هدف از راه اندازی سایت ؟!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

N2D

کاربر عضو
سلام !

دقیقاً !

بزرگترین هدف من هم که سبب فعالیت من در وب شد و واقعاً هم خوشحالم ،

فقط علاقه بود و هست !

که خیلی ها قادر به درک نیستند و فقط به بحث مادی دقت میکنند...

homayon574

کاربر عضو
سلام دوستان

بحث خوبیو کردین این حرف خیلیاست که اصلا برای چی سایت بزنیم خیلی ها حرف عشق به این کار میزنن ولی هدف اکثر افراد سود مالیه نه معنوی !!!

خیلی دوستان اومدن گفتن سایت گوگل سایت یاهو سایت جیمیل سایت بلاگفا سایت کلوب و .... اصلا بحث سر این نیست ، ما ایرانیا متاسفانه فقط بلدیم بگیم مرغ همسایه غازه !!!

وقتی ما میایم با یه هاست وارز 14 هزار تومن مثلا با یه دامین 10 هزار تومنی با یه اسکریپت نال شده یا رایگان یه سایت میزنیم بدون هیچ سرمایه ای و ایده ای واقعا اصلا به نظر شما میتونیم حرف پیشرفت بزنیم ؟

من تجربه مدیریت انواع سایت ها رو داشتم بازی آنلاین ، وبلاگ دهی ، ابزار وبمستر ، جامعه مجازی و نویسندگی تو خیلی سایت ها هرکسی تو این بحث شرکت کرده بالاخره یه سایت داشته و کلی تجربه ، ما میخواهیم بدون سرمایه و ایده پردازی یه سایتو بزنیم و فعالیت کنیم و توفع هم پیشرفت داشته باشیم !

من زمانایی رو یادمه که تب پول در اوردن تو نت غوقا میکرد خیلیا به عشق سیستمای کلیکی میرفتن سایت میزدن و خودشونو میکشتن تا ویویر های سایتشون رو تبلیغات کلیک کنن بعضیا خودشون پیشرفت میکردن میرفتن سیستم کلیکی میزدن بعد یه مدت سود که نمیکردن ضرر میکردن سایتشونم جمع میکردنو میرفتن خیلیا نیازمندی میزدن و ...

اما هیچ کس ایده جدید نداشت تو ایران همیشه همین بوده . تو ایران همه فکر کپی زدنن کافیه یکی کارش بگیره تا در عرض یک ماه 500 سایت مشابه از سایت طرف در بیاد نمونه بارز سیستمای بلاگ دهی ! شما کافیه هر اسمی رو با پسوند یا پیشوند بلاگ جستجو کنید تا به یه سیستم بلاگ دهی برسید!

آخه چرا؟؟؟

این دلیله که چون اون موفق شد ما هم با کپی برداری از کار اون شخص میتونیم موفق شیم؟؟؟

به نظرم برای زدن یه سایت موفق اول ایده درست دومم سرمایه کافی مهمه

90 درصد سایت های دینامیک ایرانی سیستم اختصاصی ندارن یا از سیستم های رایگان استفاده میکنن یا نال شده البته ملت حق دارن چون همه فکر سودن نه ضرر و خرید سیستم اختصاصی رو ضرر میدونن ! سایت های ایرانی بدون هیچ پشتیبانه ای شروع به کار میکنن خیلی خندم میگیره دوستان حرف گوگلو یاهو رو میزنن ما هنوز تو سطح بین الملل حرفی برای گفتن نداریم که با اینا خودمونو مقایسه میکنیم

بعضیا میگن چون سایت فلان اومده دیگه زدن اون نوع سایت به درد نمیخوره مگه بینگ چیزی بیشتر از موتور جستجو بود؟؟؟ چی شد که گوگل انقدر ازش ترسید که خیلی ایده هاش رو کپی برداری کرد؟؟؟

البته بگم منم یه ایرانیم همه این چیزا در مورد خودمم صدق میکنه بابا ما باید بگیم سایتمون درسته مشابه داره ولی باید سعی کنید با ایده های درست تو رقبامون پیشی داشته باشیم

من فعلا فقط روی یه سایتم کار میکنم یه جامعه مجازی کوچیک تو دل صد های جامعه مجازی ایرونی چند تا سایتو رقیب سایتم میدونم همیشه دنبالشون میکنم با کاربرای سایتم صحبت میکنم ارتباط دوستانه برقرار میکنم همیشه سعی میکنم کاربرای سایتمو راضی نگه دارم تا کاربر سایتم بمونن و همیشه یه مشکل صد راهم بوده اونم سرمایه بوده که نداشتم وگرنه سایت منم خیلی بزرگتر از این حرفا میشد!

سایتی موفق هست که کاربر و بازدید ثابت داشته باشه باید سایت جوری باشه که به دل کاربر بشینه هیچ وقت پول نباید اولیت بگیره اگرم بگیره باید با برنامه درست جلو رفت ، خود من علاقه شدیدی به پرشین اسکریپت دارم و یوزر ثابت سایتم درسته چند وقتیه کم دیگه تو بحثا شرکت میکنم ولی همیشه دنبال کننده بحثای سایت بودم چون یه جوری به پرشین اسکریپت و یوزرهاش علاقه دارم چرا نمیرم سایت های مشابه پرشین اسکریپتو دنبال کنم؟

نکته دیگه اینه که تو ایران اینترنت رو هنوز یه فضای متعلق به دشمنان کشور میدونن و احساسی باهاش برخورد میکنن در صورتی که اینترنت یه فضا ازاده

تو ایران یه سایت موفق برای رشدش هزار صد راه داره اول اینکه یه سایت موفق بعد از به وجود اومدن اولین صد راهش رقباش هستن که برنامه ریزی خراب کردن طرفو اغاز میکنن دوم محدودیت های نت ایران خیلی لذت بخشه برای سایتی زمان بزاری بعد یه روز صبح بیای ببینی صفحه خوش رنگ سایت پیوندها اومده رو سایتت ! صد راه بعدی سرعت بوده تا یه سایتی بزرگ میشه مشکل سرعت پیش میاد ادم میخواد تو ایران سرور بخره کیفیت حجمو قیمتو میبینه گریش میگیره ! تو خارج فکر نکنم جایی فضای دیسک در سطح 100 مگ بدن تو ایران میدن تو دنیا فکر نمیکنم کسی 5 گیگ پهنای باند بدن تو ایران میدن قیمتم دیگه نمیگم داغ دلم تازه میشه واقعا چرا؟؟؟

تو ایران فقط سایتی موفقه که سرمایه پشتش باشه تو ایرانم کسی که سرمایه داره زیاد سمت نت نمیاد به قول یکی از دوستان کارگرای روز مزد ساختمون سازی بیشتر سود میکنن تا کسایی که کار اینترنتی میکنن

اما برای اینکه یه ربطیی ه تایپک بدم بحثمو باید بگم اون اولا پی سود از اینترنت بودم خدا رو شکر بالا چند میلیون از نت سود داشتم ولی الان همه علاقمو گذاشتم رو یه سایتم و به هیچ چیزم جز اون فکر نمیکنم و میخوام بهترین باشه و همیشه هم در حال ایجاد تغییرات توش هستم البته چند ماه دیه بحص سربازی پیش ماد کلا نت میرم چند وقت :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

iranenaz

کاربر عضو
ممنون همایون جان

عجب دل پری داری دادا :)

شاید روی یک سایت تمرکز کنی موفق تر باشی اما اگر بخوای چندوقت به حسن و تقی بسپاریش (خدمت) ... زیاد جالب نیست. محمدآقا تجربه داره در این خصوص ;)

به هر حال موفق باشی دوست عزیز

باقی دوستان نظری ندارند ؟

N2D

کاربر عضو
سلام !

یک موضوع رو یادم اومد !!!

اولین سایتی که من راه اندازی کردم اسمش lovelysite.netبود ، فکر میکنم راهنمایی بودم ، اول یا دوم خیلی ذوغ داشتم :D :D :D

سایت رو که راه اندازی کردم فقط و فقط ( خُب سن کم بود :دی ) فکر محبوبیت و در آمد بودم ، خیلی فضایی فکر میکردم :))

اون زمان سایت های زیادی بود که به مسائل تفریحی میپرداختند ، توی سایتم هم از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشد اما خودم سالی یکبار سر میزدم :D

کلاً اون زمونا فکرم پول بود و پول !

اما با مرور زمان خُب دیدم تغییر کرد .

الان از اینکه یک روز نمی تونم بدون اینترنت باشم :

اول . سر بزنم به نالرز و پست ها جدید که میاد رو جواب بدم ،

سایت دوم پرشین اسکریپت !

بعد هم سایت های دیگه مثل ایران پی اچ پی و . . . . !

یعنی الان بیشترین انگیزم برای حضور در وب علاقه هست و همینطور وبلاگ و یا سایت هایی که دارم !

یادگیری ِ بار اطلاعاتی بالای دوستانی مثل محمد و iranenaz و دیگر دوستان هست ، و یاد دادن ِ بار اطلاعاتی خیلی کمی که دارم و اگر بتونم کمکی به کسی بکنم ! ( اگر ... )

باز هم رسیدیم سر ِ موضوع ِ علاقه !

البته ، اعتیاد به وب و وبلاگ ، و اینجور چیزهارو هم نیمشه در نظر گرفت!

در رابطه با هم خودم و هم شاید به جرات ، همه دوستان :D

tronix

تازه وارد
سلامخیلی وقت هست واسم سوالی پیش اومده

و اون این که هدف بسیاری از وبمسترهای عزیز از راه اندازی سایت چیه ؟!

قصد دلسرد کردن ندارم اما میبینم طرف میاد کلی وقتش رو میزاره از زندگیش میزنه

کلی هزینه میکنه تا یه سایت ایجاد کنه ،،

سایتی که n سایت مشابه از اون وجود داره ...

سایتهای دوست یابی ، موسیقی ، وبلاگ دهی ، آپلودسنتر ، مرجع اسکریپت ، تخصصی cms خواص و ....

خیلی از این سایتها سایتی مرجع دارند و اون داره خیلی قوی فعالیت میکنه .

البته این موضوع واسه خود بنده هم صدق میکنه ...

ممنون میشم دوستان هدفشون را واسم بنویسند /

سربلند و پیروز باشید.
هدف

1-پول

2-عشق و علاقه

3-حسادت

4-بیکاری و پرکردن وقت

5-اعتیاد به وب

6-دوستان ناباب

7-رو کم کردن

8-جو گیر شدن

9-کسب علم

10-شهرت

11- ...

و دلایل دیگه

هدف هر چی باشه ، عده زیادی بواسطه همین موضوع از راه طراحی پوسته ، نصب و ارتقاء اسکریپت ها ، خدمات هاستینگ و خیلی سرویسهای دیگه دارن کسب درآمد می کنند ، که این خودش باعث رشد فضای وب ایران حداقل به لحاظ کمی شده ، البته با ایده آل خیلی فاصله داریم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

homayon574

کاربر عضو
هدف 1-پول

2-عشق و علاقه

3-حسادت

4-بیکاری و پرکردن وقت

5-اعتیاد به وب

6-دوستان ناباب

7-رو کم کردن

8-جو گیر شدن

9-کسب علم

10-شهرت

11- ...

و دلایل دیگه

هدف هر چی باشه ، عده زیادی بواسطه همین موضوع از راه طراحی پوسته ، نصب و ارتقاء اسکریپت ها ، خدمات هاستینگ و خیلی سرویسهای دیگه دارن کسب درآمد می کنند ، که این خودش باعث رشد فضای وب ایران حداقل به لحاظ کمی شده ، البته با ایده آل خیلی فاصله داریم
12- تمام موارد

داداش tronix تایپکو جارو کردی یه دوسه تا چیزم میزاشتی ما بگیم :D ایشالله همه موفق باشن

kasraa

کاربر عضو
سلام

من این تاپیک رو تازه دیدم

تاپیک خوبیه همه ی پست هارو خوندم جواب ها هم جالب بود

منم به شخصه اولین روزها و تا یه مدت طولانی فقط به خاطر کسب در آمد ( یادش بخیر سیستم های کلیکی و ... :)) ) بود

ولی الآن به جرات میتونم بگم 98% فقط به خاطر علاقه هستش که اونم همش به خاطر وردپرس هستش که اگه وردپرس نبود میرفتم همون رشته الکترونیک و ربات بازی خودمو ادامه میدادم :D

rezaya2938

تازه وارد
اولین هدف همیشه کسب در آمده.

اما برای بعضی ها علاقه شدید.

و بعضی دیگه برخی از اهداف خاص خودشون

Ehs@n

کاربر عضو
اولش می خواستم با یک سایت بزرگ کل بندازم ولی بعد دیدم این کار خیلی سخته تنها انجمنش n تا عضو داره

سایتش هم چند تایی نویسنده دارن مه مقاله ها رو ترجمه می کنند و می ذارن رو سایت و تقریبا همه پست هاشون اختصاصی ه

از اینا هم که بگذریم یه 123 فلش چت داره افراد آنلاینش حتی نصف شب هم از 100 200 تا کمتر نیست این فقط آمار فلش چت ش ه از اینم بگذریم که جاوا چت هم داره که قدمتش از فلش هم بیشتره و کاربراش دو برابر فلش چت ه

بعد تصمیم گرفتم یه منبع در آمد باشه ولی دیدم خیر اونم شدنی نیست

حالا هم تبدیلش کردم به یه سایت تفریحی که همین آلان دارم گروه طراحی وبسایتش رو تکمیل می کنم و از فردا به طور رسمی شروع به کار می کنه و هدف های بزرگی واسش دارم

به قول معلم ام:

دیروز برای رسیدن به آرزوهایمان دعا می کردیم, امروز برای تحقق آن عمل می کنیم.

من پسر بچه ای ام که آرزوهایم را در دفتر نقاشی ام رسم میکنم تا و تا روزی که به آن ها برسم آن ها را نگه می دارم

حال دفتری پر از آرزو دارم

که تک به تک از صفحاتش کم می کنم

موفق باشید

mahdiali35

کاربر عضو
درود...

حالا که این تاپیک بالا اومده بزارید منم بگم.... :)

1- کسب درآمد

2- علاقه به دنیای وب + کسب تجربه

پیروز باشید

dmg286

تازه وارد
ارائه و به اشتراک گذاشتن یک فکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر یا ایده

EhsaanDev

کاربر عضو
حالا که نظر منم خواستید: تفریح! سرم گرم باشه! کلاس بزارم :D

kasraa

کاربر عضو
حالا که نظر منم خواستید: تفریح! سرم گرم باشه! کلاس بزارم :D
خو احسان جون تو بچه مایه داری

ولی ما فقیرا دنبال پولیم :D

جدا از شوخی 98% مبتدی ها همشون دنبال کسب در آمدن :|

EhsaanDev

کاربر عضو
خو احسان جون تو بچه مایه داریولی ما فقیرا دنبال پولیم :D

جدا از شوخی 98% مبتدی ها همشون دنبال کسب در آمدن :|
اختیار داری کسری جون. خب بعضی ها یه چیزی می شنون، یه چیزی می بینن، فکر می کنن خودشون هم می تونن! تنها کسایی که سود خواهند برد همین شرکت های تبلیغات کلیکی هستند. اتفاقاً یکی از همین مفلسان اقتصادی (!) موسس اکسین ادز بود.

kasraa

کاربر عضو
آخ گفتی احسان

من یادمه سوران هم بود که میشد ازش تقلب کرد

بعد میگفتم آموزش تقلب 5 تومن :D

یهم طرف 20 تومن روزی در میورد اما از اکسین ادز نمیشد

چه دورانی بود وبلاگ داری خیلی حال میدادا :x

mahdiali35

کاربر عضو
درود...شاید زیاد به این تاپیک ربطی نداشته باشه اما به نظر من بهترین ایده برای یک وب سایت وب 2 بودن اونه....الان 60 70% یا بیشتر سایتهای بزرگ دنیا وب 2 هستن فیسبوک - تویتر - ویکی پدیا - گوگل پلاس و....نمونه ی ایرانی هم بلاگفا و سایر سایتهای بلاگدهی و آپارات و کلوب و ......اما باید یک ایده ی مناسب و جدید باشه ماشالا ماشالا سایتهای بلاگدهی و شبکه اجتماعی مثل نقل و نباته...!!!

ایده سراغ ندارید؟

آخ گفتی احسانمن یادمه سوران هم بود که میشد ازش تقلب کرد

بعد میگفتم آموزش تقلب 5 تومن :D

یهم طرف 20 تومن روزی در میورد اما از اکسین ادز نمیشد

چه دورانی بود وبلاگ داری خیلی حال میدادا :x
:109: .......کسرا جون فک کنم زیاد نباید باهات اختلاط کنم...شیشه خورده زیاد داری...ما رو از راه به در می کنی... :D :-"

kasraa

کاربر عضو
درود...شاید زیاد به این تاپیک ربطی نداشته باشه اما به نظر من بهترین ایده برای یک وب سایت وب 2 بودن اونه....الان 60 70% یا بیشتر سایتهای بزرگ دنیا وب 2 هستن فیسبوک - تویتر - ویکی پدیا - گوگل پلاس و....نمونه ی ایرانی هم بلاگفا و سایر سایتهای بلاگدهی و آپارات و کلوب و ......اما باید یک ایده ی مناسب و جدید باشه ماشالا ماشالا سایتهای بلاگدهی و شبکه اجتماعی مثل نقل و نباته...!!! ایده سراغ ندارید؟

:109: .....d :-"
مهدی این اسم منو درست بنویس = کسری

بعد اینکه در مورد این وب 2 که گفتی یه کم توضیح میدی ؟

یعنی چی اینایی که گفتی ؟

در مورده ایده هم زیاد مهم نیست جدید باشه مهم اینه بهترین باشین نمونش فیسبوک که قبل از اون اورکات بود اما فیسبوک جلوتر زد یا .....

..کسرا جون فک کنم زیاد نباید باهات اختلاط کنم...شیشه خورده زیاد داری...ما رو از راه به در می کنی...:
بچه زو... آبادیم دیگه چیکار کنیم :D

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا