هدف از راه اندازی سایت ؟!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

iranenaz

کاربر عضو
من هدفم پول در آوردن اما تاحالا نشده پولی* در بیارم
آفرین به این صداقت (حرف خیلی هاست که جرات بیان ندارند یا زیادی به خودشون امیدوارند)

برداشت دوستان جال بودراستش اول به همون عشق كه آقا محمد گفتش مي يومدم ولي كم كم كه وارد كار شدم و پا عرصه وب گذاشتم نگاهم حرفه اي تر شد

كم كم به سمت برنامه نويسي كشيده شدم و الانم اهداف بزرگي دارم كه بعد از خدمتم عملي ميكنم

اينو بگم كه هميشه ايده جديد در هر جايي جواب ميده

نكته جالب ديگر كه دوستان اشاره كردن همين حس كمك هستش

راستش هميشه دوست دارم تا جايي ميتونم به دوستان در انجمنها فعاليت كنم

روزا كه ميشينم پشت كام چند انجمن هستش كه بايد برم ببينم موضوع ها چي بوده و اگر تونستم پاسخ بدم

در مورد گوگل

گوگل شركتي هستش كه حتي مايكروسافت ازش حراس داره و هيچ زمان نميشه باهاش رقابت كرد

شركتي كه با 25 ميليون دلار با پشنوانه كار خودشو شروع ميكنه رو نميشه به مني كه با دست خالي هستم مقايسه كرد

فيس بوك هم كه ميگين باور كنين چيز خاصي نداره و فقط اعتبارش به اعضاشه كه معروفن و تونسته خودشو با اين جا بكشه

در اين زمينه ها حرف زياد دارم كه بخواهم بنويسم اين صفحه پر ميشه

مرسي از دوستان
تایید.

و البته اینکه دولتها هم پشت بعضی از سایتها هستند..

سلامکدوم سایتت را 450 خرج کردی و درامد نداری؟
عزیز

جدا از ایشون سایتهای زیادی رو میشناسم که حتی بیشتر از اینها هزینه کردند و ...

از این دید هم نگاه کن : یه مسافر کش ساعتی چقدر در میاره ؟

پایه حقوق کارگری امسال : ( 10100 تقسیم بر 7.20 ) ساعتی حدود 1400 تومان

به نظر شما واسه یه سایت معمولی مدیرش در سال چند ساعت وقت میذاره ؟ این عدد رو با هاست و دامین و احیانا تبلیغات جمع کن میبینی خیلی بیشتر از اینها میشه.

البته این جنبه اقتصادی هست که شما فرمودید .

Mr.vAhiD.DI

تازه وارد
100% موافقمشما یاهو رو گفتید ولی وب شات و ام اس ان و اسک و بقیه رو نگفتید

همین الانش میشه با یه ایده خوب همون فیس بوک و گوگل رو پشت سر گذاشت

ایده نو همیشه هست تا ابد

به جرات می تونم بگم که اگه الان تو آمریکا بودم و پشتوانه داشتم می تونستم فیس بوک و گوگل رو پست سر بگذارم
ببین دوست من با حرفتون بطور کامل مخالفم :) میدونی چرا؟؟ چون کسی که اومد گوگل رو اختراع کرد یه نابغه بود. میدونی مثل چی میمونه؟؟ بگیم فردا میخوایم بیایم ویندوز 9 بزنیم رو دست ویندوز 7 بلند شیم. این ایده یه چیز محال هست و ما و یا اساتید بزرگتر از ما برای مثال یه استادی بود دکترای کامپیوتر (گرایش نرم افزار) داشت ولی همچین جرأتی نداشت. ببین دوست من ما باید با واقعیتها کنار بیایم. شما، نه بهتره بگم خودمون اگه انواع کارها رو بکنیم و انواع کلاس ها رو بریم و انواع مقاله ها و کتابها رو بخونیم به نظرت میتونیم بریم یه سایت مثل فیس بوک و یا توییتر و یا وردپرس و یا جیمیل و یا ویندوزی مانند 7 و یا نرم افزاری مانند یاهو مسنجر درست کنیم؟؟؟ یا میتونیم بیایمم یه زبان برنامه نویسی مثل php درست کنیم؟؟ میتونیم بیایم برنامه ویژوال بیسیک درست کنیم؟؟ میتونیم بیایم یه مادربورد درست کنیم؟؟؟ و یا ....... قبول کنید این یه واقعیت هست و این راه برای ما ساخته شده که ما این راه رو ادامه بدیم. ما هر گز نمی تونیم مثل اونا بشیم میدونی چرا؟؟ چون اگه قرار بود برای مثال شبیه استاد بیل گیتس میشدیم که اونوقت باید مرد اول ثروت جهاد میشدیم :) ببین باید با واقعیت ها کنار اومد باید حقیقت رو پذیرفت. دقیقاً مشکل همینه. باید اینها رو پذیرفت و باهشون کنار اومد. اگه پرحرفی کردم ببخش.

البته ما قبلاً با چند تن از بچه ها این بحثو داشتیم البته هخیلی وقت پیش و به نتیجه ی کلی رسیده بودیم که راه خودمونو ادامه بدیم چون این راه برای ما انتخاب شده

تشکر بابت خوندن و پوزش بابت طولانی شدن ;-)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

texas

کاربر عضو
محالي وجود نداره ولي خيلي بايد تلاش كرد

بله سرگئي برين يك نابغه هستش كه پدرش يك استاد دانشگاه بود و ماردش هم توي سازمان ناسا مشغول به كار در مورد سرمايه اوليه هم گفتم 25 ميليون دلار كم نيست(گوگل)

دوستمون به نكته خوبي اشاره كردن كي ميتونه يك زبان برنامه نويسي رو ابداع كنه يا تغييي بده ؟

غير ممكن نيست ولي لازمه تلاش بسيار است

دوستان هيچ زمان فيس بوك رو برابر گوگل قرار ندين آخه گوگل يك شركت و كمپاني بزرگه ولي فيس بوك يك سايت پر اعتبار با اعضاي زياد

باور كنين من مدتها رو اين زمينه ها فكر كردم و شايد طرح هايي به ذهنم رسيد كه هنوز هيچ كجاي دنيا اجرا نشده ولي مشكل بعدي كه پيش روي ما هستش سياست اين كشوره ! دوست ندارم وارد سياست بشم ولي خيلي ضربه ها داره توي زمينه هاي علوم كامپيوتر به ما ميزنه !

در مورد پول شايد بگم همه دنبالشن هيچ كسي نميتونه بگه من سايت دانلود زدم واسه ايني كه علاقه داشتم !

wallfa

کاربر عضو
2topic.ir تا الان اینقدر خرج شده اما باید بگویم من وقتی در وب امدم برای پول بوود . اما الان برای عشق .. این یه قانون که از من جدا نمیشه و حالا دوباره به فکر پول افتادم و تا وب ایران سر سامان نگیرد من هم نخواهم سر سامان گرفت

jafar1374

کاربر عضو
محالي وجود نداره ولي خيلي بايد تلاش كردبله سرگئي برين يك نابغه هستش كه پدرش يك استاد دانشگاه بود و ماردش هم توي سازمان ناسا مشغول به كار در مورد سرمايه اوليه هم گفتم 25 ميليون دلار كم نيست(گوگل)

دوستمون به نكته خوبي اشاره كردن كي ميتونه يك زبان برنامه نويسي رو ابداع كنه يا تغييي بده ؟

غير ممكن نيست ولي لازمه تلاش بسيار است

دوستان هيچ زمان فيس بوك رو برابر گوگل قرار ندين آخه گوگل يك شركت و كمپاني بزرگه ولي فيس بوك يك سايت پر اعتبار با اعضاي زياد

باور كنين من مدتها رو اين زمينه ها فكر كردم و شايد طرح هايي به ذهنم رسيد كه هنوز هيچ كجاي دنيا اجرا نشده ولي مشكل بعدي كه پيش روي ما هستش سياست اين كشوره ! دوست ندارم وارد سياست بشم ولي خيلي ضربه ها داره توي زمينه هاي علوم كامپيوتر به ما ميزنه !

در مورد پول شايد بگم همه دنبالشن هيچ كسي نميتونه بگه من سايت دانلود زدم واسه ايني كه علاقه داشتم !
-درست نابغه بودن ولی چرا ما خودمونو دست کم بگیریم

اما در کل به نظر من این ایده ها هستند که کار رو پیش می برن

شما ایده خوبی داشته باش و با یه متخصص در میون بذار

نیازی نیست تخصص داشته باشی

به نظر من سرگئی برین نابغه نبود او یه خلاق و ایده پرداز بود

اما در مورد پولش - اون پولی نداشت با چند تا سرمایه گذار در میان گذاشت تا اینکه یه نفر ایده ش رو پذیرفت و کمکش کرد اسمش رو یادم نیست - باز هم این اتفاق خواهد افتاد اگه شما ایده خوبی داشته باشی

یادمه دو سه ماه پیش از زبان یکی از کاربران گوگل نقل قول شده بود که می گفت چند سال پیش سرگئی برین در مورد راه اندازی یک موتور جستجو با وی حرف زد و کمک خواست اما من بهش گفتم : دیگه دوران موتورهای جستجو به سر آمده - اما الان بعد از گذشت 10 سال خودش اقرار به اشتباه می کنه

ALiReZaYa

تازه وارد
آقايون چرا دعوا ميكنين :) من نميخوام بگم پولدارترين آدما خوشبخت ترين هستند اما واقعيت امر اينه پول داشته باش گوگل و ياهو هم نوكريتو ميكنن , از ديده بنده راه حل راه اندازي و رقابت با سايت هايي مثل گوگل و ياهو و ... پوله !!! وقتي پول داشته باشي يه مشت نابغه دوره هم جمع كني خودتم ميشي رئيسشون و امكانات در اختيارشون ميذاري اونوقت همه كار ميشه كرد , متاسفانه در مملكت ما آدماي پولدار آنچنان كه بايد و شايد رو به دنياي مجازي نيووردن اگر بيارن و طرحايي به ذهنشون برسه ما هم حرفهايي براي گفتن خواهيم داشت !! در مورد موضوع اصلي هم كه هدف از راه اندازي سايت هست بايد بگم شك نكنيد همه ي كسايي كه سايت راه ميندازن هدفشون پووووووووووووووللللللللللل بوده و كسب درامد و خود بنده هم اگر سايتي ميزنم واسه كسب دارامد هستش !! كي ميگه واسه پول سايت نميزنه آقا محمد كه هدفت از سايت زدن پول نيست دوست گرامي مدير محترم سايت اگر هدفت پول نيست بي زحمت من يك تبليغ ميدم شما به طور رايگان بذار توو پرشين اسكريپت ميذاري دادشي ؟؟!! :)

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
من تبلیغ شما رو میزارم. شما پول سرور منو میدی؟

ALiReZaYa

تازه وارد
خوب پس درامد لازمه ديگه عزيز !! مسلما همه ي پول تبليغات كه صرف سرور نميشه !!

iran98

Banned
سلام

می دونید بچه ها حتما شما هم تایید می کنید که ... :D این کار دله گناه ما نیست تقصیره دله ! عشق هاست دیوونمون کرده بی آشیونمون کرده :D

texas

کاربر عضو
راستش بحث جالبيه

ولي عشق وب هم بي تاثير نيست

راستش من اين روزا خدمتم نزديك شده هر چي سايت داشتم دادم رفته ولي نميتونم نت نيام حداقل به عشق شركت در بحث ها adsl رو تمديد ميكنم

و دوستان ممنون ميشم در مورد سابقه و زندگي بزرگان هم كمي بخونيد

ببينين كدوم دانشگاه ها درس خوندن !

و دوستاني كه ميگن سرمايه باشه و ايده ميشه به گوگل هم رسيد

من كه ميگم نميشه

چون وب رو با گوگل ميشناسيم

سرمايه ؟

خوب چقدر ؟

كي حاضره چنين ريسكي بكنه ؟

شركت هايي مثل مايكروسافت غول نرم افزار جلوش كم آورده

گوگل سايتي هستش كه 20 سال آينده رو تدارك ديده !

djary

کاربر عضو
-درست نابغه بودن ولی چرا ما خودمونو دست کم بگیریماما در کل به نظر من این ایده ها هستند که کار رو پیش می برن

شما ایده خوبی داشته باش و با یه متخصص در میون بذار

نیازی نیست تخصص داشته باشی

به نظر من سرگئی برین نابغه نبود او یه خلاق و ایده پرداز بود

اما در مورد پولش - اون پولی نداشت با چند تا سرمایه گذار در میان گذاشت تا اینکه یه نفر ایده ش رو پذیرفت و کمکش کرد اسمش رو یادم نیست - باز هم این اتفاق خواهد افتاد اگه شما ایده خوبی داشته باشی

یادمه دو سه ماه پیش از زبان یکی از کاربران گوگل نقل قول شده بود که می گفت چند سال پیش سرگئی برین در مورد راه اندازی یک موتور جستجو با وی حرف زد و کمک خواست اما من بهش گفتم : دیگه دوران موتورهای جستجو به سر آمده - اما الان بعد از گذشت 10 سال خودش اقرار به اشتباه می کنه
تو ایران این اتفاق نمیفته ایدتو به یکی* بگی* یا میدزدتش یا بد که برات زد بهترشو برای خودش می*زنه

یا اگه خیلی وجدان داشته باشه که کاری بالا رو نکن ، نمیتونه اون چیزیرو که تو می*خوای دقیقا همونو تحویل بده

برای دزدیدن هم کافی* فقط یه نگاهی* به پایان نامهای دانشگاه بندازی یا به تحقیق*ها که از اینترنت فقط پیرینت می*شه

من خودم تجربه این کارو داشتم که یدم طرف دزدید واسه خودش و البته چوب خدا صدا نداره یتری پس داد به سبک فضایی

تا وقتی* اینطوری باشه گوگل که هیچی* ، یاحق هم نمیتونی* بسازی

ALiReZaYa

تازه وارد
راستش بحث جالبيهولي عشق وب هم بي تاثير نيست

راستش من اين روزا خدمتم نزديك شده هر چي سايت داشتم دادم رفته ولي نميتونم نت نيام حداقل به عشق شركت در بحث ها adsl رو تمديد ميكنم

و دوستان ممنون ميشم در مورد سابقه و زندگي بزرگان هم كمي بخونيد

ببينين كدوم دانشگاه ها درس خوندن !

و دوستاني كه ميگن سرمايه باشه و ايده ميشه به گوگل هم رسيد

من كه ميگم نميشه

چون وب رو با گوگل ميشناسيم

سرمايه ؟

خوب چقدر ؟

كي حاضره چنين ريسكي بكنه ؟

شركت هايي مثل مايكروسافت غول نرم افزار جلوش كم آورده

گوگل سايتي هستش كه 20 سال آينده رو تدارك ديده !
به نظر من اصلا گوگل با مايكروسافت قابل مقايسه نيست گوگل با اين همه اعتبارش مطمئن باشيد اگر ويندوز ارائه كنه استقبالي ازش نخواهد شد تا وقتي ويندوزهاي مايكروسافت وجود داره !! اينجوري نيست كه بيايم بگيم گوگل خوب خوب همه اخ اخ !! هر كس حوزه كاريه خودش رو داره ربطي ندارن به هم !! اگر ترسي باشه واسه اين نيست كه گوگل جايگاه مايكروسافت رو بگيره چون به هيچ وجه نميتونه ترس از اينه كه درامد گوگل بيشتر از مايكروسافت بشه !!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

iranenaz

کاربر عضو
چرا توی ایران یک کار گروهی (غیر دولتی) به درستی صورت نمی گیره ..؟

چرا هیچوقت 4 تا وبمستر ایرونی نمی تونند کنار هم باشند ؟

نمیگم باهم یک سایت بزرگتر رو بزنند ، چون میدونم واسه ایرونی ... (همه باید مدیر باشند ...)

کمی سختگیری ها رو کمتر کنید هم رو لینک کنید بزارید بازدیدکننده سایتتون چهارتا سایت مفید دیگر رو هم بشناسه و معرفی بشه .... این متقابلا واسه شما هم خواهد بود...

چی میشه من که سایت x دارم جای اینکه آپلود سنتر بزنم آپلود سنتر یک هموطن رو معرفی کنم و اون هم ....

خودمون که نیتونیم بریم بالا از حسادت دست بالایی رو میگیریم می کشیمش پایین !!

کمی هم رو پشتیبانی کنیم .

شما یکی تصمیم بگیر ... بعد چند وقت این یکی ها زیاد میشن ...

شما می دونید چرا ؟

wallfa

کاربر عضو
اینجا یه مشکل پیش میاد اون این که دوست عزیز اینجا نمیشه به کسی گفت میخواهی چی کار کنی چون نظریت میدزدن . من یه نظریه داشتم تا زدم طرف که از من قوی تر بوود اومد دزدید .

حرف این آقا قبول دارم iranenaz

دقیقا چرا به فکر کمک به هم نباشیم تا بیایم بریم یکی سایت مثل اون بزنیم .. در کل دارم میگم دوستان عزیز من به هرکسی که کمک کنه قول دادم که هر جایی برسم اون هم کمک کنم نه اینکه دست رد بزنم برم ..

به طرف میگم بیا کمک کن فرار میکنه میره .. فردا میبینی اومده یه سایت مثل .. زده ادعا داره که اره فلان میکنم .

یه مقاله وبلاگ نویس زده بودن چند وقت پیش در مورد سرویس جامعه مجازی راست میگفتن به نظر شما سوار بال این شبکه ها بشیم یا خودمون بشیم این بال ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

wallfa

کاربر عضو
یه حرف در کل ما حرفمون از اینجا به بیرون نشر نمیکنه اما باید بگم هر کسی مایله بیایید با هم یه سایت تاپ بزنیم هممون با هم حمایت کنیم .. ؟ کسی اینجا مایل هست ؟ هر کسی مایل اینجا بگه ؟

texas

کاربر عضو
چرا توی ایران یک کار گروهی (غیر دولتی) به درستی صورت نمی گیره ..؟چرا هیچوقت 4 تا وبمستر ایرونی نمی تونند کنار هم باشند ؟

نمیگم باهم یک سایت بزرگتر رو بزنند ، چون میدونم واسه ایرونی ... (همه باید مدیر باشند ...)

کمی سختگیری ها رو کمتر کنید هم رو لینک کنید بزارید بازدیدکننده سایتتون چهارتا سایت مفید دیگر رو هم بشناسه و معرفی بشه .... این متقابلا واسه شما هم خواهد بود...

چی میشه من که سایت x دارم جای اینکه آپلود سنتر بزنم آپلود سنتر یک هموطن رو معرفی کنم و اون هم ....

خودمون که نیتونیم بریم بالا از حسادت دست بالایی رو میگیریم می کشیمش پایین !!

کمی هم رو پشتیبانی کنیم .

شما یکی تصمیم بگیر ... بعد چند وقت این یکی ها زیاد میشن ...

شما می دونید چرا ؟
با حرفات موافقم

ولي در خصوص استفاده از سرويسهاي ايراني و خارجي نه

چون يك اپلود سنتر مثل مديا فاير رو نميشه با 20upload مقايسه كرد

آخه ان رفته يك سيستم كليجا نصب كرده بعدش هيچ مديريت درستو حسابي هم نداري

از همه مهمتر اطميناني جهت نگهداري فايلها به صورت دائم ندارم

اما مثلآ پرشين گيگ عاليه

iranenaz

کاربر عضو
آخه ان رفته يك سيستم كليجا نصب كرده بعدش هيچ مديريت درستو حسابي هم ندارياز همه مهمتر اطميناني جهت نگهداري فايلها به صورت دائم ندارم
آپلود سنتر مثال بود.

alir3z4

تازه وارد
اي بابا رفقا چرا رو پول بحث ميكنيد

آخه پول كه ارزش نداره

آخه پول كه چرك دست (پول بده من نزا چرك شه دستت :D )

اونايي كه به عشق وب راهشون رو ادامه ميدن من تحسين شون ميكنم و همينجا ميگم كه شمايي رو پول رو اهميت نميدين آقا پولاتون رو بدين به من!!!! :D

اولين هدف از ايجاد وبسايت اينه كه در آمد داشته باشيم

فزض كنيد يه كفاشي وا كنيد، اگه قراره ازش پول در نياريد و به عشق كفش مردم رو واكس بزنيد كه نميشه

بهتون قول ميدم بعد 2-3 روز تف هم نميتونيد بزنيد به كفش ملت ...

خب پلان تجاري هر وبسايت و كلا هر برنامه بايد قبل از ايجاد اون برنامه ريزي بشه

اين نميشه كه اول بياي برنامه رو اجرا كني و بازديد بالا بدست بياري اونوقت بگي خب حالا وقت پول دراوردن ـه( وايسا ببينم چطوري باس پول در بيارم ؟؟؟)

مشكل اصلي وبمستر هاي ايراني همينه

كه اول واسه خوابوندن هيجان دست به كاري ميزنن و بعد از اون وقتي به جايي نميرسن و نتيجه آنچناني براشون نداشته

تا مدتي كار خودشون رو به عشق و احساسات و عاطفه ميچسبونن تا بلكه يكمي خودشون رو آروم كرده باشن

باور كن

من اگه قرار باشه از وبسايت ي كه آنلاين ميكنم پول در نيارم حتما يه مريضي دارم كه اين كار رو ادامه ميدم

خود من ايده هاي بكر ي دارم و حتي اكثر شما هم ممكن داشته باشيد و ممكنه هم ايده خودتون رو اجرا كنيد..

ولي خود بنده تا وقتي كه پلان درست و حسابي و پايدار ي واسه بيزنس و بازده مالي نداشته باشم اون رو هيچوقت اجرا نميكنم

و حتي حاضر نيستم يه خط كد رو ازش بنويسم

پس دوستان قشنگ من اگر واقعا عاشق كار كردن روي پروژه هاي هرز و بي انعكاس مالي هستين پيشنهاد ميدم يه تي شرت صورتي هم بپوشين كه احساسات بيشتري رو نشون بدين..... :D :D

آخرین ویرایش توسط مدیر:

wallfa

کاربر عضو
نظرر علیرضا قبول دارم . حرف به جا !

واقعیت کتمان نمیکنه ؟!

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
پس دوستان قشنگ من اگر واقعا عاشق كار كردن روي پروژه هاي هرز و بي انعكاس مالي هستين پيشنهاد ميدم يه تي شرت صورتي هم بپوشين كه احساسات بيشتري رو نشون بدين..... :D :D
: - ))

بسی خندیدیم...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا