shipping Methods و تعریف پارامترها مشخص کنید چه روشی نمایش داده بشه و چه روشی حذف بشه
4- کلاسهای ارسال هم که خیلی کاربردی هست بطور مثال کلاسهایی که من تعریف کردم با نرخ پایه 8 هزار تومن شروع میشه و برای اجناس سبک هر جنسی 2 هزار تومن روش کشیده میشه یعنی با سفارش تک جنس سبک 10 هزار تومن و برای دو تا از همون جنس 12 هزار تومن هزینه ارسال میشه حالا می تونید کلاسهای مختلفی تعریف کنید و با کدبندی مشخص کنید چقدر هزینه اون کلاس بشه و اجناس فروشگاه رو کد ارسال بهش تخصیص بدید.

چند تا عکس ضمیمه کردم شاید به درک بهتر مطلب کمک کنه

پیوست‌ها

• حمل ونقل.zip
    129.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4

Coccolino

تازه وارد
با سلام و احترام
من مشکل کندی لود اولیه رو دارم
وقتی وارد صفحه جزئیات پرداخت میشه خیلی طول میکشه تا قیمت نهایی رو بزنه
لود که شد بعد با تغییر شهر به تهران یا شهر های دیگه سریع تر قیمت نهایی رو میزنه

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

آخرین ویرایش: